İstanbul Bit Pazarları! En İyi 10 Bit Pazarı! (Ucuz Alışveriş!)

Alışveriş yapmayı seviyor musunuz? Ve hatta ucuz ürünlerin satıldığı bir yer mi arıyorsunuz? Cevabınız evetse, sizi İstanbul bit pazarları ile tanıştırmalıyım! İstanbul’daki bit pazarları elektronikten giyime, antika eşyalardan gıdalara kadar sayısız seçenek sunuyor. Bazı ürünler eski veya yıpranmış olsa da genellikle ihtiyaç ve zevklerinize uygun bir ürün bulabileceğinize eminim. Ayrıca sabah erken saatlerde bit pazarına gitmek yeni eşyaları uygun fiyatla satın almanızı sağlayacaktır.

Yıllardır İstanbul bit pazarlarının sıkı bir müdavimiyim ve sizinle de bugün bu konuyu konuşmak istiyorum. Özellikle son dönemlerde neredeyse çevremdeki herkes uygun fiyatlı ürünlere rağbet göstermeye başladı. Eğer sizde ekonomik ve kaliteli bir alışveriş yapmak istiyorsanız İstanbul bit pazarları içeriğine göz atmalısınız!

İstanbul’daki En İyi Bit Pazarları

Bit pazarlarından alışveriş yapmak bütçenizi en iyi şekilde yönetmenize yardımcı olur. Kimi zaman güzel bir ceket, kimi zaman ise güzel bir antika eşyaya sahip olabilirsiniz. Ancak sorunsuz bir alışveriş için mutlaka pazarlık yapmanızı öneririm. Sıkı bir pazarlık yaptığınızda ürünlerin fiyatı %30 – 40 daha uygun hale gelebilir. İşte, İstanbul’daki en iyi bit pazarları sizinle!

Kadıköy Bit Pazarı

İstanbul’un en iyi ve en çok tercih edilen bit pazarı Kadıköy’de yer alıyor. Kadıköy / Ünalan’da bulunan bit pazarında hem gıda hem de diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kadıköy bit pazarı cuma günleri açılıyor. Ancak daha fazla ürün bulmak ve seçim yapabilmek için sabah 5.30 – 6.30 arası gitmenizi öneririm. İlerleyen saatlerde ürün seçme şansınız azalırken aradığınız ürünleri bulamama ihtimaliniz artacaktır. Bununla birlikte yine aynı yerde salı günleri meyve sebze pazarı, pazar günleriyse antika pazarı kuruluyor. Uzunçayır durağında indiğinizde Kartal yönünde 100 m ilerleyerek Kadıköy Bit Pazarı’na ulaşabilirsiniz.

Feriköy Antika Pazarı

İstanbul’daki en iyi bit pazarı söz konusuysa Feriköy Antika Pazarı ilk akla gelenlerden olur. Feriköy Bomonti’de kurulan pazar, Şişli Belediyesi’nin katkılarıyla daha kullanışlı bir hale gelmiş durumda. Cuma günleri gittiğinizde ikinci el eşyaları ve giyim ürünlerini görebilir, cumartesi günü organik Pazar alışverişi yapabilir veya Pazar günü antika eşyaları satın alabilirsiniz. Haftanın 3 günü farklı konseptlerde hizmet veren Feriköy bit pazarı kolay ulaşımıyla da dikkat çekiyor. Ancak mutlaka pazarlık yapmanızı öneririm. Pazarlık yapmadığınız takdirde bazı ikinci el ürünleri, sıfır fiyatından daha yüksek bir ücretle satın alabilirsiniz.

Küçükpazar Bit Pazarı

İstanbul bit pazarları arasında en fazla tercih edilen ve müşterileri memnun eden diğer bir pazar da Küçükpazar Bit Pazarı. Eminönü’nde kurulan Küçükpazar, sabah 6 civarlarında açılırken akşam 7 – 8 gibi kapanıyor. Aynı zamanda Taksim – Yenikapı metrosunu kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Küçükpazar Bit Pazarı giyim, elektronik, çanta, ayakkabı, antika, dekoratif eşya vb. birçok eşyayı tek bir alanda bulmanızı sağlar. Benim en sevdiğim pazarlardan biridir. Bununla birlikte esnafları diğer bit pazarlarına göre daha güleryüzlü. Küçükpazar’da aklınıza dahi gelmeyen birçok eşyayı bulmanız mümkün. Küçükpazar bit pazarı Manifaturacılar Çarşısı’nın arka kısmında cumartesi günleri kuruluyor.

Tuzla Bit Pazarı

Cumartesi ve pazar günleri açılan Tuzla Bit Pazarı, İstanbul en iyi bit pazarları arasındaki yerini alıyor. Tuzla Bit Pazarı, E5’in kenarında açılıyor. Kolay bir ulaşıma sahip olmasına rağmen en büyük sorunlarından biri otopark. Dolayısıyla çok yüklü bir alışveriş yapmayacaksanız toplu ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. İş Bankası ve Tuzla Devlet Hastanesi’nin arasında bulunuyor. Ayrıca alışveriş yaparken yemek yiyebileceğiniz alanlar da var. Oyuncaktan elektroniğe, mutfak eşyalarından hırdavat malzemelerine kadar ev ve iş yerinize dair her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Son olarak antika eşyalar konusunda da oldukça çeşitli olduğunu söylemeliyim.

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı

Ambarlı bit pazarı yaklaşık 4 yıldır hizmet veriyor. Büyük bir alanda olması sebebiyle yediden yetmişe herkesin severek kullanacağı ürünleri bulmak oldukça kolay. Bununla birlikte Ambarlı bit pazarı kısa bir süre önce yoğun trafik nedeniyle kapatılmıştı. Ancak kısa süre önce yeniden faaliyetine başladı. Ambarlı bit pazarı, Pazar günleri 08:00 civarında açılıyor ve 18:00 – 19:00 sularında kapanıyor. Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki semt pazarı alanında kurulduğunu da söylemeliyim. Enteresan ve kaliteli ürünler bulmak istiyorsanız Ambarlı bit pazarı en iyi seçeneklerden biridir. Aynı zamanda fiyatları daha uygun.

Bakırköy Bit Pazarı

Cevizlik Mahallesi’nde faaliyetine devam eden Bakırköy Bit Pazarı, her ihtiyacınızı karşılayacağınız nadir alanlardan biri. Eski veya antika eşyalardan yeni elektronik parçalara kadar birçok ürün grubuna sahip. Özellikle giyim ve ayakkabı konusunda arayıştaysanız Bakırköy Bit Pazarı’nı incelemenizi öneririm. Bununla birlikte neredeyse her gün aktif olan nadir bit pazarlarından biri. Ayrıca nadide parçalar için düzenlenen mezatlara katılarak oldukça ilginç bir ürüne sahip olmanız da mümkün. Bakırköy Bit Pazarı yediden yetmişe herkesi mutlu edecektir.

Horhor Antikacılar Çarşısı

Fatih’te hizmet veren Horhor Antikacılar Çarşısı, antika ve dekoratif eşyalara dair her şeyi bulabileceğiniz nadir yerlerden biri. Plak, daktilo, tablo, biblo vb. birçok eşyayı kolayca bulabilir ve uygun fiyatla satın alabilirsiniz. 200 civarı dükkanın bulunduğu alan toplam yedi kattan oluşuyor. Dolayısıyla antikaya dair aradığınız ve bulamayacağınız neredeyse hiçbir şey yok. Bununla birlikte pazar günleri hariç haftanın diğer günleri akşam 19:00’a kadar ziyaret edebilirsiniz. İskenderpaşa Mahallesi Tulumba Sokak’ta hizmet verdiğini de söylemeliyim.

Dolapdere Bit Pazarı

Bütçeniz dahilinde en iyi ürünleri bulmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz diğer bir pazar da Dolapdere bit pazarı. Mutfak eşyalarından saate, tablodan elektroniğe kısacası pek çok ürün grubu bulunuyor. Ancak ağırlıklı olarak eşya ve giyim ürünlerinin bulunduğunu söylemeliyim. Dolapdere Bit Pazarı’nın diğer bir avantajı da uygun fiyat sunabilmesi. Popüler bir yer olmasına rağmen fiyat, ürün ve esnafların güleryüzü sizi memnun edecektir. Son olarak Şişli / Feylesof Sokak’ta hizmet verdiğini söylemeliyim. Aynı zamanda diğer bit pazarlarında olduğu gibi Dolapdere’ye de erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim. Dolapdere Bit Pazarı her hafta pazar günleri açılıyor.

Çukurcuma Bit Pazarı

Hem alışveriş yapmak hem de şahane fotoğraflar çekmek ister misiniz? Cevabınız evetse İstanbul en iyi bit pazarı tercihinizi Çukurcuma’dan yana kullanabilirsiniz.. Çukurcuma, cam ve nakış ağırlıklı ürünleriyle genellikle kadınlara hitap ediyor. Ancak elbette bu kadarla sınırlı değil. El emeği ürünlerden elektronik parçalara kadar aradığınız birçok ürünü bulabilirsiniz. Çukurcuma Bit Pazarı eski İstanbul fotoğraflarında da sıklıkla görülüyor ve neredeyse bir sembol haline gelmiş durumda. Özellikle manevi değeri yüksek ve kaliteli bir ürün arıyorsanız Çukurcuma Bit Pazarı’nı tercih etmenizi öneririm. Ayrıca Galata Kulesi manzarasını görmek için de harika bir lokasyona sahiptir.

Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı

Bit pazarından alışveriş yapmayı düşünürken temel hedefiniz antikalar ise Mecidiyeköy’ü tercih edebilirsiniz. Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı uzun yıllardır sıradışı antika ürünleriyle biliniyor. Örneğin, daha önce hiçbir yerde bulamadığınız bir daktilo ya da plağı burada bulabilirsiniz. Aynı zamanda fiyatlarının da uygun olduğunu söylemek mümkün. Bununla birlikte haftanın her günü alışveriş yapma fırsatı da sunuyor. Osmanlı veya Avrupa eserleri ya da tablolar gibi birbirinden farklı kategorideki ürünleri Mecidiyeköy’de bulabilirsiniz.

Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı web sitesini buradan ziyaret edin.

 

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın