En İyi 11 Gazoz! (Türkiye’nin En İyi Gazoz Markaları!)

Çocukluğumdan beri gazoz içmeyi çok severim. Diğer gazlı meşrubatların yoğun tadı ve yüksek asit oranı beni rahatsız ediyor. Dolayısıyla bu yaşıma kadar sayısız gazozu deneme fırsatı buldum. Meyve aroması ve ideal asit oranı ile neredeyse her yemeğin yanında tüketiyorum. En iyi gazoz seçenekleriyse tat ve asit oranlarıyla farklılaşıyor. Ancak değişmeyen tek şey yüksek lezzet oranı.

Geçtiğimiz günlerde izlediğim bir dizide sürekli gazoz konuşuluyordu. Ben de bu vesileyle sizinle en iyi gazozları konuşmak istedim. Türkiye’deki gazozlar portakal, limon, frambuaz, gül gibi farklı aromalara sahip. Aynı zamanda markalar sürekli yeni ürünler çıkarıyor. İşte farklı aroma ve özellikleriyle en iyi gazoz markaları sizinle!

En İyi 11 Gazoz

Türkiye’de gazoz tüketimi oldukça düşük. Kola, meyve suyu, ayran vb. meşrubatların yanında açıkçası pek fazla gazoz tüketilmiyor. Hatta öyle ki yemek yemeye gittiğim birçok yerde gazoz satılmıyor. Ben de bu yüzden internetten veya bulduğum marketlerden sevdiğim markaları toplu almaya çalışıyorum. Size de öneririm. Aşağıda en iyi gazoz markaları arasından kolayca seçim yapabilirsiniz!

Zafer Gazoz

1934 yılından beri Denizli’de üretimine devam eden Zafer, en iyi gazoz unvanını uzun süredir koruyor. Özellikle son yıllarda glukoz şurubuyla üretilen içecekler arasında %100 şeker kullanan nadir markalardan biri. Bu özelliği bile Zafer Gazoz’un en iyiler arasında yer almasını sağlıyor. Efsane bir gazoz olarak tarihe geçen Zafer Gazoz, mandalina ve sade olmak üzere iki farklı çeşide sahip. Ayrıca nostaljik orijinal şişesiyle de sizi çocukluğunuza götürecektir.

Zafer Gazoz web sitesini ziyaret etmek için tıklayın!

Ankara Gazozu

Türkiye’nin en iyi ve en güçlü gazoz markalarından biri elbette Ankara Gazozu. Limon, karışık meyve, portakal, çilek, mandalina ve sade olmak üzere beş farklı çeşit sunuyor. Daha önce Ankara Gazozu’nu denemediyseniz yoğun asit ve farklı bir aroma hissedebilirsiniz. Açıkçası alışılagelen gazoz markalarına göre epey farklı bir aroma ve tada sahip. Aynı zamanda Ankara Gazozu, Türkiye’nin en eski gazoz markası. Son olarak Mersin’de üretildiğini de söylemek gerekiyor.

Ankara Gazozu web sitesini buradan inceleyin!

Elvan Gazoz

Hala çocukluğunuzun gazozunu mu arıyorsunuz? Cevabınız evetse, Elvan Gazoz en iyi tercihlerden biri olacaktır. Elvan Gazoz, 1990’lı yıllara gelmeden üretimden kalkmıştı ve bulunmuyordu. Son yıllardaysa üretimi yeniden başladı ve birçok yerde bulunabilir hale geldi. Karışık meyve ve portakal aromalı gazozlarda sofra şekeri kullanılıyor. Bu sayede glukoz şurubunun etkilerinden korunabilirsiniz. Elvan Gazoz, ideal şeker oranıyla her damak zevkine hitap etmeyi başaran nadir markalardan biri.

Buraya tıklayarak Elvan Gazoz ürünlerine göz atın!

Niğde Gazozu

Söz konusu en iyi gazoz olunca Niğde Gazozu markasından bahsetmemek olmaz. Niğde Gazoz, 1960’lı yıllardan beri hizmet veriyor. Ayrıca sektörün öncü firmaları arasında yer aldığını da söylemeliyim. Niğde Gazoz, frambuaz aromalı gazozu ile yoğun bir tat ve ideal bir asit oranı sağlamayı başarıyor. Aynı zamanda doğal kaynak suyu ve sofra şekeriyle üretilen Niğde Gazoz, rakiplerinden bir adım daha önde. Niğde Gazoz’un öne çıkan diğer bir özelliği ise geniş dağıtım ağı. En azından benim yaşadığım bölgede birçok market veya bakkalda görebiliyorum.

Niğde Gazozu web sitesine göz atmak için hemen tıklayın!

