En İyi Kalemtraş Markaları

Kalemtraşlar okula başlamadan önce hayatımıza girer. Pek çoğumuz ise orta yaşlarda, ileri yaşlılıkta kullanmaya devam ediyoruz. İlk etapta kendimiz için sonrasında yeğenlerimiz ve çocuklarımız için kullanıyoruz. Ayrıca birçok meslek grubunda kalemtraşlar günlük olarak kullanılıyor. En iyi kalemtraş markaları deyince birçoğunuz hepsinin aynı olduğunu düşünebilir. Ancak benim gibi sık sık kalemlerle bir şeyler yapıyorsanız, kalemtraşın önemini daha iyi kavrıyorsunuzdur. Kötü ve kalitesiz bir kalemtraş istediğiniz verimi vermez. Kalemi kötü açar ve hatta hiç açamaz. Küçük küçük ödediğiniz miktarlar dağ gibi olur. Bu yüzden kaliteli, sağlam ve dayanıklı bir kalemtraş almanızı öneririm.

En İyi 13 Kalemtraş

Ben çocukken ofislerde ve devlet dairelerinde kollu kalemtraşlar çok meşhurdu. Ancak ben küçük ve sıradan bir kalemtraş kullanıyordum. Büyüyünce kollu kalemtraşların gerçekten de şahane ürünler olduğunu anladım. Ayrıca günümüzde pille çalışan otomatik kalemtraş seçenekleri de bulunuyor. Herkese uygun en iyi kalemtraş listemle aradığınız çeşidi bulabilirsiniz.

Rubenis Kollu Kalemtraş 620

Rubenis Kollu Kalemtraş 620

Masaüstünde kullanmak için bir kalemtraş arıyorsanız en iyisi Rubenis 620’dir. Günümüzde birçok ofiste dekor olarak da kullanılıyor. Metal gövdeli olması sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunduğunu da söyleyebilirim. Ben ofiste ve evimde bu modeli kullanıyorum ve son derece memnunum.

 • Masaya sabitlenir ve daha kolay kullanım sunar,
 • Çevirmeli kol mekanizması var,
 • Açılabilen her tür kalemi çok ince açıyor,
 • Özellikle okul çağındaki çocuklar için son derece ilgi çekici,
 • 3 yaş altındaki çocuklar için uygun değil,
 • Haznesi oldukça geniş ve sık sık boşaltmanıza gerek yok,
 • Kalemlerin ucunu uzun ve çok iyi açıyor.

Faber-Castell 1821 Masa Üstü Kalemtraş

Faber-Castell 1821 Masa Üstü Kalemtraş

Kaliteli dişli sistemi ile en iyi kalemtıraşlardan biri Faber-Castell tarafından üretiliyor. Bu model de masaya sabitleniro ve Rubenis’e göre fiyatı daha uygun.

 • Sevimli tasarımı ile çocukların ilgisini çekiyor,
 • Çocuklar kalem açmak için daha fazla kalem kullanıyor ve bu yönden oldukça etkili,
 • 8 cm boyutu ile ufak bir tasarıma sahip,
 • Haznesi küçük,
 • Dış malzeme plastikten ancak masaya sabitlendiğinde kesinlikle oynamıyor.

Adel Kalemtraş Auto Lock Çiftli 685 Hazneli

Adel Kalemtraş Auto Lock Çiftli 685 Hazneli

Kalemtraş alırken klasik ama fonksiyonel bir ürün arıyorsanız Adel’i tercih edebilirsiniz. Ufak boyutu ile evde, okulda, işte vb. her yerde kullanılabilir.

 • Auto Lock tuşu ile kalemtraşın ağız kısmı kilitleniyor,
 • Tuşa bastığınızda kilitleniyor ve kalem parçaları haznede sabit kalıyor,
 • Çift haznesi sayesinde sık sık çöpe dökmenize gerek yok,
 • Çift kalem girişi ile farklı boyutlardaki kalemleri açabilirsiniz,
 • Keskin bıçakları sayesinde kaybolmadığı sürece yıllarca kullanılabilir,
 • 0,7 ve 12 mm kalemler için uygun,
 • Çalışma ortamınızın kirlenmesini istemiyorsanız bu ürün iyi bir alternatiftir.

