En iyi Hasta Bezi

Hasta bezleri hijyenik pedler ile benzer işlevlere ve benzer içeriklere sahiptir. Genellikle hastane gibi profesyonel ortamlarda tedavi sürecinde kullanılan hasta bezleri, tedavisi evde devam eden hastaların konforlu ve rahat bakımı için de tercih edilebilen pratik ürünlerdendir. Lohusalar, zamanla gevşeyen pelvik kaslar, yaşlılar ve hastalar kaslarını kontrol edemedikleri durumlarda hasta bezi kullanma ihtiyacı oluşur. Hijyenik pedlere oranla çok daha güçlü ve yüksek emiş gücüne sahip olan hasta bezlerini seçerken bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Piyasada onlarca hasta bezi markası ve modeli mevcut ve bu yüzden aralarından doğrusunu seçmek biraz vakit alabilir. Kolayca seçim yapabilmeniz için en iyi hasta bezlerini incelediğim bu içeriği okumanızı öneririm.

En İyi 10 Hasta Bezi

Hasta bezleri kullanım alanına, kullanım amacına ve kullanacak kişiye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kadınlar için özel olarak tasarlanan hasta bezleri bulunduğu gibi erkekler için de tasarlanan hasta bezleri mevcuttur. Lohusa birisinin kullanacağı hasta bezi ile yaşlı hasta birinin kullanacağı hasta bezinin aynı oranda emiş gücüne sahip olmasına gerek yoktur. Hasta bezlerini seçerken bu tip özellikleri göz önünde bulundurmalısınız Tek kullanımlık olan modelleri olduğu gibi yeniden kullanıma uygun olanları da vardır. En iyi hasta bezlerini kolayca bulabileceğiniz bir liste haline getirerek sizinle paylaşıyorum.

Freshlife – Tekstil Yüzey Hasta Bezi

Freshlife – Tekstil Yüzey Hasta Bezi

Kadın ve erkek hastaların da kullanımı için uygun bir hasta bezi tavsiyesinde bulunacağım. Freshlife markasına ait tekstil yüzey hasta bezi ihtiyacı olan herkese tavsiye edebileceğim bir üründür. Belden bağlamalı yapısı ile pratik bir kullanıma sahiptir. Ölçülerinize uygun olan bedeni seçerek kullanabilirsiniz. Islaklık göstergesi sayesinde değiştirmeniz gereken zamanları kolayca görebilirsiniz. Yüksek emiciliği ve sızdırmaz bariyerleri ile konforlu bir hasta bezidir. Ayrıca sıvıyı dağıtarak muhafaza ettiği için de yüksek sızdırmazlık özelliği bulunmaktadır. Fiyatının makul bulunduğu en iyi hasta bezi seçeneklerindendir.

Canped – Emici Külot Hasta Bezi

Canped – Emici Külot Hasta Bezi

Bir takım rahatsızlıklar neticesinde idrar tutamama hastalığına sahip olan kişiler için ekstra kolay kullanım ve konfor sağlayan bir hasta bezi önerim olacak. Canped markasına ait emici külot hasta bezi adından da anlayacağınız üzere külot formunda üretildiği için kullanması oldukça basittir. Sıvıyı yüksek emiş gücü ve kötü kokuyu hapsetmesi sayesinde hem hasta bezi kullanan hastalar için hem de hasta yakınları için yaşam kalitesini arttıracak bir üründür. Kullanıldıktan sonra kenarlarındaki yırtma bantlarından yırtarak çıkarıp kolayca atabilirsiniz. En iyi hasta bezlerinden biri olarak aklınızda bulunsun isterim.

Tena – Damla Bel Bantlı Hasta Bezi

Tena – Damla Bel Bantlı Hasta Bezi

Tena markasına ait damla serisi bel bantlı hasta bezini ihtiyacı olan tüm hastalara tavsiye edebilirim. Tekstil yüzeyi sayesinde ürünü kullanan hastanın cildine zarar verebilecek hiçbir alerjen madde içermez, yara ve pişik yapmaz. Hastanın bel ölçüsüne uygun bedeni bularak satın alabilirsiniz. Maksimum emiş gücü ve koruyuculuğu sayesinde çok konforlu bir kullanım sunar. Islaklık göstergesi ve defalarca açılıp kapanmaya uygun kalitedeki bantları ile tercih edebileceğiniz en dayanıklı ve en iyi hasta bezlerindendir.

Evony – Yetişkin Hasta Bezi

Evony – Yetişkin Hasta Bezi

Evony markasına ait hasta bezlerinin hastanın ölçülerine uygun olanını seçerek gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hastanız için seçebileceğiniz en uygun fiyatlı ve en iyi hasta bezi markalarından olduğu belirtmek isterim. Vücuda zararı dokunacak hiçbir alerjen ve kanserojen madde içermeyen tekstil yüzeyi en önemli tercih sebeplerinden biri olmalıdır. Defalarca açıp kapamaya dayanıklı son derece kaliteli bantları, bel bantlı yapısı, yüksek emiş gücü, sıvıyı sızdırmaması ve kötü kokuyu hapsetmesi bir hasta bezinden beklenen performansı maksimum düzeyde karşıladığını gösteriyor.

Medifresh – Yetişkin Hasta Bezi

Medifresh – Yetişkin Hasta Bezi

Tercihi bel bantlı hasta bezlerinden yana olanlar için en iyi hasta bezi seçeneklerinden biri olan Medifresh markasını tavsiye edebilirim. Güçlü bantları sayesinde vücudu sarar ve sıkıca tutarak kaymasını engeller. İçerisindeki emiş gücü yüksek tanecikler ve yanlarında bulunan bariyerleri sayesinde sıvıyı emer ve sızdırma yapmaz. Islaklık göstergesi sayesinde hasta bezini ne zaman değiştireceğinizi de kolayca görebilirsiniz. Ayrıca en çok tercih edilen hasta bezlerinden biri olmasında SGK geri ödeme kapsamında oluşunun da etkisi olduğunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum.

Jender – Hasta Bezi

bez hasta

Tekstil yüzeye sahip en iyi hasta bezi seçeneklerinden biri olarak Jender markasını incelemenizi öneririm. Hastanın vücuduna zarar verecek hiçbir alerjen madde içeriği bulundurmadığından gönül rahatlığıyla satın alabileceğiniz bir üründür. Kullanacak hastanın ölçülerine uygun olarak boyuna karar vererek alabilirsiniz. Bel bantlı yapısı ile beli kavrar ve kaydırmaz. Yüksek emiş gücü hastanın ıslaklık hissetmesini önlediği için ekstra konfor sağlar. Sızdırmalara karşı üst düzey koruma sağladığı için asla sızdırma yapmaz ve üst düzey rahatlık sağlar. Tercih etme sebeplerinizden biri olarak sızdırmazlığını muhakkak göz önünde bulundurmalısınız.

Actual – Yetişkin Hasta Bezi

Actual – Yetişkin Hasta Bezi

Erkek ve kadın hastaların fizyolojik yapısı için de uygun olacak şekilde tasarlanan en iyi hasta bezi markalarından biri olan Actual’den size bahsetmek istiyorum. Hastanızın bel ölçüsüne göre uygun bedenini seçerek gönül rahatlığıyla alabileceğiniz hasta bezlerindendir. Bel bantlı yapısı kaymayı önler ve sıkıca vücuda oturur. Islaklık göstergesi ise bezi ne zaman değiştireceğinizi kolayca anlarsınız. İçeriğinde hastanızın cildine zarar verecek bir alerjen madde bulundurmaz. Sızdırma ve kötü kokuyu önleyen son derece kalite bir üründür.

Sleepy – Hasta Bezi

Sleepy – Hasta Bezi

Son yıllarda organik ve zararsız malzeme kullanarak ürettiği ürünler ile adından sıkça söz ettiren ve kısa sürede en çok tercih edilen markalardan biri olan Sleepy’den bir önerim olacak. Geniş beden aralığı ve yüksek emiş gücü ile en iyi hasta bezlerinden birine sahip olan bu markayı mutlaka denemelisiniz. Hava alan yapısı ile cildin nefes almasını sağlayarak yara, pişik ve tahriş oluşumunu engeller. Yanlarında bulunan bariyerler sıvının sızmasını önler. Islaklık göstergesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlarken bantlarını ürünün istediğiniz bölgesine yapıştırabildiğiniz için de ekstra kolaylık ve konfor sağlar.

Paddlers – Hasta Bezi

Paddlers – Hasta Bezi

Özellikle hassas ciltlerin kullanımına uygun en iyi hasta bezlerinden biri olarak Paddlers markasını tercih edebilirsiniz. Erkek ve kadın hastalarının da kullanımına uygun olacak şekilde tasarlanarak üretilen bu hasta bezi yüksek emiş gücüne sahip kanalları sayesinde kullanan kişiye kuruluk hissi vererek rahatsız olmasının önüne geçer. Hava alan kulakları sayesinde ciltte ve vücutta herhangi bir tahriş ya da pişik olmasını engeller. Sızdırmaz bariyerleri, bantları istediğiniz bölgeye yapıştırabileceğiniz özel dokusu ve üst düzey kalitesi ile tercih ettiğinize sizi hiç pişman etmeyecek hasta bezlerinden biridir.

Mavi Beyaz – Pedkülot Yetişkin Hasta Bezi

Mavi Beyaz – Pedkülot Yetişkin Hasta Bezi

Hasta bezi tercih ederken külot formlu olanlar daha rahat bir kullanım imkanı sağladığı için daha çok tercih edilir. Sizin de tercihiniz külot formlu hasta bezlerinden yana ise en uygun fiyatlı ve en iyi hasta bezi seçeneği olarak Mavi Beyaz markasına ait pedkülot serisinin hasta bezini tavsiye edebilirim. İnsan vücuduna tam oturarak hareket alanını kısıtlamayacak şekilde tasarlanan bu hasta bezi iç çamaşırı kadar konforludur. Nefes alan yüzeyi sayesinde terlemeyi engellediği için ekstra sıvı oluşumunun da önüne geçmiş olur. Yüksek emiş gücü ve sızdırmaz bariyerleri ile de yüksek performanslı bir hasta bezidir.

Cildinize hiçbir zararı olmayacak ve yüksek emiş gücüne sahip en iyi hasta bezlerini sizinle paylaştığım bu listeyi faydalı bulduysanız paylaşarak ihtiyacı olan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tavsiye edebileceğiniz farklı bir hasta bezi markası ya da modeli varsa yorum bırakabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En iyi Hasta Bezi” üzerine bir yorum

  1. Anneannem için Canped marka hasta bezini yıllardır kullanıyoruz. Çok memnun kaldığımız bir ürün ne rahatsızlık nede pişik gayet sağlıklı ve kullanışlı. Diğer markalardan da kullandık kadıncağız rahat edemedi bazıları pişik yaptı. Şimdi çok rahat bu ürünü kullandığımızdan beri başka ürün kullanmadık.

    Cevapla

Yorum yapın