En İyi Jant Parlatıcı

Arabaların en çabuk ve en çok kirlenen bölümleri tekerlek ve lastikler doğal olarak jantlar oluyor. Düzenli temizlik ve bakım yapılmaması halinde biriken kir ve toz aracınız için arıza çıkarabiliyor. Jantların sadece arabaları güzelleştiren aksesuarlar olmadığını bildiğinizi de düşünerek düzenli temizlik ve bakım gerektirdiğini eklemek isterim. Jantların temizliğini yapmak çoğumuza yetmez ve parlamasını da isteriz. Parlak jantlara sahip olmak için de jant parlatıcılara ihtiyacımız oluyor. Doğru jant parlatıcıyı seçmezseniz belki kısa vadede istediğiniz performansı sergileyebilir ama uzun vadede jantlarınıza zarar verir.

En İyi 12 Jant Parlatıcı

Jantlarınızı parlatırken tatsız bir durumla karşılaşmamanız için uzun bir araştırma yaptım ve jant parlatıcıları inceledim. Jantlarınızı parlatırken zarar vermeyen, aşındırmayan, fiyatı, markası ve performansına göre eleyerek onlarca jant parlatıcısı içerisinden en iyilerini bir araya getirerek bir liste oluşturdum. Jantlarınıza düzenli olarak parlatıcı kullanıyorsanız özellikle bu içeriği incelemenizde fayda var çünkü jantlarınızın zarar görmeden parlaması için iyi bir parlatıcı kullanmanız gerekiyor. En iyi jant parlatıcı tavsiyeleri bu listede bulunuyor!

Motul – Mc Care Jant Temizleyici ve Parlatıcı Sprey – E3

Motul – Mc Care Jant Temizleyici ve Parlatıcı Sprey – E3

En iyi jant parlatıcılarından biri olarak fonksiyonel bir ürün ile listeye başlamak istedim. Motul markasına ait Mc Care serisinin Jant temizleyici ve parlatıcı spreyini herkese öneriyorum. Hem temizleme he parlatma görevlerini tek bir ürünün yapması gerçekten müthiş rahatlık sağlıyor. Jantlarda biriken yağ, kir, toz, gres ve leke gibi tüm kalıntıları güçlü ve konsantre formülü sayesinde söküp atıyor. Jantlarınıza zarar vermeden hem temizliyor hem de parlamasını sağlıyor. Tüm jant tiplerinin kullanımı için de uygun olan bu ürünü hem jantlarını temizlemek hem de parlatmak için alabilirsiniz.

Astonish – Jant Temizleyici ve Parlatıcı

Astonish – Jant Temizleyici ve Parlatıcı

Piyasadaki en iyi ve en fonksiyonel jant parlatıcılarından biri de Astonish markasına ait jant temizleyici ve parlatıcı. Jantlarınızı hem temizliyor hem de parlatıyor. İngiltere menşeili olan Astonish markalı bu ürünü araçlarınız için tereddüt etmeden alabilirsiniz. Lastiklerinizi de jantlarınızı da biriken kirden, yağdan ve tozdan arındırarak tertemiz yapıyor. İçeriğinde asit bulundurmadığı için lastikleriniz ve jantlarınız için son derece güvenlidir ve zarar vererek aşınma yapmaz. Performansına göre fiyatını da makul bulacağınızı düşünüyorum.

CBM – Jant Temizleyici ve Parlatıcı Pompalı – CBM1842

CBM – Jant Temizleyici ve Parlatıcı Pompalı – CBM1842

Piyasadaki en uygun fiyatlı jant parlatıcılardan birini tavsiye edeceğim. Pek çok fonksiyonel parlatıcı gibi hem temizleme hem de parlatma görevini yerine getiriyor ama onlardan farklı olarak fiyatı uygun. Otomobil, motosiklet, bisiklet yani tüm jantların kullanımına uygun ve tüm kirlerden arındırma gücüne sahip. Temizlemek ve parlatmak istediğiniz yüzeye sıkarak biraz beklemeniz yeterli. Uzun zaman geçen kir ve kalıntılar var ise ürünü sıktıktan sonra bir fırça yardımıyla temizleyebilirsiniz. Temizleyip parlatırken yüzeye asla zarar vermediğini ve kirlenme süresini uzattığını da eklemek de fayda var.

Uniland – Jant Temizleyici ve Parlatıcı

Uniland – Jant Temizleyici ve Parlatıcı

Uniland markasının jant temizleyici ve parlatıcı ürünü de tanımayan kalmasın diye en iyiler listeme ekledim. Diğer jant parlatıcılarından farklı olarak beraberinde yumuşak kıllı bir fırçası da bulunuyor.  Ürünü jantlara sıktıktan sonra bu fırça ile temizleyebiliyorsunuz. Fırça yumuşak kıllara sahip olduğunu için uyguladığınız yüzeye zarar vermez, aşındırmaz. Temizleme işlemini yaparken aynı zamanda da parlatan bu ürünü tüm jantlarda kullanabilirsiniz. Yağdan, kirden, tozdan ve kalıntıdan iz bırakmadan temizleyip parlatırken aynı zamanda jantlarınızın kirlenmesini de geciktiriyor.

Koch Chemie – Demir Tozu Jant Temizleme ve Parlatıcı – Reactive Wheel Cleaner

Koch Chemie – Demir Tozu Jant Temizleme ve Parlatıcı – Reactive Wheel Cleaner

Jantlarınıza zarar vermeden temizleyen ve parlatan üst düzey bir ürün önerim var. Koch Chemie markasına ait demir tozu jant temizleme ve parlatıcı ürününden sizlere bahsetmek istiyorum. Jantlarınızı temizlerken ürünün içeriğinde asitli bir madde bulunmadığı için jantlarınıza ve lastiklerinize zarar vermeden tertemiz yapar. Kir, toz ve yağ gibi kalıntıların tamamından arındırması için ürünü jantlara sıkın ve birkaç dakika bekleyin. Eğer uzun zamandır temizlenmeyen jantlarınız varsa bekleme süresi biraz da uzun tutabilirsiniz. Sonrasında su ile yüzeyi durulamanız yeterli, temiz ve parlak jantlarınız sizi bekliyor olacak.

Turtle Wax – Jant Temizleme ve Parlatma Spreyi

Turtle Wax – Jant Temizleme ve Parlatma Spreyi

Jantlarınızıda uzun zamandır bekleyen ve artık yapışmış kirler ve tozlar varsa bile endişelenmenize erek yok. Turtle Wax markasının jant temizleme ve parlatma spreyi jantlarınızı en inatçı kir kalıntılarından bile kurtarır. Temizleme sırasından reaksiyon vererek kırmızıya döner bir formüle sahiptir. Ürünü temizlemek ve parlatmak istediğiniz yüzeye sıkıp 3-5 dakika kadar beklemeniz yeterli. Gerek duyarsanız süreyi biraz daha uzatabilir ve bir fırçadan kirin durumuna göre destek alabilirsiniz. Sonrasında su ile durulamanız yeterli. Jantlarınız ve yüzey hiçbir zarar görmeden tertemiz ve parlak!

Akbel – Jant Temizleyici ve Parlatıcı

Akbel – Jant Temizleyici ve Parlatıcı

En ekonomik jant parlatıcıyı sizlerle de tanıştırmak istiyorum. Akbel’in jant temizleyici ve parlatıcısı 20 kilo olup uygulama spreyi ve fırçası ile birlikte satılmaktadır. Miktarına ve yanındaki ürünlere baktıktan sonra fiyatını görünce benim gibi çok şaşıracağınıza eminim. Tüm jantlar için kullanıma uygun bu ürünü istediğiniz yüzeye sıkıp bir süre beklemeniz yeterli. Kir ve kalıntının durumuna göre fırça ile temizleyebilirsiniz. Jantlara da temas eden yüzeye de asitli olmadığı için zarar vermez. Ayrıca kirlenmeyi geciktirici de bir formüle sahiptir.

MSX – Jant Temizleyici ve Parlatıcı Sprey

MSX – Jant Temizleyici ve Parlatıcı Sprey

Fonksiyonel ve ekonomik olması dolayısıyla en iyi jant parlatıcılar listeme aldığım MSX markasının jant temizleyici ve parlatıcı spreyini size tavsiye edeceğim. Adından da anlaşılacağı üzere hem temizleme hem parlatma özelliği bulunan bu ürünün fiyatı da performansına göre çok uygun. En güçlü kirlerden bile jantlarınızı arındırır ve parlatır. Yüzeye de jantlara da asla zarar vermeyen asitsiz bir formülü vardır. Ayrıca özel olarak hazırlanan formülü sayesinde temizledikten uzun süre sonra da kir ve toz yapışmasını engelleyerek kirlenme süresini geciktirir.

