En İyi Fren Hidrolik Yağı Tavsiyeleri

Fren hidrolik yağının iki yılda bir veya kırk bin kilometre sonrasında değiştirilmesi gerekiyormuş ben yeni öğrenmiştim 🙂 Ustanın yanına gitmeden önce fren hidrolik yağlarını araştırmaya başladım. Yaklaşık yüze yakın ürün bulunuyor. Kısaca tanımlamam gerekirse fren hidroliği bir basınç sağlıyor. Basıncı tekerleğe gönderiliyor ve disklerle birlikte fren mekanizması çalışıyor. Fren hidroliği zaman içinde neme veya farklı çatlaklara göre azalıyor. Azalmasa bile iki yıl sonunda etkisini kaybetmeye başlıyor. Arabaların güvenlik sistemi için mutlaka belirli aralıklarla bu sıvıyı kontrol ettirmenizi öneririm.

En İyi 18 Fren Hidrolik Yağı

Aracınızın ve sizin güvenliği için en iyi fren hidrolik yağlarını araştırdım. Otomotiv şirketleri ve işin uzmanları tarafından da bu yağların tavsiye edildiğini söyleyebilirim. İşte en iyi fren hidrolik yağları:

Ate Typ 200 Fren Hidrolik Yağı

Ate Typ 200 Fren Hidrolik Yağı

Alman markası Ate, araçlar için en iyi ve başarılı markalar arasında bulunuyor. Başta yedek parça olmak üzere orijinal ve kaliteli ürünlerinin bulunduğunu söyleyebilirim. Marka 1906 yılından beri üretim yapıyor. Ate Typ 200 Fren Hidrolik Yağı diğer ürünlere göre daha pahalı. Ancak yüksek kalite ve güvenirlik sunan nadir markalardan biri. Ate markası hidrolik yağı aldığınızda üç senede bir değişim yapmanız yeterli olacaktır. Her araca uyumlu ve 500 ml, 1lt gibi farklı seçenekleri mevcut.

Bosch Dot 4 Fren Hidroliği

Bosch Dot 4 Fren Hidroliği

Aracınız için iyi ve yüksek güvenirlik sunan bir hidrolik yağı arıyorsanız mutlaka bu ürünü tercih etmelisiniz. Ben uzun araştırmalarım ve ustamın söyledikleri sonucunda Bosch Bosch Dot 4 Fren Hidroliği ürününü tercih ettim. Islak kaynama noktası: 155, kuru kaynama noktası: 230 derece. Dolayısıyla güvenilir bir kullanım sağlıyor. Uluslararası standartlarına uygun olarak üretiliyor ve her araç tipine uygun.

Castrol Brake Fluid Dot 4

Castrol Brake Fluid Dot 4

2020 Marka Sağlığı Araştırması’na göre ustaların birinci tercihi Castrol olarak belirlendi. BP Şirketler bünyesinin bir markası olan Castrol, son derece başarılı ve etkili ürünleri ile ön plana çıkıyor. Castrol Brake Fluid Dot 4 yüksek performans veren katkı maddeleri içeriyor. Ayrıca içeriğinde buhar kilitlenmesine karşı özel maddeler de bulunmaktadır. Kaynama noktası yüksek olan bu ürün her araç tipinde kullanılabilir. Etkisinin azalmaması için diğer fren hidrolikleriyle karıştırılması önerilmiyor.

Motul Dot 5.Break Fluid Fren Hidrolik Yağı

Motul Dot 5.Break Fluid Fren Hidrolik Yağı

Motul, motorlu araçlar ve endüstriyel makineler için yağ üretiyor. Güvenle tercih edebileceğiniz markalardan biri olduğunu söyleyebilirim. Fransız markası ve çeşitli yağ konularında dünya çapında tanınıyor. Otomobil ve motosiklet modellerinde kullanılabilir ve her araca uygun. Silikon içermeyen özel formülü, yağın kullanım süresini uzatır. Ayrıca fren sistemini daha güvenli hale getirir.

Motul Dot 3&4 %100 Sentetik Fren Hidroliği

Motul Dot 3&4 %100 Sentetik Fren Hidroliği

Dot 3 ve Dot 4 fren hidroliği her araç tipine uyum sağlar. Temiz içeriği ve %100 sentetik esaslı olması sayesinde sıklıkla tercih ediliyor. Fiyatına göre daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Sanayiye gittiğinizde birçok ustanın bu ürünü tercih ettiğini görebilirsiniz. Motul markası Dakar 2021 Rallisi’nde de kullanılan markalardan biri. Aracınız için seçebileceğiniz en iyi fren hidroliği yağları arasında bulunuyor.

