En İyi 11 Çay! (Yoğun Dem & İdeal Lezzete Sahip Çaylar!)

Neredeyse hepimiz bir çay tiryakisiyiz. Üstelik çevrenizde gerçek bir çay gurmesi olan tanıdığınız, sevdiğiniz biri mutlaka vardır! Türk kültüründe, söz konusu çay olunca akan sular duruyor. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, atıştırmalık; evde, yolculukta, okulda, işte kısacası her yerde ve her zaman çay içiyoruz. Peki, en iyi çay markasını mı tercih ediyorsunuz yoksa markette ambalajını beğendiğiniz ürünleri mi?

En iyi çay için yediden yetmişe herkesin farklı bir görüşü ve fikri bulunuyor. Ayrıca markalar, her serisinde farklı bir lezzet sunmayı başarıyor. Bu çeşitlilik ise seçim yapmayı zorlaştıran en önemli konulardan biri. Gelin, en beğenilen ve en iyi çay markalarına beraber göz atalım!

En İyi 11 Çay

Türkiye, 115 ülkeye çay gönderiyor ve çay ihracatında Avrupa’da birinci sıradadır. Bununla birlikte Endonezya, Kenya, Almanya, Sri Lanka gibi ülkelerden de çay ithal ediyoruz. Türkiye’de genellikle Karadeniz çayları seviliyor ve tercih ediliyor. Peki, siz çay alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Yorumlara yazabilirsiniz. İşte Türkiye’nin en iyi çayları sizinle!

Çaykur

En iyi çay markası denilince akla gelen ilk marka elbette Çaykur oluyor. Çaykur, siyah, yeşil, beyaz ve organik çay üretimiyle Türkiye’nin birincisi konumunda. Bununla birlikte artık çay kavramıyla özdeşleşen Çaykur Tiryaki serisini denemenizi öneririm. Ancak özellikle denemenizi tavsiye ettiğim çay Organik Hemşin. Teneke veya karton kutularda satılan bu çay, Hemşin’de üretiliyor ve hiçbir aşamasında kimyasal katkı maddeleri kullanılmıyor. Yoğun çay tadı ve ideal lezzetiyle rakiplerinden önde. Yumuşak içimli bir çay arıyorsanız Çaykur Çay Çiçeği serisini denemenizi öneririm.

Çaykur web sitesini buradan inceleyin!

Lipton

İskoçya merkezli Lipton, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi çay seçeneklerinden biri. Lipton ileri teknoloji üretim metodu ve yaptığı sıkı denetlemelerle en iyi çaylar arasındaki yerini koruyor. Üstelik neredeyse her damak zevkine hitap eden çayı mevcut. Yoğun bir tat için extra dem, klasik ama vazgeçilmeyen bir aroma için Yellow Label, bergamot aromalı çay için Early Grey serisini denemelisiniz. Fiyatı, diğer çaylara göre yüksek olsa da kalitesi ve lezzetiyle parasını hak ettiğini söylemek mümkün.

Lipton web sitesini ziyaret etmek ister misin? Hemen tıkla!

Tirebolu 42

Son yıllarda en iyi çay çeşitlerinden biri haline gelen Tirebolu 42, lezzetli ve uygun fiyatlı çay arayanları memnun edecektir. Siyah çay seçenekleri çok fazla değil ancak markette ya da internette denk geldiğinizde küçük bir paket alarak denemenizi öneririm. Aynı zamanda web sitesini inceleyerek çayın üretimiyle ilgili bilgilere de göz atabilirsiniz. Tirebolu 42 çayın öne çıkan diğer bir özelliği ise yüksek kesimlerde yetişen çayların uç kısımlarını kullanması. Bu sayede yediden yetmişe herkesin sevdiği çay aroması ortaya çıkıyor.

Tirebolu 42 web sitesine erişim sağlamak için tıklayın!

Doğuş Çay

Türkiye’nin en önemli ve en iyi çay markaları arasında Doğuş’tan bahsetmemek olmaz diye düşünüyorum. Yıllık elli bin ton çay üretim kapasitesine sahip olan Doğuş Çay, otuz yılı aşkın bir deneyime sahip. Bergamot aromalı çay seviyorsanız Doğuş’un ürününü denemenizi tavsiye ederim. Tam tadına bergamot aromasıyla damaklarınızı şenlendirecektir. Bununla birlikte iyi lezzet ve üstün kalite severlere Gurme Çay serisiyle hitap ediyor.

Doğuş Çay web sitesini ziyaret etmek ister misin? Buraya tıkla!

Ahmad Tea

Meşhur İngiliz çayını tatmak isterseniz Ahmad Tea en iyi çay markasıdır. Türkiye’de de kolayca erişebileceğiniz bu marka, deyim yerindeyse lüks bir çay. Diğer çay fiyatlarına oranla fiyatı üç kat daha yüksek. Ancak deneyenlerin vazgeçemediğini de söylemek gerek. Dört nesildir üretim yapan Ahmad Tea, BAE ve İngiltere’nin izlerini taşıyor. Aynı zamanda English Breakfast Tea ürünü oldukça popüler.

Ahmad Tea ürünlerini Trendyol’dan satın almak için tıklayın!

Ofçay

Geniş ürün portföyü ve uygun fiyatıyla en iyi çay seçeneklerinden biri de Ofçay. Her damak zevkine hitap eden çayları sayesinde Ofçay, sektörün en iyi oyuncuları arasında. Genç çay yapraklarının işlenerek hazırlandığı Bilene Organik Çay, yoğun aromasıyla Çamlıca Filizi, yoğun dem tadıyla Tiryakisine gibi seçeneklere sahip. Özellikle Bilene Organik Çay ve Dostane serisini denemenizi öneririm. Ayrıca demlik poşet, meyve çayları, yeşil çay, fincan poşet gibi farklı alanlarda da üretim yapıyor.

Ofçay web sitesini buradan ziyaret edin!

Beta Tea

1978 yılında Adana’da faaliyetine başlayan Beta Tea, günümüzde en iyi çay markaları listesinde yer edinmeyi başarıyor. Beta Tea, geleneksel çay lezzetini alabileceğiniz nadir markalardan biri. Bergamot – tomurcuk tadı için Early Grey serisini tercih edebilirsiniz. Geleneksel ve yoğun bir aroma için kızıl dem Türk çayı en iyi tercihlerden biri olacaktır. Hindistan çayı içmek isterseniz Darjeeling veya Seylan çayı için Golden Selection serilerini seçebilirsiniz. Aynı zamanda web sitesine göz atarak beyaz çay, sarı çay gibi farklı ürünlere göz atmanızı tavsiye ederim.

Beta Tea sitesine göz atmak için buraya tıklayın!

Karali

Yirmi yılı aşkın süredir hizmet veren Karali, geniş ürün çeşitliliğiyle en iyi çay markaları arasında yer alıyor. Karali, Rize’den topladığı çayları özel ve geleneksel tarifleriyle birleştirerek tüketicilerle buluşturuyor. Özellikle Karali Premium Filiz Çay ürününü denemenizi öneririm. Parlak rengi, kokusu ve yoğun aromasıyla çay tiryakilerini memnun edecektir. Aynı zamanda organik, bardak ve demlik poşet gibi farklı ürünlere de sahip.

Karali çay web sitesini incelemek için tıklayın!

Doğadan

En iyi çay arayışında uygun fiyatı önemsiyorsanız Doğadan’ı tercih edebilirsiniz. Doğadan, marketlerde ve internette bulabileceğiniz en ucuz çaylardan biri. Bununla birlikte seveni de sevmeyeni de çok. Ancak çok sık çay tüketmeyen aileler için ideal olabilir. Hafif bir aromaya sahip. Benim en sevdiğim Doğadan Çay ise Büyülü Harman. Yoğun koku, parlak renk ve demiyle sizin de seveceğinize eminim. Bununla birlikte Altın Yaprak serisinde Doğu Karadeniz ve Seylan çayı bir araya gelmiş. Kalın ve kıvrımlı çay yaprakları sayesinde daha yoğun bir dem ve aroma sunuyor.

Doğadan Çay web sitesini incelemek ister misin? Hemen tıkla!

Tanay Ceylon

Seylan çayı seviyor musunuz? Sri Lanka’nın yüksek dağ eteklerinden toplanan çay yaprakları özenle işleniyor ve sofralara geliyor. Dünyanın en popüler çaylarından biri olan Seylan çayı, özellikle yumuşak içimi ve iri yapraklarıyla dikkat çekiyor. En iyi Seylan çayı üretimlerinden birini yapan Tanay Ceylon ise Türkiye’ye ithal olarak geliyor. Marketlerde çok sık göremeyebilirsiniz ancak internette ve aktarlarda bulmak kolay.

Tanay Ceylon yaprak çayı ürününü Trendyol’dan satın almak için tıklayın!

Mahbuba Tea

Yoğun aroma ve yoğun kokudan hoşlanıyorsanız en iyi çay tercihinizi Mahbuba Tea markasından yana kullanmalısınız. Mahbuba Tea, Türk çaylarına oranla daha büyük yapraklara ve kokuya sahip. Ancak her damak tadına uymayabilir. Bergamot aromasını seviyorsanız Mahbuba Tea Early Grey serisini öneririm. Açıkçası Türkiye’deki bergamot aromalı çaylara oranla daha yoğun ve lezzetli bir aromaya sahip.

Mahbuba Tea ürününü Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayın!

 

En iyi çay içeriğini arkadaşlarınızla paylaşarak yoğun ve ideal lezzete sahip olan markaları bulmalarını sağlayabilirsiniz! Ayrıca çaylar ve içerikle ilgili görüşlerinizi bekliyorum!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın