En İyi Kredi Kartı

Bankaların tüketicilere birçok avantaj sunarak harcamalarını nakitsiz yapmalarına imkan veren kredi kartlarını artık kullanmayan yok. Bankaların sunduğu kredi kartlarının kullanıcı kitlesi günden güne artarken, gittikçe daha cazip kampanyalar ve kişiye özel sunulan avantajlı seçenekler de artıyor. Kredi kartı seçerken göz önünde bulundurulması gerekenler kullanıcının bütçesi, nelere harcama yaptığı, kartın sektöre göre sunduğu ayrıcalıklar, uygun faiz oranları gibi birçok durum sayılabilir. Eğer kredi kartı sahibi olmayı düşünüyorsanız size sunduğum en iyi kredi kartı önerileri listesi arasından seçim yaparak, çeşitli avantajlara sahip olabilirsiniz.

En İyi 5 Kredi Kartı

Nakte sıkıştığınızda, nakit harcamak yerine taksitli alışveriş yapmak istediğinizde ve tabi ki harcadıkça kazanmak istediğinizde kredi kartları imdadınız yetişiyor. Aşağıda önerdiğimiz avantajlı kredi kartları arasından bütçenize ve beklentinize uygun olanı kolayca seçebilirsiniz. İşte en iyi kredi kartı önerileri:

Shop & Fly

Shop&Fly Kart

Kredi kartına karar verirken en çok neye harcama yaptığınızı göz önünde bulundurmanın doğru seçimi yapmanızı sağladığını kanıtı olan örneklerinden Shop&Fly Kredi Kartı ile tavsiyelerimize başlıyoruz. Sık seyahat edenlerin, uçak biletini öderken parasının bir kısmını ‘mil’ olarak biriktirip, daha sonra bu miller ile vergi ödeyebildiği, yeni bilet almak dahil seyahat ödemelerini yapabildiği ayrıcalıklı bir karttan bahsediyoruz.

Yapılan her 1 TL’lık alışverişe 1,25 mil kazanılıyor. Eğlence, yeme-içme, yurtdışı ve seyahat harcamaları 1,25 mil kazandırıyor.

Shop&Fly anlaşmalı yerlerde yapılan alışverişlerde ek indirimler ve %50 fazla mil kazanma şansı oluyor. Yurt içi ve yurt dışında anlaşmalı seçkin restoranlarda, markalarda ve otellerde %15’e varan indirimler sunuyor.

Uçuş rötar yaptığında, shuttle hizmeti almak istediğinizde veya indirimli parking hizmetlerinde Shop&Fly yine size ayrıcalıklar sunuyor ve bu imkanlardan faydalanarak da millerinizi artırabiliyorsunuz.

Biriken miller, uçak bileti alırken vergi dahil ücret üzerinde dahi kullanılıyor. 10 bin mil = 100 TL uçak bileti almanıza imkan sağlıyor. 200 TL’lik bir uçak bileti alacağınızda bunun yarısını millerinizle yarısını da kredi kartınızdan ödeyebiliyorsunuz.

Sık seyahat edenlere daha birçok ayrıcalık sunan Shop&Fly kredi kartı hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bonus Kredi Kartı

Bonus Kart

Türkiye’de en fazla kullanılan kredi kartlarından biri Bonus Kredi Kartı’dır. Bonus anlaşmalı bankalar olan Garanti, TEB, Denizbank, Şekerbank, ING Bank, Fibabanka, ICBC Türkiye, Alternatif Bank ve Türkiye Finans’tır. Bu bankaların herhangi biriyle çalışan tüketiciler, Bonus karta başvurarak birçok avantaja sahip olabilirler.

Türkiye’nin ilk çok ortaklı ve çipli kredi kartı olarak tanınan Bonus ile yurt içi ve yurt dışında American Express, Visa ve Mastercard anlaşmalı yerlerde harcama yaparak bonus kazanılıyor.

Düzenlenen dönemsel kampanyalar sayesinde her zaman paranızın bir kısmını TL karşılığında bonus olarak geri kazanıyor, biriktiriyor ve harcayabiliyorsunuz.

Türkiye’de en geniş ağa sahip olan Bonus kart ile aklınıza gelebilecek her harcama için avantajlara sahipsiniz. Mutfak harcamaları, yakıt harcamaları, eğitim harcamaları gibi birçok farklı alanda yapılan harcamanın yaklaşık %10’u geri alınabiliyor. Dönemsel kampanyaları sayesinde örneğin 100 TL harcamaya yaparak 10 TL kazanabiliyorsunuz.