Gagoz

En iyi gazoz markaları elbette sadece eski ve köklü firmaları içermiyor. Son yılların en yenilikçi gazoz üreticisi Gagoz, muhteşem bir lezzet sunmayı başarıyor. Kim bilir belki de bizim çocuklarımız ilerde en iyi gazoz denilince Gagoz markasını hatırlayacaktır. Türkiye’nin en geç gazozu sloganıyla fark yaratan Gagoz, klasik ve zencefil olmak üzere iki farklı çeşit sunuyor. Aynı zamanda ödüllü bir tasarıma sahip. Gagoz, benim için biraz şekerli bir tada sahip ancak markette ya da restoranda bulduğumda satın almadan geçemediğim markalardan biri olduğunu da söylemeliyim.

Gagoz web sitesine erişim sağlamak için tıklayın!

Beyoğlu

Son dönemde en iyi gazoz markaları arasında yer alan diğer bir isim de Beyoğlu. Üstelik Galata Kulesi’ni andıran şişe tasarımıyla ödül aldığını söylemek gerekiyor.  Zencefilli ve klasik gibi farklı ürün seçeneklerine sahip. Ancak özellikle kola tüketmeyen kişiler için farklı bir ürünü de var: Siyah Premium Gazoz. Bu tadı seven de çok sevmeyen de ancak denk geldiğiniz zaman denemenizi tavsiye ederim. %100 pancar şekerinden üretilen gazozlarını her mevsim büyük bir keyifle tüketebilirsiniz.

Beyoğlu web sitesini ziyaret etmek için tıklayın!

Yerel Gazoz

En yeni ve en iyi gazoz markaları seçeneklerinden biri olan Yerel Gazoz, Muğla ve ilçelerinin ismini verdiği ürünleriyle ön plana çıkıyor. Ancak özellikle denemenizi tavsiye ettiğim ürün Datça – Acıbadem Aromalı Gazoz. Acıbadem tadını alırken muhteşem bir aromayla buluşmanızı sağlayacaktır. Baysal tarafından üretilen Yerel Gazoz ürünleri arasında yer alan diğer bir seri de Marmaris Gazozu. Nar, limon, çam havası, zencefil gibi farklı seçeneklere sahip.

Yerel Gazoz web sitesini buradan inceleyin!

Uludağ Gazoz

En iyi ve efsane gazoz denildiğinde akla gelen ilk marka Uludağ olur. Uludağ Gazoz, 1930’lu yıllara dayanan tecrübesi ve üstün üretim teknolojisiyle sevenlerinden tam puan almayı başarıyor. Üstelik şekersiz gazoz arayışında olanlar için de Uludağ en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Ancak hepsi bu kadarla sınırlı değil. Portakallı, portakallı şekersiz, klasik ve zencefil gibi çeşitli serileri bulunuyor. Uludağ Gazoz neredeyse hepimizin yakından tanıdığı ve en iyi olarak nitelendirdiğimiz markalardan biri.

Buraya tıklayarak Uludağ Gazoz web sitesine göz atın!

Çamlıca Gazoz

Ülker tarafından üretilen Çamlıca Gazoz, neredeyse bir klasik halini aldı. Ayrıca en iyi gazoz markalarının birçoğu marketlerde kolayca bulunmazken Çamlıca Gazoz’u hemen hemen her markette bulabilirsiniz. Bana göre yoğun bir şeker ve düşük bir asit oranına sahip. Ancak benim gibi düşünmeyen binlerce mutlu müşterisinin olduğunu da söylemek gerekiyor.

Çamlıca Gazoz’u Trendyol’dan satın almak için tıklayın!

Bor Gazozu

Çok eski olmayan ancak en iyi gazoz markaları arasında yer edinen Bor Gazozu ile karşı karşıyayız. 2013 yılından beri üretilen Bor Gazozu, Tekir İçecek markasına ait. Üstelik neredeyse hiçbir markada görmediğim demirhindi aromalı gazozu da üretiyor. Bununla birlikte Hindistan cevizi ve frambuazlı gazoz gibi farklı ürünlere de sahip. Bor Gazozu’nun en önemli avantajıysa yüksek asit oranı. Şişesini açar açmaz fark edeceğiniz yüksek asit oranıyla mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Bor Gazozu web sitesine erişim sağlamak için tıklayın!

Gaark Gazoz

Orijinal ismiyle en iyi gazoz listesinde fark yaratmayı başaran Gaark Gazoz, son dönemin popüler markalarından biri. Factory İçecek tarafından üretilen Gaark Gazoz’un armut, mandalina ve frambuaz olmak üzere üç farklı çeşidi bulunuyor. Açıkçası daha önce denemediğim bir marka. Dolayısıyla tadını bilmiyorum ancak içeriği hazırlarken sipariş verdim. Siparişim geldiğinde tekrar konuşabiliriz. Bununla birlikte internette yer alan yorumlara göre Gaark Gazoz oldukça seviliyor. Ayrıca vegan ve helal sertifikasının bulunduğunu da söylemeliyim.

Gaark Gazoz web sitesini buradan inceleyin!

 

En iyi gazoz içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Ayrıca içerik ve gazozlarla ilgili öneri ve görüşlerinizi yorumlara yazmayı unutmayın!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın