En İyi 11 Tavuk Markası! (En Sağlıklı Tavuk Markaları!)

Son yıllarda sağlıklı ve doğal beslenme daha fazla önemsenmeye başladı. Günümüzde birçok kişi besinlerini doğal ve organik ürünlerden seçmeye çalışıyor. Ayrıca son yıllarda tavuklarla ilgili çıkan haberler de birçok kişinin en iyi tavuğu aramasına yol açtı. Elbette en iyi tavuk köylerde, kümeste yetişen ve doğal beslenen tavuklar. Ancak birçoğumuz köye gidip doğal köy tavuğu alma imkanına sahip değil. Ben de kolay ulaşabileceğiniz hijyenik ve kaliteli en iyi tavuk markası seçeneklerini listelemek istedim.

Türk mutfağında tavuk ile yapılan birçok yemek var. Tavuk sote, kızartma, tavuklu pilav ise en çok tercih edilenlerden. Bununla birlikte sporcular ve sağlıklı beslenmek isteyen kişiler için de tavuk en pratik ve uygun fiyatlı protein kaynaklarından biri. Gelin, birlikte en iyi tavuk markalarına göz atalım!

En İyi 11 Tavuk Markası

Kırmızı et fiyatlarının her geçen gün pahalanmasıyla birlikte tavuk eti daha fazla tercih edilmeye başlandı. Son dönemde tavuk fiyatları da artış gösterse de hala en önemli kırmızı et alternatiflerinden biri. İşte lezzeti ve kalitesiyle ön plana çıkan en iyi tavuk markaları sizinle!

Banvit

Türkiye’nin en büyük beyaz et firmalarından biri olan Banvit, yüksek standartlardaki kalitesiyle en iyi tavuk markası olarak ön plana çıkıyor. Banvit’te tavuklar buğday, mısır; soya ve ayçiçeği küspesi gibi çeşitli bitkilerden oluşan yemlerle beslenmektedir. Bitkisel yemlerin oranı %95 iken %5 oranında da mineral ve vitaminlerden oluşuyor. Ayrıca Banvit’in helal sertifikasının olduğunu da söylemeliyim. Bütün piliç, soslu tarifler, hazır gıdalar gibi seçenekleri ile en fazla tercih edilen markalardan biri. Ayrıca tavuklarla ilgili merak ettiğiniz her soruyu web sitesinde yer alan Banvit’e sor bağlantısını kullanarak iletebilirsiniz.

Banvit web sitesini ziyaret etmek için tıklayın!

Orvital

En iyi organik tavuk markası olarak ön plana çıkan Orvital, tavuklara özgür bir alan tanırken sadece organik yemleri kullanarak besliyor. Orvital, modern bir tesise sahiptir ve sık sık denetlenir. Bununla birlikte organik olmayan tavuk markaları 40 – 42 günde kesim yaparken Orvital, yaklaşık 90 gün içinde kesim yapar. Bu da tavukların yavaş ve doğal büyüme hızıyla gelişmesini sağlamaktadır. Orvital markası, kesimden sonra direkt şokladığı paketler ve herhangi bir şoklanma yapılmamış paketlerle güvenilir bir hizmet vermektedir. Ancak fiyatlarının yüksek olduğunu da söylemek gerekiyor.

Orvital web sitesini keşfetmek ister misin? Hemen tıkla!

CP Piliç

Tayland merkezli CP Piliç, Bursa’daki üretim tesisi ile ülkenin her noktasına ulaşmayı başarıyor. Ayrıca 30’u aşkın ülkede hizmet verdiğini de söylemeliyim. CP Piliç, helal belgesi ve sıkı denetim politikası sayesinde en iyi tavuk markası arayışında olanlar için önemli bir alternatiftir. 40 – 42 gün boyunca CP yemleriyle beslenen piliçler, olası risk ve hastalıklara karşı sürekli denetlenmektedir. Aynı zamanda 40’ı aşkın şehirde CP bayilerini bulabilirsiniz.

CP Piliç web sitesini incelemek için hemen tıklayın!

Şenpiliç

En iyi tavuk markaları arasındaki yerini uzun süredir koruyan Şenpiliç, modern üretim tesisleri ve yönetmeliğe uygun gerçekleştirdiği üretim ile ön plana çıkıyor. Şenpiliç’in deneyimli veterinerleri tarafından kontrol edilen ve gerekli takipleri yapılan piliçler yaklaşık 45 gün sonra kesimhaneye gitmekte ve daha sonra dağıtım süreci başlamaktadır. Ayrıca web sitesini mutlaka incelemenizi öneririm, sitede piliç üretimiyle ilgili en fazla merak edilen sorular ayrıntılı olarak cevaplandırılmış.

Şenpiliç web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın!