Maped Turbo Twist Tek Delikli Pilli Kalemtraş 026031

Maped Turbo Twist Tek Delikli Pilli Kalemtraş 026031

Otomatik kalemtraş arıyorsanız en iyi ve sağlam olan ürün Maped Turbo Twist’tir. 4 adet AA pille çalışan ürün uzun soluklu bir kullanım süresi sağlıyor.

 • Kalemi, delikten soktuğunuzda kalemtraş çalışmaya başlıyor,
 • Sık sık kalemle iş yapan çalışanlar ve öğrenciler için hayat kolaylaştırıyor,
 • Manuel olarak da kullanılabilir,
 • Geniş haznesi sayesinde tüm kalem çöpleri aynı yerde birikiyor,
 • Biraz sesli çalışıyor ancak rahatsız edici seviyede değil.

Kraf Kalemtraş Kollu 680G

Kraf Kalemtraş Kollu 680G

Fiyat / performans açısından en kaliteli kollu kalemtraşlar arasında yer alıyor. Kraf tarafından üretilen kalemtraş özel bir tasarıma sahip. Keskin bıçakları ile kurşun ve boya kalemlerini açabilirsiniz. Yumuşak kalemler için uygun olmadığını da söylemeliyim. Masaya sabitledikten sonra tek yapmanız gereken kollarını çevirmek. Kalem uçlarını kırmıyor ve dayanıklı bir kullanıma sahip.

Faber-Castell Metal Çiftli Kalemtraş

Faber-Castell Metal Çiftli Kalemtraş

Metal gövde ve bıçakları ile neredeyse ömürlük bir kullanım sağlıyor. Pek çok kişi bu kalemtraşı kullanmıştır. Dolayısıyla kalitesi ve dayanıklılığı hakkında bilgi sahibidir diye düşünüyorum. Çift girişli olması sayesinde farklı kalem boyutlarına uygun. Ayrıca yuvarlak, üçgen, kare veya köşeli kalemleri de bu kalemtraşla açabilirsiniz. Metal olması sayesinde kalem uçlarını kırma oranı son derece düşük.

Maped Kalemtraş Globe Tek Delikli 051111

Maped Kalemtraş Globe Tek Delikli 051111

Çocukları sevindirecek tasarımı ile Maped en iyi kalemtraş modelleriyle karşımıza çıkıyor. Dünya küresi tasarımıyla çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor. Haznesi bulunuyor ancak uzun süreli kullanımlarda yetersiz bir kapasiteye sebep olacaktır. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklarınıza alabilirsiniz. Kalemtraşın parçalarını birleştirdiğinizde masa üzerinde sevimli bir dekor olarak kullanabilirsiniz.

Onas Renkli Kapaklı Kalemtraş 6 Adet

Onas Renkli Kapaklı Kalemtraş 6 Adet

Sık sık kalemtraş kaybediyorsanız bu altılı seti tercih edebilirsiniz. Her biri farklı renklerde ve haznesi bulunan kalemtraşlar işinizi kolaylaştırır. N71 kalite standartlarına uygun olarak üretiliyor. Aynı zamanda kalemtraş için çok fazla para harcamak istemiyorsanız bu ürün mantıklı bir tercih olacaktır. Neredeyse bir kalemtraş fiyatına altı tane satın alabilirsiniz. Daha önce kullanmadım ama siparişimin gelmesini bekliyorum. Kullanıcı yorumları, üst segment kalemtraşlar kadar başarılı olduğu yönünde.

Staedtler Noris Yuvarlak Kalemtraş İkili N:512001

Staedtler Noris Yuvarlak Kalemtraş İkili N:512001

Alman markası Staedtler kalem ve çizim araç gereçleriyle başarısını ispatlamış bir markadır. Dünyanın pek çok ülkesinde satılan marka, kaliteli ve kullanışlı ürünleriyle ön plana çıkıyor. Noris yuvarlak kalemtraş modeli de geniş haznesi ve çift girişiyle en iyilerden. 8.2 mm çapa kadar standart boyutlu kurşun kalemlerin ucunu 23 derecede açıyor. Bu özelliği ise pek çok başarılı markanın sunamadığını söyleyebilirim. Ayrıca metal bıçakları ile uzun süre kalıcı bir keskinlik sağlıyor. Olası kazalar için de kilitli kapağı bulunuyor.

Frozen İkili Metal Kutu Kalemtraş Fr-9753

Frozen İkili Metal Kutu Kalemtraş Fr-9753

Sırada kız çocuklarını sevindirecek Frozen tasarımlı kalemtraş bulunuyor. Eğer bir kız çocuğunuz veya yeğeniniz varsa bu kalemtraşla mutlu edebilirsiniz. Fiyatı çok uygun ve bulunduğu skalada en iyi kalemtraşlar arasında yer alıyor. Kalem talaşları için geniş bir haznesi var. Çift girişi ile neredeyse her tür kalemi açabilirsiniz. Aynı zamanda metal gövdesi ile dayanıklı ve kırılmaz bir kullanım imkanı sunduğunu da söyleyebilirim.

Kw-Trio 30 Ha Oculus Elektrikli Masa Kalemtraşı

Kw-Trio 30 Ha Oculus Elektrikli Masa Kalemtraşı

Listemin en pahalı ürünü Kw-Trio 30 Ha Oculus Elektrikli Masa Kalemtraşı. Pahalı olmasının en önemli sebebi ise elektrikli ve otomatik çalışması. Elektrikli kalemtraş arıyorsanız daha farklı alternatiflere bakmanıza gerek yok. Son derece kullanışlı ve geniş bir haznesi var. Özellikle sınıf ve okul gibi kalabalık ortamlarda herkes kullanabilir. 8 mm çapına kadar farklı kalemler için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Stabilo Exam Grade Sınav Kalemtraşı 4518

Stabilo Exam Grade Sınav Kalemtraşı 4518

Sınav dönemlerinde kalem açmak birçok öğrenci için dikkat dağıtıcı ve uğraştırıcı olabilir. Stabilo exam grade, güçlü bıçakları sayesinde sivri ve kullanışlı kalem uçları sağlıyor. Haznesi sayesinde sınav sırasında çöpü dökmek için uğraşmanıza gerek yok. Paslanmaz bıçaklara sahip ve uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

Brons Br-279 Kalemtraş Silgili Combo 2

Brons Br-279 Kalemtraş Silgili Combo 2

Bir ucu kalemtraş bir ucu silgi olan bu ürün, daha pratik bir kullanım sağlıyor. Ayrı ayrı masraf yapmanıza gerek kalmadan bu ürünü tercih edebilirsiniz. Silgisi de iz yapmadan siliyor ve artıkları birleşiyor. Plastik bir gövdeye sahip olmasına rağmen kolay kolay kırılmadığını da söyleyebilirim. Özellikle iş hayatına başlayan kişiler için daha kolay bir kullanım sağlıyor.

Türkiye’de bulabileceğiniz en iyi kalemtraş markalarını sizin için listeledim! Hemen sevdiklerinizle aşağıda yer alan butonlardan paylaşın. Siz de kullandığınız kalemtraşlar hakkında yorum yaparak binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kalemtraş Markaları” üzerine bir yorum

 1. Kırtasiye dükkanımım da makalede geçen ürünlerin tümünü satarım. Her biri kendi alanında güzel firmalar. Tabi bu sektörde de her sektörde olduğu gibi oturmuş firmalar var hem kaliteli hem de uygun fiyat vermesiyle Adel, Faber Castel, Frozen ve Onas en çok sattığımız ürünler arasındadır. Metal olan ürünlerin sağlamlık açısından daha çok tercih edildiğini bilmenizi isterim.

  Cevapla

Yorum yapın