En İyi Gaga Taşı

Kuşlar doğal ortamlarında kendi gaga bakımlarını ağaçlar veya taşlar yardımıyla kendileri yapabiliyor. Kafes kuşları ise doğal ortamlarında olmadıkları için gaga bakımları için gerekeni bizlerin yapması gerekiyor. Gaga taşları burada devreye giriyor ve gaga bakımı dışında gerçekten de kuşların hayatlarını sağlıklı devam ettirebilmesi için hayati önem taşıyor. Beslendikleri yemlerin yapısı gereği sert oldukları için önce onları parçalayıp sonra içlerindeki tohumu çıkarıp yiyorlar. Zamanla gagaları sertleşerek kıvrılıyor ve uzuyor. Beslenmelerine engel olacağı için bu durum sağlıkları için tehlike arz ediyor.

En İyi 11 Gaga Taşı

Kafes kuşlarının hayatlarını sağlıklı ve konforlu devam ettirebilmeleri için zaruri bir ihtiyaç olan gaga taşları ile ilgili kapsamlı bir araştırma yaptım. Gaga bakımı yaparken kuşların mineral ihtiyaçlarına da cevap veren gaga taşları inceledim. Kuşlar için bu kadar önemli olan gaga taşlarının iyisi ve doğrusunu seçmezsek faydadan çok zarar getiren bir ürün. Piyasadaki en iyi gaga taşı markalarını bir listede toplayarak sizinle paylaşıyorum. Minik dostlarınız için bu listeyi incelemenizde fayda var.

Bird Life – Mürekkep Balığı Kemiği

Bird Life – Mürekkep Balığı Kemiği

Kuşların gaga bakımları için en iyi ürün tercihlerinden biri olarak Bird Life markasının mürekkep balığı kemiğini düşünebilirsiniz. Kuşlarınızın gaga bakımını yapar, törpüler. Özellikle kuşların yumurtlama dönemlerinde ortaya çıkan mineral ihtiyacı dolayısıyla tüy ve kemik yapıları bozulabilir. Mürekkep balığı kemiği ile mineral ihtiyaçları da karşılandığı için böyle sağlık sıkıntıları ile karşılaşmamış olursunuz. Kuşlarınızın için doğal bir mineral kaynağı olan bu mürekkep balığı kemiğini kafeste kolay ulaşacakları bir yere asmanızı ve her zaman bulundurmanızı tavsiye ederim.

Flamingo – Jumbo Mineral Gaga Taşı

Flamingo – Jumbo Mineral Gaga Taşı

Özellikle sevda papağanı, tropik papağan, sultan papağanı gibi büyük papağan ve büyük gagalı kuşlar için uygun olan harika bir gaga taşı önerisinde bulunmak istiyorum. Flamingo markasının Jumbo mineral gaga taşı işe kuşlarınızın gagaları törpülenerek bakımlarını gerçekleştiren bu ürün sağlıklı bir şekilde beslenmelerine devam etmelerini sağlıyor. Ayrıca mineralli yapısı dolayısıyla kuşlarınızın ihtiyacı olan minerali karşılıyor ve iskelet sistemlerini güçlendiriyor. Öte yandan sağlıklı tüy değişimi ve tüy oluşumuna da yardım ediyor. Kafeste kuşlarınızın rahat ulaşabilecekleri bir yere asmanız ve düzenli olarak değiştirmenizi öneririm.

Bird Life – Gaga Taşı

Bird Life – Gaga Taşı

Piyasadaki gaga taşlarının içerisinde en ekonomik fiyatlı olanı buldum ve sizinle paylaşmak istedim. O marka ise Bird Life tabi ki. Sağlıklı bir gaga bakımı için şart olan gaga taşını kuşlarınızın zamanla uzayan ve eğrilen gagalarını törpüleyebilmesi için Bird Life gaga taşını kafeste kolay ulaşacakları bir yere asmanız ve aşındıkça değiştirmeniz yeterli olacaktır. Sağlıklı gagalar sağlıklı beslenmelerini sağlayacağı için kuşlarınızın kafesinden eksik etmemeniz gerek bu ürünü en uygun fiyata Bird Life markasından temin edebilirsiniz.