E-Max – Pro Jant Yıkama – Temizleyici ve Parlatıcı

E-Max – Pro Jant Yıkama – Temizleyici ve Parlatıcı

Tüm araçlara ve jantlara göre formüle edilmiş en hassas yüzeylere bile zarar vermeyen bir jant parlatıcı önerim var. E-Max’ın Pro serisine ait jant yıkma temizleyici ve parlatıcı ürününü gönül rahatlığıyla herkese öneriyorum. Test edip onayladığım ve memnun kaldığım bir jant bakım ürünüdür. En eski ve inatçı lekeleri, tozları ve yağları bile temizleyecek kadar güçlü ama zarar vermeyecek kadar da hassas bir formüle sahiptir. Jantlarınızı parlatır ve temas ettiği bölgeleri aşındırmaz, boyasına zarar vermez. Fonksiyonelliğine ve yüksek performansına göre şaşırtıcı biçimde uygun bir fiyatta sahiptir. Kesinlikle denemelisiniz, asla pişman etmeyecek bir ürün!

Max Wash – Jant Parlatıcı ve Temizleci

Max Wash – Jant Parlatıcı ve Temizleci

Ekonomik fiyatlı jant parlatıcıların en büyüğü olan bir üründen bahsedeceğim. Düşük bütçe yüksek performans isteyenlerin bayılcağı büyük olduğu için de çok uzun süre kullanabileceği harika bir tavsiyeye hazır mısınız? Max Wash markasına ait jant parlatıcı ve temizleyici hem jantlarınızın hem bütçenizin dostu bir ürün. Janlarınızı kirden, yağdan, tozdan ve kalıntıdan arındırırken parlatan harika formülü sayesinde en sevdiğiniz markalardan biri olacak. Temizlemek ve parlatmak istediğiniz bölgeye sıkıp bir süre bekleyin ve ihtiyaç duyarsanız bir bez yardımıyla silin. Sonrasında durulamanız yeterli. Jantlarınız tertemiz ve pırıl pırıl oluyor!

Royal Wash – Jant Parlatıcı ve Temizleyici

Royal Wash – Jant Parlatıcı ve Temizleyici

Jantlarınızı ilk günkü parlaklığına kavuşturacağını iddia eden bir ürünü de en iyi jant parlatıcılar listeme ekledim çünkü vaadini gerçekleştiriyor! Özellikle çelik jantlar için kullanılması önerildiğini ekledikten sonra üründen bahsedebilirim. Royal Wash markasının jant parlatıcı ve temizleyicisini pratik ve ekonomik ürün arayan herkese öneriyorum. Soğuk jantlara ürünü sıkıp bir süre beklettikten sonra size spreyle birlikte verilen uygulama süngerini kullanarak jantlarınızı tüm kirlerden arındırabilirsiniz. Sonrasında su ile durulayın ve jantlarınızın ilk günkü kadar parladığınız bizzat şahit olun!

Maqam – Jant Parlatıcı

Maqam – Jant Parlatıcı

Maqam markasının hak ettiği ilgiyi gördüğünü düşünmediğim için en iyi jant parlatıcıları listemin sonuna eklemek istedim. Hem ucuz hem de işlevsel bir üründen sizin de mahrum kalmamanız için incelemenizi öneririm. Maqam’ın jant parlatıcısının da diğer iyi ürünlerde olduğu gibi jantlarınızı tüm leke ve kalıntılardan arındırma özelliği mevcut. Sadece diğerlerinden farklı olarak kaliteli bir ürün olmasına rağmen fiyatı her bütçeye hitap ediyor. Ürünü istediğiniz bölgeye sıkıp bir süre bekledikten sonra sünger ya da bez yardımıyla silip su ile duruluyorsunuz. İşte hepsi bu kadar!

Jantlarınızı ilk günkü temizliğine ve parlaklığına kavuşturacak zarar tüm parlatıcıları sizlerle paylaştığım bu içeriğimi beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin. Eklemek istediğiniz farklı bir jant parlatıcı varsa ya da listedeki parlatıcılardan kullandığınız varsa yorumlara eklerseniz seviniriz!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Jant Parlatıcı” üzerine bir yorum

  1. Lastiği parlatmak için cola kullanırım 🙂 ama Jant parlatmak için genelde bu işi profesyonel olarak yapanlara aracımı bırakıyorum onlarda yanlış hatırlamıyorsam E-Max kullanıyorlardı. Ben aracı yıkamadan aldığımda jantları temiz buluyorum. Aslında bende aracımı kendim yıkamak istiyorum ama onlar gibi temiz yapamıyorum. Ama jant temizliğini E-Max ile yapıyorlar ondan eminim.

    Cevapla

Yorum yapın