İtalyan Giyim Markaları! (İtalya’nın En İyi ve En Lüks Markaları)

İtalya, doğal güzellikleri, yemekleri ve kültürü ile dünyanın en iyi ülkelerinden biri. Ancak bugün bizim konumuz, İtalyan giyim markaları ve modası! İtalyan giyim markaları, dünyayı etkisi altına almayı başarmış durumda. İtalyan giyim markaları, her ülkede şıklık ve statü göstergesi. Davetlerde, düğünlerde, özel günlerde veya günlük yaşantınızda İtalyan giyim markaları ile göz kamaştırabilirsiniz.

İtalyan giyim markaları hem erkekler hem de kadınlar için şık ve cezbedici ürünler sunuyor. Yüzyıllara dayanan tecrübe, estetik anlayışı, Milano etkisi ve özgünlüğü sayesinde İtalyan giyim markaları apayrı bir yere çıkmış durumda. Gelin, özel günlerinizde şıklığınız, karizmatikliğiniz veya zarafetinizle ön plana çıkmanızı sağlayacak markalara göz atalım!

En İyi 10 İtalyan Giyim Markası

Şık giyinmek ve iyi bir markayı tercih etmek günlük yaşantınızı doğrudan etkiler. Nasıl mı? Kendinize daha fazla güvenirsiniz ve çevrenizdeki bakışlar olumlu yönde değişir. Bununla birlikte şık bir marka daha gösterişli ve zarif bir stile sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca iyi bir marka, çabasız şıklığın en iyi yöntemidir. İşte, en iyi İtalyan giyim markaları sizinle!

Versace

İtalyan’ın lüks ve en iyi giyim markaları söz konusu olduğunda Versace ilk sıralarda yer alır. 1978 yılında Gianni Versace tarafından kurulan şirket, İtalyan modasını tamamen yansıtıyor. Ancak Gianni Versace suikaste uğradıktan sonra Donatella Versace ile de üst bir noktaya taşındığını söylemek mümkün. Versace günümüzde lüks ve ikonik markalardan biri. Ayrıca hem kadın hem de erkekler için muhteşem seçenekler sunuyor. Üstelik bu kadarla da sınırlı değil. Giyimden parfüme, ayakkabıdan kozmetiğe kadar geniş bir ürün skalasına sahip. Ve her bir kategori, markanın vazgeçilmez izlerini taşıyor: Prestij & şık!

Versace web sitesini incelemek için buraya tıklayın!

Prada

İtalyan giyim markaları arasında lüks oluşu, zarif tasarımları ve prestij etkisiyle Prada yer alıyor. 1913 yılında Milano’da kurulan şirket, günümüzde dünyanın en önemli ve en ünlü insanlarını giydiriyor. Prada, kadın ve erkek ürünleri için üretim yapsa da ağırlıklı olarak kadın ürünleriyle ön plana çıkıyor. Mario Prada tarafından kurulan marka, günümüzde hala aile şirketi olarak devam ediyor. Prada, en iyi İtalyan giyim markaları arasında yer alsa da lüks çanta, ayakkabı ve valizleriyle de fark yaratmayı başarmış durumda. Türkiye’de Prada markasının resmi bir mağazası yok ancak Beymen’den satın alabilirsiniz.

Prada web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edin!

Dolce & Gabbana

İtalyan modacılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulan Dolce & Gabbana, dünyanın en iyi lüks markaları arasında yer alıyor. Daha önce İtalyan giyim markaları hakkında bilginiz olmasa bile Dolce & Gabbana markasını mutlaka duymuş olmalısınız. Türkiye’de parfümleriyle ön plana çıksa da asıl üretim skalasını giyim grubu oluşturuyor. Geleneksel İtalya desenlerini modern çizgilerle buluşturmayı başaran Dolce & Gabbana, benzersiz tasarımlarıyla ön plana çıkıyor.

Dolce & Gabbana web sitesini buraya tıklayarak inceleyin!

Armani

En iyi İtalyan giyim markası denilince akla gelen ilk markalardan biri hiç şüphesiz Armani olur. Armani, yaklaşık elli yıllık bir deneyime sahip. Onu vazgeçilmez bir hale getiren şey ise keskin, düz çizgileri ve jilet gibi takımları! Özellikle erkekler için en iyi takım elbise markalarından biri Armani’dir ve giydiğiniz anda bambaşka birine dönüşebilirsiniz. Armani, gösterişli bir tarza sahip olmamasına rağmen zarif ve keskin çizgileriyle fark yaratıyor. Ayrıca markanın Emperio Armani isminde bir kuruluşu da var. Emperio Armani, orijinal Armani markasına oranla daha uygun bir fiyat sunuyor.

Armani web sitesini ziyaret etmek ister misin? Hemen tıkla!

Gucci

İtalyan giyim markası Gucci, Türkiye’de de oldukça popüler. Renkli, eğlenceli ve sıradışı tasarımları haricinde klasik ve göz alıcı kıyafetleri de bulunuyor. 1921 yılında Guccio Gucci tarafından kurulan marka, ilk yıllarında deri çanta, deri kemer, deri cüzdan vb. alanlarda üretim yapıyordu. Ayrıca markanın İngiltere’de yaşayan insanlardan ilham aldığı biliniyor. Bununla birlikte kreatif bir ekibe de sahip. Kreatif ekibi sayesinde son yıllarda satışları %15 civarında artış gösterdi. Özellikle son yıllarda Gucci ve GG logosunu sık sık görmeye başladık. Gucci hakkında adaha fazla bilgi edinmek isterseniz Netflix’te Gucci ailesinin anlatıldığı filmi izleyebilirsiniz.

Gucci web sitesine buraya tıklayarak erişin!

Bottega Veneta

İtalya giyim markaları arasında logosu olmayan tek şirket, Bottega Veneta ile tanışalım! Bottega Veneta deriden ürettiği çanta, ayakkabı, cüzdan, kemer vb. ürünlerle modayı etkisi altına almayı başaran markalardan biri. Kısacası deri aksesuar arıyorsanız Bottega Veneta en iyi ve en lüks seçeneklerden biridir. Bununla birlikte kadın ve erkekler için zengin bir koleksiyona da sahip. Minimal tasarımları ve göz alıcı renkleri sayesinde özellikle kadınlar için oldukça popüler olduğunu söylemek mümkün. 1966 yılında kurulan marka, İtalya giyim markaları listesinde yer alsa da diğer bir merkezi de İsviçre’de bulunuyor.

Bottega Veneta web sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın!

Missoni

İtalya’da triko modelleriyle bilinen Missoni, lüks markalardan biri. Missoni, kadın ve erkekler için çalışsa da genellikle kadın triko modelleriyle ön plana çıkıyor. Ancak markayı sadece bu kadarla anlatmak doğru olmaz. Missoni, yaklaşık 70 yıllık bir deneyime sahip ve İtalya’nın en pahalı markalarından biri. Aynı zamanda parfüm, jeans, kozmetik vb. alanlarda da oldukça şık ve başarılı seçenekleriyle biliniyor.

Missoni web sitesini ziyaret etmek ister misin? Hemen tıkla!

Benetton

Dünyaca ünlü İtalya giyim markası Benetton, Türkiye’de mağazası bulunan nadir şirketlerden biri. Benetton markasının dünya genelinde beş bini aşkın mağazası bulunuyor ve bu konuda oldukça seçici davrandığını söylemek mümkün. Benetton, kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde üretim yapıyor ve zahmetsiz şıklığın kapılarını aralıyor. Ayrıca Türkiye şartlarına göre fiyatlarının makul olduğunu söylemek mümkün. Özellikle lüks bir İtalyan markasından alışveriş yaptığınızı düşündüğünüzde erişilebilir fiyat politikasını fark edebilirsiniz.

Benetton web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edin!

Miu Miu

Miuccia Prada tarafından kurulan Miu Miu, Prada markasının daha eğlenceli halini sunuyor. Özellikle genç kızlara hitap eden tasarımları canlı, dinamik ve sıradışı tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Tasarımlarıyla Prada markasından ayrılan Miu Miu, kısmen daha uygun bir fiyat sunuyor. Ancak Türkiye şartları için elbette pahalı. Bununla birlikte Miu Miu koleksiyonlarının bazı ürünleri Beymen’de satılıyor.

Miu Miu web sitesini ziyaret etmek için hemen tıkla!

Valentino

1960 yılında kurulan Valentino, İtalyan giyim markaları listesinde önemli bir yere sahip. Valentino, İtalyan markası olarak başladığı yolda devam etse de günümüzde tamamen italyanlar’a ait değil. 2012 yılında Katarlı bir şirket tarafından satın alındı. Ancak İtalyan esintileri, özgünlüğü ve modernliğinin hala aynı kaldığını söylemek mümkün. Valentino, kadın ve erkekler için zengin bir koleksiyona sahip. Ancak onu en iyi İtalyan giyim markaları arasına alan özelliği ise erkek giyim ürünleri ve aksesuarları. Ayrıca parfümlerini de denemenizi öneririm. Valentino, Türkiye’de Beymen mağazalarında satılıyor.

Valentino web sitesine ulaşmak için buraya tıklayın!

 

En iyi İtalyan giyim markaları içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz! Aynı zamanda içerikle ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlara bekliyoruz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“İtalyan Giyim Markaları! (İtalya’nın En İyi ve En Lüks Markaları)” üzerine bir yorum

  1. Benim eşim İtalyan onun giyiimine bayılıyorum. Takım elbise giyiyor ama yeni model dediğimiz dar kesim ve keskin sınırları olan takımlar. Çok yakıyor. Biz türklerde aynı italyanlar gibi bakımlıyız bu nedenle eski nesl olmasa da yeni nesil ile italyan zevkleri birbirine benziyor.

    Cevapla

Yorum yapın