En İyi 12 Şalgam! (Adana ve Mersin Şalgamları!)

Söz konusu şalgamsa hepimizin aklına Adana gelir. Ancak patenti Mersin’de, Coğrafi İşaret Tescili ise Adana’da bulunuyor. Ayrıca güney illerinin neredeyse birçoğu kendine özgü şalgamlarıyla meşhur. Peki, en iyi şalgam hangisi? Şalgam, Türkiye’ye özgü bir içecektir ve özellikle kırmızı et, balık ve tavuk yemeklerinin yanında harika bir eşlikçidir.

Kısa bir süre önce iş seyahati sebebiyle Adana’ya gittim. Öncesinde de şalgamı seviyordum ancak genellikle marketten satın alıyordum. Bu sefer Adana’nın en iyi şalgam satıcılarını tercih ettim ve marketten satın aldığım şalgamlara hiç benzemediğini söyleyebilirim. Gelin, birlikte Türkiye’nin en iyi şalgam suyu seçeneklerine göz atalım!

En İyi 12 Şalgam

Acılı ve acısız çeşidiyle damaklarda eşsiz bir tat bırakan şalgam, nesillerdir Türkiye’nin en sevdiği içecekler arasında bulunuyor. Aynı zamanda güçlü bir probiyotik kaynağı olduğunu söylemek mümkün. İçeriğinde A, B, C, K vitaminleri ve potasyum, kalsiyum, fosfor mineralleri mevcut. Ancak yine de hamile ve tansiyon hastalarının ölçülü tüketmesi tavsiye ediliyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizi en iyi şalgam listesiyle baş başa bırakmalıyım!

Doktorum Yılmaz Şalgamı

Türkiye ve Adana’nın en iyi şalgamı olarak ön plana çıkan ilk isimlerden biri Doktorum Yılmaz oluyor. Doğal ve katkısız şalgamıyla nam salan Doktorum Yılmaz şalgam suyu, özel ve lezzetli bir aromaya sahip. Neredeyse otuz yıllık bir deneyime sahip olan marka, 50 günlük fermantasyon süreciyle şalgamlarını hazırlıyor. Aynı zamanda içeriğinde kimyasal ve katkı maddelerinin bulunmadığının altını çizmeliyim. Mor havuç, çelem, nohut, maya, arıtılmış su gibi doğal malzemelerle hazırlanıyor ve eşsiz bir tada bürünüyor.

Doktorum Yılmaz Şalgamı web sitesine göz atmak için hemen tıklayın!

Ali Göde Şalgam Suyu

Adana’nın meşhur şalgamcısıyla tanışmak ister misiniz? Ali Göde markası, dört nesildir şalgam üretimi yapıyor ve geleneksel tarife bağlı kalmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca Ali Göde, şalgamı bulan kişi olarak da tanınıyor. Dolayısıyla Ali Göde şalgam suları hakkında çok da uzun bir söze gerek olmadığını düşünüyorum. En doğal ve en iyi şalgam suyunu tüketmek istiyorsanız Ali Göde markasını tercih edebilirsiniz. Ayrıca korucu ve katkı maddesi içermemekle birlikte %100 şalgam suyu olduğunu da söylemeliyim.

Ali Göde web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edin!

Turnib

En iyi şalgam suyu seçeneklerinden biri de Mersin’de üretim yapan Turnib. Mersin şalgamı tadını tamamen hissettiren Turnib, yumuşak bir içime sahip. Örneğin, şalgamın yoğun tadını sevmiyorsanız Turnib ile doyasıya şalgam içebilirsiniz. Üstelik acısının da tam kıvamında olduğunu söylemeliyim. Yine de acı sevmeyenler için acısız seçeneği de mevcut. Turnib markasının en önemli özelliklerinden biriyse doğal ve katkısız olması. Ayrıca koruyucu da içermiyor. Bulunduğunuz bölgede Turnib şalgam suyu yoksa web sitesini inceleyerek Whatsapp’tan sipariş verebilirsiniz.

Turnib web sitesine erişim sağlamak için hemen tıkla!

Kavaklıdere

Son dönemde keşfettiğim ve en sevdiğim şalgam markalarından biri de Kavaklıdere. En iyi şalgam arayışınızda muhteşem lezzete önem veriyorsanız Kavaklıdere şalgamlarını denemelisiniz. Pet ve cam şişelerde sunulan şalgamları yüksek lezzet oranı ve rahatsız etmeyen kokusuyla sizi de memnun edecektir. 1952 yılından beri üretimine devam eden marka, her geçen dönem daha fazla güçleniyor ve sofralardaki yerini koruyor.

Kavaklıdere web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edin!

Kilikya

1967 yılından beri üretimine devam eden ve müşterilerinden tam puan almayı başaran en iyi şalgam markalarından biri Kilikya. Üstelik organik şalgam arayışında olanlar için de harika bir seçenek sunuyor. Sektörün lider isimlerinden biri olan Kilikya, geniş bir dağıtım ağına sahip. Ancak bulunduğunuz bölgede yoksa web sitesinden de sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda siyah havuç ve doğal sarımsakla üretilen Kilikya Special ürününü de denemenizi öneririm. Özellikle şalgamda yoğun sarımsak tadını sevenler için en iyi seçenek.

Kilikya web sitesini incelemek ister misin? Hemen tıkla!

Serfressh

Yine Adana menşeili bir markayla karşı karşıyayız. En iyi şalgam listesinde önemli bir yere sahip olan Serfressh, koruyucu ve katkı maddesi içermiyor. Dolayısıyla aile boyu güvenle tüketebileceğiniz nadir markalardan biri olduğunu söyleyebilirim. Genellikle Migros’ta bulabilirsiniz ancak internetten de online sipariş vermek mümkün. Yoğun kıvamı ve sarımsak tadıyla neredeyse deneyen herkesin memnun kaldığı markalar arasında.

Serfressh şalgamı Hepsiburada’dan satın almak için tıklayın!

Doğanay

En iyi şalgam suyu markalarından söz ederken atlanmaması gereken diğer bir isim de elbette Doğanay. Konya / Ereğli’den toplanan siyah havuçlar Adana’daki üretim tesislerinde işlenerek sofralarımıza geliyor. Doğanay Şalgam’ın en sevilen özelliğiyse boğazı yakmayan ve rahat içilebilen tadı. Dolayısıyla şalgam sevmeyen kişilerin bile rahatlıkla tüketebileceği bir aromaya sahip. Yirmi beş yıldır üretimine devam eden Doğanay, geniş dağıtım ağıyla neredeyse her markette bulunabilir. Ayrıca gluten ve şeker içermediğini de söylemeliyim.

Doğanay Şalgam web sitesine ulaşmak için buraya tıkla!

Ali Dede

Doğal, katkısız ve %100 şalgam suyu mu arıyorsunuz? Cevabınız evetse, Ali Dede şalgamlarına da göz atabilirsiniz. Muğla’da üretim yapan Ali Dede, Türkiye’nin dört bir yanına kargo ile şalgam gönderiyor. Ayrıca uygun fiyatıyla da müşterilerini memnun ettiğini söylemeliyim. Ali Dede şalgamlarının içindeki siyah havucu da afiyetle tüketebilirsiniz. Özellikle market markalarından ve işlenmiş gıdalardan uzak duran kişiler için öneririm.

Ali Dede web sitesini ziyaret etmek için hemen tıklayın!

Adanus

En iyi şalgam arayışında Adana markalarından vazgeçemiyorsanız Adanus’u tercih edebilirsiniz. Acılı ve acısız seçeneklerine sahip olan Adanus, Premium şalgam markalarından biri. Aradığınız şalgam tadını hala bulamadıysanız Adanus’a bir şans verebilirsiniz. Üstelik Türkiye’nin her noktasına kargo ile gönderim yapılıyor. İstanbul’da üretim yapan Adanus, geleneksel tariflere bağlı kalarak en iyi şalgam markaları arasında önemli bir yer edinmektedir.

Adanus web sitesini incelemek ister misin? Hemen tıkla!

Hacının Şalgamı

Adana’ya özgü yerel en iyi şalgam seçenekleri arasında Hacının Şalgamı yer alıyor. Farklı ambalajlarda acılı ve acısız seçeneklerine sahip olan Hacının Şalgamı, doğallığa önem verenleri mutlu edecektir. 1947 yılından beri üretimine devam eden Hacının Şalgamı hem Adana’nın hem de Türkiye’nin en iyi şalgamlarını üretiyor. Bununla birlikte ister Adana’da içebilir veya Adana’da değilseniz evinize sipariş verebilirsiniz. Ayrıca koruyucu ve katkı maddesi içermediğini söylemeliyim.

Hacının Şalgamı web sitesine buradan erişim sağlayın!

Özkan Şalgam

En iyi şalgam seçeneklerini konuşurken Mersin’in meşhur şalgamcısı Özkan’ı atlamak olmaz. Özkan Şalgam, 1967’den beri üretimine devam ediyor. Seyyar şalgamcılıktan büyüyen marka, günümüzde sektörün en önemli oyuncuları arasında yer almayı başarmış durumda. Mersin’e yolunuz düştüğünüzde mutlaka denemenizi öneririm. Keskin bir tada sahip değil ve bir küçük şişeyi tek seferde kolayca tüketebilirsiniz.

Özkan Şalgam web sitesini yakından incelemek için tıklayın!

Adaşal

En iyi şalgam listesinde yer alan diğer bir marka da Adaşal. Adana markası Adaşal, deneyenlerin vazgeçemediği markalar arasında bulunuyor. Ayrıca %100 doğal olduğunun altını çizmeliyim. İçeriğinde sadece mor havuç, bulgur unu ve arıtılmış su bulunuyor. Hem acılı hem de acısız olarak satın alabilirsiniz.

Adaşal web sitesine ulaşmak için hemen tıkla!

 

En iyi şalgam içeriğini beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir ve en lezzetli seçimi yapmaları için yardımcı olabilirsiniz! Ayrıca sevdiğiniz veya sevmediğiniz şalgamları ya da içerikle ilgili görüşlerinizi mutlaka yorumlarda belirtin.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 12 Şalgam! (Adana ve Mersin Şalgamları!)” üzerine bir yorum

  1. Doğanay ve Kilikya gibi sodyum benzoat dolu, iğrenç, şalgamla uzaktan yakından alakası olmayan sıvıları listeye koymanız aşırı saçma, ve damak tadınıza güvenilmemesi gerektiğini gösteriyor maalesef.

    Cevapla

Yorum yapın