En İyi Yumurta Markası

Pandemiyle birlikte sağlıklı beslenmenin önemini daha fazla anladık. Sağlam bir vücut ve güçlü bir bağışıklık sistemi için tükettiğimiz besinlere daha çok dikkat ediyoruz. Tüketebileceğimiz en sağlıklı gıdalardan biri ise yumurtalar. Günümüzde kafeste yaşayan tavukların yumurtaları her markette satılıyor. Ancak bu yumurtaların besin değeri daha düşük. Ben de küçük bir çocuk annesi olarak en iyi yumurta markası ve tavsiyelerini araştırmaya başladım. Sizlere dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Sertifikalı, organik, çift sarılı, köy ve doğal gezen tavukların yumurtası olmak üzere birçok çeşit bulunuyor.

En İyi 8 Yumurta Markası

Elbette en doğal yumurtalar serbest gezebilen yabani ot, kurt, sebze, böcek vb. beslenen tavukların yumurtası. Ancak herkesin yakın çevresinde doğal yumurta alabileceği bir çiftlik ya da köy yok. İşte bu yüzden internet üzerinden kolayca alabileceğimiz yumurtaları inceledim. En iyi doğal yumurtaları çocuklarınız ve sevdiklerinizle birlikte yiyebilirsiniz. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi en iyi yumurtalar listesi:

Doyuran Yumurta

Doyuran Yumurta

Doyuran Yumurta markası Samsun’da on dönümlük bir arazide üretim yapıyor. Bir aile işletmesi olan marka serbest gezen tavuk yumurtası ve organik köy tavuğu satışında oldukça iyi bir konumda. Doyuran Yumurta Orta M Boy 53 – 62 gr ürünü köyde yediğiniz yumurtaların lezzetini hatırlatacak kadar kaliteli. Sipariş alındığı takdirde tavuklardan alınan yumurtalar doğrudan paketleniyor. Doğal, lezzetli ve besin değeri yüksek bir yumurta arıyorsanız bu markayı tercih edebilirsiniz.

Mutlu Sebzeler Doğal Köy Yumurtası

Mutlu Sebzeler Doğal Köy Yumurtası

Antalya / Kepez’de üretim yapan Mutlu Sebzeler markası yumurta, kahvaltılık ürünler, taze meyve ve sebze satışı yapıyor. On bin metrekarelik bir alanda üretim yapan marka yumurta konusunda çok başarılı. Yumurta fiyatları diğer markalara oranla biraz pahalı. Ancak yumurtayı yediğinizde o muhteşem lezzeti alabilirsiniz. Tavuklar kendi alanlarında gezip besleniyor ve organik üretim yapılıyor.

AdaBahçe Gezen Tavuk Yumurtası

AdaBahçe Gezen Tavuk Yumurtası

AdaBahçe markası kendi üretimleri ve Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen organik yumurtaların satışını yapıyor. Anlaşmalı çiftçileriyle çalışan marka sadece doğal ve organik yumurtaları tüketiciye ulaştırmaktadır. Kimyasal yemlerden uzak duran marka tamamen organik yemleri kullanıyor. Tavuklar arpa, keçiboynuzu tozu, buğday, ayçiçek vb. bitkilerle besleniyor. Son kullanım tarihleri de yumurtaların üstüne basılmaktadır.

Lezzetor Yumurta

Lezzetor Yumurta

Manisa’da üretim yapan Lezzetor markası elli bin metrekarelik çiftliğe sahip. Tavuklar bu çiftlikte özgürce dolaşıyor ve yeşillikle besleniyor. Tavuklar keklik, yonca vb. otları tüketmektedir. Yumurtalar her gün tavuklardan toplanıyor ve satışa sunuluyor. Lezzetli olduğu kadar besin değeri yüksek yumurtalar için ideal markalardan biri. Organik yumurta arayışındaysanız Lezzetor markasını mutlaka denemelisiniz.

Ecovital Organik Yumurta

Ecovital Organik Yumurta

En iyi yumurta markası listemizin bir diğer ismi Ecovital. Çiftlikte serbetçe gezebilen tavuklardan elde ediliyor. 0 Kodlu ve sertifikalı yumurtaları ile öne çıkmaktadır. Özenle paketlenen yumurtalar, kırılma ve çatlama riskine karşı korunuyor. İnternet üzerinden kolayca ulaşmak mümkün. Doğal yemlerle beslenen tavukların yumurtası çeşitli testlerden geçmiştir.

Sepetibostan Köy Yumurtası

Sepetibostan Köy Yumurtası

Sepetibostan Köy Yumurtası, doğal ve yüksek besin değeriyle dikkat çekiyor. Köy ortamında gezen ve doğal beslenen tavuklardan yumurtalar toplanır. Tavuklara kimyasal yem yedirilmez ve gelişimlerini etkileyecek bir müdahelede bulunulmaz. Manisa / Alaşehir’de üretim yapan marka bölgeden organik yumurtalar da topluyor. Çocuklarınızın ve sevdiklerinizin sağlığı için organik yumurta tüketmeye özen göstermelisiniz.

Irmaklar Organik Büyük Boy Yumurta

Irmaklar Organik Büyük Boy Yumurta

Organik yumurtalar, besin değerinin fazla olmasıyla öne çıkıyor. Her gün düzenli olarak bir yumurta tüketmek saçtan kalbe kadar vücudunuzu onarır. Irmaklar Organik Büyük Boy Yumurta, kahvaltı sofralarınızı güzelleştirecektir. 63 ve 72 gr ağırlığında olan yumurtalar Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden toplanıyor. Ancak her yumurtanın organik olmasına özen gösterilmektedir. Küçük, orta veya büyük boy çeşitleri ile doğal yumurta tüketebilirsiniz.

Memleket Çiftliği Doğal Köy Yumurtası

Memleket Çiftliği Doğal Köy Yumurtası

Aydın ili ve köylerinden toplanan köy yumurtaları Memleket Çiftliği tarafından satılıyor. Köylerden gelen yumurtalar testlere tabii tutulmaktadır. Testi geçen yumurtalar müşterilere ulaştırılıyor. Birçok çiftçiyle çalışan marka doğal ve organik ürünler konusunda oldukça başarılı. Tavuklara hiçbir müdahalede bulunmuyor ve doğal yumurtalar elde ediliyor. Kendiniz ve çocuklarınız için güvenle tercih edebilirsiniz.

Sevdiklerinizin organik ve sağlıklı yumurta markalarını tanıması için bu içeriği hemen paylaşın!
Siz de evinizde kullandığınız yumurta markalarını bize anlatın, binlerce kişiye ulaştıralım!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Yumurta Markası” üzerine bir yorum

  1. Bu sorunun cevabı elbette ki gezen tavuk yumurtası olacaktır. Gezen tavuk daha sağlıklı beslenir kısaca çeşitli beslenir hem eti hem de yumurtası lezzetli olur. sağlık açısından gezen tavuk yumurtası üreten markaları seçmek en garantisi.

    Cevapla

Yorum yapın