Yeşil Küre

En iyi organik tavuk markaları arasında ilk olma özelliğini taşıyan Yeşil Küre, sağlıklı ve doğal ürünleriyle biliniyor. İlaçlı yem, GDO, antibiyotik vb. kimyasallar kullanılmadan tavuklara özgür bir yaşam alanı sağlanır. Aynı zamanda tesisin organikliği uluslararası kurumlar tarafından tescillenmiştir. Yeşil Küre’nin en önemli farkı ise Ay – Pi ve Orvital gibi organik tavuk markaları için de fason üretim yapması. Ayrıca Yeşil Küre organik tarım, organik süt ve organik yumurta gibi alanlarda da üretim gerçekleştiriyor. En önemli dezavantajı ise sınırlı bir dağıtım ağına sahip olması.

Yeşil Küre web sitesine göz atmak için hemen tıklayın!

Beypiliç

Türkiye’nin en iyi tavuk markaları seçeneklerinden biri olan Beypiliç, HACCP kalite belgesini alan ilk ve tek şirkettir. Bu belge sayesinde ham madde teminiyle başlayan ve tüketimle sonlanan süre boyunca gıda güvenliği sağlanır. Aynı zamanda Beypiliç, tavuk yemlerini kendisi üretmekte ve antibiyotik ya da hormon kullanmamaktadır. Beypiliç’in diğer bir öne çıkan özelliği ise Popeyes, Burger King, Arbys gibi büyük markaların üretimini gerçekleştirmesidir. Son olarak Beypiliç, helal sertifikasına da sahiptir.

Beypiliç web sitesini ziyaret etmek ister misin? Buraya tıkla!

Lezita

Uzun yıllardır hizmet veren Lezita, Türkiye’nin en büyük et tesislerinden birine sahiptir. Aynı zamanda geniş bir ürün yelpazesi de bulunuyor. Soslu biftek, çıtır kova, schnitzel, döner gibi pişmiş ürünleriyle de pratik bir öğün hazırlamanızı sağlayacaktır. En iyi tavuk markaları listesinde önemli bir yere sahip olan Lezita, helal belgesi sertifikasıyla da güvenirliğini ispatlıyor. Lezita, taze piliç ürünleriyle birçok markette yer almaktadır.

Buraya tıklayarak Lezita web sitesini ziyaret edin!

Gedik

Uşak’ta üretim yapan Gedik Piliç, Türkiye’nin en sevilen tavuk markalarından biri. Ancak her markette bulunmayabiliyor. Döner, kaplamalı ürün gibi hazır gıdalar haricinde kanat, soslu şiş, but, bonfile vb. piliç ürünleriyle de sofralarda yer alıyor. Aynı zamanda Gedik’in uygun fiyata sahip olduğunu da söylemeliyim. Ben, en çok soslu piliç ızgara tava ürününü seviyorum. Çok kısa sürede lezzetini kaybetmeden pişiyor. Ayrıca Gedik Piliç’in de helal belgesi mevcut.

Gedik Piliç web sitesini keşfetmek için hemen tıkla!

Köy – Tav

Ankara Üniversitesi uygulama çiftliğinde tavuk ve ördek yetiştiren Köy – Tav, en iyi köy tavuğu arayışında olanlar için harika bir seçenek sunuyor. Köy – Tav, doğadan sofraya prensibiyle tavuklara özgürce hareket edebileceği bir yaşam alanı sağlamaktadır. Aynı zamanda büyümelerini hızlandıran antibiyotik, yem vb. kimyasal maddeler kullanılmıyor. Kuru yolum olarak hazırlanan tavuklar yaklaşık 2 kg civarındadır. Ayrıca doğal ördek arıyorsanız da Köy – Tav iyi bir seçim olacaktır.

Köy – Tav web sitesini ziyaret etmek için tıklayın!

Erpiliç

Elle kesim ve kuru yolum avantajına sahip olan Erpiliç, en iyi tavuk markaları listesinde önemli bir yere sahiptir. AB Standartlarında üretim gerçekleştiren marka, yine aynı şekilde ihracat izni ile de ön plana çıkmaktadır. Erpiliç’in helal belgesi sertifikası da tüketiciler için oldukça güvenilir olduğunu kanıtlıyor. Elli yılı aşkın süredir üretim yapan Erpiliç, geniş ürün yelpazesiyle de sofralarda yer alıyor. Soslu ürünlerden sakatatlara, işlenmiş ürünlerden şarküteri ürünlerine kadar pek çok ürün için Erpiliç’i tercih edebilirsiniz.

Erpiliç sitesini buraya tıklayarak inceleyin!

Hastavuk

En iyi piliç markaları söz konusuyken kuru kesim avantajı ile dikkat çeken Hastavuk’tan bahsetmemek olmaz diye düşünüyorum. Hastavuk, yerli ve en iyi tavuk markası seçeneklerinden biri olmakla birlikte ilk defa kuru kesim teknolojisini kullanan markadır. Ayrıca Hastavuk, antibiyotik kullanmayan tavuk markalarından biri. Bursa’da üretim yapan Hastavuk, soğuk zincir bozulmadan Türkiye’nin pek çok yerinde satış yapıyor.

Hastavuk web sitesini keşfetmek için hemen tıkla!

 

En iyi tavuk markası içeriğini aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz! Aynı zamanda içerikle ilgili görüş ve önerilerinizi mutlaka bekliyorum.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın