En İyi Kolajen Takviyeleri

Yaşlanmaya bağlı olarak cildimiz kırışmaya başlıyor. Yaşlanma etkileri, düzenli beslenme ve egzersizle bir yere kadar önlenir. Dolayısıyla zaman içinde takviye gıdaların kullanılması gerekiyor. Ben de bu sıralarda cildimin kırıştığını ve yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu fark ettim. Kullandığım kolajen takviyesiyle cildimdeki kırışıklıkların gözle görülür oranda azaldığını söylemeliyim. Kolajen sadece cilt için değil kemik, kas ve iskelet sistemini de güçlendiriyor. Ayrıca kolajen kullandığımdan beri saçlarım ve tırnaklarım daha güçlü, parlak bir görünüm kazandı. Kullandığım kolajenleri ve en fazla beğenilen kolajenleri sizinle paylaşmak istiyorum.

En İyi 10 Kolajen Takviyesi

Kolajen, bildiğiniz gibi vücudumuzda en çok bulunan protein. Ancak yaşlanmayla birlikte kolajen üretimi azalıyor. Besinlerle birlikte bu oran yükselse de maalesef yeterli olmuyor. Piyasada birçok kolajen takviyesi satılmaktadır. Satılan birçok ürün vaat ettiği beklentiyi sağlamıyor. Dolayısıyla denediğim ve yakın çevrem tarafından kullanılan kolajen takviyelerinden bahsetmek istiyorum. İşte en iyi kolajen takviyeleri:

Collagen Forte

Collagen Forte

Tip 1 ve Tip 3 kolajen içeren Collagen Forte, en etkili ürünlerden biri. Uzun araştırmalarım sonucu ben bu ürünü kullanmaya karar verdim. Yaklaşık on gün sonra cildimde, tırnaklarım ve saçlarımda değişimler başladı. Özellikle saçlarımın çok hızlı uzadığını ve parladığını söylemeliyim. Kapsül formunda olması kolay bir kullanılabilirlik sağlıyor. Cilt dokusunu ve hücreleri kısa sürede yenileyerek genç bir görünüme yardımcı olur.  Ayrıca C vitamini ve çinko içerdiği için cilde daha parlak bir görünüm veriyor. Bence en iyi kolajen Collagen Forte’dir.

Voonka Collagen Hyaluronic Acid

Voonka Collagen Beauty Plus 30 Saşe Ananas

Kolajenler arasında en çok beğenilen ürünlerden biri Voonka Collagen Hyaluronic Acid. Özellikle otuz yaşını geçen kadınlara tavsiye ediliyor. Yüksek oranda kolajen içeriyor ve ciltteki esnekliği azaltıyor. ‘İçinizden gelen güzellik’ sloganıyla satılan ürün gerçekten de bunu başarmaktadır. Bağ dokularını ve iskelet yapısını güçlendirmektedir. Yüzünüzde kırışıklıklar ve kaz ayağı görünümü başladıysa bu ürünü tercih edebilirsiniz. Ortalama fiyatı ile her bütçeye uygun.

Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex

Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex

Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex’i yakın çevrem sıklıkla kullanıyor. Özellikle yaşı büyük ve eklem ağrısı olanlara faydalı olduğunu söylemeliyim. Eklem, diz vb. ağrılar için kullanılabilir. Cilde etkisini de aynı şekilde kısa sürede görebilirsiniz.Yüksek oranda tip 2 kolajen, Hyaluronik asit ve C vitamini içeriyor. Bu içerikle piyasanın en iyilerinden. Bağ dokularında oluşan elastikliği engellerken pürüzsüz bir cilt sağlıyor.

Suda Collagen

Suda Collagen

Suda Collagen zengin içeriği ile dikkat çekiyor. Biotin, çinko ve C vitamininin yanısıra her tablette bir milyar probiyotik mikroorganizma bulunmaktadır. Tablet formunda satılan ürün bağ dokularını güçlendirir. Günde bir veya iki defa kullanabilirsiniz. Biotin içermesi sebebiyle saç ve tırnakları diğer kolajen ürünlerine göre daha çok güçlendiriyor. Aydınlık ve parlak bir yüz istiyorsanız bu ürünü satın alabilirsiniz.

BMO Nutrition Pure Collagen Peptides – Saf Hidrolize Kolajen Tozu

BMO Nutrition Pure Collagen Peptides - Saf Hidrolize Kolajen Tozu

BMO Nutrition tarafından satılan ürün herhangi bir katkı maddesi veya kimyasal içermiyor. Fiyatı diğer kolajenlere göre daha pahalı. Ancak zengin içeriği ve kolay kullanımı ile parasını hak ediyor. Kapsül veya tablet kullanmakta zorlanıyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Toz kokusuz ve herhangi bir tadı yok. Eklem, kemik ve bağ dokularını güçlendirmektedir. Yaşlanma karşıtı ürün, yurtdışında en fazla tercih edilenler arasında bulunuyor.

Voonka Collagen Beauty Plus 30 Saşe Ananas

voonka kolajen

Saşe formundaki kolajen günde bir defa suya karıştırılarak içiliyor. Tatlandırıcı içeriyor ve hafif bir tadının olduğunu söyleyebilirim. Meyve suyunu andıran tadı ile kolayca kullanabilirsiniz. E, b5 VE C vitamini içeriği ile cilt dokusunu kısa sürede yenilemektedir. Saç dökülmesi ve hacminin kaybolması gibi şikayetleriniz varsa mutlaka bu ürünü denemelisiniz.

Nature’s Supreme Beauty Collagen

Nature's Supreme Beauty Collagen

Organik ve helal sertifikalı tesiste üretilen Nature’s Supreme Beauty Collagen, içeriği ile ön plana çıkıyor. Koruyucu, tatlandırıcı vb. kimyasallar bulunmuyor. Diğer kolajen ürünlerine göre sindirimi daha kolay ve rahatsızlık hissi vermiyor. Tip 1 ve tip 2 kolajen, Hyaluronik Asit değerleri oldukça yüksek. Kas, kıkırdak, tendom, tırnak, saç vb. güçlendirmesi için tercih edebilirsiniz.

Day2Day The Collagen Beauty Intense

day2day kolajen

Saşe formunda satılan ürün çilek ve ananas aromaları ile tercih ediliyor. Meyveli tadı sayesinde ilaç kullanamayanlar bile kolayca tüketebilir. Tip 1 kolajen, selenyum, C ve B5 vitamini içeren kompleks bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık yirmi günlük bir kullanımdan sonra saçlarınızın ve tırnaklarınızın güçlendiğini hissedebilirsiniz. Özellikle saç dökülmesinden şikayetçiyseniz bu ürünü mutlaka öneririm.

Hud Collagen Plus Toz Kolajen Powder

Hud Collagen Plus Toz Kolajen Powder

Hud Collagen Plus Toz Kolajen Powder, toz formuyla satılıyor. Ürün tatlandırıcı, renklendirici vb. kimyasallar içermemektedir. Dolayısıyla içerken zorlanabilirsiniz. Ancak bu tip konulara dikkat eden kişiler için faydalı olduğunu söylemeliyim. Tip 1, tip 2 ve tip 3 kolajen içeren sayılı ürünlerden biri. Dolayısıyla eklem, kas ve tendom yapıları daha kısa sürede güçlenecektir. Kalsiyum, magnezyum vb.mineraller bulunuyor.

Dynavit Collagen Hyaluronic Acid

Dynavit Collagen Hyaluronic Acid

Hidrolize kolajen ve hyalüronik asit içeren Dynavit kolajen, hassas kişiler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Farklı mineral ve vitaminleri içermediği için mide rahatsızlıkları yapmıyor. Koruyucu içermeyen sayılı ürünlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Tip 1, tip 2 ve tip 3 kolajen içermektedir. Özellikle ekrem ve kas ağırısı yaşayan kişiler kısa sürede faydasını görecektir.

Kolajen takviyesi için araştırma yapan sevdiklerinize bu içeriği aşağıda yer alan paylaşım butonlarıyla paylaşabilirsiniz! Siz de kullandığınız kolajen hakkında binlerce BuldumZ kullanıcısına yorumla paylaşım yapabilirsiniz.

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kolajen Takviyeleri” üzerine bir yorum

  1. Kolajen Vücudumuzun en önemli proteinidir. Vücutta %30 oranında olması bazen yetmeyebiliyor ve iler ki yaşlarda bu proteinin eksikliğinde kemiklerde zayıflama saç dökülmesi doku ve organ zararları gibi karşımıza sıkıntılı durumlar getirebiliyor. Bu proteini dışarıdan almak iler ki yaşlarda sağlıklı yaşlanma için çok önemlidir. Ben bu ürünlerden her hangi bir marka önermem ama tarım bakanlığı ve sağlık bakanlığı ruhsatı olan denetimli orjinal ürünleri tercih etsinler.

    Cevapla

Yorum yapın