En İyi 11 Matematik Sorusu Çözme Programı! (Ücretsiz!)

İlkokulda toplama ile başlayan süreç lisede integral ve türevle devam eder ve her öğrenci belirli konularda sorun yaşar. Eğitim düzeyiniz ve yaşınız ne olursa olsun mutlaka zorlandığınız bir matematik problemi vardır. Bu yolda destek alabileceğiniz arkadaş, öğretmen, kitap vb. olsa da hiçbir yöntem bir program kadar etkili olamaz! Matematik sorusu çözme programları anında doğru cevabı öğrenmenizi sağlarken işlemleri de ayrıntılı olarak gösterir.

İlkokuldan beri en sevmediğim ders matematikti ve üniversiteyi bitirdiğim halde bu konuda hiçbir gelişme yaşanmadı. Hala en sevmediğim ve çalışmaktan hoşlanmadığım tek ders. Ancak KPSS’ye hazırlandığım için artık kaçacak bir alanım da kalmadı. Bu yüzden matematiği sevmeye karar verdim ve matematik programlarını araştırmaya başladım.

En İyi Matematik Soru Çözme Programları!

Matematik soru çözme programları, akıllı telefonlara kolayca indirilebilir. Bu sayede evde, okulda, otobüste aklınıza takılan her soruyu inceleme fırsatı sunar. Aynı zamanda birçok program kamera ile soruyu taramanıza olanak tanır. Bu programlar, daha kısa sürede en iyi çözüme ulaşmanız için geliştirilmiştir. İşte, farklı seviyeler için en iyi matematik soru çözme programları sizinle!

Photomath

Dünyanın en çok indirilen ve en iyi matematik soru çözme programı elbette Photomath oluyor. Bir babanın çocuklarına matematik ödevi yaptırırken zorlandığını düşünün, işte tam da o anda Photomath kurucusu bu uygulamayı geliştirmiş. Photomath, 200 milyonu aşkın kişi tarafından indirilen bir akıllı telefon uygulaması. Akıllı telefonunuzun kamerasıyla soruyu okutuyorsunuz ve Photomath size işlem adımlarını ayrıntılı göstererek sonuca ulaştırıyor. Üstelik neredeyse yapamadığı bir matematik problemi yok. Ayrıca soruları manuel olarak girme ya da el yazısını taratma gibi avantajlara da sahip.

Photomath web sitesini ziyaret etmek veya telefonunuza indirmek için tıklayın!

Microsoft Mathematics  – Math Solver

2008 yılında yayınlanan Microsoft Mathematics, Windows için tasarlanan bir matematik ve eğitim programıdır. Microsoft Mathematics, sadece matematik problemlerinizi çözmekle kalmaz aynı zamanda fen bilimleri ile ilgili sorularınızı da yanıtlar. Denklemler, geometri soruları, cebir, fizik, trigonometri, kimya eşitsizlik vb. birçok konuda sorularınızı yanıtlarken mürekkep desteğine de sahiptir. Bu sayede el yazısı ile yazılan soruları da cevaplandırabilir. Microsoft Mathematics, için Word 2007 ve daha üstü program gerekiyor. Aynı zamanda Google Play veya AppStore aracılığıyla akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Microsoft Mathematics hakkında bilgi edinin!

Mathpix

Akıllı telefonunuza indirebileceğiniz en iyi matematik çözücü programlardan biri de Mathpix. Android veya IOS telefonunuza ücretsiz olarak indirebilir ve uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Mathpix, en basit matematik problemlerinden yüksek matematik sorularına kadar her öğrencinin sorularını en kısa sürede cevaplandırıyor. Üstelik akıllı telefonunuzun kamerasıyla sorunun fotoğrafını çekerek kendinizi deneyebilir veya doğrudan sorunun çözüm aşamalarına göz atabilirsiniz. İntegralden denkleme kadar neredeyse her konuda işinizi görecektir. Google Play’de Snip adıyla yer alıyor.

Mathpix web sitesini incelemek için buraya tıklayın!

Google Lens

Teknoloji devi Google, matematik soruları için de imdadımıza yetişiyor. Google Lens uygulamasıyla matematik sorularınızı çözebilirsiniz. Üstelik el yazılarında da oldukça iyi işler çıkarıyor. İleri matematik ve basit matematik soruları için ideal bir çözüm olduğunu söyleyebilirim. Google Lens ile matematik sorusu çözmek için uygulamayı açın, ev ödevi kısmına gelin ve soruyu kamerayla okutun. Uygulama saliseler içinde cevabı gösterecektir. Son olarak Google Lens’i kimya, fizik vb. dersler için de kullanabilirsiniz.

Google Lens ile ilgili daha fazlasını keşfedin!

MyScript Calculator 2

Akıllı telefonlar için en iyi matematik soru çözme programı arayışındaysanız MyScript Calculator 2 uygulamasını denemelisiniz. MyScript Calculator 2, ilköğretim ve lise öğrencileri için harika bir seçenek sunuyor. Ayrıca üniversite öğrencileri de bu uygulama oldukça iş gören seçeneklerden biridir. Sezgisel bir tasarıma sahip olan bu uygulama, soruları parmağınızla ekrana yazma fırsatı sağlıyor. Ayrıca yaptığınız soruları hafızasına kaydederek sakladığını da söylemeliyim. Bu sayede sık sık yaptığınız hesaplamaları kolayca yeniden görebilirsiniz.

MyScript Calculator 2 web sitesini incelemek veya uygulamayı indirmek için tıklayın!

Cymath

Akılı telefonlar için tercih edebileceğiniz en iyi matematik çözücü uygulamalardan biri de Cymath. Uzun süredir öğrencilerin ihtiyacını eksiksiz karşılayan Cymath, ücretsiz bir programdır. Ancak daha fazla özelliğe erişmek için ücret ödemeniz gerekir. Yine de ücretsiz versiyonu bile öğrencilere sayısız seçenek sunmayı başarıyor. Cebir, denklem, kesir, trigonometri, üslü sayılar, türev vb. birçok konuyla ilgili sorularınızı cevaplandırabilirsiniz.

Cymath web sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın!

Wolfram Alpha

Yapay zeka teknolojisi ve gelişmiş arayüzü ile matematik soru çözme programından daha fazlasını sunan Wolfram Alpha ile karşı karşıyayız. Wolfram Alpha, en zor matematik sorularından basit matematik sorularına, biyolojiden kimyaya, tarihten coğrafyaya kadar geniş bir seçenek sunuyor. Aynı zamanda uygulama ücretsiz olsa da özelliklerinden faydalanmak için belirli bir ücret ödemeniz gerekebilir. Örneğin, matematik sorularının çözümünü doğrudan veriyor ancak adım adım görmek için ücret ödenmesini talep ediyor.

Wolfram Alpha web sitesini incelemek için buraya tıklayın!

Kunduz

En iyi matematik soru çözme programları arasında yer alan Kunduz, öğrenciler ve eğitmenleri bir araya getiriyor. Kunduz, oldukça gelişmiş bir sisteme ve kolay kullanılabilir bir arayüze sahip. İlköğretim ve lise öğrencileri için en iyi matematik çözücü programlarından biri olduğunu söyleyebilirim. Öğrenciler, yapamadığı soruları sisteme yüklüyor ve eğitmenler soruyu detaylı olarak cevaplandırıyor. Bu sayede eğitmenler ek gelir elde etme fırsatı sunarken öğrenciler de sorunun en iyi çözüm yöntemini öğreniyor. Aynı zamanda diğer dersler için de kullanılabilir.

Kunduz hakkında detaylı bilgi edinmek için hemen tıkla!

Math Scanner By Photo

İnternetin olmadığı yerlerde bile matematik sorularını çözmek istiyorsanız Math Scanner By Photo ile tanışmalısınız. Math Scanner By Photo, soruların fotoğrafını çekerek sonuca ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca soruların adım adım çözüm aşamalarını da göstermektedir. Google Play’den veya App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde çözemediğiniz matematik problemi kalmayacak. Son derece kullanışlı ve kolay bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Basit ve ileri matematik sorularını çözebilirsiniz.

Math Scanner By Photo uygulamasını Google Play’den indirmek için hemen tıkla!

Derivative Calculator

Öğrencilerin en fazla zorlandığı matematik konularından biri türevdir. Derivative Calculator ise bu sorunu çözmek için en iyi web sitelerden biri. Soru çözümlerini adım adım göstererek grafik ve tabloları kullanıyor ve öğrenmeyi pekiştiriyor. Aynı zamanda tamamen ücretsiz bir uygulama. Web site kolay kullanılabilir bir tasarıma sahip. Ancak yine de nasıl kullanılacağını gösteren bir açıklama metni de bulunuyor.

Derivative Calculator web sitesini buraya tıklayarak incele!

Bir Bilene Sor

TYT, YKS, KPSS, DGS ve ALES gibi farklı sınavlara hazırlanıyorsanız en iyi matematik soru çözme programlarından biri Bir Bilene Sor’dur. Uygulamayı ücretsiz olarak akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Milyonlarca sorunun çözüldüğü Bir Bilene Sor, öğrenciler ve öğretmenler tarafından kullanılıyor. Aynı zamanda daha fazla özellik için ücretli paketlerden de yararlanabilirsiniz. Belirli aralıklarla düzenlenen Türkiye geneli deneme sınavları da öğrencilerin başarısını ölçmeyi sağlayacaktır.

Bir Bilene Sor web sitesini incelemek için hemen tıkla!

 

Matematik soru çözme programları içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir ve en iyi programı bulmaları için yardımcı olabilirsiniz! Aynı zamanda içerikle ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlara yazmayı unutmayın!

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Matematik Sorusu Çözme Programı! (Ücretsiz!)” üzerine 2 yorum

  1. bu matematiğin mantığını bir türlü çözemedim ya insanlara 4 işlemi öğretin yeter para alıp vermeyi biliyor bu insanlar. 4 işlem her yerde geçerlidir. Hayatın hangi alanında kullanıyorsunuz integralleri yada çarpanlara ayırmayı. Veya evinizde ki havuzu dolduracağınız zaman havuz problemi çözeceğinizi mi zannediyorsunuz. zaten eğitim sistemininde çivisi çıkmış matematikten geçmeden üniversiteyi bitirdim.

    Cevapla
  2. Ben Google Lens kullanıyorum. Sorunun fotoğrafını çekmem yetiyor. Hemen hafızada arayıp sonucu buluyor ve karşınıza getiriyor. Getirmesi bir yana sorunun çözülme seçeneklerinide size sunuyor.

    Cevapla

Yorum yapın