Valeo Hidrolik Fren Yağı Dot4

Valeo Hidrolik Fren Yağı Dot4

Hidrolik fren yağının farklı çeşitleri bulunuyor. Dot3 genellikle otomobillerde tercih ediliyor. Ayrıca dot4 de otomobil ve büyük araçlar için kullanılıyor. Valeo markası yedek parça üretimi yapan markaların başında geliyor. Satılan ürün ise piyasanın en iyilerinden. Bosh markasının ürününe göre daha ucuz olduğunu söyleyebilirim.

Doill Dot 4 Fren Hidrolik Yağı

Doill Dot 4 Fren Hidrolik Yağı

1960’lı yılında faaliyete başlayan Doill, Türkiye’nin en önemli petrokimya şirketleri arasında bulunuyor. Yüksek kalite ürünleri ile madeni yağlar sektöründe en iyilerden biri olduğunu söyleyebilirim. Doill Dot 4 Fren Hidrolik Yağı yüksek ısıya dayanıklı olması sayesinde güvenilir bir fren kullanımı imkanı veriyor. Sentetik esaslı ürün motorlu araçlar ve motosikletler için de uygun. Piyasa ortalamasına göre fiyatı daha uygun.

Liqui Moly Fren Hidroliği Dot 4

Liqui Moly Fren Hidroliği Dot 4

1957 yılında Almanya’da kurulan Liqui Moly, madeni yağı ve motor yağları alanında uzman markalar arasında kabul edilir. Ülkemizde çok fazla popüler olmamasına rağmen Avrupa’da en fazla kullanılan yağlardan biri. Liqui MolyDot 4, metal fren aksamını korurken oksidasyonu büyük oranda azaltıyor. İçeriğinde bulunan özel nem tutucular ürünün kullanım ömrünü uzatır. Dilerseniz diğer sentetik hidrolik fren yağları ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Ancak tek başına bile yüksek performans gösterdiğini söyleyebilirim.

Snc Oil (Dot-4) Fren Sıvısı

Snc Oil (Dot-4) Fren Sıvısı

Madeni yağ sektöründe çalışan yerli markalardan biri Snc Oil. Firma Ankara’da bulunuyor ancak yurtiçinde pek çok yerde bu markayı görebilirsiniz. %100 sentetik ve özel katkılarla güçlendirilen ürünlerden biri. Dot-3 Fmvss Dot 3 / Sae J 1703 /Iso 49253 araçlara uygun olarak kullanılabilir. Fren sistemini korozyona karşı koruyor. Ayrıca sızdırmazlık koruması bulunmaktadır.

Petronas Tutela Dot 4 Fren Hidroliği Yağı

Petronas Tutela Dot 4 Fren Hidroliği Yağı

Petronas, dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Kuruluşu Malezya olan firma, aynı zamanda ülkenin doğal gaz kaynaklarını da yönetiyor. Birçok markanın oto el aracı kitabında bu ürünü tavsiye ettiğini görmek mümkün. FCA Group tarafından üretilen sıfır araçlarda da bu ürünün kullanıldığını söyleyebilirim. Fren ve debriyaj sistemini özenle korur ve frenin daha iyi tutunmasını sağlar.

Opet Hidrolik Fren Sıvısı Dot 3

Opet Hidrolik Fren Sıvısı Dot 3

Opet fren hidroliği dot 3 ve dot 4 olmak üzere farklı seçenek ve boyutlarda üretiliyor. Ekstra performansı yüksek ısı ve sürtünmeye bağlı durumlarda bile başarılı bir koruma sağlar. Oksidasyon ve korozyon önleyici katkılar kullanılmış. Dolayısıyla fren sistemini komple korur ve olası hasarları engelleyebilir. Diğer dot 3 fren hidrolikleri ile karıştırılabilir.

Sct Brake Fluıd Dot-4 Fren Hidroliği

Sct Brake Fluıd Dot-4 Fren Hidroliği

Yüksek performanslı araçlar için tavsiye ediliyor. ABS, tambur ve disk için kullanılabilir. Alman üretimi olduğunu da söyleyebilirim. Dot 3 veya Dot 4 fren hidroliği arıyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Fiyatı piyasa ortalamasının biraz üstünde. Ancak indirim ve kampanya dönemlerinde daha ucuza bulmak mümkün oluyor.

