En İyi Silen Silgi Markaları

Eğitim hayatım boyunca pek çok çeşit kalem ve silgi kullandım ve arayışlarım devam ediyor. Silgi, birçok kişi için basit bir konu olabilir. Ancak kalitesiz bir silgi zaman kaybı yaşamanıza neden oluyor. Özellikle optik form doldurduğumuz sınavlarda en büyük problemlerden biri silgi. İyi silmeyen bir silgi, doğru yanıtladığınız soruyu kaybetmenize neden olur. Türkiye şartlarını düşünürsek milyonlarca kişi her sene bir sınava giriyor. Dolayısıyla eğitim hayatımız oldukça uzun. Ayrıca iş hayatında da birçok sektörde silgi kullanımı epey yüksek. Zaman ve paradan kaybetmeyeceğimiz en iyi silen silgi markaları ve tavsiyelerini bu yüzden araştırdım. Bu silgiler sayesinde ders çalışmak, proje çizmek veya soru çözmek çok daha eğlenceli olacak!

En İyi Silen 8 Silgi Markası

Günümüzde silgiler çok daha etkili ve kolay siliyor. Ancak birçok silgi markası arasından seçim yapmak zor. Genellikle kırtasiyeye girip rastgele bir silgi satın alıyoruz. Peki aldığımız silgiler beklentimizi karşılıyor mu? Maalesef ki hayır. Sizin için özel olarak araştırdığım en iyi silen silgi markaları beklentinizi karşılayacak! En iyi silgiler ile tüm yazılarınızı ve karalamalarınızı kolayca silebilirsiniz. İşte en iyi silen silgi markaları:

Pentel Zeh10 Hi Polymer Silgi

Pentel Zeh10 Hi Polymer Silgi

Pentel markası kırtasiye ürünleri konusunda bir dünya markası. Ayrıca kullandığımız beyaz tahta kalemlerinin mucidi ve en iyisi. Pentel Zeh10 Hi Polymer Silgi ise özel bir yapıya sahip. Diğer silgilerde olduğu gibi topaklanma ve dağılma yapmıyor. Dolayısıyla bir yazıyı sildiğinizde silgi, tek parça halinde kalıyor. Ayrıca çok yumuşak bir dokusu var. Kullanmaya başladığınız andan itibaren doğru bir seçim yaptığınızı anlayabilirsiniz.

Faber-Castell Sınav Silgisi

Faber-Castell Sınav Silgisi

Faber-Castell Sınav Silgisi, neredeyse hepimizin kullandığı silgilerden biri. Mavi renkli silgi özellikle optik form doldururken ve sınav esnasında oldukça kullanışlı. Ekstra temiz bir silme işlemi sağladığını söylemek mümkün. Dust – Free özelliğine sahip olduğu için silgi artıkları teker teker dağılmaz. Eğer daha önce bu silgiyi kullanmadıysanız mutlaka denemenizi öneririm. Özellikle okul çağında olan öğrenciler için en iyilerden.

Fatih Fs24/S Siyah Silgi

Fatih Fs24/S Siyah Silgi

Fatih markası 1993 yılından beri iyi ve kaliteli kırtasiye ürünleri üretiyor. Fatih Fs24/S Siyah Silgi ise PVC içermeyen formülü ile ön plana çıkıyor. Tüketici ve çevre dostu olan ürün sağlığınıza zararlı kimyasalları içermemektedir. Kanserojen madde, solvent, ağır metal vb. kimyasallar bulunmuyor. Özellikle kurşun kalem ve mekanik uçlu kalem izlerini silmek için ideal.

Rotring Tikky 20 Sınav Silgisi

Rotring Tikky 20 Sınav Silgisi

Rotring kalemleri bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Silgileri de en az kalemleri kadar kaliteli ve dayanıklı. Piyasada aynı fiyata satılan diğer silgilere oranla daha büyük ve uzun süre kullanılıyor. Dust – Free özelliği silgi artıklarının kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Sınav sırasında vakit kazanmanızı sağlar. Ardında iz bırakmadan kağıdı veya formu kolayca silebilirsiniz.

Monami A20 Büyük Dust Free Silgi

Monami A20 Büyük Dust Free Silgi

Monami markasını bir çoğumuzun pastel boyaları ile tanıdığı dev markalardan biri. Dünyada birçok ülkede satış yapıyor ve oldukça seviliyor. Monami A20 Büyük Dust Free Silgi ise yumuşak yapısı ile en beğenilenlerden. Esnek bir yapıya sahip olduğu için büyük bir sayfayı kolayca silebilirsiniz. Ayrıca iz ve toz bırakmayan özel bir formüle sahip.

Noki Renkli Silgi 5’li

Noki Renkli Silgi 5'li

Uygun fiyatlı silgi arayışındaysanız Noki Renkli Silgi 5’li ürününü tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı beş renge sahip olan silgiler oldukça kullanışlı. Kurşun kalem izlerini silmek için iyi bir tercih olabilir. Sınav dönemlerinde veya günlük olarak kullanabilirsiniz. Sayfayı yıpratmadan etkili bir silme işlemi sağlıyor.

Pritt PN24 Ofıs Non-pvc Silgi

Pritt PN24 Ofıs Non-pvc Silgi

Pritt, Henkel firmasının markalarından biri. Sticker – yapıştırıcıların mucidi ve en fazla tercih edileni. Pritt PN24 Ofıs Non-pvc Silgi ise kaliteli bir silgi arayanlar tarafından seçiliyor. Büyük ve uzun süre kullanılmaktadır. Ayrıca PVC ve insan sağlığına zararlı bir madde içermez. Eğitim ve iş hayatınızda etkili bir silgi arıyorsanız mutlaka denemeniz gereken ürünlerden.

Faber-Castell Hamur Silgi

Faber-Castell Hamur Silgi

Hamur silgi adından da anlaşılacağı üzere bir oyun hamurunu andırıyor. Silgiyi kağıda, deftere vb. yüzeylere yapıştırarak kullanabilirsiniz. Günlük kullanım için de tercih edilse de asıl amacı çizim içindir. Özellikle kara kalem yaparken işlerinizi büyük oranda kolaylaştırır ve resminizi güzelleştirir. Uzun aylar boyunca kullanılabilir. İz veya toz bırakmaz.

Silgi Hakkında Merak Edilenler

En iyi silen silgi markalarını beraber inceledik. İçeriğimizin daha fazla kişiye ulaşması için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız silgileri bizlerle ve diğer kişilerle paylaşabilirsiniz! Yorumlarınızı okuyarak özenle cevaplandıracağım. Şimdi, silgi hakkında en fazla merak edilen birkaç soruyu cevaplandıralım.

Evde silgi yapılır mı?

Evde silgi yapmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Ancak bu durum maliyeti arttırır ve fabrikasyon silgiler kadar etkili değildir.

Silgi çeşitleri nelerdir?

Beyaz, hamur, mavi, siyah, sınav, renkli ve şekilli olmak üzere birçok silgi çeşidi bulunuyor. Kokulu silgiler ise kanserojen madde içerdiği için tercih edilmemelidir.

En iyi silgi hangisidir?

En iyi silgi markaları arasında Pentel, Faber Castell, Pritt, ve Rotring gibi dünya devleri bulunuyor.

İyi bir silgi arayan sevdiklerinizle bu listeyi hemen aşağıda yer alan butonlar üzerinden paylaşabilirsiniz.
Siz de kullandığınız silgi hakkında binlerce BuldumZ ziyaretçisine yorum atarak öneri de bulunabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Silen Silgi Markaları” üzerine bir yorum

  1. Faber, pritt, noki ben bu markaların dışında başka silgi markaları ne gördüm ne duydum. Eskiden kokulu silgiler vardı benim ilkokul yıllarımda vardı tabi.. Sonrasında kanserojen maddelerden yapılıyor denmesi üzerine pek göremez olduk ama iyiydi o günler be. Hangi yıllar diye merak eden olursa 80’lar ve 90’lar diyebilirim. Benimde çocuğum var bende yukarıda saydığım bu 3 markadan alıyorum zaten piyasaya hakim olan markalar bunlar. Zaten silgi deyip geçmek çok mantıksız sizin de yazınızda örnek verdiğiniz gibi cevap kağıdında silme esnasında sorun yaşadığınızda bir soru ile istediğiniz puanı alamamak ve sonucunda istediğiniz okula giremeyebilirsiniz. 5 TL olan bir ürün için bu riske girilmez.

    Cevapla

Yorum yapın