En İyi Kedi Tuvaleti

Kedilerin en temel bakım ürünlerin biri olan tuvalet kapları minik dostlarımız için hayati önem taşır. Tuvalet ihtiyaçlarını rahat hissetmedikleri bir ortamda gideremedikleri için rahat bir ortam arayışına girebilirler ve bu istemediğimiz sonuçlara sebep olabilir. Piyasada birbirinden farklı onlarca çeşit kedi tuvalet kabı bulunmakla birlikte her kedi her tuvalet kabına aynı tepkiyi vermiyor. Bazı kediler otomatik tuvalet kaplarını reddederken bazıları benimsiyor ya da bazıları kapalı tuvalet kaplarında bazıları açık tuvalet kaplarında rahat hissediyor.

En İyi 10 Kedi Tuvalet Kabı

Kedilerinizin rahatça ihtiyaçlarını giderip sağlık sorunları yaşamaması için doğru tuvalet kabı seçimi yapmanız gerekiyor. Piyasadaki tuvalet kaplarının çoğunu kedinizin ne tepki vereceğini kestiremeyeceğiniz için denemeden de bilemeyeceksiniz. Siz ve minik dostlarınızın hayatını kolaylaştırmak için kedi tuvalet kaplarının en iyilerini araştırarak bir listede topladım. Listeyi inceledikten sonra tuvalet kapları arasında kolayca karşılaştırma yaparak alabilirsiniz. Kedinizin iki adet tuvalet kabının ideal olduğunu da ayrıca hatırlatmak isterim.

Petzanya – Kapalı Kedi Tuvaleti – Standart Boy

Petzanya – Kapalı Kedi Tuvaleti – Standart Boy

Genelde minik dostlarımızın kendileri en rahat hissettikleri tuvalet formu kapalı olanlardır. Petzanya markasının kapalı kedi tuvaletini de bu anlamda denemenizi öneririm. Temizliği oldukça kolay yapılacak şekilde dizayn edilmiştir. Kolayca açılıp kapanan bir tasarımı olduğundan kolayca da yıkanabiliyor. Üst kısmında bulunan hava filtreleri sayesinde de koku yapmıyor. Üretiminde kullanılan plastik malzeme kaliteli olduğu için hem koku oluşumunu engelliyor hem de yıkanmaya uygundur. Hijyenik yönleri göz önünde bulundurulduğunda hem kediniz hem eviniz için oldukça ideal bir tuvalet kabı olabilir.

Petzanya – 3 Katlı Elekli Kedi Tuvaleti

Petzanya – 3 Katlı Elekli Kedi Tuvaleti

Kediler için ideal tuvalet kaplarından olan elekli tuvalet almak isterseniz Petzanya markasının elekli 3 katlı tuvalet kaplarını incelemenizi öneririm. Hem kurulumu hem temizlenmesi oldukça basit olan bu tuvalet kaplarını kedinizin de sizin de seveceğinize eminim. 3 parçadan oluşan bu elekli tuvaleti aldıktan sonra temizlemek için ayrıca kürek almanıza gerek kalmıyor. Elekli sistemi sayesinde kum kolayca ve pratik bir şekilde temizlenebiliyor. 32x 11 x 50 cm ölçülere sahip olan bu elekli tuvalet kabını kedileriniz için incelemenizde fayda var.

Petzanya – Açık Kedi Tuvaleti

Petzanya – Açık Kedi Tuvaleti

Açık kedi tuvaletleri hem en ekonomik tuvaletler oldukları için hem de ekstra aksesuar gerektirmediği için en çok rağbet gören ürünlerdendir. Özellikle yavru kediler ve yaşlı kediler için kolay kullanıma sahip olduğundan tercih edilebilir. Açık ve yayvan ağıza sahip bu tuvalet kaplarını kedinizin boy ve kilosuna uygun seçerseniz kum hiçbir şekilde dağılmayacağından hem siz hem kediniz için hijyenik bir yaşam alanı oluşur. Kapalı tuvaletlere nazaran daha kolay ve pratik bir temizlemesi olduğundan işlem kısa sürer ve bulunduğu ortam da kötü koku oluşmaz.

