İzmir En İyi Bit Pazarları (Güncel Liste & Aktif Pazarlar!)

Türkiye’de bit pazarları oldukça önemli bir yere sahip. Sosyokültürel durumları fark etmeksizin yediden yetmişe herkes bit pazarları aracılığıyla aradığı ürünü bulabiliyor. İzmir bit pazarı seçenekleriyse hem farklı semtlerdeki alanları hem de büyüklükleri ile müşterilerini memnun etmiş durumda. Son yıllarda bazı bit pazarları kapatıldı ancak ben sizinle güncel İzmir bit pazarları listesini paylaşmak istiyorum.

Bit pazarları sayesinde başta antika eşyalar olmak üzere elektronik, giyim, ayakkabı, aksesuar vb. birçok ürünü satın alabilirsiniz. Birçok eşya eski olsa da özellikle giyim, ayakkabı, hırdavat ürünleri, çanta vb. ürün gruplarında yeni veya sıfır paketli eşyalar da var. Dolayısıyla aradığınız ürünün en iyisini bulmak için birkaç farklı pazara gitmenizi öneririm.

İzmir’deki En İyi Bit Pazarları

Türkiye’deki bit pazarlarının sayısı her geçen gün azalıyor. Trafik, hijyen yetersizliği vb. birçok sebep nedeniyle belediyeler bit pazarını kapatabiliyor veya yerini değiştiriyor. İzmir’deki bit pazarları da bu durumdan en çok etkilenen alanlardan biri. Ancak ben İzmir’de sık sık gittiğim bit pazarlarını listelemek istedim. İşte, İzmir’in en iyi bit pazarları!

Kahramanlar Bit Pazarı

İzmir’in en canlı ve en iyi bit pazarı Kahramanlar Bit Pazarı oluyor. Kahramanlar Bit Pazarı, iki katlı bir alanda hizmet vermekle birlikte oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Giyim, antika, oyuncak, elektronik, hırdavat vb. ürünleri kısacası eviniz veya iş yerinizle alakalı her şeyi bulabilirsiniz. Konak / Ege Mahallesi’nde hizmet veren Kahramanlar Bit Pazarı, her cumartesi açılıyor. Cumartesi sabah 05:00 – 06:00 açılıyor ve 17:00 – 18:00 arası kapanıyor. Ancak ürünlerin en iyisini bulmak için sabah erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim. Bu sayede ürünler seçilmeden en iyisini satın alabilirsiniz.

Yeni Bornova Pazarı – Özkanlar Bit Pazarı

Farklı günlerde farklı ihtiyaçlara hitap eden İzmir’in en iyi bit pazarı seçeneklerinden biri de Yeni Bornova Pazarı. Antika, hırdavat, elektronik vb. ürünler için salı günü gidebilirsiniz. Ayrıca perşembe günleri kıyafet, aksesuar, çanta, ayakkabı vb. alanlar için açılırken cumartesi sebze ve giyim ağırlıklı hizmet veriyor. Ayrıca her ayın son pazar günü de antika alıcılarını ve satıcılarını buluşturuyor. Yeni Bornova Pazarı, çok eski bir bit pazarı değil ancak buna rağmen oldukça popüler ve insanların ihtiyaçlarını karşılıyor. Bornova metrosuna binerek kolayca ulaşabilirsiniz. Yeni Bornova Pazarı’nın diğer bir avantajıysa çok geniş bir alanda hizmet vermesi. Bu sayede kalabalık saatlerde bile sıkış sıkış bir alışverişe gerek kalmıyor.

Bornova Bit Pazarı hakkında daha fazla bilgi edinin!

Yeşildere Bit Pazarı (Tepecik Bit Pazarı)

İzmir’in en eski bit pazarları arasında yer alan Yeşildere Bit Pazarı, sık sık taşınan pazarlardan biri. Ancak bu sık adres değişikliği, Yeşildere Bit Pazarı’nın müdavimlerini etkilemiş değil. Günümüzde hala en fazla ziyaret edilen bit pazarları arasında yer alıyor. Özellikle giyim, el işi ürünler, oyuncak, çanta ve elektronik ürünlerinde müşterilerini memnun ediyor. Yeşildere Bit Pazarı’nın diğer bir avantajıysa kolay bir ulaşıma sahip olması. Son olarak Tepecik Bit Pazarı’nın pazar günleri açıldığını söylemeliyim.

