En İyi Kedi Bakım Ürünleri

Minik dostlarımız kedilerin sağlıklı ve konforlu bir hayat sürmeleri için sağlıklı beslenme kadar bakımları da önemli. Temizlikleri ve hijyenleri için yıkamamız şart fakat doğru ürünleri mi kullanıyoruz? Yeterince temiz yıkayabiliyor muyuz? En iyi kedi bakım ürünlerini kullanmanın önemini biliyor musunuz? Yanlış kedi bakım ürünlerini kullanmanız hem onları arındırmaz hem de ciltlerine zarar vererek egzamaya dönüştürebilir. Tüylü dostlarımızın sık karşılaştığı problemlerden biri de bit ve pire gibi parazitlerin tüylerinde yaşamalarıdır. Kaşındırarak hem rahatlarını hem sağlıklarını bozarlar. En iyi arkadaşlarımıza en güzel şartlarda bakabilmemiz için kedi bakım ürünleri hakkında bir araştırma yaptım.

En İyi 10 Kedi Bakım Ürünü

Kedilerinizin ihtiyacı olan bakım ürünlerinin en iyilerini sizler için derlediğim bu içeriği okuduğunuz zaman diğer bakım ürünleri ile kolayca karşılaştırma yaparak satın alabileceksiniz. Listede bulunan ürünlerden tercih ettiğiniz takdirde hem minik dostunuzun hem de sizin yaşam kaliteniz aratacak. Sağlıklı ve konforlu olduğu için mutlu olan kediler sizi de mutlu edecek. Doğru şampuan seçimi, doğru pire damlası seçimi ve doğru fırça seçimi gibi önemli kararları bu liste sayesinde verebileceksiniz. Kedilerinizin sağlık problemlerini böylece en aza indireceksiniz.

Adams – Kedi Pire Tasması

Adams – Kedi Pire Tasması

Kedilerin en sık karşılaştığı sorunlardan olan parazitlerden uzak tutacak bir önerim var. Adams markasına ait pire tasması ile kediniz pire, bit gibi parazitlerden uzak kaşınmadan sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilir. Kaşınmanın şiddeti arttıkça sadece rahatı değil cildi tahriş olacağı için sağlığa da bozulacak olan minik dostunuz için düzenli kullanmanız gereken bakım ürünlerden biri kesinlikle pire tasması. Adams markasını tercih ederseniz 4 aya kadar parazitlerden koruyacağı gibi kesin sonuç da vadediyor.

Apex – Kedi Şampuanı

Apex – Kedi Şampuanı

Kedilerin temizliğinin en önemli aşamalarından biri olan yıkanmaları için en doğru yardımcılardan biri Apex’in kedi şampuanı olabilir. Kediler için tasarlanan özel formülü sayesinde minik dostunuzun cildine hiçbir zarar vermeden onu kirlerinden arındırarak rahatlatır. Tüylerinin daha sağlıklı ve parlak olmasına yardımcı olan bu şampuanı denemenizi öneririm. Lavanta kokusu ile de kediniz tertemiz olmasını sağlarken aynı zamanda güzel kokmasını da sağlar. 6 haftadan büyük tüm kedilerin kullanımına uygun bu şampuanın fiyatı da gayet makul. Kedinizi ıslattıktan sonra şampuanı su ile seyrelterek uygulayıp 2-3 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Mycat – Nova Kedi Süt Tozu

Mycat – Nova Kedi Süt Tozu

Yeterli besini alamayan yavru kediler ve emziren kediler için besin takviyesi olarak kullanabileceğiniz Mycat markasına ait nova kedi süt tozundan bahsetmek istiyorum. Özellikle bakımı tamamlanmamış, mamadan yeterince besin alamayan, annesinden erken ayrılmış yavru kedilerin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ürün olduğunu söylemek isterim. Anne sürü örnek alınarak oluşturulduğundan anne sütünden mahrum kalan kedileri ihtiyaçlarını karşılamak için muhakkak kullanmalısınız. Emziren anneler için kullanımının uygun olduğu gibi yaşlı ve kuvveti yerinde olmayan kediler için de kullanabilirsiniz. Laktoz oranı düzenlendiği için yavru kedilerin sindirimini de zorlaştırmaz.