Trixie – Kapalı Elekli Kedi Tuvalet Kabı

Trixie – Kapalı Elekli Kedi Tuvalet Kabı

Kedi ürünleri denince akla ilk gelen markalardan olan Trixie’nin en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan kapalı elekli kedi tuvalet kabından bahsetmek istiyorum. Daha önce bu markanın herhangi bir ürününü deneme şansı bulduysanız tuvalet kaplarını da hiç düşünmeden alacağınıza eminim. Bilmeyenler için özellikle listeye ekledim. Elekli sisteme sahip olduğu için temizlemesi oldukça kolaydır ve düşük kum tüketimi sağladığı için de oldukça avantajlıdır. Üst kısmındaki karbon filtre sayesinde kötü koku oluşumu da engellenir. Bütçeniz uygunsa almanızı önereceğim en iyi tuvalet kaplarından biridir.

Petstyle – Comfort Kürekli Kedi Tuvaleti

Petstyle – Comfort Kürekli Kedi Tuvaleti

Minik dostlarınız özellikle ihtiyaçlarını giderirken çevreye kum vs. saçarak kirletmeye meyilli ise en doğru tercihlerden biri Petstyle markasının comfort serisi tuvalet kapları olacaktır. Derin ve geniş formları sayesinde hem kedileriniz daha rahat eder hem de etrafı kirletmezler. Pratik ve hijyenik kullanım için tasarlanan bu tuvalet kabının görüntüsü de gayet hoş olduğu için istediğiniz yere koyabileceksiniz. Temizlenmesinin kolay oluşunun yanı sıra uygun fiyatlı oluşu da ayrıca tercih sebebiniz olabilir. Temizle küreğinin de ürünle birlikte geldiğini ayrıca eklemek de fayda var.

Çınar – Yüksek Kenarlıklı Açık Kedi Tuvaleti –Gri

Çınar – Yüksek Kenarlıklı Açık Kedi Tuvaleti –Gri

Çınar markasının yüksek kenarlıklı açık kedi tuvaletini de en iyi açık tuvaletlerden olduğunu düşündüğüm için listeye ekledim. Farklı bir rengini de seçebilirsiniz ama bence en hoş duran gri. Yaramaz patili dostlarımız için özel tasarlanan yüksek kenarları sayesinde tuvalet ihtiyaçlarını giderirken etrafı kirletemeyecekler. Temizliği de oldukça pratik olan bu tuvaletin üretildiği plastik de koku yapmaya malzemeden üretilmiştir. Kedilerin en rahat ettikleri tuvaletlerden biri olan açık tuvalet formu sayesinde alışması çok kısa sürecek ve hemen benimseyecektir. Uygun fiyatlı oluşu da düşünmeniz gereken özelliklerinden biri.

Ferplast – Nip Plus 20 Tuvalet Kabı

Ferplast – Nip Plus 20 Tuvalet Kabı

Kedilerinizin rahatça kullanabileceği ringli sisteme sahip bir tuvalet kabı önerim var. Ferplast markasına ait Nip Plus 20 serisinin tuvalet kabını minik dostunuzun konforu için incelemenizi öneririm. Kalitesine bakılınca fiyatını gayet makul bulacağınız bir tuvalet kabı olduğunu düşünüyorum. Kedi kumunu kaba 5 cm kalacak şekilde sermeniz ve kedinizin rahat erişeceği bir yere bırakmanız yeterli. Temizliği gayet pratik olan bu tuvalet kabını hem kedinizin hem sizin daha kaliteli bir yaşam alanına sahip olmanız için her gün temizlemeniz öneriliyor.

