En İyi Dikiş Makinesi

Günümüzde özellikle kadınlar ev tipi dikiş makineleri ile birbirinden güzel parçalar üretiyor. Nevresimden çantaya kadar birçok ürünü dikiş makineleri ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Babamın usta bir terzi olması sayesinde ben de ev içinde birçok alanda dikiş makinesi kullanmayı öğrendim. Sanayi tipi dikiş makineleri veya diğer ismiyle profesyonel dikiş makineleri ev içi kullanımlar için uygun değil. Çok ağır olmaları ve özellikle apartman içinde fazlaca gürültü çıkarmaları en büyük etkenlerden. Kaliteli ev tipi dikiş makinesi modelleri ise hem hobi hem de gelir elde etmek için ideal bir seçim olacaktır.

En İyi 13 Dikiş Makinesi

Dikiş makineleri farklı kullanım alanları için özel üretiliyor. Örneğin, el dikiş makineleri küçük işler için ideal çözümler sunuyor. Aynı zamanda uygun fiyatı ile her bütçeye hitap ediyor. Dikiş makinesi alırken kullanım sıklığınız ve bütçenizi belirlemelisiniz. Bu işte ilerlemeye kararlıysanız daha iyi bir performans ve verim için bütçenizi aşmanız gerekebilir. Gelin, birlikte en iyi dikiş makineleri listesinden özelliklerini inceleyelim!

Singer Tradition 2273 Dikiş ve Nakış Makinesi

Singer Tradition 2273 Dikiş ve Nakış Makinesi

En iyi dikiş makinesi denilince birçoğumuzun aklına Singer gelir. Sektördeki en köklü firmalardan biri olmasının yanı sıra dayanıklı ve sağlam dikiş makineleriyle ön plana çıkıyor. Tradition 2273 dikiş makinesi modeli ise yeni başlayanlar için oldukça uygun. Tek adımda ilik açabilme, 5 mm zigzag, 23 farklı desen ve dikiş fonksiyonu ile dikiş performansını arttırır. Öte yandan penyeden kota kadar farklı kumaşlarda kullanılabilir.

Singer Brilliance 6160 Dikiş Makinesi

Singer Brilliance 6160 Dikiş Makinesi

Singer Brilliance 6160 Dikiş Makinesi hem yeni başlayanlar hem de ustalar için kolay bir kullanım sağlıyor. Dikiş alanında LED aydınlatma, dijital panel, tek adıma dört farklı şekilde ilik açabilme ve farklı desenler arasından kolay seçim gibi kullanışlı özellikleri bulunuyor. Düğme ve fermuar dikme veya nakış işleme gibi işlerde ise zaman tasarrufu sağlayan avantajlara sahip. Otomatik iplik tanıma, masura sarma ve ip kesici ile dikiş veriminizi yükseltebilirsiniz. Elektronik pedalı sayesinde hem hızlı hem de çok sessiz çalışma imkanı tanıyor.

Singer 14 SH 654 Overlok ve Reçme Makinesi

Singer 14 SH 654 Overlok ve Reçme Makinesi

Singer 4 iplikli overlok makinesi tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır. Dikişe yeni başlayanlar ilk etapta zorlanabilir. Ancak zaman geçtikçe tüm işlerinizi overlok makinesi ile kolayca yapabilirsiniz. Pantolon paçasından tül kıvırmaya kadar birçok dikiş işleminde kullanılabilir. Aynı zamanda yapacağınız işe göre üç veya dört iplik takabilirsiniz.

Brother JV1400 Mekanik Dikiş Makinesi

Brother JV1400 Mekanik Dikiş Makinesi

Brother, 1908 yılından beri dikiş makinesi üretimi yapıyor. Singer’e göre fiyatları daha pahalı ancak kullanımı kolay ve son derece dayanıklı. Dikişe yeni başlayanların sıklıkla tercih ettiği bu model fonksiyonel özellikleri ile beğenileri topluyor. Otomatik ayar dikiş uzunluğu, 4 adımda ilik açma ve 14 dahili dikiş deseni bulunuyor. Ayrıca ürünle birlikte eğitici DVD ve kataloglar da gönderiliyor.

Janome Joy Of Sewing 311 Dikiş ve Nakış Makinesi

Janome Joy Of Sewing 311 Dikiş ve Nakış Makinesi

Ev tipi dikiş makinesi arayışındaysanız Janome markasını da tercih edebilirsiniz. Japon firma metal iç gövde ile dayanıklılığı arttırıyor. Elli beş dikiş fonksiyonu, ileri ve geri dikiş yapabilme, tansiyon kontrol düğmesi ve 4 adımda ilik açabilme gibi avantajları bulunuyor. Ayrıca kasnak nakışı için özel bir plakası da var. Fermuar, yaka, çocuk kıyafeti dikme; nakış ve overlok yapabilme gibi birçok işinizde kullanabilirsiniz. Hız ayarlı elektronik pedalı ise her seviyeye uygun kolay bir kullanım sunuyor.

Janome 3022 Dikiş ve Nakış Makinesi

Janome 3022 Dikiş ve Nakış Makinesi

Dikiş makinesi kullanma konusunda daha profesyonelseniz Janome’nin bu ürünü iyi bir alternatiftir. Piko ve desen fonksiyonları dahil olmak üzere 23 adet dikiş işlevi bulunuyor. Tek düğmeye basarak ayak değiştirme, iplik kesici ve çift iğne kullanımı ise en güzel dikişlerinizde işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca kolay taşınabilir özelliği ile her yere götürebilirsiniz.

Pfaff Quilt Ambition 630 Elektronik Dikiş Makinesi

Pfaff Quilt Ambition 630 Elektronik Dikiş Makinesi

Pfaff Quilt, 201 adet dekoratif ve dikiş fonksiyonuyla profesyonellere hitap ediyor. Kullandığınız makine eskidiyse veya dikiş işine profesyonelseniz bu makine ile performansınızı arttırabilirsiniz. Renkli dokunmatik ekranı sayesinde birçok fonksiyonu kolayca görüp seçmek mümkün oluyor. Aynı zamanda 14 dil seçeneği ve 2 farklı yazı karakteri ile her kumaşa istediğiniz yazıları kolayca yazabilirsiniz. İşaretli iplik geçirme yolları, kasnak nakışı yapabilme, 7 farklı modelde ilik açma ve otomatik iplik takma ise en çok beğenilen özellikleri arasında yer alıyor.

Pfaff Smarter 130S Dikiş Makinesi

Pfaff Smarter 130S Dikiş Makinesi

Pfaff markasının en fazla tercih edilen diğer bir modeli ise Smarter 130S. Başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için üst düzey kolaylık sağlıyor. 21 farklı desen ve dikiş fonksiyonu ile kısa sürede tüm işinizi yapabilirsiniz. Kumaş baskı basınç ayarı sayesinde her tür kumaşta çalışabilir ve iğne izi olmasını engelleyebilirsiniz. 6 mm genişliğinde zigzag, LED aydınlatma ve taşıma çantası ise daha kolay bir kullanıma yardımcı oluyor.

Juki – Mo Zincir Dikiş ve Reçme Dikiş Özellikli Ev Tipi Overlok Dikiş Makinası

Juki – Mo Zincir Dikiş ve Reçme Dikiş Özellikli Ev Tipi Overlok Dikiş Makinası

Ev tipi overlok makinesi arayışındaysanız Juki’nin bu ürününü tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda küçük dükkanlarda da bu makinenin kullanıldığını söyleyebilirim. Hızlı ve kolay dikiş özelliği ile hem amatörler hem de profesyoneller kolayca kullanabilir. Özel ayak tasarımı sayesinde birbirinden farklı dokudaki kumaşları dikebilirsiniz veya overlok yapabilirsiniz. 2 – 5 arasında farklı sayıda iplik takmaya uygun.

Bernette Sew&Go 5 Ev Tipi Dikiş Makinesi

Bernette Sew&Go 5 Ev Tipi Dikiş Makinesi

Hobi ve gelir elde etmek için yapacağınız işlerde Bernette markası da iyi bir seçimdir. Bulunduğu fiyat skalasında alabileceğiniz en iyi ürünlerden biri. Mekanik dikiş makinesi tek adımda ilik açma ve 23 farklı fonksiyonu ile satışa sunuluyor. Maksimum dikiş genişliği ise 5 mm olarak belirlenmiş. Otomatik iplik takma ve masura sarma özellikleri ile dikiş ve nakış işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Zetina Z109 Dikiş ve Nakış Makinesi

Zetina Z109 Dikiş ve Nakış Makinesi

Zetina markası çok bilinmeyen ancak başarılı makine üretimi yapan firmalar arasında bulunuyor. Aynı özellikleri taşıyan birçok markaya göre fiyat / performans açısından daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim. İplik kesici, 4 adımda ilik açma, otomatik masura sarma ve metal iç aksamıyla uzun yıllar sorunsuz kullanım sunuyor. Jarse kumaştan kalın dokulu kumaşlara kadar her dikiş ve nakış işinizde kullanabilirsiniz.

Acme 334 – 4 İplik Overlok Dikiş Makinesi

Acme 334 - 4 İplik Overlok Dikiş Makinesi

Overlok makineleri arasında en fazla tercih edilen markalardan biri Acme. Profesyonel ve amatör kullanımlar için uygun olan bu makine, her kumaş için kullanılabilir. Tülden polara kadar geniş bir seçenek sunuyor. Dakikada 1300 dikiş hızı ile çok uzun sürecek işlerinizi bile dakikalar içinde bitirebilirsiniz. Ayrıca 2 – 4 aralığında değişen iplik sayısı ile çalışmak da mümkün. Ancak metal iç gövdesi ile ağırlığı 10 kg dolayısıyla bir yerlere taşımak için uygun değil.

Kiwi KWS-3071 Dikiş Makinesi

Kiwi KWS-3071 Dikiş Makinesi

Kiwi dikiş makinesi uygun fiyatıyla ön plana çıkıyor. Dikiş makinesi kullanmak için yeni karar verdiyseniz bu ürünü kullanabilirsiniz. İlk aşamalar için yeterli özelliğe sahip. LED aydınlatma dikiş alanını daha iyi görmenizi sağlarken 16 dahili desen kolay kullanıma yardımcı olacaktır. Mekik dikişi veya çift iplikle kullanarak birçok dikişinizi tamamlayabilirsiniz.

Dikiş makineleriyle ilgilenen sevdikleriniz mi var? Hemen bu listeyi aşağıda yer alan butonlar üzerinden paylaşın. Siz de kullandığınız dikiş makinesi hakkında yorum yapabilir binlerce BuldumZ ziyaretçisine ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Dikiş Makinesi” üzerine bir yorum

  1. Eskiden her evde bulunan dikiş makineleri artık sadece bu işi meslek olarak yapan bay ve bayanlarda bulunuyor. Eskiden her kızın çeyizinde bir Sınger dikiş makinesi olurdu bu durum 2000’li yıllardan sonra artık unutulmaya yüz tuttu. Triko makinesi de bu makinenin unutulmasına zemin hazırlamıştır. Yazıda belirtmişsiniz birde Zetina vardı 😀 Sınger ve Zetina her ne kadar nostalji yaşatsalar da halen bir numaralar.

    Cevapla

Yorum yapın