Catlife – Kedi Tırnak Makası

Catlife – Kedi Tırnak Makası

Minik patili dostlarımız ani ve hızlı hareketleri ile meşhurdur bilirsiniz. Hareketlerinin kısıtlanmaması için ise tırnak boylarının ideal uzunlukta olması şart. Devamlı takılabilir ya da kaşırken ciltlerini yaralayarak tahriş edebilir. İstenmeyen durumların yaşanmaması için bir kedi tırnak makası edinmeniz şart. En iyi tırnak makaslarından birine sahip olan Catlife markasını seçenek olarak düşünmenizi öneririm. Kedinizin yumuşak patilerine zarar vermeden tırnağını kesebilecek yuvarlak bir uca sahiptir. Kauçuk sapı ve elinize uygun tasarlanan parmak boşluğu sayesinde ergonomik ve pratik olan bu kedi tırnak makasını almanızı öneririm.

Ecopure – Plaquex Tartar ve Plak Önleyici

Ecopure – Plaquex Tartar ve Plak Önleyici

Kedinizin sağlıklı bir ağız ve diş yapısı olmasını istiyorsanız düzenli kullanmanız gereken bakım ürünlerinden birisi de tartar ve plak önleyiciler. İyi bir ürünü tercih ederseniz güzel bir sonuç alabilirsiniz. Ecopure markasına ait Plauex tartar ve plak önleyiciyi kedinizde kullanırsanız güzel sonuç alacağınızı özellikle belirtmeliyim. Midede ve ağızda oluşan kötü kokuları engeller. Kedinizin dişlerinde plak ve tartar oluşumunu en aza indirdiği için sağlıklı ağız ve dişlere sahip olurken beslenirken de konforunu kaybetmemiş olur. Sağlıklı ve konforlu kediler için ağzı ve diş sağlığının önemi göz ardı edilmemeli. Bu yüzden kedileriniz için kullanmanız gereken ürünlerin başında gelmeli.

Garden Mix – Kedi Çimi

Garden Mix – Kedi Çimi

Minik dostlarımızın doğası geri tüyleri dökülüyor ve zaman zaman midelerinde bu tüyler topaklar oluşturuyor. Oluşan bu topaklarının kolayca atılması ve sindiriminin kolaylaşması için kedi çimi oldukça iyi bir yardımcı. Garden Mix markasının kedi çimini evinizde bulundurmanız kedinizin sağlığı ve bakımı için çok önemli bir ürün diyebilirim. Kedilerin doğal beslenme alışkanlıklarıyla uyuşması dışında içerisindeki klorofil sayesinde kedinizde detox etkisi yaratır ve metabolizmayı hızlandırır. Minik dostunuzun mide ve bağırsağında kötü kokuya sebep olacak bakteri oluşumunu engeller. Böylesine işlevsel bir bakım ürünü olmasına rağmen fiyatı da çok uygun!

Beaphar – Kediler İçin Besleyici ve Onarıcı Tüy Koruyucu Balsamı

Beaphar – Kediler İçin Besleyici ve Onarıcı Tüy Koruyucu Balsamı

Kedilerinizin tüyleri yıpranmış ya da zarar görmüşse özellikle kullanmanız gereken bir ürün önerisinde bulunacağım ama bu sıkıntıların yaşanmaması için tüylerinde problem olmayan kedilerde düzenli kullanmanızı öneriyorum. Beaphar markasının kediler için besleyici ve onarıcı tüy koruyucu balsamını almanız gerektiğini düşünüyorum. İçerisindeki doğal yağlar sayesinde tüyleri besler, daha parlak ve canlı olmasını sağlar. Önceden temizlenen kedinizin tüylerine masaj ile uygulayıp birkaç dakika bekletip durulamanız yeterli. Düzenli kullanımda bu ürünü almakla ne kadar doğru bir karar verdiğinize daha da emin olacaksınız.

Furminator – Undercoat Kedi Tarağı

Furminator – Undercoat Kedi Tarağı

Özellikle uzun tüylü kedilerinizin için harika bir tarak önerim var. Furminator markasına ait undercoat kedi tarağını bütçeniz uygunsa kesinlikle kedinize almalısınız. Paslanmaz çelik uçları ve kaliteli malzemeden üretilmesi sayesinde uzun süre kullanabileceğiniz bir kedi tarağıdır. Kedinizin tüylerine zarar vermeden kolayca tarar ve sadece dökülmüş ya dökülmek üzere olan tüyleri toplar. Düzenli kullanırsanız minik dostunuzun tüylerinin saçılmasını %90’a kadar önler. Kedinizin derisini tahriş etmemesi için yumuşak hareketlerle ve tüylerin çıkış yönüne doğru yavaşça taramanız yeterlidir.

Zoovital – Optivital Göz Solüsyonu

Zoovital – Optivital Göz Solüsyonu

Minik dostlarımız için olmazsa olmaz bakımlardan biri de göz bakımıdır. Bazen tozdan bazen hava sıcaklığından kaynaklı göz çevresinde kir ve çapak oluşumu olabilir. Temizlenmediği takdirde kedinizin göz sağlığını tehdit eden sonuçlar doğurabilir. Hijyenik ve sağlıklı bir çözüm olarak Zoovitar markasına ait Optivital göz solüsyonunu kullanarak minik dostunuz rutin göz çevresi temizliğini ve bakımını yapabilirsiniz. Pamuğa ya da göz çevresine dökerek uygulayabileceğiniz pratik bir üründür. İçerisinde kedinizin sağlığına zarar verecek herhangi bir madde bulunmadığı için gönül rahatlığıyla alarak minik dostunuza uygulayabilirsiniz.

Eastland – Masaj ve Yıkama Eldiveni

Eastland – Masaj ve Yıkama Eldiveni

Kedinizin sağlıklı ve parlak tüyleri için düzenli bakım yapmanız şart. Eastland markasının masaj ve yıkama eldiveni ile hem düzenli hem de kaliteli bir bakım yapabilirsiniz. Kedinizi yıkarken daha demiz olmasını sağlayacak bir eldiven olarak kullanabileceğiniz gibi masaj yaparken de kullanabilirsiniz. Sağlıklı tüylerine zarar vermeden dökülmek üzere ve fazla olan tüyleri alır. Masaj esnasından minik dostunuzun kan dolaşımını hızlandırır. Daha sağlıklı ve daha parlak tüyler için kullanmanız gereken güzel bir bakım ürünüdür.

Tüylü minik dostlarımızın ömürlerini rahat, konforlu, sağlıklı ve mutlu geçirmesi için ilgimizi de bakımlarını da eksik etmemek gerekiyor. En iyi bakım ürünleri ile onları şımartmak için harika bir listeyi sizlerle paylaştığımı düşünüyorum. Siz de faydalı bir içerik olduğunu düşünüyorsanız paylaşarak daha fazla kedi dostunun faydalanmasına yardım edebilirsiniz. Eklemek istediğiniz farklı bir kedi bakım ürünü varsa yorum bırakabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kedi Bakım Ürünleri” üzerine bir yorum

  1. Sokakta bulduğumuz yavru bir kediyi sahiplendik. İnanın nasıl besleyeceğimizi bile bilmiyoruz. Şimdilik seyreltilmiş süt veriyoruz. Biberonla içiyor 🙂 İnternette sürekli araştırma yapıyorum acaba başka yapılacak ne var diye. Yazınızda bir çok ürün gördüm artık bunları alıp onunda aileden hissetmesini sağlayacağız.

    Cevapla

Yorum yapın