En İyi Kedi Konserve Mama Markaları

En yakın arkadaşlarımız olan kedilerimize en iyi mamaları yedirmek istemez miyiz? Her zaman aynı tadı almaktan hoşlanmayan kediler haliyle devamlı aynı mamayı özellikle de bu mama kuruysa yemekten hiç hoşlanmazlar. Doğaları gereği bildiğiniz üzere su içmeye pek meyilli olmayan minik dostlarımıza devamlı kuru mama yedirmek pek sağlıklı olmayabiliyor. İhtiyacı olan suyu almasına yardımcı olarak böbrek problemi ile karşılaşmamak için de konserve mamalardan faydalanılabilir. Kısacası kediler için hem ödül niteliğinde hem de sağlıklı besin olarak konserve mama verilmesi gerekiyor. Sizin için bugün en iyi kedi konserve mamaları için özel bir liste hazırladım.

En İyi 9 Kedi Konserve Maması

Minik dostlarımızın bayıldığı konserve mamaları seçerken dikkat etmemiz gereken pek çok şey var. Sağlıklı olması ilk önceliğimiz olmalı. Sonrasında kedinizin dama tadına uygun olanı seçmelisiniz ki hem keyifle yesin hem de sağlıklı olsun. İhtiyacı olan besin değerlerini karşılaması da şart tabi ki. Tüm bu özellikleri taşıyan iyi bir marka seçmelisiniz ki kedinizin sağlığını riske atmayasınız. Uzun süren araştırmalarım sonucu en iyi kedi konserve mamalarını buldum ve sizinle de paylaşıyorum. Minik dostlarınızı mutlu etmek için inceleyin derim!

Reflex – Plus Biftekli Kedi Konserve Pate İçinde Et Parçacıklı

Reflex – Plus Biftekli Kedi Konserve Pate İçinde Et Parçacıklı

Her ırka ait kedinin rahatça tüketebileceği bir konserve mama önerim var. Reflex markasının plus biftekli kedi konserve pate içinde et parçacıklı mamasını kesinlik tüm minik dostlarımıza almanızı tavsiye ederim. İçerisinde bulunan ham protein sayesinde kedilerinizin kas yapısının güçlenmesine yardım eder. Sindirim sağlığını da destekler ve sindirimi kolaydır. İhtiyacı olan besinlerin tamamını bu yaş mamadan alabileceği şekilde formüle edilmiştir ve bu sayede kedinizin tüm besinlerden maksimum verim almasını sağlar. İçerisinde et parçacıkları da bulunan bu püre kıvamlı mamaya kediniz bayılacak!

 • İçerik : Et ve Hayvansal Türevler ( %4 Dana Eti), Tahıllar, Balık ve Balık Türevleri, Bitkisel Kaynaklı Proteinler, Mineraller
 • Vitaminler : Vitamin A, Vitamin D, Vitamin E, Vitamin C, Vitamin B1- B2- B3- B6- B9, Vitamin K

MyCat – Tahılsız Sığır Etli Kedi Konservesi

MyCat – Tahılsız Sığır Etli Kedi Konservesi

Tüm minik dostlarımızın yiyebileceği mama türlerinden bir önerim de MyCat markasının konserve maması olacak. MyCat’in onlarca farklı içerikte konserve kedi maması bulunuyor. Kedinizin damak zevkine göre istediğinizi tercih edebilirsiniz çünkü hepsi gönül rahatlığıyla alabileceğiniz sağlıklı içeriklere sahip. Mamanın formülü oluşturulurken kedilerin içgüdüsel beslenme alışkanları dikkate alınarak tasarlandığından onların içgüdüsel beslenme alışkanlıkları ile uyuşur ve bayılarak yerler. %100 tahılsız olması dolayısıyla da kedinizin ihtiyacı olan tüm besinleri karşılar ve sindirimi kolaylaştırır.

