En İyi 11 Kargo Şirketi! (Hızlı & Güvenilir Teslimat!)

Son yıllarda evimiz için gerekli olan küçük bir eşyayı da ofisimizde kullandığımız elektronik cihazı da internetten alıyoruz. Online alışverişin sağladığı avantajlar, her gün yüz binlerce kişinin pazaryerlerini tercih etmesini sağladı. Ancak siparişi hızlı teslim almak veya bir ürünü sevdiklerimize göndermek için en iyi kargo şirketi seçimimiz son derece önemli hale geldi. Yanlış kargo seçimi ürünün hasarlı hale gelmesi, hiç teslim edilmemesi veya çok geç teslim edilmesi gibi problemlere sebep olabiliyor.

Ben, son 10 yıldır tüm alışverişimi online noktalardan yapıyorum. Üstelik şehir dışında yaşayan kardeşlerim ve arkadaşlarım için de sık sık kargo şirketlerini kullanıyorum. Bugün, hem hızlı hem de sorunsuz teslimatıyla ön plana çıkan en iyi kargo şirketlerini sizinle konuşmak istedim. Hazırsanız, başlayalım!

En İyi 11 Kargo Şirketi

Türkiye’de en iyi kargo şirketi bölge, şehir, ilçe ve hatta şubeye göre farklılık gösteriyor. Dolayısıyla yüz binlerce kişi için en iyi kargo şirketi olarak seçilen bir firma, bazı kişiler için en kötüsü olabiliyor. Aşağıda, genel anlamda müşteri memnuniyetini sağlayan ve daha az sorunla ön plana çıkan şirketleri listeledim. İşte farklı avantajlarıyla Türkiye’nin en iyi kargo şirketleri:

UPS

ABD merkezli UPS, dünyada 150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteriyor. En iyi kargo şirketi listesinde ilk sırada olmasını sağlayan özelliği ise hızlı ve güvenli bir teslimat gerçekleştirmesi. Türkiye’nin 81 iline kargo teslim ediyor ancak bazı ilçe ve beldelerde teslimat yapmadığını söylemek gerekiyor. Aynı zamanda bulunduğunuz yere kurye çağırarak da UPS’e teslim edebiliyorsunuz. Bununla birlikte yurtdışı ihracat ve hızlı kargo gibi hizmetleri de var. Fiyatları biraz yüksek olsa da ben, siparişlerimde UPS seçeneği varsa mutlaka seçiyorum. Son olarak en hızlı kargo şirketlerinden biri olduğunu da söylemeliyim.

Buraya tıklayarak UPS sitesini inceleyebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Türkiye’nin ilk kargo markası olan Yurtiçi, özellikle son yıllarda en hızlı kargo şirketi seçeneklerinden biri. Üstelik oldukça geniş bir dağıtım ağına sahip, bu sayede Türkiye’nin pek çok noktasına hızlı bir teslimat yapıyor. 1982 yılında kurulan Yurtiçi Kargo, günümüzde yurtdışı kargo gönderimi seçeneği de sunmaktadır. Yurtiçi kargo fiyatları, diğer kargo şirketlerine göre biraz yüksek olsa da güvenilir teslimat avantajıyla ön plana çıkmayı başarıyor. Ayrıca yurtdışı kargo gönderimi, e-ticaret için özel çözümler ve YK Plus gibi avantajlara da sahip.

Yurtiçi Kargo sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Aras Kargo

En çok tercih edilen ve en iyi kargo şirketleri arasında yer alan Aras, Türkiye’nin en eski kargo şirketlerinden biri. Ayrıca her geçen gün büyümeye ve hizmet alanını genişletmeye devam ediyor. Örneğin, acil kargolarınız için Aras Günaydın, 24 saat içinde teslim edilmesi gereken kargolarınız için Aras Uçak veya gönderi gününü kendiniz belirlemek isterseniz Aras Randevulu gibi hizmetleri terih edebilirsiniz. Aras Kargo, genellikle 2 – 3 iş günü içinde ürün teslimatı yapıyor.

Buraya tıklayarak Aras Kargo’yu yakından inceleyin.

Hepsijet

Özellikle Hepsiburada’dan sipariş verdiğim ürünler, Hepsijet ile ertesi gün teslim ediliyor. Aynı zamanda Hepsijet’in hızından memnun olan birçok müşteri de var. Daha önce Hepsiexpress ismiyle faaliyet gösteren Hepsijet, hız ve güvenli teslimat avantajıyla en iyi kargo şirketi listesindeki yerini alıyor. Üstelik fiyat olarak da çok uygun olduğunu söylemek mümkün.  Hepsijet’in aynı gün, ertesi gün ve standart plus paketleri bulunuyor. Bu paketler arasından tercih yaparak daha hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

Hepsijet sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Trendyol Express

Yaklaşık 40 şehirde hizmet veren Trendyol Express, tıpkı Hepsijet gibi hızlı teslimat fırsatı sunuyor. Trendyol’un bir kuruluşu olan Trendyol Express, 2018 yılında kurulmasına rağmen kısa sürede en iyi kargo şirketleri arasına girmeyi başardı. E-ticaret odaklı bir sistem olması nedeniyle de sektörün önemli isimlerinden biri. En önemli özelliklerinden biri ise 09:00 – 21:00 saatlerinde teslimat yapması. Pek çok kargo şirketi en geç 18.00’a kadar teslimat yapıyor.