Bonus Kredi Kartı hakkında tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Maximum Kredi Kartı

Maximum Kart

Türkiye’de en fazla kullanılan kredi kartlarından bir tanesi de Maximum Kart. En fazla üye işyerine sahip olan Maximum Kart, İş Bankası tarafından sunulan en avantajlı kartlardan bir tanesi.

MaxiPuan sistemi sayesinde yaptığınız harcamaların bir kısmını geri kazanır, TL olarak harcarsınız.

Sinemalar başta olmak üzere kültür-sanat harcamalarında ek indirimler ve kampanyalar sunar.

Anlaşmalı olsun olmasın, birçok yerde MaxiPuan ayrıcalığından faydalanabilirsiniz.

Mobil uygulaması sayesinde kartın sunduğu avantajlara ek ayrıcalıklara da sahip olabilirsiniz. Petrol Ofisi araçta öde, saygın mağazaların Gördüm Aldım kampanyası ile indirim ve ekstra MaxiPuan sunduğu kampanyalar ve seyahat harcamalarında ekstra puan sunma gibi özellikleri bulunuyor.

Maximum Kart’ın sunduğu diğer ayrıcalıklar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Enpara.com Kredi Kartı

Enpara Kart

Enpara.com Kart, QNB Finansbank tarafından sunulan, yıllık aidatı olmayan ve EFT/havale ödemelerinde ücret almamasıyla öne çıkan bir karttır.

İlk harcama bedeline neredeyse %10 geri ödeme yapan bu kart sayesinde 50 TL harcayıp, 15 TL kazanırsınız.

QNB Finansbank müşterisi olmanıza gerek olmadığı için herkes kolaylıkla ENpara.com kredi kartı sahibi olabiliyor.

Enpara’nın sunduğu bir başka avantaj ise kart ödemesini ücretsiz/faizsiz erteleme fırsatı sunması. Ayrıca Enpara.com kartlarınızı yalnızca QNB Finansbank değil, TEB ve DenizBank atmlerinde de ücret kesintisi olmadan kullanabiliyorsunuz.

Yıllık kart ücreti ve para transfer kesintisi yapmayan Enpara.com için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Paraf Kredi Kartı

Paraf Kart

Halkbank tarafından sunulan Paraf Kart, yıllık kart ücreti en uygun olan kartlardan bir tanesidir. Peşin harcamalarda ücretsiz taksit imkanı, yakıt harcamalarında 50 TL’ya varan ParafPara gibi birçok ayrıcalığa sahiptir.

Paraf Kart her sektör için ücretsiz taksitlendirme veya %10’a varan geri ödemesi sunan birçok seçenek sunuyor.

Paraf, Paraf Platinum, Parafly, Parafree ve Eczacı Paraf gibi kart çeşitleri arasından en çok harcama yaptığınız veya çalıştığınız sektöre göre seçim yaparak ekstra indirimler kazanabilirsiniz.

Paraf Kart yıllık aidat ücreti 39 TL ile 104 TL arasında değişiyor. Bu kartın sunduğu ayrıcalıklar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Nakit ihtiyacını ortadan kaldıran kredi kartları tam anlamıyla hayat kurtarıcı. Siz de avantajlarından faydalanması için sevdiklerinizle en iyi kredi kartı önerilerimizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız farklı kredi kartları varsa bunları da yorumlardan bizlere iletebilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kredi Kartı” üzerine bir yorum

  1. Banka kredi kartları aslında mantıklı kullanımlarda can yeleği olacak araçlar. Ama bizler millet olarak kart kullanmayı bilmiyoruz. Hiç bitmeyecek gibi harcıyor sanki bedava gibi kullanıyoruz. Bu nedenle ülkemizin yarısından çoğu kredi kartı mağduruyum diyor. Öncelikle kart kullanırken kullanmış olduğunuz kartın özelliklerini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Kimi kart konuda da belirtiğiniz gibi mil veriyor uçak seyahati sıklıkla yapanların tercih sebebi olması normal bir durum evinin ihtiyacını nakit değil de kredi kartı ile yapanların bence alması gereken kart Garanti bankasının bonus kartı. İş bankasının platin kartı da bence elit kesimin ve elit mağazalardan alış veriş yapanların daha çok işine yarayan bir kart ayrıca bu kartta ki taksitli nakit avans gayet cazip bir oranda.

    Cevapla

Yorum yapın