En İyi Saç Dökülmesine Karşı 10 Şampuan (Saçlarınız Dökülmesin!)

Saç dökülmesi internette klişe ve bilinçsiz bilgilerin en çok yer aldığı alanlardan biri. Saçları son 2 yıldır dökülen biri olarak bunun farkında olduğumu söyleyebilirim. Bu süreçte hem internet hem doktor tavsiyeleriyle birçok bilgi edinmiş biri olarak sizlere özel bir liste oluşturdum. En iyi saç dökülmesine karşı şampuan markaları arayanların bu listeyi dikkatle okuması gerektiğini söyleyebilirim. Gelin beraber şampuan markalarını inceleyelim.

En İyi Saç Dökülmesine Karşı 10 Şampuan

Dökülme karşıtı şampuanların fiyat skalasının oldukça geniş olduğunu herkes fark etmiştir. Peki bu fark neden? En iyi önlem pahalı şampuanlar mı? Bu listede bu ve diğer birçok sorunun cevabını bulacağınızı düşünüyorum. Listeye aldığım farklı bütçelerden şampuanları size uygun olması durumunda mutlaka deneyin. Bu şampuanlar internette yorumları en iyi olanlar arasından oluşuyor.

Bioblas Siyah Sarımsak Şampuanı 1000ml

Bioblas Siyah Sarımsak Şampuanı 1000ml

Bitkisel serum katkılı formülle saçları besleyen, siyah sarımsak özüyle saçınızın dökülmesine engel olan Bioblas Siyah Sarımsak Şampuanı, saçların yağ dengesini korumak için kullanabileceğiniz en iyi şampuanlar arasında. Saça parlaklık ve ışıltı sağlayan Bioblas, içerik olarak zengin sülfür, vitamin ve aminoasit barındırıyor. Özellikle yıpranmış saçlar için tam bakım sağlayan marka, kullanabileceğiniz en iyi saç dökülmesine karşı şampuan markaları arasında yer alıyor. Benim evde son 4 aydır tercih ettiğim ve oldukça memnun olduğum bu marka, fiyatıyla da kullanıcılarını mutlu ediyor diyebilirim. Fiyat – performans olarak en iyi saç dökülmesine karşıt şampuanlar arasında.

Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 400 ml

Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 400 ml

Sebamed saç dökülmesine karşı şampuan arayan ve bütçe sorunu yaşamayacak olanlar için en iyi tercihler arasında yer alıyor. Listede yer alan diğer birçok şampuanın 2 katından daha fazla fiyat asahip olan bu ürün, tamamen saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için üretildi. Erkek ve kadınların ortak olarak kullanabildiği şampuan, sağlıklı saç derisine sahip olmanız için birçok farklı yeteneğe sahip. Markanın farklı ürünleri bulunuyor bu nedenle alırken dökülme karşıtı aldığınıza emin olun. Yıpranma karşıtı ve benzeri ürünleriyle karıştırdığınız takdirde verim almanız oldukça zor.
Doğru ürün kullanımında saç yoğunluğunda %93 artış saç dökülmesinde %90 azalma sunan Sebamed, kesinlikle listenin yıldız ürünleri arasında yer alıyor.

Elidor Superblend Saç Bakım Şampuanı Saç Dökülmelerine Karşı Vitamin E Chia Tohumu Yağı Arginine

Elidor Superblend Saç Bakım Şampuanı Saç Dökülmelerine Karşı Vitamin E Chia Tohumu Yağı Arginine

Elidor tarafından uzun bir zamandır aynı formülle piyasaya sürülen Elider Superblend, internette en çok olumlu yoruma sahip saç bakım şampuanları arasında yer alıyor. Saç için gerekli tüm vitamin, protein ve yağları içeren bu şampuan, Chia tohumu yağı ve arjinin içeren bir formüle sahip. Bu iki formül sayesinde saç dökümünü 10 kat düşürdüğü söylenen Elidor’un, saç dökülmesiyle karşı karşıya kalan herkes tarafından kullanılmasını tavsiye edebilirim. Fiyat olarak oldukça uygun bu nedenle düzenli kullanım sonucu bütçenizi çok fazla etkilemeyecektir.

Kerastase Specifique Bain Prevention-Normal Saçlar İçin Dökülme Önleyici Şampuan 250ml (Erkeklere ve Kadınlara özel)

Kerastase Specifique Bain Prevention-Normal Saçlar İçin Dökülme Önleyici Şampuan 250ml (Erkeklere ve Kadınlara özel)

Listede yer alan en pahalı ürünlerden olan Kerastase, internette kullanıcılar tarafından 4.8/5 olarak puanlandırılmış durumda. Saç dökülmesine karşı olarak geliştirilen formül, saç derilerine ve köklerine doğrudan etki ediyor. Sahip olunan saçları güçlendiren ve etkin hale getiren Kerastase, kullanıcılarına uzun vadeli çözümler sunuyor. İçinde Arjinin bulunduğu için saçlara direkt protein oluşturan şampuan, saçlarınızın güçlenmesini sağlıyor. Rakiplerinden en önemli farklarından biri ise Glukolipid içeriği sayesinde saç köklerine enerji katması ve saçların bakımını sağlıyor olması diyebilirim. Fiyat olarak belirli bir skala aralığında karar vermek zorunda değilseniz bu ürünü kesinlikle tavsiye edebilirim.

Clear Besleyici Şampuan Kepeğe Karşı Etkili Saç Dökülmesine Karşı 600 ML

Clear Besleyici Şampuan Kepeğe Karşı Etkili Saç Dökülmesine Karşı 600 ML

Listede fiyat olarak en uygun ürünler arasında yer alan Clear, saçlara 3 adımda doğru etkiyi kattığını söylüyor. Nemlendirme, canlandırma ve parlatma etkisine sahip olan şampuan, kepekleri ortadan kaldırmak içinde kullanılıyor. Bio Booster formülüyle hizmet veren şampuan, saç derisi ve saç bakımı yapmak isteyenlere oldukça özel bir deneyim sunuyor. Ginseng özü içeren şampuan, klinik testlere göre saç derisinin doğal koruyucu katmanını etkinleştirerek, uzun süreli koruma sağlıyor. Saç dökülmesini engellemeyi ise kepeklerle mücadele ederek başarıyor.

Revox Men’s Shampoo Erkeklere Özel Şampuan 400 ml

Revox Men's Shampoo Erkeklere Özel Şampuan 400 ml

Erkeklere özel saç bakım şampuanı olan Revox; magnezyum, çinko, bakır ve gluconate karışımından oluşuyor. Saçların multi mineral kombinasyonuyla beslenmesini sağlayarak, köklerinden uçlarına kadar güç sağlayan Revox, 18 farklı bitkinin özünün birleşiminden oluşuyor. Benim internette hakkında çok çok iyi yorumlar okumamış olmama rağmen şans verdiğim markalar arasında yer alan Revox’un hiç fena olmadığını söyleyebilirim. Saç dökülmeniz ileri seviyede değilse işe yarayabilir. Kullanmadan önce sizinle benzer saç yapısına sahip olan kullanıcıların yorumunu okumak için internet pazar yerlerini kullanabilirsiniz.

Novocrin Placenta Şampuan Saç Dökülmesine Karşı 300 Ml 2 Kutu

Novocrin Placenta Şampuan Saç Dökülmesine Karşı 300 Ml 2 Kutu

Novocrin hakkında internette en pozitif yorum alan saç dökülmesi karşıtı şampuanlar arasında yer alıyor. Bu nedenle bu markanın listede olmasını istedim. Kendim kullanmamış olsam bile internette hakkında okuduğum yorumlar epey dikkat çekiciydi. Durdurulamayan saç dökülmesi için kullanan birçok kişi üründen memnun kaldığını belirtmiş. Ürünün ithal olduğunu Türkiye’de üretilmediğini bu nedenle alanların orijinal olduğundan emin olması gerektiğini söyleyebilirim. Ben bu üründe değil ama başka ithal ürünlerde bu konuda oldukça sorun yaşadım. Satın alanların kesinlikle güvenilir sitelerden alması gerekiyor.

Alpecin Kafein Şampuan 250 Ml Caffeine Shampoo

Alpecin Kafein Şampuan 250 Ml Caffeine Shampoo

‘’Uzmanlar kahvenin saç dökülmesine çözüm üretebileceklerini tespit etti’’ varsayımından yola çıkarak üretilen bu şampuan listede yer alan diğer şampuanlardan içerik olarak oldukça farklı. Kahvenin içinde kafein maddesinin saç derisindeki folikülleri uyarması nedeniyle ortaya çıkarılan formül, saç dökülme problemiyle karşı karşıya kalanlara yeni bir çözüm üretmiş oldu. Hepinizin benim gibi o zaman neden şampuan kullanayım bol bol kahve içerim dediğini duyar gibi oldum. Saçlarınızın bu etkiyi alması için günde 60 fincan kahve tüketmeniz gerekiyor. Bu yüzden gelin bu sevdadan vazgeçin ve Alpecin Kafein Şampuana bir şans verin. Ben de Bioblas’a ara verirsem bu markayı mutlaka kullanmayı düşünüyorum.

Head&shoulders Şampuan Kadınlara Özel Dökülme Karşıtı 400 ml x 3

Head&shoulders Şampuan Kadınlara Özel Dökülme Karşıtı 400 ml x 3

Saç dökülmesine karşıt şampuanlar ararken bir şampuanın kadınlara ya da erkeklere özgü olması benim dikkatimi genelde çeken durumlar arasında yer alıyor. Bu konuda kişiselleştirilmiş şampuanların farklı saç yapılarına sahip olmamız nedeniyle daha başarılı olacağını düşünüyorum. Bu konuda bilim dünyasında farklı görüşler olduğunu da belirtmem gerekiyor tabi. Head Shoulders, kepek ve kopmaya bağlı saç dökülmesi için Derma&Pure çözümü sunuyor. Bu çözüm kuruluk, yağlanma, kaşındı gibi durumların kepeğe bağlı olması durumunda size önemli bir kurtarıcı oluyor. Düzenli kullanım ile başarı elde edebileceğiniz kadınlara özel dökülme karşıtı şampuanı Head Shoulders’i tavsiye ediyorum.

Vichy Dercos Energising Şampuan Saç Dökülme Karşıtı 400ml

Vichy Dercos Energising Şampuan Saç Dökülme Karşıtı 400ml

İnternette belli bir fiyatın üzerinde yer alan çoğu şampuanın oldukça iyi yorumlara sahip olduğuna sık sık şahit oluyorum. Vichy Dercos bu konuda yeterince iyi bir örnek değil fakat 4.2/5 gibi bir başarı oranına sahip. Benim bu markada dikkatimi çeken konu patentli bir molkül olan Amineexxi ile saçların zayıflamasını engellemeleri, buna bağlı saç dökülmelerini çözüme kavuşturmaları dikkatimi çekti. PP, B5, B6 vitaminlerinin de yer aldığı şampuan 154 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre

Daha güçlü hissedilen saçlar**: %78

Daha canlı hissedilen saçlar** % 76

Başarı oranına sahip. Fiyatının ise pahalı olduğunu başta belirtmiştim. Bütçenizin uygun olması durumunda bu ürünü de kullanmanızı tavsiye edebilirim.

Sizin için en iyi saç dökülmesine karşıt şampuan listesi oluşturduğum bu içeriği sevdiklerinizle aşağıda yer alan butonlar üzerinden hemen paylaşın! Sizin de listede bu olmalıydı dediğiniz şampuanları yorum olarak yazmanızı heyecanla bekliyorum!

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın