En İyi Kedi Pire Damlası

Birkaç ay önce arkadaşımın kedisi huysuzlanmaya başladı ve ne olduğunu bir süre anlayamadık. Sonunda fark ettik ki kedi pirelenmiş ve bundan dolayı kendini temizlemeye çalışıyor. Hemen bu konuda bir araştırma yapmaya başladım. Kedi pire damlası ile bu sorunun üstesinden gelebileceğimizi öğrendim. Hemen gidip pire damlasını aldık ve kullandık. Oldukça da etkili olan ve kediyi rahatlatan bu pire damlası Herba Max markasına aittir. Sizlerle paylaştığım bu yazıda da hangi markalar ile karşılaştık ve önemli olan detaylar neler, bunları anlatacağım. Lafı daha fazla uzatmadan en iyi kedi pire damlası tavsiyeleri içeriğine geçiyorum.

Kedi Pire Damlası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kedi pire damlasını kullanacağınız kedi bir anne ise, yavrularının sütten kesilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde kana karışan ilacın yavruları zehirleme ihtimali ortaya çıkacaktır.
 • Yavru kedi üzerinde damla kullanılacak ise annesinden uzakta tutmanız gerekecektir. Çünkü anne kediler yavrularını yalayarak temizler ve bu durumda da zehirlenme olasılıkları ortaya çıkar.
 • Genelde kedi pire damlaları her kedi için uygun görünür. Ancak olası bir komplikasyon durumunda hemen veteriner hekimlere başvurmanız gerekeceğini de unutmayınız.

En İyi Kedi Pire Damlası Hangisi?

Kedi pire damlası satın almak için internetten yaptığım araştırmada karşıma çıkan ve birkaç arkadaşımın da bana bahsettiği iyi ürünleri aşağıda listeledim.

Herba Max Bitkisel Bit Pire Kene Ense Damlası

Herba Max Bitkisel Bit Pire Kene Ense Damlası

Herba Max’ın bu ürünü benim de satın aldığım ve kullandığımız bir üründür. Oldukça etkili ve kedimize hiçbir şekilde zarar vermedi. Damla kutudan iki adet olarak çıktı ve birkaç defa damlatma işlemini uyguladık. Zaten doğal ve bitkisel bir ürün olduğu için de genelde kedilerde sorun çıkarmayan bir ürün olarak biliniyor.

İnternetten satış yapan mağazalarda bu ürün ile ilgili birçok kampanya bulabilirsiniz. Bu anlamda da fiyat olarak bütçenizi çok yormayacak bir durumdadır.

Dermaclean Bit Pire Kene İçin Kedi Ense Damlası

Dermaclean Bit Pire Kene İçin Kedi Ense DamlasıDermaclean’in pire damlası tek pakette 3 farklı kutu olarak satılıyor. Fiyat olarak da rakiplerine göre uygun bir ürün. Biz eğer Herba Max’ı satın almamış olsaydık, bu ürünü alacaktık. Ancak bu ürün pirelenmeden sonra değil de önce kullanılır ise daha etkili oluyor. Pirelenmeden sonra etkisi diğer ürünlere göre çok daha azdır.

Zonaks Kedi Bit Pire Ense Damlası

Zonaks Kedi Bit Pire Ense Damlası

Zonaks’ın kediler için ürettiği bu ense damlası etkili ancak pahalı ürünlerden birisidir. Genelde tek bir damla olarak satılır. Bu ürün yapısı gereği bit ve pire gibi canlıları zehirleyerek hem onları öldürür hem de onların üremesini engeller. Genel olarak 2 ayda bir tekrarlanması gerekir ki koruyuculuğu bitmesin.

Beaphar Veto Pure Bio Spot On Kedi Pire ve Kene Damlası

Beaphar Veto Pure Bio Spot On Kedi Pire ve Kene Damlası

Listeye en son eklediğim ve bana önerilen ürünlerden birisidir. Ancak bu ürünün pirelenme sonrasında çok daha az etkili olduğu söyleniyor. Özellikle pirelenmenin başlangıcında yada çok öncesinde kullanılması halinde 3 doz ile birlikte tek paket sayesinde, toplamda 3 aya kadar etkili olduğunu söylüyorlar. Zaten ürünün paketini incelediğinizde de kendilerinin de bu garantiyi verdiğini görebilirsiniz.

Kedi Pire Damlası kaç aylıkken yapılır?

Kediler çok küçükken de kedi pire damlası kullanılabilir. Ancak genelde 3-6 aylık kedi yavruları için damla kullanımı ile hem iç hem de dış parazitlerden temizlenme işlemi yapılır. Ancak yine de kedinizin uygun olup olmadığından emin olamıyorsanız bir veterinerden yardım alabilirsiniz.

Kedi Pire Damlası Eczanede Bulunur Mu?

Kedi pire damlasını satan eczane bulmak pek mümkün değil. Çünkü genelde ilaç depoları bu ürünü veterinerlere satıyor. İsterseniz bazı petshoplarda da bu ürünler satılıyor. Ben yakında bir yerde bulamadığım için internetten sipariş verdim. İnternette birçok mağazada bu ürünler yer alıyor. Gönül rahatlığı ile siz de sipariş verebilirsiniz.

Kedi Pire Damlası Nereye Damlatılır?

Pire damlaları kedi tarafından yalanır ise onları zehirleyebilecek bir potansiyele sahiptir. Bu sebeple de kedinin kendini yalarken kolay ulaşamayacağı bir yere damlatılması gerekir. Bu doğrultuda bakıldığında, kedi pire damlası kedilerin enselerine damlatılır. Kediler enselerine kolay erişemediği için oraları yalayamaz. Ayakları ile kaşımalarının da önüne geçmek gerekiyor. Çünkü daha sonra ayaklarını yalama ihtimali de vardır. Bunun için de huniler kullanılabilir.

Kedi Pire Damlası Kaç Günde Etki Eder?

Pire damlası etkisini genelde aynı gün içerisinde göstermeye başlar. Damla deriden kana yavaş yavaş karıştığı için de bu süreç birkaç gün devam eder ve haftalarca koruma sağlar. Daha etkili bir koruma için damla birkaç ayda bir tekrarlanmalıdır. Özellikle birden fazla kedinin yaşadığı evlerde kesinlikle bu durum atlanmamalıdır.

Kedi Pire Damlası Hakkında Merak Ettikleriniz

Kedisi olan ve benzer problemleri yaşayan tanıdıklarınız var ise bu yazıyı onlarla kesinlikle paylaşmalısınız. Paylaşım yapmak için alt kısımda yer alan sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz. Eğer halihazırda bir ürün satın aldınız ve kullanacaksanız bununla ilgili yorumlarınızı da paylaşabilirsiniz. Sonuçta sizler gibi binlerce kişi bu sorunla karşılaşıyor ve buradaki yorumlar sayesinde onlara yol gösterebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kedi Pire Damlası” üzerine 4 yorum

 1. Zeytin adında bir kedimiz var ve 2 yıl önce pirelendiğini anladık. Fakat bir anne olduğundan ve yavrularını emzirdiğinden çok zor oldu ve zeytini yavrularından ayırmamız çok zor oldu içimizi parçaladı diyebiliriz. Ben Zeytine Zonaks ense damlası kullandım. kısa sürede faydasını gördüm . Önceleri çok korktuk yavrulara da geçecek annede ki pireyi temizlemeyeceğiz diye ama korktuğumuz gibi olmadı sorunu kökünden çözdük.

  Cevapla
 2. Merhaba,Herba max internette 5 li olarak satıliyor,fakat ne kadar da bir kullanıcagimizi bilmiyorum,yani şöyle 1 kapsülü 2 ayda bir mi yapmalıyız.Mağazaya soruyorum net cevap alamiyorum.Cevaplarsaniz sevinirim

  Cevapla
  • herba max in kendi sitesinde yazana göre naturalbestproducts damla ürünlerinin her biri kediler için kedinin boyutuna göre 1 ya da 2 adet 2ml lik tüpü 15 günde bir kullanilmasi gerekiyor. yöntem olarak da kedinin ensesinden kuyruğuna kadar damlatılır ve kürkle iyice temas etmesi sağlanır diyor. ben daha bugün aldım ve 3 kediye uyguladım, sonuçları dört gözle bekliyorum.

   Cevapla

Yorum yapın