Trendyol Express sitesini yakından incelemek için tıklayın.

PTT Kargo

Türkiye’nin her noktasına dağıtım yapmayı başaran PTT Kargo, bu özelliği ile diğer kargo şirketlerinden ayrılıyor. PTT Kargo ile Türkiye’nin en küçük köylerine bile gönderim yapabilirsiniz. Ancak dağıtım ağının da diğer şirketlere oranla daha yavaş olduğunu da söylemek mümkün. PTT Kargo, Kargomat ile 7/24 teslimat yapabiliyor. Bu elektronik dolaplar sayesinde en az temasla kargonuzu alabilirsiniz. PTT Kargo’nun öne çıkan diğer bir avantaj ise uygun fiyat sunması.

Buraya tıklayarak PTT Kargo web sitesine ulaşabilirsiniz.

Kolay Gelsin

2018 yılında kurulan Kolay Gelsin, inovatif çözümleriyle en iyi kargo şirketi olmayı hak ediyor. Daha önce Amazon’dan sipariş verdiyseniz mutlaka Kolay Gelsin Kargo şirketini görmüşsünüzdür. Kolay Gelsin, dağıtım gününde size özel mesaj atıyor ve evde değilseniz teslimat saatini değiştirme fırsatı sunuyor. Üstelik kargonuz size doğru yola çıktığında anlık olarak GPS takibi yapabiliyorsunuz. Açıkça söylemek gerekiyor ki, Kolay Gelsin hız konusunda rakiplerinden epey üstün.

Kolay Gelsin kargo şirketini incelemek için buraya tıklayın.

MNG Kargo

Yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren MNG Kargo, lojistik ve kargo alanlarının birçoğunda etkin bir rol oynuyor. Adresten alım, KOBİ sigortası, e-ticaret entegrasyonu, SMS ile bilgilendirme vb. hizmetlere sahip. Aynı zamanda ilk teknolojik aktarma merkezlerine sahip kargo şirketi unvanını da taşıyor. Bu sayede tüm kargolar el değmeden paketleniyor ve hızlı bir teslimat gerçekleştiriliyor.

MNG Kargo hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

DHL

En hızlı kargo şirketi, hiç şüphesiz DHL oluyor. DHL, dünyanın en büyük kargo şirketlerinden biri ve yaklaşık 200 ülkede teslimat yapıyor. Üstelik kilometrelerce uzak bir ülkeden gelen belge ve paketleri dahi 1 – 2 iş günü içinde teslim edebiliyor. Acil bir kargo gönderecekseniz veya alacaksanız mutlaka DHL şirketini tercih etmenizi öneririm. Karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu taşımacılığı ile 5 kıtada profesyonel kargo hizmeti veriyor.

Buraya tıklayarak DHL sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fedex

ABD merkezli Fedex, çok uluslu bir şirket olmanın avantajına sahip. Bu sayede yurtdışı kargoları çok daha kısa sürede ulaşıyor. Bununla birlikte Türkiye’de hem paket hem de belge teslimatları için de Fedex’i tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Fedex, TNT kargo şirketinin de sahibi. Fiyatları yüksek ancak özellikle yurtdışı siparişler için en hızlı teslimatı yapan şirketlerden biri. Dolayısıyla yurtiçine kargo göndermeyi veya yurtdışından sipariş vermeyi düşünüyorsanız Fedex’i tercih edebilirsiniz.

Fedex’i hemen incelemek için buraya tıklayın.

Git Kargo

Yeni nesil kargoculuk anlayışıyla en iyi kargo şirketi listemizde Git Kargo’da yer alıyor. Git Kargo’da tıpkı Kolay Gelsin gibi canlı takip özelliği sunuyor. Bu sayede kargonuzun durumunu anlık olarak öğrenebiliyorsunuz. Üstelik VIP teslimat, gün içi teslimat ve standart teslimat gibi farklı paketleri ile kargonuzun varış süresini de ek ücretle değiştirmeniz mümkün.

Git Kargo web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

En iyi kargo şirketleri içeriği ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. İçeriği beğendiyseniz paylaşım butonlarına tıklayarak bizi destekleyin!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 11 Kargo Şirketi! (Hızlı & Güvenilir Teslimat!)” üzerine bir yorum

  1. En iyi kargo şirketi demek baya iddaalı bir cümle olur. Kime göre neye göre iyi, kargo firmasının yüzü personelidir. İsmi duyulmamış bir kargo olsun personeli sıcak kanlı ve bende memnuniyet bırakıyorsa benim için o iyi firmadır. İsterse en iyi bilinmiş firma olsun personeli işini düzgün yapmıyor insanlar mağdur oluyorsa işte o firma en kötü firmadır. Şikayet sitelerinde en iyi kargo firması diye yazılan tüm firmaların olduğunu görmek şaşırtıcı olmasa gerek.

    Cevapla

Yorum yapın