 • İçerik : Et ve Hayvansal Türevler (Kırmızı Et- Sığır Eti)
 • Vitaminler : Vitamin A, B6- B12, Çinko, Demir, Fosfor, Selenyum

Proline – Biftekli Sos İçinde Yetişkin Kedi Konservesi

Proline – Biftekli Sos İçinde Yetişkin Kedi Konservesi

Doğal ve katkısız mamaları ile bilinen Proline markasını hala bilmeyen kedi dostu var ise öğrenmesi için en iyi konserve mamaları listeme aldım. Proline’ın Biftekli sos içinde yetişkin mamasını sağlıklı bir mama istiyorsanız tercih edebilirsiniz. İçerisinde aroma ve renklendirici bulunmuyor ve %100 doğal içerikli bir mamadır. Ayrıca koruyucu madde de içermiyor. Yüksek proteinli olduğu için kedisinin ihtiyacı olan tüm besinleri karşılar. Kedinizin sindirimini zorlaştıracak hiçbir madde de bulundurmayan bu konserve mamayı almanızı tavsiye ediyorum.

 • İçerik : Et ve Hayvansal Türevler ( %4 Dana Eti), Tahıllar, Mineraller
 • Vitaminler : Vitamin D3, Vitamin E, Bakır, Manganez, Çinko, Ham Lif

Gourmet –  Gold Somon ve Tavuklu Konserve

Gourmet -  Gold Somon ve Tavuklu Konserve

Gourmet markasına ait son derece sağlıklı bir mama önerim var. Kediniz için seçebileceğiniz en doğal mamalardan biri kesinlikle gol somon ve tavuklu konserve olacaktır. Koruyucu, renklendirici ve aroma içermeyen doğal ve katkısız bir yapıya sahip. Katkısız olduğu için kedinizin sindirimini de asla zorlaştırmaz. Yüksek protein ve yağ dengesi sayesinde kedinizin ihtiyacı olan bütün besinleri karşılar. Somon ve tavuk etini kahverengi bir sos ile birleştiren Gourmet, minik dostlarınızın vazgeçilmezi olacak bir mama üretmişler.

 • İçerik : İşlenmiş et ve et ürünleri (%4 somon, %4 tavuk), Bitkisel protein özü, mısır, balık ve balık yan ürünleri
 • Vitaminler : Vitamin D3, Ham Protein, Mineraller, Bakır Sülfat, Vitamin E

Pro Plan – Sterilised Balıklı Pouch Konserve

Pro Plan – Sterilised Balıklı Pouch Konserve

Poşet mamaların en iyilerinden olan Pro Plan markasının balıklı konserve mamasını kedilerinize mutlaka denetmelisiniz. İçerisinde bulunan parça etler ve okyanus ürünlerinin eşsiz bir sosla karışımından oluşan bu konserme mamayı yedikten sonra kedilerinizin başka mamalara yaklaşmayacağına eminim. Özellikle kısırlaştırılmış kedilerin damak tadına uygun olarak formüle edilen bu yaş mamada kedilerin ihtiyacı olan tüm besinler bulunuyor. Sindirimi de gayet kolay bu lezzetli mama ile kedilerinizi bir an önce tanıştırmalısınız.

 • İçerik : Et Ve Hayvan Türevleri, Bitkisel Protein özü, Yumuşacaklar ve Kabuklular (%4 Karides), Balık ve balık türevleri (%4 Ton Balığı)
 • Vitaminler : Vitamin A, Vitamin D3, Protein, Mineraller, Bakır Sülfat, Çinko, Ham Lifler

Nutri Feline- Ton ve Alabalıklı Tahılsız Kedi Konservesi

Nutri Feline- Ton ve Alabalıklı Tahılsız Kedi Konservesi

Yetişkin kedilerinizin ihtiyacı olan tüm besinleri barındıran tam beslenme sağlayan Nurti Feline markasının ton ve alabalıklı tahılsız konservesini daha önce duydunuz mu? Yüksek besin değerine sahip, doğal, katkısız ve uygun fiyatlı bu konserve mamadan minik dostlarınızı mahrum bırakmamanız için en iyiler listeme aldım. İçerisinde yapay renklendirici, aroma, koruyucu ve katkı maddesi bulunmadığı için hem sağlıklıdır hem de kedilerin sindirimini kolaylaştırır. Yüksek protein ve dengeli yağlar ile kedinizin için gerçek bir besin deposu olan bu konserve mamaya bir şans vermelisiniz.

 • İçerik : Ton Balığı (%41), Alabalık (%4), su, mineraller
 • Vitaminler : Vitamin A, Vitamin D3, Protein, Mineraller, Bakır Sülfat, Çinko, Ham Lifler

Plaisir – Sığır Etli Pate Kedi Konservesi

Plaisir – Sığır Etli Pate Kedi Konservesi

Kedilerin en çok sevdiği lezzetlerden biri olan konserve mamalardan alırken Plaisir markasının sığır etli pate kedi konservesine bir şans vermenizi tavsiye ederim. Tadını baktıktan sonra kedinizin en sevdiği marka olacağına inanıyorum. Poşet konserve mamaların içerisinde en lezzetli ve en uygunu olduğunu da ayrıca eklemeliyim. Püre formu sayesinde kedilerinizin hem kolayca yiyebileceği bir kıvamı vardır hem de sindirimi kolaydır. Yüksek protein içeriği ile 1 yaş ve üzeri kedilerin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde formüle edilmiştir.

 • İçerik : Et ve Hayvansal Ürünler ( sığır eti %4), Şekerler, Renklendiriciler, Mineraller
 • Vitaminler : Vitamin D3, Vitamin E, Vitamin B1, Biyotin, Ham Lif, Ham Protein, İyot, Çinko, Bakır, Manganez

N&D Ocean –  Levrek Sardalya ve Karidesli Kedi Konservesi

N&D Ocean -  Levrek Sardalya ve Karidesli Kedi Konservesi

Kedinizin ve bütçenizin bayılacağı harika bir konserve mama önerim var. N&D Ocean markasına ait levrek sardalya ve karidesli konserve mamasını minik dostunuza mutlaka denetmelisiniz. Yüksek besin değeri sayesinde ihtiyacı olan her şeyi karşılayacak bir yaş mama ve fiyatı da oldukça makul. Farklı bir yaş mamadan geçiş yapacaklar için ise eski mamasına katarak yavaş yavaş değiştirmelerini öneririm. Püre formu sayesinde yemesi de sindirmesi de kedileriniz için çok kolay olacak.

 • İçerik : Levrek (%35), Sardalya (%20), Morina Balığı Filetosu, Tatlı Patates, Karides(%5), Balık Yağı, Mineraller
 • Vitaminler : Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin E, Kolin Klorür, Manganez, Çinko

Schesir – Multipack Sığır Etli ve Ton Balıklı Yetişkin Kedi Konservesi

Schesir – Multipack Sığır Etli ve Ton Balıklı Yetişkin Kedi Konservesi

Kediniz için en iyi olduğunu düşündüğüm yaş mamayı en sona sakladım. En iyi kedi konserveleri üreten markalardan biri kesinlikle Schesir. Bu markaya ait multipack sığır etli ve ton balıklı yetişkin kedi konservesini bütçesi uygun olan herkesin kedisine almasını öneririm. Doğal ton balığı ve biftek kullanılarak üretilen bu mamanın içerisinde renklendirici ve koruyucu bulunmuyor. Doğal ve organik yapısı sayesinde kedilerinizin sindirimini de kolaylaştırıyor. İçerisindeki yüksek vitamin ve minareller ile kedinizin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri de karşılıyor.

 • İçerik : Ton Balığı (%53), Biftek (%6), Pirinç (%1.5)
 • Vitaminler : Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin E, Taurin vitamini

Minik dostlarınızın ihtiyacı olan besinlerin tamamını karşılayacak ve onların en sevdiği lezzetlerden olan konserve mamaların en iyilerini listelediğim içeriği beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin. Kedinizin sevdiği ve önerebileceğiniz farklı bir konserve mama var ise yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kedi Konserve Mama Markaları” üzerine bir yorum

 1. Ben bugüne kadar konserve almadım kedime sürekli miskas mamasından yer gayettde keyfi yerinde. Ama merakta etmedim değil acaba bu konserveleri yiyince keyfi nasıl olacak. Yazı için teşekkürler yarın Proline biftekli kedi mamasını alacağım bakalım kedim mutlu olacak mı?

  Cevapla

Yorum yapın