En İyi Kot Pantolon Markaları

Giyim konusu açıldığında, neredeyse her tarz kombine uygun olabilecek pantolon hangisidir diye sorulsa aklıma gelecek ilk şey tabii ki kot pantolondur. Dolabımda onlarca farklı kot pantolon yer aldığı için de bu konuda yazı yazabilecek kişilerden birisi olduğumu düşünüyorum. Sizlere de bu sebeple en iyi kot pantolon markası hangisidir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağım.

En İyi 11 Kot Pantolon Markası

1800lü yıllarda dünyada başlayan Jean akımını Türkiye’ye taşıyan ve 1960lı yıllarda kot tanımının bu tarz pantolonlar için kullanılmasını sağlayan Muhteşem Kot firmasının kapanışının üzerinden 30 yıl geçmiş. O günden bugüne de, hem yerli hem de yabancı birçok farklı kot üreticisi Türkiye’de en iyi jean markası olmak için yarışıyor. Ben de sizlere, kendi bakış açımdan, en iyi 11 kot pantolon markası listesini oluşturdum. İyi okumalar.

Koton

Koton

Türk markalarından birisi olan Koton’u listenin en başına yazdım. Çünkü elimdeki kot pantolonların büyük bir kısmını bu markadan satın aldım. Sizlere de ilk önermek istediğim marka olan Koton’un düzenli olarak indirim sezonlarını takip ediyorum ve kotları uygun fiyatlardan satın alıyorum. Kullandıkları kumaşlar iyi ama diğer markalar kadar uzun süreli kullanıma uygun kalitede değil. Sürekli pantolon değiştirdiğim için de ucuz ama ortalama kalitede ürün tercih ediyorum. Bana göre bu duruma en uygun marka Koton.

De Facto

DeFacto

Türkiye’de kot pantolon ve uygun fiyat kelimeleri bir araya geldiğinde size söylenecek ilk markalardan birisi De Facto olacaktır. Bunun en büyük sebeplerinden birisi tabii ki sürekli yaptıkları indirimli satışlardır. Kaliteli ürünlerinin yanında diğer markalara göre çok daha fazla seçenek sunması ile de kullanıcıların dikkatini çekiyorlar. Model çeşitliliği sayesinde diğer ürünler ile birlikte başarılı kombinler ortaya çıkarmak mümkündür. Kumaşları genel olarak yumuşak ve rahattır.

Mavi

Mavi

TV’lerde sürekli reklamını görebileceğiniz, başarılı markalardan birisi olan Mavi ürettiği kot pantolonlar ile birçok kullanıcının ilk tercihidir. Özellikle erkekler için ürettiği kot pantolonları markanın önemli silahlarından birisidir. Kullandıkları kumaşların kalitesi ile uzun süre giyilebilecek kot pantolonlar üretiyorlar. Ayrıca Mavi üretimi jeanlerdeki kesimler de genele hitap edecek şekildedir. Yani kot pantolon alırken aynı kişiye bir modelleri uyuyor diğeri uymuyor gibi problemler burada çok yaşanmaz. Fiyat olarak orta seviyelerde olsa bile, yine de indirimli satışlarını takip etmenizi öneririm. Ayrıca pantolonlarda olası bir sorun yaşarsanız değişime götürdüğünüzde, sorunsuz bir müşteri deneyimi yaşayacağınız nadir markalardandır.

LC Waikiki

LC Waikiki

Türkiye’nin en büyük tekstil markalarından birisi olan LC Waikiki için özellikle bir kot markası diyemeyiz. Ancak uzun yıllardır ürettikleri başarılı kot modelleri, kaliteli kumaş kullanımı ve çeşitlilik ile birçok markayla yarışır duruma gelmiştir. Bu başarının bir diğer önemli sebebi ise LC’nin fiyat konusundaki tutumudur. Marka, ürettiği bütün ürünlerde her kesime en uygun fiyatları sunmayı amaçlıyor ve bunu kot pantolonlar için de başarılı bir şekilde uyguluyor. Kaliteli kumaşları sayesinde de uygun fiyatlı kot pantolonlarını uzun yıllar boyunca giymeniz mümkündür.

Colin’s

Colin's

Çok daha az seçeneğe rağmen, yüksek kalite ve uygun fiyat sizler için daha önemliyse Colin’s sizlere önerebileceğim markalardan birisidir. Her ne kadar diğer markalar kadar çok ürünleri olmasa da, kot pantolon konusunda oldukça iyi bir üretim sürecine sahipler. Kullandıkları kumaşların kalınlığı genel olarak uzun süreli kullanımlar için oldukça uygun ve pantolonlar çok çabuk yıpranmıyor. Ürünlerin fiyatları da bu iyi kaliteye nazaran, orta seviyededir.

