En İyi Azerbaycan Haber Siteleri

Daha önce BuldumZ’da sizler için en iyi haber siteleri konusunu incelemiştim. Ancak o içerik sadece Türkiye’deki haber sitelerini kapsıyordu. Türk dünyasından haberler arayan kişiler tabii ki oradan yararlanabilirdi, ancak onlara özel bir yazı yazmanın da zamanı geldi diye düşündük. Bu sebeple sizlere bugün Azerbaycan’ın en başarılı haber sitelerinden oluşan bir liste sunacağım.

En İyi 10 Azerbaycan Haber Sitesi

Kardeş ülke Azerbaycan’da yaşanan olayları ve onların dünyadaki olaylara bakış açılarını görmek adına bu listedeki haber siteleri çok işe yarayacaktır. Buradaki siteler ülkenin en çok ziyaret edilen 50 sitesi arasındadır. Aşağıdaki en iyi Azerbaycan haber siteleri listesine ekleme yapmak isterseniz, bunu yorumlarda belirtebilirsiniz.

Oxu

Oxu

Oxu, 2013 yılında yayın hayatına başlamış olan Global Media Group’a bağlı bir haber sitesidir. Günün her dakikası yeni bir haber görme ihtimaliniz olan sitede yayın dilleri arasında Rusça da bulunuyor. Sitede özellikle siyaset, ekonomi ve yaşamdan haberler bulunuyor. Yine haber sitesinin röportaj haberleri de incelemeye değer bilgiler içermektedir.

Web Sitesi: https://oxu.az/

Milli

Milli

Azerbaycan’ın çok ziyaret edilen bir diğer haber sitesi olan Milli, 10 yıldan uzun bir süredir yayındadır. Sitede birçok farklı haber görebilirsiniz. Özellikle sağlık ve ekonomi alanında yazıları buradan takip edebilirsiniz. Politik konularda videolu anlatımlarını Politic Show bölümünden takip edebilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.milli.az/

Musavat

Musavat

Musavat.com, Yeni Musavat gazetesinin internetteki versiyonu olarak ortaya çıkmıştır 1993’de kurulan gazetenin, 2001 yılında internete taşınması ile yayın hayatına başlamıştır. Sitede güncel haberleri takip edeceğiniz ana sayfada, günü en önemli 5 haberini görebilirsiniz. Ayrıca, yaklaşan tarih bölümünde, yakın tarihlerde yaşanan önemli olaylara dair haberler paylaşılıyor Özellikle adli olaylar bölümü, Azerbaycan’daki vakaları takip etmek için önemli bir alandır.

Web Sitesi: https://musavat.com/

Qafqazinfo

Qafqazinfo

Qafqazinfo, 2010 yılında kurulmuştur. Yıllar boyunca başarılı haberlere imza atarak kendinden söz ettirmeyi başarmış ve ülkenin çok ziyaret edilen sitelerinden birisi haline gelmiştir. Sitede yer alan haberlerin özellikle büyük bir kısmı ülke içinde yaşanan olaylar üzerinedir. Dış politika ve diğer konular kimi zaman ikinci planda kalıyor diyebilirim. Azerbaycan’daki spor konularını takip etmek isterseniz, burayı tercih edebilirsiniz.

Web Sitesi: https://qafqazinfo.az/

Big

Big

Büyük Azerbaycan mottosu ile yayına başlayan Big, ülkenin büyük portallarından bir tanesidir. Haber sitesi olarak ise ülkedeki güncel durumları en hızlı şekilde paylaşıyorlar. Özellikle ilginç haberler anlamında sizleri şaşırtabileceğini belirtmeliyim. SonXeber sitesi ile ortak çalışıyor ve bu sebeple birçok noktada buraya linkler verildiğini görebilirsiniz.

Web Sitesi: https://big.az/

APA

APA

APA, Azerbaycan’da yayın yapan bağımsız bir haber ajansıdır. 2004 yılında kurulan ve birkaç ülkede ofisleri bulunan ajans, haber sitesinde gündeme dair son dakika haberlerini paylaşıyor. Siyaset alanında, iç ve dış politikanın yanında özellikle Dağlık Karabağ ve diaspora ile ilgili haber bölümlerine de sahiptir. Sitede spor ve kültür haberleri çok ciddi emeklerle hazırlanıyor. Takip etmenizi öneririm.

Web Sitesi: https://apa.az/

Trend

Trend

Bakü merkezli Trend, son yıllarda yüksek ziyaretçi alan haber sitelerinden birisi olmayı başarmıştır. Sitede yer alan güncel haberler özellikle Güney Kafkasya özelinde takip edilebilir. Ekonomi konusu da ikinci sırada geliyor. Ayrıca sitede yer alan haber kategorilerinde Türkiye için de ayrı bir bölüm açılmıştır.

Web Sitesi: https://az.trend.az/

Day

Day

Day haber sitesi 2003 yılında kurulmuştur. Bu uzun süreli yayıncılık döneminde ülkenin en beğenilen sitelerinden birisi haline gelmiştir. Son yaşanan olaylara dair güncel bilgileri en hızlı şekilde almak için haber akışını takip edebilirsiniz. Day sitesinde incelenmesi gereken bölüm LadyDay sayfasıdır. Çünkü bu bölüm kadınlara özel haberler içermekte ve diğer platformlara göre çok daha kaliteli içerik sunmaktadır.

Web Sitesi: https://www.day.az/

Axar

Axar

Ülkenin bir diğer kaliteli içerikli haber sitesi olan Axar, İngilizce ve Rusça dillerinde de içerik sunuyor. Genelde gündem siyaset, askeri harekatlar ve toplumsal olaylar üzerinden işlenmektedir. Bunların yanı sıra sağlık, ekonomi ve spor alanında da güncel haberleri takip edebilirsiniz. Mir Şahin, Aynur Camalqızı ve Cavanşir Feyziyev köşe yazarlarından bazılarıdır.

Web Sitesi: https://axar.az/

YeniÇağ

Yeniçağ

2007 yılında kurulan YeniÇağ haber portalı, Azerbaycan dilinin yanı sıra Rusça ve Türkçe olarak da yayın yapmaktadır. Siteye girdiğinizde zaten sizi son haberler karşılıyor. Bunların yanında videolu haberlere ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, haber sitesinin gerçekleştirdiği güncel röportajlara da yine ana sayfadan ulaşmanız mümkündür. Teknolojiden kültüre birçok farklı kategori arasından seçim yaparak kendi ilgilendiğiniz alandaki güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi: https://yenicag.az/

Yazıyı arkadaşlarınız ile paylaşmak isterseniz, sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz. Eğer yazı ile alakalı yorumlarınız var ise bunları da alttaki yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Azerbaycan Haber Siteleri” üzerine bir yorum

  1. İki devlet tek millet işte bu ruh ile nefes alan biz onlardan gelen her haberle sevinip üzülüyoruz. Haklı mücadelelerinin şuan meyvesini yiyorlar. Azerbaycan ismini duyunca gururlanıyorum. Haber sitelerine gelince genelde televizyondan takip ediyorum. Ama verdiğiniz linklerde ki haber sitelerini de takip edeceğim. Teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın