En İyi Yumuşatıcı

Çamaşır yıkandığı günlerde bizim evde mis gibi bir koku yayılır. Öyle ki eve gelen misafirler bile bu hoş kokunun kaynağını merak ediyor. Ben bilindik birkaç markayı kullanıyorum. Ayrıca diğer markaları da sık sık deniyorum. Bir süre sonra sürekli kullandığınız koku, bunaltabiliyor. Yumuşatıcılar genelde mis gibi çiçek kokusuyla ön plana çıkıyor.

Yumuşatıcı seçiminde konsantre olanları tercih ediyorum. Daha hoş ve kalıcı bir koku sağlıyor. Ayrıca büyük bidonlarda satılan yumuşatıcıların kokusu, kapak açıldıkça kayboluyor. Çamaşırlarınızda daha yoğun bir yumuşatıcı kokusu isterseniz, durulama aşamasında ekleme yapabilirsiniz. Gelin, birlikte mis gibi kokan en iyi yumuşatıcı markalarını inceleyelim!

En İyi 16 Yumuşatıcı

Hepimizin bildiği gibi yumuşatıcılar birçok kimyasal madde içeriyor. Bu nedenle bir süre sonra ciltte alerji, kaşıntı vb. tahrişlere sebep oluyor. Ben yumuşatıcı kokusundan vazgeçemediğim için dönüşümlü kullanıyorum. Örneğin, birkaç yıkamada bir doğal içerikli yumuşatıcı veya hiçbir ürün kullanmadan makineyi çalıştırıyorum. En güzel kokan yumuşatıcılar ve koku içeriklerine aşağıda göz atabilirsiniz.

Yumoş Extra Lilyum Konsantre Çamaşır Yumuşatıcı

Yumoş Extra Lilyum Konsantre Çamaşır Yumuşatıcı

Son yılların en favori yumuşatıcı markası Yumoş oluyor. Lilyum konsantre yumuşatıcı, isminin hakkını veriyor ve mis gibi bir çiçek kokusu yayılıyor. 1440 ml şişeleri 60 yıkamaya kadar kullanabilirsiniz. Ancak daha yoğun koku ve daha fazla çamaşır yıkamak için miktarı arttırmanız gerekir. Benim en sık kullandığım yumuşatıcının da bu ürün olduğunu söylemeliyim. Çamaşırlar kuruduktan sonra bile uzun süreli ve kalıcı bir koku sağlıyor.

Yumoş Extra Hanımeli Konsantre Çamaşır Yumuşatıcı

Yumoş Extra Hanımeli Konsantre Çamaşır Yumuşatıcı

Yumoş’un en sevilen ürünlerinden biri de Hanımeli konsantre yumuşatıcı. Kalıcı kokusunun yanı sıra diğer Yumoş yumuşatıcılar gibi renklerin korunmasını da sağlıyor. Hanımeli yumuşatıcı, diğer lilyum yumuşatıcıya göre daha hafif bir kokuya sahip. Dolayısıyla yoğun bir yumuşatıcı kokusundan hoşlanmıyorsanız bu ürün iyi bir alternatif olacaktır.

Vernel Max Mineral & Hindistan Cevizi Konsantre Çamaşır Yumuşatıcısı

Vernel Max Mineral & Hindistan Cevizi Konsantre Çamaşır Yumuşatıcısı

Vernel Max’ın bu ürünü özel parfüm kapsülleri içeriyor. Bu sayede yıkama esnasında daha yoğun bir koku ortaya çıkıyor. Aromaterapi etkisi sağlayan kokusu uzun süreli bir kalıcılık sağlıyor. Ayrıca dolap içinde küçük bir kaba Vernel Max döktüğünüzde 100 güne kadar hoş koku vaat ediyor. Vernel Max’ın bu ürününde çiçek kokularından ziyade ferahlık ve tazelik ön plana çıkıyor. Aynı serinin şakayık & beyaz çaylısını da deneyebilirsiniz.

Vernel Max Yasemin & Aloe Vera Konsantre Çamaşır Yumuşatıcı

Vernel Max Mineral & Hindistan Cevizi Konsantre Çamaşır Yumuşatıcısı

Yasemin, hoş ve kalıcı kokusuyla birçok parfümde kullanılıyor. Vernel’de yasemini yumuşatıcısında kullanarak ferah bir koku elde etmiş. Ürünü ilk kokladığınız zaman hoşunuza gitmeyebilir. Ancak çamaşırlar yıkandıktan sonra ortaya harika bir koku ortaya çıkıyor. Üstelik Vernel yumuşatıcı banyonuzu da bu hoş kokuyla sarıyor.

Bingo Soft Lovely Çamaşır Yumuşatıcısı

Bingo Soft Lovely Çamaşır Yumuşatıcısı

Gerçek parfüm etkisi sağlayan sayılı ürünlerden biri de Bingo Soft Lovely Çamaşır Yumuşatıcısı. Kırmızı şişesiyle birçoğunuz markette görmüş olabilirsiniz. Bingo yumuşatıcı 5 litrelik paketlemelerle satılıyor ve 50 yıkama yapılabiliyor. Ayrıca aynı kokuyu konsantre yumuşatıcıda da bulabilirsiniz. Çamaşırları birçok markaya göre daha yumuşak yaptığını da söyleyebilirim. Bingo Soft Lovely çamaşırların yıpranmasını da önlüyor.

Bingo Soft Sensitive Yumuşatıcı

Bingo Soft Sensitive Yumuşatıcı

Bingo Soft Sensitive hipolarjenik özelliğiyle dikkat çekiyor. Genelde bebek ve çocuk kıyafetleri için tercih ediliyor. Çamaşırlarda kalıntı bırakmıyor ve yumuşacık bir doku sağlıyor. Bebek ürünlerinden alışık olduğumuz hoş kokuyu bu üründe bulabilirsiniz.

Rinso Yumuşatıcı Bodrum Yasemin Çiçeği

Rinso Yumuşatıcı Bodrum Yasemin Çiçeği

Uygun fiyatlı yumuşatıcı arıyorsanız Rinso markasını tercih edebilirsiniz. Rinso’da Bodrum serisinde yasemin çiçeğinin eşsiz kokusunu kullanmış. Konsantre halde 960 ml şişelerle satılıyor ve 40 yıkama vaat ediyor. Rinso Bodrum yumuşatıcının kokusu çok hoş ancak uzun süreli kalıcılık sağlamıyor. Çamaşırlar kuruduktan sonra kokunun büyük bir kısmı kayboluyor. Uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih edilebilir.

Rinso Yumuşatıcı Alaçatı Lavanta Çiçeği

Rinso Yumuşatıcı Alaçatı Lavanta Çiçeği

Rinso Alaçatı serisi de tıpkı Bodrum serisinde bulunan özelliklere sahip. Her iki serinin de kokuları herkese temizliği çağrıştıracaktır. Ferah bir kokuya sahip olmasına rağmen çamaşırlarda çok kalıcı olmuyor. Makinenizin kapasitesine göre kullanım dozajını ayarlamak için ürünün arka kısmındaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Uni Baby Çamaşır Yumuşatıcı

Uni Baby Çamaşır Yumuşatıcı

Paraben içermeyen ve hipolarjenik formülüyle öne çıkan en iyi bebek yumuşatıcılarından biri Uni Baby Çamaşır Yumuşatıcı. Bebek ve çocuklar için özel geliştirilen bir formüle sahip. Aynı zamanda hassas cilde sahip olan yetişkinler de bu ürünü ve diğer bebek yumuşatıcılarını kullanabilir. Uni Baby Çamaşır Yumuşatıcı renkliler ve beyazlarda yumuşak bir doku sunuyor. Kalıntı karşıtı içeriği ile günler boyu temizliğin ve mis kokunun keyfini sürebilirsiniz.

Dalin Bahar Ninnisi Çamaşır Yumuşatıcısı

Dalin Bahar Ninnisi Çamaşır Yumuşatıcısı

Dalin de bebek ürünleriyle tanıdığımız en iyi markalardan biri. Bebekler ve hassas cilde sahip olan yetişkinler için hipoalerjenik bir formül sunuyor. Ben, henüz çocuğum olmadan önce de bu yumuşatıcıyı sık sık kullanıyordum. Özellikle çamaşır astığım oda ve balkonda harika bir koku yayılıyor. Mis gibi kokan çiçek ve sabun kokularını bu üründe bulabilirsiniz.

ABC Parfumia Konsantre Yumuşatıcı Gizemli Lotus

ABC Parfumia Konsantre Yumuşatıcı Gizemli Lotus

ABC Parfumia yumuşatıcılar, birçok markaya göre uygun fiyat ve kalıcı koku konusunda daha başarılı. 1440 ml şişelerde satılan yumuşatıcılarla 60 yıkama yapabilirsiniz. Ürünün konsantre olması ise daha uzun süreli kullanım sağlıyor. Lotus çiçeği kokusuyla ön plana çıkan ABC çamaşır yumuşatıcı sihirli parfüm kapsüllerine sahip. Özel kapsüller 15 haftaya kadar kalıcı koku sağlıyor.

