En İyi 11 K Vitamini Markası! (Kalbinizi ve Kemiklerinizi Koruyun!)

K vitamini, kalp sağlığını korur ve kemik sağlığını geliştirir. Ayrıca besinlerde bol miktarda K vitamini bulunmaktadır. Dolayısıyla K vitamini eksikliği az rastlanan bir durumdur. Bununla birlikte bağırsak bakterileri de K vitaminini oluşturur. En iyi K vitamini markaları ise daha fazla fayda ve hızlı emilim için D3+K2 vitaminlerini bir araya getiriyor.

K1 vitamini, bitkisel gıdalarda bulunurken K2 vitamini hayvansal gıdalarda yer alır. Aynı zamanda uzun süreli antibiyotik kullanımı K vitamini eksikliğine yol açabilir. Dolayısıyla birçok kişi en iyi K vitamini markaları aracılığıyla bu eksiği kapatmaya çalışıyor. Hazırsanız, en iyi K vitamini markalarını beraber inceleyelim!

En İyi 11 K Vitamini Markası

K vitamini, lahana, pazı, brüksel lahanası, kuşkonmaz, ciğer ve sakatat ürünleri, domates, süt ürünleri, yumurta ve kırmızı et gibi birçok besinde bulunur. Özellikle lahana ve yeşil sebzeler, en zengin K vitamini kaynaklarıdır. D3 ve K2 vitamini içeren takviye gıdalar ise hızlı emilim ve yüksek değerleri ile günlük ihtiyacınızı önemli ölçüde karşılayacaktır. İşte, en iyi K vitamini markaları sizinle!

VeNatura Vitamin K2 (Menakuinon 7)

En iyi K vitamini markaları arasında yer alan VeNatura, zengin içeriği ve kalitesiyle tüketicilerden tam puan alıyor. Kapsül formda satılan Vitamin K2, küçük boyutu sayesinde kolay tüketim avantajına sahip. Ayrıca günde bir defa tüketilmesi tavsiye ediliyor. Bir şişede 60 kapsül bulunuyor ve her bir kapsül 100 mcg K2 vitamini içermektedir. Venatura, özellikle kaliteli takviye gıdalarıyla biliniyor. Dolayısıyla güvenle tercih edebileceğiniz markalardan biri olduğunu söylemeliyim.

Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Solgar Vitamin K2

Sağlıklı yaşam ve takviye gıdalara ilginiz varsa Solgar markasını mutlaka duymuşsunuzdur. 70 yılı aşkın bir deneyime sahip ve temiz içeriğiyle ön plana çıkıyor. Solgar, her bir kapsülde 100 mcg K2 vitamini sağlıyor. Ayrıca gluten, koruyucu, tatlandırıcı, aroma verici, soya ya da mısır ürünleri içermediğini belirtmeliyim. Cam şişede sunulan ürünler, özel tasarım sayesinde nem, ısı ve ışıktan etkilenmiyor. Bu sayede her zaman ilk günkü tazeliğini koruyor.

Vitaminler.com’dan satın almak için burayı tıklayın!

NaturalNest Vitamin D3 K2

D ve K vitaminini ayrı ayrı kullanmak istemiyorsanız en iyi K vitamini markası tercihinizi NaturalNest’ten yana kullanabilirsiniz. Şurup formunda olması ve damlalıkla kullanılması sayesinde tüketicileri memnun etmeyi başarıyor. Aynı zamanda ITQI üstün tat ve lezzet ödülü sahibi olduğunu da söylemeliyim. Diğer bir avantajı ise tatlandırıcı, şeker, BHA, kimyasal koruyucu ve paraben içermemesi. Her bir damlada 1000 ıu D3 vitamini ve 12 mcg K vitamini bulunuyor.

Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Venatura – Vitamin D3 K2

Yine Vefa İlaç’ın markası VeNatura ile karşı karşıyayız. D3 ve K2 vitaminini bir araya getiren bu ürün, temiz içeriği ve kalitesiyle ön plana çıkıyor. Ayrıca çocuklar için de kullanılabiliyor. Ancak hekiminize danışarak kullanmanızı öneririm. Damlalıklı tasarıma sahip olması sayesinde kolay kullanıma sahip. Özellikle ilaç tüketmekten hoşlanmayan çocuklar ve yetişkinler için uygun olduğunu söyleyebilirim.

Trendyol’dan satın almak için burayı tıklayın!

Nature’s Supreme Vitamin K2

Sporcuların en fazla tercih ettiği markalardan biri Nature’s Supreme’in ürünü de en iyilerden biri. Nature’s Supreme Vitamin K2, doğal vitamin arayışında olanları memnun edecektir. İçerisinde yer alan ve %99 saflıkta patentli ham maddesi VitaMK7, sadece doğal yöntemlerle üretiliyor. Bu nedenle kimyasaldan uzak kalmak isteyenler için başarılı bir ürün olduğunu söyleyebilirim. En iyi K vitamini markası seçeneklerinden biri olan Nature’s Supreme, koruyucu ve alerjen içermiyor. Ayrıca helal sertifikası var ve vejetaryen kullanıma uygun.

Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Smartcaps D3K2 Vitamin

Doğal, güvenilir ve en iyi K vitamini markası arayışında tercih edebileceğiniz diğer bir marka da Smartcaps’tir. D3 ve K2 vitaminini bir arada sunuyor ayrıca damlalıkla kullanılmaktadır. Her damlada 1000 mcg D3 vitamini, 30 mcg K2 vitamini içeriyor. Bu sayede vitaminlerin emilimi daha kısa sürede tamamlanırken kas ve kemik sağlığını da destekliyor. Son olarak hayvansal gıda, yapay tatlandırıcı, sentetik madde ve koruyucu içermediğini söylemeliyim.

Trendyol’dan satın almak için tıklayın!

Ocean MK-7 100 Mcg K2 Vitamini

Uygun fiyatlı ve en iyi K vitamini markaları listesinde Ocean yer alıyor. Yerli marka Orzax tarafından üretilen Ocean, doğal ürünleriyle ön plana çıkıyor. Bitkisel kapsüllerde üretildiğini de eklemeliyim. Aynı zamanda 30’lu kapsüller halinde satılıyor ve her bir kapsül 100 mcg K2 vitamini içeriyor. Günde bir defa yemek sonrasında su ile tüketebilirsiniz. İdeal bir boyuta sahip bu nedenle ilaç yutmakta zorlananlar bile kolaylıkla kullanabilir.

Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

Lipozone Lipozomal Vitamin D3 K2 Damla

Yüksek biyoyararlanım için lipozomal formda tasarlanan Lipozene, en iyi K vitamini markası alternatiflerinden biri. Her bir ml’de 1000 ıu D3 vitamini ve 45 mcg K2 vitamini içeriyor. Lipozomal formda olması nedeniyle vücut tarafından çok kısa sürede ve çok yüksek faydayla emiliyor. Aynı zamanda özel tasarım damlalığı da kullanımı kolaylaştırmaktadır. Fiyatı ilk etapta yüksek gelebilir ancak 60 ml olması nedeniyle uzun süre kullanabilirsiniz.

Trendyol’dan satın almak için hemen tıkla!

Newvit Vitamin D3 K2

Uygun fiyatı ve güvenilir içeriğiyle dikkat çeken Newvit, 30 ml boyutuyla satılıyor. Küçük bir boyuta sahip olmasına rağmen 200 pufa kadar kullanım sağlamaktadır. Dolayısıyla uzun süre kullanabilirsiniz. Öte yandan daha hızlı emilim için sızma zeytinyağı da içeriyor. Günde bir veya iki puf olarak kullanmak mümkün. Aynı zamanda her püskürtmede 25 mcg K2 vitamini ve 25 mcg D3 vitamini içerdiğini söylemeliyim. Son olarak paraben, BHA, koruyucu, şeker, gluten ve renklendirici bulunmuyor.

Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

WiseLab Vitamin D3 + K2

En iyi K vitamini markası seçeneklerinden biri de WiseLab oluyor. Bu üründe de D3 ve K2 vitaminini görüyoruz. Aynı zamanda tablet formuyla da rakiplerinden ayrılıyor. Her bir tablette 1000 ıu D3 vitamini, 40 mcg K2 vitamini içermektedir. 90’lı tablet halinde satılması sebebiyle fiyatı oldukça uygun. Günde bir defa tüketilmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca güvenilir kilitli kapak ambalajıyla da tabletlerin tazeliğini uzun süre korumaktadır.

Trendyol’dan satın almak için hemen tıkla!

Suda Collagen Suda-C K2+D3 20 Saşe

Damla ve kapsül formlar vitamin kullanmanızı engelliyorsa toz formlar iyi bir seçenektir. Suda eriyebilen yapısı ve hoş portakal aromasıyla bu ürün en iyi K vitaminlerinden biri. Her bir saşede 1000 mg C vitamini, 10 mg çinko, 50 mgc K2 vitamini ve 1000 IU D3 vitamini bulunuyor. Bu sayede bağışıklık sisteminizin kısa sürede güçlenmesine fayda sağlayacaktır. Kompleks bir içeriğe sahip olması haricinde fiyatıyla da tüketicileri memnun ettiğini söylemek mümkün. Ayrıca 11 yaş ve üzeri kişiler için uygun olduğunu da eklemek gerekiyor.

Vitaminler.com’dan satın almak için hemen tıkla!

En iyi K vitamini markaları içeriğini aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın