En İyi 6 GSM Operatörü (Bol Kampanyalı Operatörler!)

Günümüzde yediden yetmişe neredeyse hepimiz telefon kullanıyoruz. Dolayısıyla banka, eğlence, oyun, iş vb. tüm ihtiyaçlarımızı da telefonlar aracılığıyla kolayca tamamlayabiliyoruz. Etkili bir telefon ve internet kullanımı için ise mutlaka en iyi GSM operatörü seçimi devreye giriyor. Telekomünikasyon markalarının her biri daha fazla müşteriye ulaşmak için AR-GE çalışmaları yapıyor, kampanyalar düzenliyor ve en önemlisi de çekim gücünü yükseltiyor. Durum böyle olunca da pek çok kişi kararsız kalabiliyor.

Kullandığım operatördeki telefon taksitlerim bitince en iyi GSM operatörleri arayışına girdim. Operatörlerin çekim gücü, kampanyalar ve fiyatları ise en önemli kriterlerim arasındaydı. Türkiye’de son yıllarda pek çok market, mağaza vb. şirketler de GSM operatörleri ile piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Gelin, birlikte en iyi GSM operatörü ve avantajlarına göz atalım!

En İyi 6 GSM Operatörü

GSM operatörlerinin her biri farklı özelliğiyle ön plana çıkmayı başarıyor. Bununla birlikte fiyat, çekim gücü vb. sorunlar ise kullanıcıların GSM operatörü değiştirmesine sebep olabiliyor. Eğer siz de yakın zamanda mobil hattınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki markaları mutlaka incelemelisiniz. İşte farklı avantajlarıyla en iyi GSM operatörleri:

Turkcell

En iyi GSM operatörü denilince birçoğumuzun aklına ilk sıralarda Turkcell geliyor. 1994 yılında hizmet vermeye başlayan Turkcell, her geçen gün abone sayısını arttırmayı başardı. Günümüzde Turkcell’in yaklaşık 40 milyon abonesi bulunuyor. Bununla birlikte Turkcell’in baz istasyonu sayısı ise 30.500 ve her geçen yıl yenileri ekleniyor. Bununla birlikte Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan vb. ülkelerde de Turkcell aynı isimle veya farklı bir ortaklıkla hizmet vermektedir.

En yüksek çekim gücüne sahip operatör olan Turkcell, Türkiye’nin  %99’undan daha fazla bir alanda şebeke sağlamayı başarıyor. Aynı zamanda Superonline ile ev ve işyerleri için fiber internet altyapısıyla hizmet veriyor. Turkcell’in en önemli dezavantajı ise ortalama göre yüksek fiyat sunması. İnternet, SMS veya arama gibi hizmetlerde Turkcell’in paket veya doğrudan kullanım fiyatları oldukça yüksek. Son olarak Fizy, BİP, Dergilik, TV+ gibi uygulamaların sahibinin de Turkcell olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer bu uygulamaları tercih ediyorsanız Turkcell aboneliği ile uygun bir fiyatla kullanabilirsiniz. Son olarak Turkcell, Trabzonspor taraftarları için 61Cell operatörünü de sağlamaktadır.

Turkcell web sitesini incelemek için tıklayın.

Vodafone

İngiltere merkezli Vodafone, Telsim’i satın alarak 2006 yılında Türkiye pazarına girdi. Uygun fiyatlı tarifeleri ve yüksek çekim gücü ise Vodafone’u en iyi GSM operatörü listesine alıyor. Vodafone 26 milyonu aşkın abone sayısı ve 25 bin baz istasyonu ile hizmet vermektedir. Ayrıca Vodafone Evde İnternet hizmetiyle de ev ve iş yerleri için fiber altyapısıyla internet sağlıyor.

Vodafone’un en büyük avantajı ise en büyük rakibi Turkcell’e göre daha uygun fiyatla paket ve tarife sağlaması. Bununla birlikte en büyük dezavantajı ise zaman zaman şebeke sorunlarının bulunması. Ayrıca en iyi GSM operatörleri gibi Vodafone de hat üzerine telefon satışı yapıyor. Bu sayede müşterileri herhangi bir banka/kredi kartı olmadan taksitle telefon alabiliyor.

Vodafone web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Türk Telekom

1995 yıllında hizmet vermeye başlayan Türk Telekom, devlet aracılığıyla kurulmuştur. Ancak günümüzde sahibi Levent Yapılandırma Yönetimi A.Ş.’dir. Türk Telekom 50 milyonu aşkın abone sayısı ile en iyi GSM operatörü seçenekleri arasında yer alıyor. Özellikle genç kesim tarafından tercih edilen Türk Telekom, uygun fiyatlı tarifeleriyle hem faturalı hem de faturasız hatlar için kampanyalar düzenlemektedir.

Türk Telekom’un ‘Sil Süpür’ kampanyası ise en önemli avantajları arasında bulunuyor. En iyi GSM operatörleri arasında yer alan birçok marka, bu uygulama ile abonelerini memnun edemiyor. Ancak Türk Telekom haftalık 10 GB, 20 GB vb. ücretsiz hediyeleriyle kullanıcılarından tam puan almayı başarıyor. Türk Telekom’un en büyük dezavantajı ise özellikle kırsal alanlarda düşük çekim gücüne sahip olması.

Türk Telekom, spor takımları için de farklı operatör ve hat kullanımlarını sağlıyor. Fenerbahçe için Fenercell, Galatasaray için ise Galatasaray Mobile operatörleri kullanılabiliyor.

BİMcell

2012 yılında faaliye başlayan BİMcell, Türk Telekom ve BİM ortaklığıyla kuruldu. BİMcell, internet, konuşma ve SMS için Türk Telekom’un altyapısını kullanıyor. Dolayısıyla Türkiye’nin %98’inde şebeke sorunu yaşamadan iletişim kurma imkanı tanımaktadır. En iyi GSM operatörü seçenekleri arasında bulunmasını sağlayan en önemli özelliği ise avantajlı tarifeleridir. Özellikle internet ve konuşma tarifelerindeki uygun fiyat için tercih ediliyor.

BİMcell, yaklaşık 3 milyon abone sayısına sahiptir. Her geçen gün abone sayısını arttırmayı başaran Bimcell, sadece ön ödemeli hat ile hizmet vermektedir. Eğer BİMcell abonesi olmak istiyorsanız faturalı hat alamayacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. BİMcell hatları ise sadece BİM marketlerinden alınabiliyor. Bununla birlikte Sil Süpür vb. uygulamaları da kullanabilirsiniz.

BİMcell web sitesini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Pttcell

PTT iştiraki olan Pttcell, 2013 yılında hizmet vermeye başladı. Ancak beklenen talebi pek fazla karşılamadığını söylemek mümkün. Pttcell’in en büyük avantajı PTT çalışanları ve aileleri için çok uygun fiyatla tarife ve paket avantajı sağlaması. Diğer aboneler ise bu fiyatlandırmadan yararlanamıyor. Ancak diğer tarifeleri de en iyi GSM operatörleri listesine oranla daha uygun. Örneğin, 12 GB internet yaklaşık 35 TL’ye satın alınabiliyor.

Pttcell, Türk Telekom’un altyapısını kullanarak hizmet veriyor. Bu nedenle Türk Telekom’un çektiği pek çok yerde Pttcel’de sorunsuz bir kullanım sağlıyor. Pttcell, bir milyonu aşkın abone sayısıyla rakiplerinden geri kalsa da abonelerin büyük bir çoğunluğu Pttcell’den memnun.

Pttcell web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Teknosacell

2015 yılında faaliyete başlayan Teknosacell, Teknosa mağazalarının bir girişimidir. Teknosacell, Türk altyapısını kullanır ve en iyi GSM operatörleri arasındadır. Günümüzde yüzbinlerce abone sayısına ulaşmayı başarmıştır. Teknosacell’in en önemli avantajı ise Teknosa mağazalarından indirimli alışveriş sağlamasıdır. Örneğin, hattınızı Teknosacell’e taşıdığınızda veya yeni bir hat satın aldığınızda Teknosa’dan indirimli alışveriş yapabilirsiniz. Bununla birlikte sadece Teknosacell abonelerinin yararlanabildiği Teknosa kampanyaları da yürütülür.

Teknosacell’in diğer bir avantajı ise Türk Telekom altyapısı sayesinde Sil Süpür uygulamasını sunmasıdır. Ancak Teknosacell’in en önemli dezavantajı da 24 ay taahhüt ile kampanyalardan yararlanma koşulunu öne sürmesidir. Ancak sık sık teknolojik ve elektronik ürün alışverişi yapıyorsanız sizin için Teknosacell, iyi bir tercih olabilir. Son olarak Teknosacell ile hem faturalı hem de faturasız hat sahibi olunacağını söylemem gerekiyor. Numara taşımak veya yeni hat almak için Teknosa mağazalarına T.C. kimlik kartınızla başvurmanız yeterli.

 

En iyi GSM operatörü içeriğini beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 6 GSM Operatörü (Bol Kampanyalı Operatörler!)” üzerine bir yorum

  1. Yıllarca bir ona bir buna derken denemediğimiz oprartör kalmamıştır. Kiminden memnun kaldık kimden nefret ettik. Ama sakin kafa ile baktığımız da hepsi aynı değişen tek şey yaptığıkları kampanyanın uygun olması. Bu durumda hangisi işime geliyorsa ona gideceğim. Şuan Türk telekom kampanya olarak biraz daha cazip diğerlerine elveda dedim bile.

    Cevapla

Yorum yapın