Quik – Kemik Gaga Taşı

quik gaga taşı

Kuşlarınızın sağlığını riske atmadan ve çok geç olmadan kafeslerinde bulundurmanız gereken gaga taşlarının en iyilerinden biri olan Quik’in kemik gaga taşını incelemenizi öneririm. Mürekkep balığı kemiği olması dolayısıyla kuşlarınızın gagalarını törpülerken aynı zamanda mineral ihtiyaçlarını da karşılar. Sağlıklı tüyler, sağlıklı iskelet yapısı ve sağlıklı beslenme için kuşlarınızı bu gaga taşından mahrum bırakmayın derim. İhtiyaçları olan kalsiyum ve mineralleri karşılayarak konforlu ve sağlıklı bir hayat sürecek kuşlarınızı Quik kemik gaga taşı sayesinde eskisinde daha da mutlu görebilirsiniz.

Karlie – Gaga Taşı

Karlie – Gaga Taşı

Tüm kafes kuşlarının kullanımına uygun bir gaga taşından bahsetmek istiyorum. Karlie markasını duymayanlar varsa eğer öncelikle pet ürünlerinin gayet kaliteli olduğunu ve tereddüt etmelerine gerek olmadığını belirmeliyim. Karlie gaga taşı tüm kuşlar için uygun olan formülü ile gagalarının törpülenmesine ve böylece aşırı uzamamasına yardımcı olur. Her kuşun ihtiyacı olan mineral ve kalsiyum ihtiyacına da cevap verdiği için sağlıklı kemik, sağlıklı tüye ve sağlıklı gagaları olan kuşlarınız için hiçbir sorun kalmaz. Kafeste kuşların kolay ulaşacakları yerlere asmanız ve zaman zaman değiştirmeniz dışında yapacağınız başka hiçbir şey yok.

Garden Mix – Gaga Taşı

Garden Mix – Gaga Taşı

Bildiğiniz üzere piyasada en çok bulunan ve en çok tercih edilen gaga taşları kireç ve alçı bazlı olanlar. Bunların iyisini seçmezseniz eğer kuşlarınızın için fayda değil zarar getireceğini bilmenizde fayda var. Zararlı bakterilerden arındırılmış ve kuşların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde işlenmiş olması gerekir. Yanlış bir tercih yapmamak için Garden Mix’in pudra kireç kullanılarak yapılan gaga taşını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. İçerisinde kuşlarınıza zararlı bir madde içermediği gibi kalsiyum ihtiyaçlarına da karşılık verir. Kuşlarınızın gagalarının fazla uzamamaları sağlayarak törpüler ve fiyatı oldukça uygundur.

Fizzy – Gaga Taşı

Fizzy – Gaga Taşı

En faydalı gaga taşlarından bir tanesi ile daha karşınızdayım! Fizzy markasının küçük kafes kuşları için harika bir gaga taşı var. Mürekkep balığı kemiği ve ezilmiş deniz kabuğu karışımı ile oluşturulan gaga taşını kuşlarınız için hiç düşünmeden alabilirsiniz. İçerisindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde kuşlarınız daha canlı ve sağlıklı olacaklar. Gagalarının bakımlarını sağlayan bu taş ile sağlıklı beslenmelerine de devam edebilecekler. Kemiklerine ve tüylerine de iyi gelecek olan bu gaga taşını incelemenizde fayda var.

Gold Wings – Gaga Taşı

Gold Wings – Gaga Taşı

Tüm küçük kafes kuşları için kullanıma uygun sağlıklı bir karışımla elde edilen gaga taşı önerisinde bulanacağım. Gold Wings markasına ait deniz kabuğu ve mürekkep balığı kemiği birleşiminden oluşturulan gaga taşını küçük kafes kuşu olan herkese önerebilirim. Mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin olan bu gaga taşı kuşlarınızın sadece gagalarını törpüleyerek bakımlarını sağlamıyor. Aynı zamanda vitamin ve mineral ihtiyaçlarını da karşılayarak sağlıklı tüy oluşumunu, sağlıklı kemik yapısını ve sağlıklı beslenmesini de sağlıyor. Performansına göre fiyatını da uygun bulacağınızı düşünüyorum.

Jungle – Kalsiyum Blok Gaga Taşı

Jungle – Kalsiyum Blok Gaga Taşı

Küçük kafes kuşlarının tamamının kullanımına uygun Jungle markasına ait kalsiyum blok gaga taşını sizlere tanıtmak istiyorum. İçerisinde kum parçaları, ezilmiş deniz kabuğu, mürekkep balığı kemiği ve toz kırmızı kil içeren yüksek vitamin ve mineral bulunuyor. Kuşlarınızın gaga yapılarını destekler ve törpüleyerek bakımını yapar. İhtiyaçlarını olan vitamin ve mineralleri karşılar. İskelet sistemlerini, tüylerini ve gagalarını daha güçlü ve sağlıklı hala getirir. Kuşlarınızın daha canlı ve mutlu olması için kafeslerinden eksik etmemenizi öneririm. Kafeste kolay ulaşacakları bir yere asmanız ve zamanı geldikçe yenilemeniz yeterli.

Euro Gold –  Mineral Blok Gaga Taşı

Euro Gold –  Mineral Blok Gaga Taşı

Euro Gold markasının gaga taşı mineral blok hem ekonomik hem sağlıklı oluşu dolayısıyla en iyi gaga taşları listesine almak istedim. Kumlu mineral bloğu diye de anılan bu gaga taşı özellikle paraket ve papağanlar için oldukça uygun bir ürün. Kuşların ihtiyaç duyduklarını mineralleri karşılar. Gaga yapılarını törpüler ve şekillendirir. Sağlıklı gaga yapısını destekler. Enerji ve canlılık sağladığı gibi tüylerini ve iskelet yapılarını da destekler. Yumurtlama sürecindeki kuşlarınızın artan mineral ihtiyacını karşılar ve sağlıklı yumurta oluşumuna yardım eder. Aşırı fonksiyonel olan bu gaga taşının fiyatı da gayet uygun.

Living World – Kuşlar için Mürekkep Balığı Kemiği

Living World – Kuşlar için Mürekkep Balığı Kemiği

En uygun mürekkep balığı kemiği içeren gaga taşını en sonra sakladım. Living World markasına ait ve %100 mürekkep balığından yapılan bu gaga taşını alarak kuşlarınızın kafeste rahat ulaşacakları bir yere asmanız yeterli. Kuşlar ihtiyaç duydukça zaten bu taşı gagalayacak ve hem uzayan gagaları törpülenmiş olacak hem de şekillenmiş olacak. Bunların dışında gerekli olan mineral ve vitaminleri de alabilecekleri bu gaga taşı ile sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilecekler. Faydalı ve uygun fiyatlı bir gaga taşı arıyorsanız Living World ürünlerini incelemelisiniz.

Minik dostlarınızın kuşlar için hayati önem taşıyan gaga taşlarının en iyilerini bir araya getirdiğim listemi beğendiyseniz paylaşarak daha fazla kuş sahibine ulaşmasını sağlayabilirsiniz. En iyi gaga taşı listesinde bulunan gaga taşlarından kullandığınız ya da eklemek istediğiniz farklı bir gaga taşı varsa yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Gaga Taşı” üzerine bir yorum

  1. Ben kuşlarım için gaga taşını sadece doğum yapacağı dönemlerde kullanıyorum. O dönemde vitamin ve minarel ihtiyacı daha çok oluyor. Benim tercihim kalsiyum minareli olanlar kireç bazlı olanlar tehlikeli iyisini almanız gerekiyor. Gold markası iyi bir tercih olabilir.

    Cevapla

Yorum yapın