Little Big (LTB)

LTB

Kot pantolonları ile son yılların yükselen markalarından birisi de LTB’dir. Bu markayı ben çok tercih etmesem de tanıdığım çok fazla seveni var. Kesimleri ile Armani ve Diesel gibi markaların seviyesinde olduklarını söyleyebilirim. Ancak fiyat konusunda da o firmalar ile yarışıyorlar. Maalesef ki çok uygun fiyatlara kot arıyorsanız bu marka size hitap etmeyebilir. Yine de çok uzun yıllar kullanabileceğiniz bir kot almak isterseniz vereceğiniz paranın karşılığını alacağınızı da bilmelisiniz.

Lee Cooper

Lee Cooper

1900lü yıllardan bugüne gelen bir hikayesi olan İngiliz Lee Cooper markası, denim konusunda dünyada ses getiren modeller ile tanınmaktadır. Özellikle çevreci tutumu ile de birçok kişiden destek alan bu firma, hem erkekler hem de kadınlar için başarılı ürünler ortaya çıkarmıştır. Ürünlerinin büyük bir kısmında tamamen pamuklu kumaşları tercih eden Lee Cooper’ın dar paça modellerini sizlere tavsiye edebilirim. Kesimleri ve tasarımları ile herkesin zevkine uygun ürünlere de sahipler. Fiyat anlamında da orta seviyelerde oldukları söylenebilir.

Diesel

Diesel

Ünlü İtalyan markalarından birisi olan Diesel, kot pantolon konusunda da çok kaliteli işler çıkarıyor. Kalitenin yanı sıra fiyat olarak da diğer markalara göre çok daha yüksek seviyelerden satış yapmaktadır. Bu sebeple de herkesin alım gücüne uygun bir marka olduğunu söyleyemem. Eğer indirim sezonlarını yakalayabilirseniz o zaman bu markanın kaliteli kot pantolonlarını daha uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz. Özellikle erkekler için ürettikleri siyah modellerin kesimleri ve tarzları çok iyidir. Diesel kot pantolonlarını yıllarca sorun yaşamadan kullanmak mümkündür.

Levi’s

Levi's

Dünyanın ilk jean markası olan Levi’s bu durumu kendi lehine kullanarak yıllar boyunca başarılı sonuçlar elde etmiş bir markadır. Kalitesini hiçbir zaman kaybetmeyen Levi’s, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de kot pantolonlarda ile akla gelen markalardandır. Benim de dolabımda Levi’s ürünleri yer alıyor. Kot pantolonları genel olarak rahat ve çok uzun süreli günlük kullanımlarda problem yaratmıyor. Zaten kullanılan kumaşın kalitesi ile de birçok markanın önüne geçiyor.

Loft

Loft

Yıllardır reklamları ve sponsorlukları ile kendinden söz ettiren markalardan birisi olan Loft, başarılı kot ürünlerine sahiptir. Ürettiği kot pantolonlar birçok farklı tarza sahip olsa da maalesef ki fiyatlarının yüksek olması sebebiyle kullanıcı anlamında herkese hitap etmeyebilir. Ürünlerin kumaş kalitesinin yüksek olması sebebiyle de uzun yıllar, sorunsuzca kullanmak mümkündür. Markanın özellikle Skinny Jean modelleri kadınlar arasında en çok tercih edilen ürünlerdendir. Sonrasında ise ikinci tercihler genelde Slim Fit modelleri için kullanılıyor.

Armani Jeans

Armani Jeans

Son olarak sizlere bahsetmek istediğim kaliteli marka Armani Jeans’tir. Modanın önemli markalarından olan Armani üretimi kot pantolonlar uzun yıllar kullanılabilecek ürünlerdir. Ancak fiyatları da inanılmaz derecede yüksektir. Bir kot pantolona bu kadar çok para verilir mi diye düşünüyorsanız zaten bu marka size göre değildir. Ancak uzun süre giyebileceğiniz, modaya uygun başarılı tasarımlara sahip bir kot pantolon için yüksek fiyatlar öderim derseniz Armani Jeans ilk seçiminiz olmalıdır.

Kot pantolonlar için alışveriş yaparken yaşadıklarınızı ya da burada da yer alan markalar hakkında yorumlarınız var ise onları, bizlere alttaki mesaj bölümünden iletebilirsiniz. Hem de bu sayede diğer kullanıcılarımızın kot pantolon markaları hakkında daha iyi bilinçlenmesini hep beraber sağlamış oluruz.

En iyi kot pantolon yazımı beğendiyseniz ve bu konuyla ilgilenen arkadaşlarınız var ise, alttaki butonlar aracılığı ile onlarla da yazıyı paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kot Pantolon Markaları” üzerine bir yorum

  1. 2002 yılında Lecopper üreten fabrika koniteks’te çalışmıştım yaklaşık 5 senelik tecrübemin sonucunda daha kaliteli ve sağlam bir kot pantolon görmedim ne yazık ki o fabrikada geçmişin tozlu sayfalarında yerini aldım fakat marka devam etmekte. Bu markanın tek rakibi var oda Levis yıllarca birbirlerine rakip oldular halende devam ediyor.

    Cevapla

Yorum yapın