Güzelbahçe Bit Pazarı

İzmir Güzelbahçe’de yer alan bit pazarı, ucuz alışveriş arayanları mutlu edecek çözümler sunuyor. Atatürk Mahallesi’nde hizmet veren bit pazarı, en iyi İzmir bit pazarı arayışınızda sizi de mutlu edecektir. Güzelbahçe Bit Pazarı, mağaza içinde alışveriş keyfi sunan yerlerden biri. Kitap, kırtasiye, kozmetik vb. ihtiyaçlarınız için bit pazarına gidecekseniz buraya bakmanızı öneririm. Aynı zamanda ucuz fiyatlarıyla da bütçe dostu bir alışveriş sağlıyor.

Yenişehir Bit Pazarı

İzmir’in en popüler ve en iyi bit pazarları arasında Yenişehir’de kurulan pazar yer alıyor. Yenişehir Bit Pazarı’nda bulamayacağınız ürün neredeyse yok. Ancak alanın küçük olduğunu da söylemek gerek. Çoğu zaman sıkış sıkış alışveriş yapılıyor. Bununla birlikte her hafta pazar günleri açılıyor ve akşam saatlerine kadar gezilebiliyor. Yenişehir Bit Pazarı’nın diğer bir avantajı da kolay ulaşılabilir konumu. Yenidoğan Mahallesi’nde açılıyor. Ancak diğer bir pazarlarında olduğu gibi erken saatlerde gitmek şart. Aksi takdirde çok az ürün kalıyor.

Eskici Bit Pazarı

Balçova’da küçük bir dükkanda hizmet veren bu bit pazarı, kıyafet ağırlıklı ürünleriyle ön plana çıkıyor. Kadın veya erkek kıyafetleri ya da aksesuarları arıyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz. İzmir Eskici Bit Pazarı’nın en önemli avantajlarından biriyse eski ve yıpranmış ya da deforme olmuş ürünleri satmaması. Bu sayede yeni gibi olan ürünler arasından seçim yapabilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eskici Bit Pazarı, haftanın her günü açık.

Karabağlar Antika Pazarı

İzmir Karabağlar’da hizmet veren bu antika pazarı, hem alım hem de satım yapıyor. Evinizde kullanmadığınız ya da beğenmediğiniz antika eşyaları burada satabilirsiniz. Ayrıca antika eşya almak için de harika bir yer. Biblo, vazo, tablo, telefon, daktilo, plak vb. birçok eşyayı bulmak mümkün. Günümüzde hala aktif olduğunu da söylemek gerek. Karabağlar Antika Pazarı, ihtiyacınız olan antika eşyaları bulabileceğiniz nadir yerlerden biri. Daha önce hiç görmediğiniz ve muhteşem güzelliklere sahip olan antika ürün çeşitlerini incelemenizi öneririm. Her gün açık.

Çiğli Bit Pazarı

Sürekli yeri değişen veya kapanan İzmir bit pazarı seçeneklerinden biri de Çiğli’de yer alıyor. Özellikle son yıllarda birçok kez yer değiştirdi. Küçük Çiğli / Anadolu Mahallesi’nde hizmet veren bu pazar, oldukça küçük bir alana sahip. Aynı zamanda giyim, aksesuar, bazı elektronik parçalar ve oyuncak gibi ihtiyaçları karşılıyor. Çiğli Bit Pazarı için cumartesi günleri gidebilirsiniz.

 

İzmir bit pazarları içeriğini beğendiyseniz arkadaşlarınıza gönderebilir ve uygun fiyatlı alışveriş yapmaları konusunda yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca içerikle ilgili görüş ve önerilerinizi mutlaka yorumlarda belirtin!

Paylaşmak Önemsemektir!

“İzmir En İyi Bit Pazarları (Güncel Liste & Aktif Pazarlar!)” üzerine bir yorum

  1. İzmirin bit pazarından verdiğiniz görüntüleri beğendim. Bizim burada yani Adanada bit pazarı en köhne mahallede olur ve satılan genelde kıyafet ve elektronik eşyadır. İzmir bit pazarında antika eşyalar gördüm eski kitaplar gördüm gerçekten orada olup onlara dokunmak isterdim.

    Cevapla

Yorum yapın