En İyi Tuvalet Kağıdı

Uzun yıllardır günlük temizlik ve hijyenimizin ayrılmaz bir parçası haline gelen tuvalet kağıtları ile ilgili bir araştırma yaptım. Piyasada o kadar fazla marka ve o kadar farklı çeşit tuvalet kağıdı var ki karar vermek gittikçe daha da zorlaşıyor. Üstelik artık fiyat ve ürün kalitesi arasında da bir denklem kuramıyoruz. Bunun sebebi ise ucuz olan her ürünün kalitesiz olmadığı gibi pahalı olan her ürünün de kaliteli olmadığı gerçeği. Böyle karmaşık durumlar söz konusu olduğundan deneyim ve araştırmalarım neticesinde en iyi tuvalet kağıdı markaları listesi oluşturdum ve sizlerle paylaşıyorum.

En iyi 11 Tuvalet Kağıdı

En yumuşak, en emici, en kuvvetli, en hesaplı kısaca piyasadaki en iyi tuvalet kağıtlarını sizler için listeleyip açıkladım. Gelin hep beraber kullanabileceğiniz en iyi tuvalet kağıdı markalarını inceleyelim.

Papia Parfümlü Tuvalet Kağıdı

Papia Parfümlü Tuvalet Kağıdı

Marketlerde hijyenik ürün reyonlarının önünden geçerken bile kokusuyla etkisi altına alan bir tuvalet kağıdını tavsiye etmemek olmaz. Papia’nın tüm tuvalet kağıtları kaliteli ama en sevdiğim kesinlikle Parfümlü Tuvalet Kağıdı. Önce harika kokusu sizi büyülüyor sonra ise şirin mi şirin tasarımı. Asıl en iyi özelliği ise yumuşacık oluşu. Bir kez aldıktan sonra asla başka bir tuvalet kağıdını kullanamıyorsunuz. Bağımlılık yaratan bir özelliği var. Piyasadaki fiyatlara bakınca kalitesine göre gayet normal bir fiyatı var ama indirimli fiyatında görürseniz sakın kaçırmayın ve stoklayın.

İpucu 1 : Tuvalet kağıdı alırken 150 yaprak sayısı ve 3 katlı olmasına dikkat etmenizi öneririm. Metrajı uzun olan tuvalet kağıtları hem uzun süre kullanım sağlar hem de tasarruf etmenizi sağlar.

 

Viking Pufla 32’li Tuvalet Kağıdı

Viking Pufla 32'li Tuvalet Kağıdı 

Uygun fiyatlı olması ve işlevsel olması sizin için önemliyse Viking doğru bir marka tercihi olacak. Diğer tuvalet kağıtları ile karşılaştırıldığı zaman fiyatı gerçekten piyasanın altında bile sayılır. Hatta indirim günlerinde yakalarsanız çok daha ucuza sahip olabilirsiniz. Çift katlı ve yumuşaklığı fiyatına göre gayet iyi bir tuvalet kağıdı. Önceliğiniz bütçeniz ise Viking Pufla tuvalet kağıdını aldığınıza hiç pişman olmayacaksınız. Tam bir fiyat performans ürünüdür.

Fly Pembe Desenli Çift Katlı Tuvalet Kağıdı 32 Rulo

Fly Pembe Desenli Çift Katlı Tuvalet Kağıdı 32 Rulo

Fly’ın en beğendiğim tuvalet kağıdını bilmeyen ya da denemeyenler için tanıtmak istedim. Hijyenik ürünlere büyük bütçeler harcamak istemiyorsanız Fly’ın Pembe Desenli Çift Katlı Tuvalet Kağıdı tam da sizin için üretilmiştir. Ayrıca tek özelliği ekonomik oluşu değil, görüntüsü de çok hoş. Pembe sevimli desenleri olan sevimli bir tasarımı var. Fiyatına göre hem görünüşü hem yumuşaklığı gayet kaliteli. Denemek isteyen ve hala tereddüt eden varsa fiyatları artmadan denesin derim.

Selpak Deluxe Pamuk Katkılı Tuvalet Kağıdı 32 Li

Selpak Deluxe Pamuk Katkılı Tuvalet Kağıdı 32 Li

Selpak’ın sektörün devlerinden biri olduğunu söylememe gerek bile olmadığını biliyorum. Selpak ürünlerinden en az bir tanesini denemeyeninizin de olmadığına eminim. Tuvalet kağıdı konusunda kesinlikle en başarılı markalardan biri. Bir değişiklik yapma isteğiyle aldığım ve beni bu karardan hiç pişman etmeyen favori tuvalet kağıdım Deluxe Pamuk Katkılı tuvalet kağıdı. Bu zamana kadar kullandığım en iyi ve en yumuşak tuvalet kağıdı diyebilirim.  Deluxe serisi gerçekten inanılmaz.  Kendisinin çok güzel koktuğu yetmiyormuş gibi bir de bulunduğu ortamdaki kötü koku ve kötü havayı yok ediyor.

Familia Plus Parfümlü Tuvalet Kağıdı 48 Rulo

Familia Plus Parfümlü Tuvalet Kağıdı 48 Rulo

Familia’nın kokusu ve yumuşaklığıyla daha ilk denemenizde kendisinden vazgeçemeyeceğiniz bir tuvalet kağıdı mevcut. Genel olarak bütün ürünleri kaliteli olan Familia’nın en iyi tuvalet kağıdı kesinlikle Familia Plus Parfümlü Tuvalet Kağıdı. Parfümünün kokusu bile bir  daha vazgeçememeniz için çok büyük bir neden olacak. Çok kalın ve çok yumuşak bir yapısı var. Su ile temas ettiğinde hemen dağılmayan ancak klozete attığınızda eriyen çevre dostu bir formu var. Fiyatı biraz yüksek gelebilir ama bütçeniz uygunsa kesinlikle kendinizi Familia Plus Parfümlü Tuvalet Kağıdı ile ödüllendirmelisiniz.

Teno Ultra Tuvalet Kağıdı – 48 Rulo

Teno Ultra Tuvalet Kağıdı - 48 Rulo 

Teno markasının hak ettiği ilgiyi göremediğini düşünüyorum. Bu yüzden en sevdiğim ürünlerinden biri olan Teno Ultra Tuvalet Kağıdından bahsetmek istiyorum. Hem hesaplı hem de kaliteli bir tuvalet kağıdı kullanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. %100 saf selülozdan üretilen Teno Ultra’nın fiyatı piyasadaki muadilleri ile kıyaslandığında aşırı uygun bir ürün. Üstelik indirime girdiği dönemlerde alabilirseniz çok çok ucuza gelecektir. En iyi fiyat performans ürünlerinden biri. Şiddetle öneriyorum.

İpucu 2 : Emiş gücü fazla olan tuvalet kağıtları dayanıklılığı ve kullanım süresini daha uzun olmaktadır. Bu tür tuvalet kağıtları kalın bir yapıya sahip olduğu için suda çözülse dahi herhangi bir tıkanıklılığa neden olabilir. Bu nedenle kullanım sonunda çöpe atılması daha uygun olamaktadır.

 

Solo Ecco 32 Li Tuvalet Kağıdı Doğa Dostu

Solo Ecco 32 Li Tuvalet Kağıdı Doğa Dostu

Solo’nun tüm ürünlerini gözüm kapalı alabilecek kadar güveniyorum. Marka değerinden ve kalitesinden ödün vermeyeceğinden emin olduğum için ambalajındaki yeşil dünya sloganı dikkatimi çekince denemek istedim. Bahsettiğim çevreci tuvalet kağıdı Ecco Doğa Dostu. Sadece doğa dostu bir üretimin sonucu olduğu için bile şans vermeye değer. Tamamen geri dönüştürülmüş kağıtlardan elde edilen Solo Ecco 32 Li Tuvalet Kağıdı Doğa Dostu hem yumuşak hep hesaplı. Daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir dünya için bence benim favorim olan bu tuvalet kağıdını deneyin.

Maylo 3 Katlı Tuvalet Kağıdı 32’li

Maylo 3 Katlı Tuvalet Kağıdı 32'li

Maylo kalite bakımından sektördeki dev markalarla yarışabilecek ürünlere sahipken fiyat konusunda onların çok çok altında. En sevdiğim tuvalet kağıdı olan Maylo 3 Katlı Tuvalet Kağıdı 32’li ürününü alacak olursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Gerçekten 2katlı tuvalet kağıdı fiyatına 3katlı tuvalet kağıdını bizlere sunuyor. Üstelik her cilt tipine uygun ve asla tahrii etmiyor. Yumuşacık ve yoğun bir dokuya sahip böyle bir tuvalet kağıdını ucuza almak istiyorsanız kesinlikle doğru tercih.

Viva Tuvalet Kağıdı 24’Lü

Viva Tuvalet Kağıdı 24'Lü

Çok küçük bütçeler ayırarak harika performans çıkaran ürünler almak istiyorsanız sizi Viva Tuvalet kağıdıyla tanıştırmalıyım. Performansının çok altında ucuz diye nitelendirebileceğimiz bir fiyatla bizlere ulaşıyor. Çift katlı yapısı oldukça yumuşak ve yoğun. Su ile ilk temasında dağılmıyor ama klozete atar atmaz eriyen bir yapıya sahip. Aynı kaliteye sahip ürünlere büyük harcamalar yapmak yerine kaliteli, hesaplı ve yumuşak dokulu Viva tuvalet kağıdı tercih etmek çok doğru ve ekonomik bir adım olacaktır. Alıştığnız zaman bitmeden stoklamaya bile başlayacaksınız.

İpucu 3 : Tuvalettiniz de güzel hoş bir koku olmasını istiyorsanız güzel kokulu tuvalet kağıtlarını tercih etmelisiniz. Bu kokular sabun ve gül kokusu olursa daha temiz ve ferah hissettirecektir.

 

Sofia 3 Katlı Doğal Sabun Kokulu Tuvalet Kağıdı 32’li

Sofia 3 Katlı Doğal Sabun Kokulu Tuvalet Kağıdı 32'li

Sofia’nın tuvalet kağıtlarının tümü kaliteli formda ama en sevdiğim Sofia 3 Katlı Doğal Sabun Kokulu Tuvalet Kağıdı 32’li olanı. Hem cilde hiç zararı olmayan muhteşem bir sabun kokusuna sahip hem de yumuşacık ve yoğun bir yapısı var. Kullandığınız zaman bu kadar yumuşak olup da su ile temas edince nasıl dağılmadığına siz de çok şaşıracaksınız. Klozete attığınızda ise eriyerek kaybolan adeta sihirli bir formülle üretilmiş. Performansına göre değerlendirmek gerekirse fiyatını sonuna kadar hak ediyor. Tuvalet kağıdı seçerken önceliğiniz sadece ucuz olması değil de kaliteli olmasıyla mükemmel bir seçim olacaktır.

Komili Tuvalet Kağıdı 32’li

Komili Tuvalet Kağıdı 32'li

Komili’nin çevre dostu üretim ile bizlere sunduğu Tuvalet kağıdı en sevdiğim ürünü. Ülkemizde ilk kez kullanılan bir teknoloji olan Viscosoft ile üretilmiş. Diğer tuvalet kağıtlarına oranla daha yumuşak, emiş gücü daha yüksek ve daha dayanıklı olmasının sebebi bu teknolojiymiş.%100 doğan selülozdan üretilen bu tuvalet kağıdını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Fiyatı da ürünün kalitesine göre çok iyi. Denedikten sonra benim gibi çevrenize tavsiye edeceğinizden de eminim. Yüksek performans düşük fiyat bir tuvalet kağıdı istiyorsanız daha doğru bir tercih olamaz.

 

Listede olmadığını ya da olması gerektiğini düşündüğünüz başka bir ürün varsa yorum yaparak bize yardım edebilirsiniz! Ayrıca buradaki bilgiler size faydalı olduysa sevdiklerinizin de faydalanması için paylaşarak onlara da ulaştırabilirsiniz!

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Tuvalet Kağıdı” üzerine 2 yorum

  1. Selpak Deluxe Reflesh kullanıyorum. Dediğiniz gibi güzel koktuğu gibi aynı zamanda kötü kokuları da yok ediyor. Bir kere Eczacıbaşı güvencesi var aslında bu markayı ipek kağıt olarak biliriz ama tabi ki herkes Eczacıbaşı diye bilir. Solo ve selpak vazgeçemediğim ürünlerdir ve en kaliteli ürünlere sahiptir.

    Cevapla
  2. kim nederse desin tuvalet kağıdı dediğinizde tek marka ortaya çıkar o markada selpak olacaktır. Bu marka işini çok iyi yapan ve kaliteyi ortaya koyan bir firmadır. Hani bazı ürünler vardır otoritedir. Ucuz ürünler en az otorite ürün kadar iyi bir izlenim bıraksa insanlar hemen onu tercih etmek isterler. Bana göre de otorite Selpak yani Eczacıbaşı firmasıdır.

    Cevapla

Yorum yapın