En İyi Çizik Giderici Tavsiyeleri

Daha önce başıma gelen ufak bir kaza yüzünden aracımda çizik oldu ne yapmalıyım diye kendime çok sordum. Arkadaşlarımdan birisi de bana çizik giderici tavsiye etti. Bahsettiği ürünlerle ilgili birkaç bilgi verdi ancak, bunlar bana yeterli gelmedi.  Ben de kendi araştırmamı yapmaya karar verdim. Yaptığım araştırma sonucunda da bu yazıda sizlerle paylaşacağım bilgileri elde ettim. Umarım benim sorunumu çözdüğüm bu konuda sizlerin de sorunu var ise hızlıca çözüme kavuşabilirsiniz.

Çizik Giderici Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çiziğin boyutu önemlidir. Eğer çok küçük çizikler var ise bir kalem ile çizikler rahatlıkla kapatılabilir. Daha derin çizikler için dolgu macunu ya da pasta cila satın almalısınız.
  • Setler tercih edilebilir. Çizik kapatıcı pastanın yanında aracın boyasını ve görüntüsünü daha iyi hale getirebilmek için set olarak satılan cilalardan da alınabilir.
  • Zımpara gerekiyor mu emin olunmalıdır. Eğer çok derin çizikler var ise çizik kısmı ile boyalı kısmın aynı seviyeye gelmesi için zımpara da alınması gerekebilir.

En İyi Çizik Giderici Hangisi?

Arkadaşımın da önerisi olan ve internette de hakkında sıkça yazılar okuduğum ve başarılı bulduğum ürün olan Sonax çizik giderici pasta satın almıştım. Oldukça başarılı olan bu ürünü her türlü çizik giderici talebiniz için kullanabileceğinizi düşünüyorum. Benim araçtaki çizik çok büyük olmadığı için yeterli geldi. Bunun yanında test ettiğim diğer ürünleri de ayrıca listeye ekleyeceğim.

Sonax çizik giderici pasta (75 ml)

Sonax çizik giderici pasta (75 ml)

Özellikle derin çiziklerde etkili bir pastadır. Kullanılacak olan alanlar güzel temizlendiği sürece uzun süreli koruma sağlar. Mümkün ise bu markanın cilası ile son işlem yapılmalıdır. Pasta işlemlerini sıcak yüzeylerde yapmamanız tavsiye edilir. Fiyat olarak da rakiplerine göre uygun seviyelerde bir fiyata sahiptir.

G3 advanced çizik giderici sıvı pasta

G3 advanced çizik giderici sıvı pasta

1 litrelik bir kutuda satılıyor. Bu ürün çok hızlı işlemler yapmak için tercih edilen pastalardan birisidir. Kullanım sonrasında aracın parlaklığında bir düşüş gözlenmez. Bu yönden de sık tercih edilen ürünlerden birisi haline gelmiştir.

Budera fix it araba kaporta çizik giderici boya kalemi

Budera fix it araba kaporta çizik giderici boya kalemi

Pasta cila işlerine dahil olmadan hızlı ve kolayca çizik gidermek isteyen kullanıcılar için önerebileceğim Budera fix it, küçük boyutu ile kolay taşınabilir bir üründür. Renk yapısına bağlı olmadan her araç üzerinde kullanılabilir. Ancak benim önerim ortalama boyutlara kadar olan çiziklerde kullanılmasıdır.

Netfer pasta cila seti

Netfer pasta cila seti

Netfer’în ürünleri genelde set olarak satılıyor. Bu sette de iki farklı ürün var. Birisi boya koruması için cila ve diğeri ise çizik giderici pastadır. İlk önce aracın üzerinde pasta kullanılarak çizik gideriliyor. Kullanılan pasta doldurma yapmak yerine, aşındırma işlemi ile çizikleri ortadan kaldırır. Bu sayede de çok daha etkin bir çözüm sağlar.

Autokit araba çizik giderici oto pasta cila bakım seti

Autokit araba çizik giderici oto pasta cila bakım seti

Bütün araç boyaları için uygun olan Autokit pasta cila bakım seti birçok yerde karşınıza çıkabilecek uygun fiyatlı ürünlerden bir tanesidir. Ben de araştırmalarımda sıklıkla bu ürünü gördüm. Genelde çok aşırıya kaçmadan, masrafsız ve basit bir uygulama isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Çizik Giderici Kullanılırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Çizik giderici herhangi bir ürün kullanmadan önce çiziğin üzerinin ve etrafının kesinlikle temiz olması gerekmektedir. Bunun sebebi ise, toz veya diğer pisliklerin çiziğin üzerini kapatması ve sonucunda uygulanan çizik gidericinin tam olarak alana nüfuz edememesidir. Bunu önlediğiniz takdirde temiz bir işlem yapabilirsiniz.

Hem temizliği yaparken hem de pastayı kullanırken sünger kullanmanız her noktaya çok daha iyi ulaşabilmenizi sağlar.

Çizik Giderici İşe Yarıyor Mu?

Araçtaki çiziğin durumu ve boyutu oldukça önemli olsa da, uzun bir süredir piyasada olan ürünler ile her türlü çiziğin önüne geçmek mümkündür. Çizik giderici kalemler her türlü küçük çiziği giderebilirken, macunlar ve cilalar da diğer büyük ve derin çizikleri giderir.

Çizik Giderici Hakkında Merak Ettikleriniz

Çizik giderici pasta ve cila gibi ürünlerle benim yaşadığım aynı sorunu sizin de yaşamanız halinde nasıl çözüm üretebileceğinizden bahsettim. Eğer başkaları da bu problemi yaşıyor ya da olur da yaşarlarsa diye, onların da bilgisi olması için bu yazıyı paylaşabilirsiniz. Yazıyı paylaşmak için aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Çizik giderme hakkında sizlerin yaşadığı deneyimleri de bizimle paylaşabilirsiniz. Bunları da yine aşağıda yer alan yorumlar bölümünden gönderebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Çizik Giderici Tavsiyeleri” üzerine 2 yorum

  1. Arabanın çizilmesi arabasını seven sevmeyen herkesin istemediği bir olaydır. Olduğu zaman hem arabanın tekrar satışa koyulacaksa değerinin azalmasına neden oluyor. Hem de sahibinin moralinin bozulmasına neden oluyor. Bu tarz bir durumla karşılaştığınızda bir kaportacıya götürmek yerine çizik gidericilere göz atabilir çok uygun fiyata bu sorunu çözebilirsiniz. Yazıda verilen markalardan sadece bir tanesi gözlemleyebildim Budera fix ürününü babamın arabası çizildiğinde kullanmıştık küçük kalem gibi bir şey ama harika işler çıkarıyor.

    Cevapla
  2. Eşime daha önce çizik giderici ürün almıştım ve aracın üzerinde ki derin çiziklerde dahil hepsini kapatmıştı. Markası yanlış hatırlamıyorsam Mıchelin MC 7014 olması lazım bu yazıda markayı göremedim ama sanırım hepsi aynı işi yapıyor. Kalem seçenekli olanlar daha iyi sonuç veriyor tavsiye ederim.

    Cevapla

Yorum yapın