ABC Çamaşır Yumuşatıcısı Türkiye’nin Kokuları Ege Sahilleri

ABC Çamaşır Yumuşatıcısı Türkiye'nin Kokuları Ege Sahilleri

ABC markasının en fazla tercih edilen yumuşatıcılarından biri Ege Sahilleri serisidir. Ege sahillerinin mis gibi kokusunu alabileceğiniz yumuşatıcı 5 litrelik şişelerde satılıyor. Çamaşırlarınızın uzun süre mis gibi kokması için ise ideal kullanım miktarını ayarlamalısınız. Aksi takdirde çamaşırlar kurur kurumaz yumuşatıcı kokusu kaybolacaktır.

Viking Yumuşatıcı Sensitive

Viking Yumuşatıcı Sensitive

Parfüm mikrokapsülleri içeren Viking Yumuşatıcı Sensitive, tanıdık bir koku sunuyor. Bebek ürünleri ve beyaz sabun kokusu ile harmanlanan yumuşatıcı uygun fiyatla satılmaktadır. Fiyat / performans olarak çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Deneyenlerin tekrar tekrar satın aldığı sayılı ürünlerden biri.

Viking Soft Yumuşatıcı Leylak ve Lavanta

Viking Soft Yumuşatıcı Leylak ve Lavanta

Sıvı formda yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız Viking’in bu ürününü tercih edebilirsiniz. Leylak ve lavanta bahçelerini anımsatan kokusu, 4 litrelik şişelerde satılıyor. Aynı zamanda mor – pembe arası hoş rengi ile çok sevildiğini de söyleyebilirim. Konsantre yumuşatıcılar kadar uzun süreli bir koku sağlamıyor. Ancak uygun fiyatı bu dezavantajını unutturmayı başarıyor.

U Green Clean Baby Bitkisel Çamaşır Yumuşatıcısı

U Green Clean Baby Bitkisel Çamaşır Yumuşatıcısı

Söz konusu bitkisel çamaşır yumuşatıcısı olunca U Green Clean markasından bahsetmemek olmaz. Doğa dostu formülü ve ambalajıyla hepimiz için temiz bir geleceğe katkı sağlıyor. Paraben, parfüm, GDO, fosfat, SLS vb. kimyasal maddeler içermemektedir. Bu nedenle bebekleriniz ve kendiniz için gönül rahatlığıyla bu markayı tercih edebilirsiniz.

Peros Konsantre Yumuşatıcı Yasemin Saflığı

Peros Konsantre Yumuşatıcı Yasemin Saflığı

Peros, yerli yumuşatıcı markaları arasında yer alıyor. Kısa sürede büyük bir ivme kazanan marka koku kapsülü teknolojisi kullanıyor. Özel koku kapsülleri sayesinde çamaşırlar yumuşacık olurken uzun süren ferah bir kokuya da sahip oluyor. Peros yumuşatıcılar konsantre ve sıvı formda farklı boyutlarda satılıyor.

16 tane yumuşatıcının yer aldığı en iyi yumuşatıcı listesini aşağıda yer alan paylaşım butonlarıyla kolayca sevdiklerine gönderebilirsin. Sen de tercih ettiğin yumuşatıcı hakkında yorum yap binlerce kişi görsün!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Yumuşatıcı” üzerine 3 yorum

  1. Bugüne kadar bir çok yumuşatıcı denedim benden geçer not alan iki marka oldu birisi vernel diğeri yumoş zaten en kaliteli ve kendini kanıtlamış ürünler olması ve aynen dedikleri gibi kıyafetleri yumuşacık yaptıkları için tercih ediyorum. Ben bu iki marka arasında Vernel max tercih ediyorum parfüm kokusu kıyafetlere çok yakışıyor sererken toplarken giyerken mükemmel bir koku anlatılmaz yaşanır.

    Cevapla
  2. Yumoşu tek gecerim ama ne yazık ki fiyat olarak biraz tuzlu zincir marketlerin özgün marka yumusatıcıları da cok kalıcı ve hoş örneğin A101 çiçeğim sensitive ve bim bulutta cok güzel

    Cevapla
  3. Tamamen kanser kokluyorsunuz ben abd deyim burada tamamen kokusuz ürünler var esans tamamen kanser akcigerlerinizi bitiriyor solumayin Allah yardımcınız olsun hicbirsey bilmeden yaşıyorsunuz üzülüyoruz.

    Cevapla

Yorum yapın