Moderna – Flip Cat Kolay Açılır Filtreli Büyük Kediler İçin Kapalı Kedi Tuvaleti

Moderna – Flip Cat Kolay Açılır Filtreli Büyük Kediler İçin Kapalı Kedi Tuvaleti

Büyük kedilerin tuvalet ihtiyaçları özellikle kapalı ortamda kötü koku yaptığı için sorun oluşturur. Moderna’nın Flip Cat serisinin filtreli kapalı tuvalet kabı sayesinde kötü koku oluşumu engelleniyor. Böylece hem kediniz hem de siz daha huzurlu ve konforlu bir ortamda oluyorsunuz. Tuvaleti sökmeye gerek kalmadan temizlenebilen pratik bir temizliğe sahip bu tuvalet kabını incelemenizde fayda var. Kapalı tuvaletlerin en kullanışlı modellerinden biri olduğunu göreceksiniz. Üst kısmındaki filtre kötü kokuyu engellerken alt kısmını dilerseniz çıkararak açık tuvalet olarak da kullanabilirsiniz.

Imac – Duo Açık Kedi Tuvalet Kabı ve Kürek

Imac – Duo Açık Kedi Tuvalet Kabı ve Kürek

Imac markasının Duo serisine ait açık kedi tuvalet kaplarını hala bilmeyen kedi dostları varsa kalmasın diye en iyiler listeme ekledim. Birbirinden güzel renk seçenekleri bulunan bu tuvalet kaplarından hoşunuza giden rengi alarak minik dostunuz için sunabilirsiniz. Rahat kullanımı sayesinde kısa zamanda benimseyebileceği bir tuvalet kabı olacağını düşünüyorum. Geniş ve siperlikli yapısı sayesinde kediniz etrafı kirletmeden ihtiyacını giderebilir. Temizliği de oldukça pratik ve kürek de ürünle birlikte geliyor. Sağlam ve kaliteli plastikten üretildiği için uzun yıllar kullanabilirsiniz.

PetSafe – Deluxe Kristal Kumlu Kedi Tuvaleti

PetSafe – Deluxe Kristal Kumlu Kedi Tuvaleti

Bütçenizi aşmıyorsa üst düzey bir kedi tuvaleti önerim olacak. Petsafe markasının deluxe kristal kumlu kedi tuvaletini kesinlikle kedinize almalısınız derim. Sadece kristal kum kullanımı için özel olarak tasarlanan bu kedi tuvaleti sadece kediniz için değil sizin de müthiş rahatlık olacak. Bir paket kristal kum kedinize yaklaşık bir ay yetecektir. Paketin tamamını kedi tuvaletinin kum kısmına koymanız yeterli. Kendi sistemi ile kötü koku oluşumunu da engelleyerek bir ay sizi rahatsız etmeyecektir. Bir ayın sonunda yeni kumu eklemeden alt kısma biriktirilmiş torbayı çıkarmanız yeterli. Her bakımdan kullanışlı ve pratik bu tuvalet kabını kesinlikle herkese öneriyorum.

Kedileriniz en temel ihtiyaçlarından biri olan tuvaleti en konforlu şekilde karşılayabilmeleri için hazırladığım en iyi tuvalet kaplarını beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin. Eklemek istediğiniz farklı bir tuvalet kabı varsa yorum bırakabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kedi Tuvaleti” üzerine 2 yorum

  1. Petzanya elekli kedi tuvaleti gerçekten iyi fikirmiş bizim kedi dışarıda bahçede kumlu bir alan yaptık sürekli oraya çıkar birde ayağı ile gömer. Zaten içgüdüsel olarak tuvalet alışkanlığı olan kediler. Tuvalet alışkanlığını çok rahat kazanıyorlar.

    Cevapla
  2. Proline kedi kumu kullanıyorum ortalama 14 günde 1 kumu değiştiriyorum. Kedim bu kuma tuvaletini yapmaya 1 günde alıştı ilk gün kuma koydum ve gözlemledim. Kuma tuvaletini yaptığında onu ödüllendirdim. Zaten kuma tuvaletini yaptıktan sonra oraya kokusunu bırakarak işaretledi. Şuan sadece 14 günde 1 kumu komple değişiyorum. Değişmez isem koku yapıyor.

    Cevapla

Yorum yapın