En İyi Hamster Ürünleri

Kendinize tüylü minik bir arkadaş arıyorsanız diğer evcillere oranla bakımı daha kolay hamsterı seçmeniz mantıklı olacaktır. Hamsterlar hem çok sevimli hem de çok dost canlısı hayvanlardır. Onları sağlıklı, vitamin ve mineral oranı yüksek yemlerle beslemeniz tabi ki önemlidir ama yeterli değildir. İlgi ve konfor ihtiyaçlarını karşılamanız gerekmektedir. Kendilerini rahat ve güvende hissedecekleri bir kafes onlar için en önemli ürünlerden biridir. Sevginizi ve ilginizi hissettirerek onları stresten uzak mutlu bir hayata yönlendirebilirsiniz. Kafes içine gereken çarklar, talaş, suluk gibi ürünlerin de önemi büyüktür. Sağlığa zararlı madde içermeyen minik dostunuza zararı dokunmayacak ürünler seçmeniz gerekir. Hamsterınız ve sizin için faydalı olacağını düşündüğüm en iyi hamster ürünlerini inceleyerek bir içerik hazırladım.

En İyi 10 Hamster Ürünü

Hamsterların sağlıklı bir hayat yaşaması için zaruri olan yem, kafes ve talaş gibi ürünlerin en iyilerini bu içerikte bulabileceksiniz. Bunların dışında zaruri olmasa da hamsterların daha mutlu olması için gerekli olan ürünleri de ayrıca listeye ekledim. Kendi alanları olduklarını düşünerek güvende hissetmelerini sağlayacak kafes içi için gerekli birçok hamster ürününü de araştırdım. Piyasadaki onlarca marka ve seçenek arasından seçerek en iyi hamster ürünlerinden oluşan bir liste hazırladım ve kolayca karşılaştırma yapabilmeniz için sizinle de paylaşıyorum.

Petzanya – Hamster Çarkı – Küçük
Petzanya – Hamster Çarkı – Küçük

Hamsterlarınız için kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri rahatça bulabileceğiniz Petzanya markasına ait bir ürünü sizinle tanıştırmak istiyorum. Küçük dostunuzun kafesi de kendisi gibi küçük boyutlara sahipse özellikle almanızı önereceğim Petzanya’nın kendi markasına ait küçük hamster çarkını incelemelisiniz. Fazla yer kaplamayacağı için kafesin içerisini de daralmayacaktır. Hamsterınızın hem eğlenceli vakit geçirebilmesi için hem de enerjisini atabilmesi için kafesinde bulunması gereken ürünlerden biri olan bu çark piyasada bulabileceğiniz uygun fiyatlı en iyi hamster ürünlerinden biridir.

Jungle – Ginepig Yem
Jungle – Ginepig Yem

Sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için kemirgenlerin en önemli ihtiyaçlarından biri yemdir. Beslenmelerini sağlarken ihtiyaçları olan vitamin ve mineralleri almaları gerekir. Jungle markasına ait Ginepig yem adıyla geçen ürünü ginepig, tavşan ve hamster gibi tüm kemirgenlerin beslenmesi için uygun bir yemdir. İçerisinde bulunan ay çekirdeği, yulaf, mısır, arpa, buğday, keçiboynuzu, havuç, bezelye, şeker kamışı gibi maddeler ihtiyaçları olan vitamin ve mineralleri karşılayarak onlara tam bir beslenme sağlar. Ayrıca dengeli beslenmelerini sağladığı için her zaman fit ve enerjik olurlar. Günlük olarak verilmesi uygun olan bu yemi yanında mutlaka su ile vermelisiniz.

Kardelen – Hamster Topu

Kardelen – Hamster Topu

Minik dostunuzun eğlenceli vakit geçirmesini sağlarken enerjisini de attıracak bir ürün önerim var. Kardelen markasına ait şeffaf hamster topunu kesinlikle edinmelisiniz. Hem uygun fiyatlı hem de hamsterınız için çok faydalıdır. En gerekli ve en iyi hamster ürünlerinden biri sayılan hamster toplarını seçerken güvenli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Şeffaf yapısı sayesinde minik dostunuz eğlenirken onu izleyebilirsiniz. Güvenlik kapağını açarak hamsterı içerisine koyup tekrar kapatın ve onun nasıl eğlendiğini izleyin. Düz bir zemine bu topu koymanız yeterli olacaktır.

Imac – Hamster Kafesi – Criceti 9 -Lacivert Mavi

Imac – Hamster Kafesi – Criceti 9 -Lacivert Mavi

Minik dostunuz için alabileceğiniz en eğlenceli ve en iyi hamster kafeslerinden birini Imac markasında bulabilirsiniz. Criceti 9 serisine ait lacivert ve mavi renkli bu hamster kafesi minik dostunuza kendisini sadece güvende hissettirecek bir yuva olmayacak aynı zamanda onun için adeta bir lunapark olacak. Kafesi aldığınız zaman geçiş tüpleri ve oyun tekerleği de birlikte gelir. Gün içerisinde atması gereken enerjiyi bu kafes sayesinde eğlenerek atacak olan minik dostunuz stresten uzak mutlu bir hayat sürecektir. Yüksek kalitede tel ve plastik malzeme kullanılarak üretilen bu hamster kafesi oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Trixie – Hamster Koşu Diski
Trixie – Hamster Koşu Diski

Pet ürünleri konusunda kalitesinden asla şüphe etmediğim Trixie markasının hamster ürünlerini de güvenerek alabilirsiniz. Piyasadaki en iyi hamster ürünleri markalarından biri olduğunu söylememe gerek yoktur diye düşünüyorum. Minik dostunuz için hamster koşu diski üreten Trixie bu üründe size ve hamsterınıza zararı olacak hiçbir malzeme kullanmamıştır. Böylece sağlığınızı tehdit etmeden minik dostunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Sağlam tabanlı, yumuşak formlu ve sessiz bir oyuncak olduğu için oldukça da konforludur. Üzerinin açık oluşu ve düz koşu alanına sahip oluşu hamsterınızın omurgasına da iyi gelecektir.

Karlie – Ahşap Kemirgen Salıncağı
Karlie – Ahşap Kemirgen Salıncağı

Kemirgenlerin keyif ve konforları dikkate alınarak tasarlanan harika bir kafes içi ürün önerim olacak. Karlie markasına ait ahşap kemirgen salıncağını mutlaka inceleyin derim. Hamsterınız hem dinlenmek için hem de oyun oynamak için kullanabileceği bu ürün %100 ahşap malzeme kullanılarak üretilmiştir ve zararlı hiçbir madde bulundurmaz. Minik dostunuz kemirse bile ona herhangi bir zararı olmaz. Bükülebilir yapısı sayesinde köprü, tünel, mağara gibi pek çok şekle soracak minik dostunuzu eğlenceli vakitler geçirtebilirsiniz.

DaYang – Oyun Parklı Aksesuarlı Hamster Kafesi
DaYang – Oyun Parklı Aksesuarlı Hamster Kafesi

Hamsterlar yapıları gereği oldukça sosyal ve ilgi düşkünü oldukları için kafeslerinde de kendilerini konforlu ve güvende hissetmek isterler. Önceliğiniz uygun fiyatlı bir kafes değilse ya da bütçeniz uygunsa kesinlikle almanız gereken bir kafes önerim var. Hamsterınızın mutluluğu ve konforu için gerekli ne varsa düşünülerek tasarlanan DaYang markasına ait oyun parklı aksesuarlı hamster kafesi ona alabileceğiniz en iyi hamster kafesi olacaktır. İçerisinde suluk, çark, gözlem kulesi, hamster evi, oyun parkı ve borular bulunan bu kafes minik dostunuz için harika bir yaşam ve oyun alanı olacaktır.

Quik – Hamster Yemi
Quik – Hamster Yemi

Sağlıklı ve mutlu hamsterlar için en önemli şeylerden biri olan yemdir ve size hem uygun hem de çok kaliteli bir yem önerim olacak. Quik markasının hamsterlar için özel olarak formüle ettiği hamster yemi içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde tam bir beslenme sağlayarak onları zinde ve sağlıklı tutar. İçerisinde mısır, fasulye, buğday, arpa, bezelye, ay çekirdeği, fıstık, sorgum, vitamin ve mineral taneleri bulunan bu hamster yemi minik dostunuzun sağlığına zarar verecek hiçbir madde barındırmaz. Piyasada güvenerek alabileceğiniz en iyi hamster yemlerinden biri olduğunu da ayrıca belirtmeliyim.

Chipsi – Green Apple Yeşil Elma Aromalı Kemirgen Talaşı
Quik – Hamster Yemi

Hamsterlarınız rahar bir ortamda yaşayabilmeleri için kafeslerinin olmazsa olmaz ürünlerinden biri de talaşlardır. Chipsi markasına ait yeşil elma aromalı kemirgen talaşını minik dostunuzun kafesi için gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Tozdan arındırılarak sıkıştırılan bu talaş kafes tabanında açılarak tamamen zemini kaplar. Yüksek emiş gücü sayesinde minik dostunuz her zaman temiz ve kuru bir zeminde yaşar. Uzun süre nemi ve kokuyu hapsedebiliyor oluşu da ayrıca tercih sebebi olmalıdır. İçerisinde zararlı bir katkı maddesi bulunmaz ve doğada çözünebilir bu talaş en iyi hamster ürünlerinden biri olarak minik dostunuzun kafesinde yerini almalı.

Duvo+ – Wooden Smart Cubes – Hamster Oyun Küpleri
Duvo+ - Wooden Smart Cubes – Hamster Oyun Küpleri

Duvo+ markasına ait minik dostunuzun hem sağlığı hem de oyun ihtiyacı için oldukça işlevsel bir ürününden bahsetmek istiyorum. Hamster oyun küpleri sayesinde hamsterınız sıkılmadan oyun oynayarak keyifli vakit geçirebilir. Ayrıca kemirme ihtiyacını da giderecek olan bu ahşap küpler dişlerinin da daha sağlıklı olmasını sağlar. Minik dostunuza zararlı hiçbir malzeme kullanılmamış olan bu küplerde hayvan dostu boyalar kullanılarak renklendirme yapılmıştır. Hamsterınızın için alabileceğiniz en iyi kemirgen oyuncaklarından biri sayılan bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

Sevimli kemirgen dostlarımız hamsterlar için hem sağlıklı hem keyifli olacağını düşündüğüm en iyi hamster ürünlerini paylaştığım bu içeriği beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin. Tavsiye edeceğiniz farklı bir hamster ürünü varsa yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Hamster Ürünleri” üzerine bir yorum

  1. Okurken bile tüylerim diken diken oldu 🙂 Ya Hamster deyince güzel geliyor kulağa ama gerçekte baktığımızda fare bu ya bırakın bu hayvancağazı beslemeyi ayağımın altında görsem korkudan bayılırım herhalde. İnsanoğlu ne kadar değişik değil mi kiminin görmeye korktuğunu diğeri öpüyor 🙂

    Cevapla

Yorum yapın