En İyi Kedi Kumu Markaları

En iyi dostlarımızdan olan kediler için vazgeçilmez ürünlerden olan kedi kumlarından biraz bahsetmek istiyorum. Aslında hem minik dostlarımız kedilerin hem de aynı evde birlikte yaşadığımız için bizim vazgeçilmezimiz oluyor kedi kumları. İkimizin de hayatını kolaylaştırıyor çünkü. Kedi kumları sayesinde köpeklere göre kedilerin bakımı daha kolay oluyor. Tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için devamlı dışarı çıkarmanıza gerek kalmıyor. Konforlu bir ürün olan kedi kumunun gerçekten doğru ve iyisi seçilmezse hem evcil hayvanınıza hem de size eziyet olabileceğini biliyor muydunuz? Kedileriniz için detaylı bir araştırma yaptım ve en iyi kedi kumları listesini oluşturdum.

En İyi 11 Kedi Kumu

Kedi kumlarının iyi olması kedinizin kumu kolay kabul etmesini ve devamlı kullanmasını sağlar böylece tuvalet ihtiyacını istemediğiniz bir yerde gidermez. Bir kedi kumunun iyi olabilmesi için öncelikle yüksek emiciliğe sahip olması şarttır. Koku giderici özelliği ise hem kediniz hem de sizin için oldukça önemli bir detaydır. Tanelerinin yapısına da dikkat etmeniz gerekir çünkü kedinin yaşına, kilosuna gibi özelliklerine göre iri ya da küçük taneli seçmeniz gerekir. Bunların dışında kedinizin rahatı için patisine yapışmayan kumlar da tercih edilmelidir. Tüm bu özellikleri dikkate alarak en iyi kedi kumu markalarını sizin için listeledim.

Proline – Silika Elma Kokulu Kedi Kumu

Proline – Silika Elma Kokulu Kedi Kumu

En bilinen ve en çok tercih edilen kedi kumu markalarından biri olan Proline’ı en iyiler listemin en başına aldım. Mis gibi elma kokulu formülüne hem kediniz hem de siz bayılacaksınız. Sıvıyı anında emme özelliği ve hızlı bir şekilde kurutma özelliği sayesinde kediniz kendisini her an temiz hissedeceği için mutlu da olacak. Kesinlikle hijyenik olan bu kum bakteri ve koku oluşumu maksimum seviyede engelliyor. Proline kedi kumunun bir paketi kedinize yaklaşık 2 ay kadar yeteceği için hem kaliteli hem de ekonomik bir kedi kumu satın almış oluyorsunuz.

My Cat – Nova Ferahlatıcı Koku ( Temiz Patiler) Premium Kedi Kumu

My Cat – Nova Ferahlatıcı Koku ( Temiz Patiler) Premium Kedi Kumu

Kediniz için seçebileceğiniz en doğru kumlardan biri kesinlikle My Cat markasının Nova serisine ait temiz patiler ferahlatıcı kokulu kedi kumu olacaktır. Topaklaşan formu sayesinde kedilerin patilerine yapışmaz ve hem onlar hem de sizin için konfor sağlar. Kokulu formülü sayesinde ortama ferah bir koku yayar. Hızlıca sıvı emme özelliği ve kötü koku giderme özelliği sayesinde en sevdiğiniz kedi kumu olmaya aday bir ürün. Toz bırakmaması ve %100 doğal içerikli ürünlerden oluşması ise ayrıca tercih sebebiniz olabilir.

Reflex – Klinik Kedi Kumu

Reflex – Klinik Kedi Kumu

Kedilerimiz ve bizim için son derece sağlıklı özel bir kedi kumu önerisinde bulunmak istiyorum. Reflex markasının klinik kedi kumu kapalı ortamlarda özellikle en konforlu kedi kumlardan biri. Sıvıyı hızlıca emen granül yapısı sayesinde kedileriniz rahat ve konforlu bir şekilde ihtiyaçlarını giderirken her zaman temiz hissedecekler. Hızlıca sıvıyı emen güçlü topaklar sayesinde kumu temizlemenizde ekstra kolay oluyor. Kötü koku ve bakteri oluşumunu da engelleyen bu kedi kumu kedilerinizin patilerine yapışmadığı için de oldukça konforlu. Kedilerinizi mutlu edebilecek hem sağlıklı hem pratik bir kum.

Ever Clean – Fast Acting Doğal Bitki Özlü Hızlı Topaklanan Kedi Kumu

Ever Clean – Fast Acting Doğal Bitki Özlü Hızlı Topaklanan Kedi Kumu

Kokuyu en hızlı emen kedi kumunu sizinle de tanıştırmak istiyorum. Hem sizin hem kedinizin yaşam kalitesini arttıracak Ever Clean’in Fast Acting serisinin doğal bitkiğ özlü kedi kumu 3 saniye içerisinde kokunun %60’ını hapsediyor. Özellikle küçük bir alanda yaşıyorsanız sizin için en doğru tercihlerden biri olacaktır çünkü sıvıyı ve kokuyu anında hapsedebiliyor. Kumda bulunan esans patilerle temas ettikten sonra ortama hoş bir koku da bırakır. 10 litrelik bir paket yaklaşık 2 ay kadar kullanılabildiği için ekonomik bir kedi kumu da sayılabilir.

Quik – Bentonit İnce Taneli Parfümlü Kedi Kumu

Quik – Bentonit İnce Taneli Parfümlü Kedi Kumu

Sağlıklı ve ekonomik bir kedi kumu önerisi ister misiniz? Quik markasının Bentonit serisinin ince taneli parfümlü kedi kumunu tüm kedi besleyenlere gönül rahatlığıyla önerebilirim. İçerisinde hiçbir zararlı kimyasal bulunmadığı için kedinize de asla zarar vermez. Bentonit kedi kumu kaliteli yapısı sayesinde sıvıyı anında çeker ve hızlıca topaklaşarak bakteri üremesini engeller. Toz neredeyse hiç yok diyebilirim çünkü %99.5 oranında toz oranı azaltılmış bir kedi kumudur. Ayrıca sıvı ile temasta bulunduğunda kötü kokuyu engellediği gibi hoş bir koku da yayar.

Eczacıbaşı – Pisi Pisi Pudra Kokulu Topaklanan İnce Taneli Kedi Kumu

Eczacıbaşı – Pisi Pisi Pudra Kokulu Topaklanan İnce Taneli Kedi Kumu

Eczacıbaşı gibi bir markanın kedi kumunu en iyi kedi kumları listesine eklemesek olmazdı. En iyi kedi kumlarından biri de kesinlikle pisi pisi pudra kokulu topaklanan ince taneli kedi kumu. Bebek pudrası kokan ve hızlı bir şekilde topaklanan bu kedi kumu favoriniz olabilir. İnce taneli yapısı sayesinde hızlıca ve sert bir şekilde topaklanır. Bu yüzden kumu temizlemesi de kolay olur.%100 tozsuz formülü sayesinde oldukça konforludur. Sıvıyı ve kokuyu anında emerek bakteri ve kötü koku oluşumunu engeller.

Dr. Sacchi – Silica Kristal Kedi Kumu

Dr. Sacchi – Silica Kristal Kedi Kumu

Dr Sacchi markasına ait kristal kedi kumunu kedisi olan herkese önerebilirim. Kristal formu kediye ya da alerjik reaksiyon gösterecek hiçbir madde barındırmaz. Sıvıyı ve kokuyu temas ettiği anda çok hızlı bir şekilde emer ve kötü koku oluşumunu engeller. Bakteri oluşumunu da engelleyen bu kristal kedi kumunun temizlenmesi de taşınması da pratik ve kolaydır. Bir paketi ortalama bir kediye 1 ay kadar gider. Özelliklerine bakıldığında piyasadaki pek çok kedi kumundan hem daha kaliteli hem da ucuz fiyata sahiptir.

Cat’s Pearls – Silica Kedi Kumu

Cat’s Pearls – Silica Kedi Kumu

Cat’s Pearls markasını bilmeyenler varsa diye en iyi kedi kumları listeme eklemek istedim. Silica kedi kumunu denemenizi öneriyorum ve memnun kalacağınıza eminim. Bir dakika kadar kısa bir süre içerisinde sıvıyı tamamen emme özelliğine sahip bu kum ile kedileriniz kendilerini her zaman temiz ve mutlu hisseder. Kokuyu hapseder ve kötü koku oluşumunu engeller. Bir paketi kediniz bir ay boyunca kullanabileceği için oldukça ekonomiktir. İnsana ve kediye zararlı bir içeriği olmadığı gibi kediniz yutsa bile endişelenmenize gerek yok çünkü bir zararı olmaz.

Feles – Ultra Light Karbonlu Süper Topaklaşan Tozsuz Kedi Kumu

Feles – Ultra Light Karbonlu Süper Topaklaşan Tozsuz Kedi Kumu

Kediniz için kullandığınız tüm kedi kumlarını size unutturacak efsane bir önerim var! Feles markasının özel olarak geliştirdiği Ultra Light tozsuz kedi kumu aşırı hafif ve kullanımı çok pratiktir. %100 doğal içerik ve hiçbir kimyasal bulundurmayan bu kedi kumu çabucak topaklandığı ve tozsuz olduğu için hem kedileriniz hem de sizin için müthiş konforlu ve sağlıklı bir seçim olacaktır. Kedilere zarar verecek hiçbir koku ve parfüm içermeden kötü kokuları önleyen harika bir kedi kumu!

Biokat’s – Bianco Fresh Hijyenik Topaklanan Bentonit Kedi Kumu

Biokat’s – Bianco Fresh Hijyenik Topaklanan Bentonit Kedi Kumu

Biokat’s markasının orta taneli yüksek emici güce sahip bentonit kedi kumundan bahsetmek istiyorum. Hem yüksek performansı hem uygun fiyatı dolayısıyla en iyi kedi kumları listeme eklediğimi de ayrıca belirtmek isterim. Sıvıyı ve kokuyu kısa sürede ve maksimum seviyede emerek kötü koku ve bakteri oluşumunu engeller. Beyaz renge sahip ve doğal kil kullanılarak üretilmiştir. Kötü kokuyu hapseder taze ve bahar kokuları yayar. Kedinizin ve sizin çok seveceğinizi düşündüğüm bu kedi kumunu incelemenizi öneririm!

Garden Mix – Silica Jel Kedi Kumu

Garden Mix – Silica Jel Kedi Kumu

Kil ve geleneksel diğer kedi kumlarını bir daha kullanamayacağınız harika bir jel kedi kumu tavsiyesinde bulunma istiyorum. Garden Mix markasına ait silica jel kedi kumunu muhakkak kedilerinizle tanıştırmalısınız. Eğer bu jel formlu kedi kumunu kullanmaya başlarsanız hem zamandan hem de paradan tasarruf edeceksiniz. Diğer kumlara göre hem çok daha hafiftir hem de kötü kokuları yok ediciliği çok daha yüksektir. Temizlerken kürekle topakları atmakla uğraşmaz sadece katı kalıntıları atarsınız. Bu jel kum sayesinde daha konforlu bir yaşam alanınız olacağına eminim!

Kedilerinizin sağlığı ve mutluluğu için yaşam alanlarını en konforlu hale getireceğini düşündüğüm en iyi kedi kumlarını listeleyerek sizlerle paylaştım. İçeriği beğendiyseniz paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Önermek istediğiniz farklı bir kedi kumu varsa yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kedi Kumu Markaları” üzerine bir yorum

  1. Kedilerin tuvalet eğitimi çok basittir tuvalet olarak kullanması gerektiği alana kedi kumunu dökün ve keşfetmesini izleyin hemen sahiplenecek ve yıllardır o bölgeyi kullanıyormuş gibi sahiplenecektir. Kedi kumu markası olarak Jel kum yani garden mix markasını tavsiye ederim.

    Cevapla

Yorum yapın