Lubex Dot-4 Tam Sentetik Hidrolik Fren Yağı

Lubex Dot-4 Tam Sentetik Hidrolik Fren Yağı

Binek ve ticari araçlar için tercih edilebilir. Eğer aracınızda ABS varsa daha etkili bir performans gösterecektir. Ayrıca diğer dot 3 veya dot 4 ürünleriyle karıştırarak veya tekil olarak bu ürünü kullanabilirsiniz. Ancak silikon ve mineral bazlı ürünlerle karıştırmamanız gerekiyor. Yüksek performans alabileceğiniz %100 sentetik ürünlerden biri.

Putoline Fren Hidrolik Yağı Dot 5.1

Putoline Fren Hidrolik Yağı Dot 5.1

Putoline markası sadece motosikletler için üretim yapıyor. Motosiklet bakım, onarım, yağ vb. birçok ürün üreticileri arasında oldukça popüler. Yüksek kalite ve performans sunduğunu da söyleyebilirim. Bu ürün de sadece motosikletler tarafından kullanılabilir. Diğer markaların sentetik dot 3 ve dot 4 ürünleri ile de karıştırabilirsiniz.

Grat Dot3 Fren Hidrolik Yağı

Grat Dot3 Fren Hidrolik Yağı

Martaş Otomotiv’in bir ürünü olan Grat Dot3 Fren Hidrolik Yağı, ticari ve binek araçlar için uygundur. Marka birçok araba modeli için yedek parça üretimi ve dağıtımı yapıyor. Grat Dot3 genellikle sanayi bölgelerinde ve internet üzerinden alınabilir.

Shell Fren Hidroliği Dot-3

Shell Fren Hidroliği Dot-3

Shell, 76 farklı ülkede hizmet veren petrokimya ve enerji şirketleri arasında bulunuyor. Neredeyse her yerde bir benzin istasyonunu görmek mümkün. Dolayısıyla Shell Fren Hidroliği Dot-3 ürününe ulaşmanız da kolay olacaktır. Uzun ömürlü bir fren hidrolik yağı olduğunu söyleyebilirim. Uygun fiyata satın alabilirsiniz. Eter türevleri ile güçlendirilen yağı fren ve debriyaj sistemini korumak için kullanabilirsiniz.

Carix Hidrolik Fren Sıvısı Dot – 4

Carix Hidrolik Fren Sıvısı Dot – 4

Kemetyl Kimya San. Tic. Ltd. Şti. Avrupa’nın en büyük şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin, araba bakımı için kurduğu marka ise Carix. Uluslararası standartlara göre üretim yapan marka, en fazla tercih edilenlerden. Fren performansını arttırdığını söyleyebilirim. Ayrıca freni korurken verimli ve güvenilir bir kullanım da sağlıyor.

Petrol Ofisi Dot 3 Motor Yağı Hidrolik Fren Yağı

Petrol Ofisi Dot 3 Motor Yağı Hidrolik Fren Yağı

Petrol Ofisi’ni bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Bu ürün de Petrol Ofisi tarafından üretiliyor. Dot3 çeşidini arabalarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Petrol Ofisi benzinliklerinde veya internet üzerinden kolayca satın almak mümkün. Piyasaya göre fiyatının daha uygun olduğunu da söyleyebilirim. Sentetik esaslı ve standartlara uygun üretim yapılıyor. Motorlu araçlar için kullanılabilir. En fazla tercih edilme sebepleri ise kolay erişim ve uygun fiyatlı olması.

Aracınızda maksimum performans ve güven sağlayacak fren hidroliği listesini aşağıda yer alan butonlardan hemen paylaşın, sevdikleriniz faydalansın! Siz de kullandığınız fren hidroliği hakkında yorum yaparak, binlerce BuldumZ ziyaretçisine ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Fren Hidrolik Yağı Tavsiyeleri” üzerine bir yorum

  1. Arabanın motor yağı nasıl araba için çok önemli ise Fren hidroliği de araç için bir o kadar önemlidir. Aman ne gerek var herhangi bir fren hidroliği işimi görür diye düşünmeyin. Fren hidroliği azami derece de dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Ben aracımda Castrol ürünlerini kullanıyorum. Bu ürünlerin sıcaklık baskısı ve yanmaya dayanıklılığı ile çok iyi bir performans gösteriyor. Ayrıca performans artırıcı kimyasallarla ekstra güç sağlıyor. Sakın ola bu ürünün içerisine farklı marka hidrolik yağı karıştırıp kullanmayın.

    Cevapla

Yorum yapın