En İyi Hacker Filmleri

Teknoloji, bilgisayar ve internet üçgeninin hayatımıza girmesiyle Hacker filmleri ve dizilerinin sayısı epey arttı. BuldumZ uzmanları sizin için teknolojinin diğer yüzünü gösteren hacker filmleri listesini hazırladı.

Netflix En İyi Hacker Filmleri

Dizi – film platformu Netflix, izleyicileri için 100’den fazla hacker filmi sunuyor. Sizler için en iyilerini seçtik aşağıda bulabilirsiniz:

Sanalüstü 2: Karanlık Web (Unfriended: Dark Web) 5,9/10 IMDb

Genç bir grup insan, çalıntı bir dizüstü bilgisayara giriş yapar. Fakat giriş yaptıkları bilgisayar onlar için sıra dışı ve korkunç bir başlangıca neden olur. Ölümcül temponun 1 saat 32 dakika boyunca devam ettiği film, en sürükleyici hacker filmleri arasında. Oyuncu kadrosunda ise Colin Woodel, Stephanie Nogueras gibi isimler bulunuyor.

iBOY 6,0/10 IMDb

Geçirdiği kaza sonrası beyninde cep telefonu parçalarıyla uyanan Tom, elektrikli cihazları yönetebildiğini keşfeder. Bu gücünü intikam için kullanmaya karar veren Tom için bambaşka bir dünyanın kapısı açılır. Kitaptan uyarlanan film, son yılların en sevilen gerilim ve hacker filmleri arasında yer alıyor. 90 Dakika boyunca tehditkâr ve sarsıcı bir sinema keyfi sunan iBOY izleyebileceğiniz en iyi filmler arasında.

CONTROL Z 6,8/10 IMDb

Lisede tüm öğrencilerin sırlarının ortadan kalkmaya başladığı bir dünyayı düşünebiliyor musunuz? Control Z, lisede bir hackerin tüm gençlerin hayatını ifşa etmesini konu alıyor. Fakat bu kişiyi bulmak için gözlemcilik yeteneklerini kullanan bir kişi bütün işlerin değişmesine neden olur. Netflix’te son yıllarda gençlik filmleri arasında en sevilen filmlerden biri olan Control Z, ters köşelerin sık sık olduğu oldukça özel bir yapım!

BIO Hackers 6,7/10 IMDb

Bir tıp fakültesi kazanan Mia, üniversitede geçirdiği ilk günden itibaren bir amaç uğruna mücadele etmeye başlar. Aile trajedisiyle bağlantılı bir profesörü hedefleyen Mia için engeller ve şaşırtıcı sonuçlar durmaksızın ortaya çıkar.

Kamera 5,9/10 IMDb

Hızla büyüyen bir kitle ile beraber özel şovlar yapan kamera kızı, kimliğinin ona çok benzeyen biri tarafından ele geçirilmesiyle ortada kalır. Kimliğini ele geçiren kişinin peşinde bambaşka bir mücadeleye girmek zorunda kalan kamera kızı, size 94 dakikalık sürükleyici bir film izleme şansı sunuyor.

Amazon En İyi Hacker Filmleri

BuldumZ uzmanları bilgisayar korsanlarının başrolde oynadığı en iyi bilim kurgu ve gerilim filmlerini sizin için seçti! İşte Amazon en iyi hacker filmleri:

You Are Wanted 6,0/10 IMDb

Lukas Franke bir bilgisayar korsanı tarafından saldıraya uğrar. İnternetteki bütün bilgileri, Berlin’de bir siber saldırının sorumlusu olacak şekilde değiştirilir. Terörist olmakla suçlanan Lukas için amansız bir hak arama mücadelesi başlar. Ailesini bile ikna etmekte zorlanan Lukas için işler oldukça zorludur.

Zamana Karşı – In Time 6,7/10 IMDb

Zamanın para ile yer değiştirdiği bir dünyada, sonsuza kadar yaşamak için büyük bedeller ödemeniz gerekir. Justin Timberlake ve Amanda Seyfried’in harika oyunculuğuyla büyük övgüler alan film, aksiyon ve gerilimin en yüksek olduğu bilim kurgu filmleri arasında. Hacker filmi sevenler için farklı bir tarz sunan Zamana karşı, son yılların en iyi hacker filmleri arasında.

Ge(n)ç Çıraklar – The Internship 6,3/10 IMDb

Hacker filmi denilince akla gerilim ve aksiyonun bol bol olduğu sahneler geliyor. The Internship’te ise işler bu sefer farklı. Google’nin teknoloji kampüsünde yeteneklerini kullanan iki arkadaş, dijital dünyanın altını üstüne getirecektir. Komediyi sevenler için The Internship, kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım.

7500 6,3/10 IMDb

Berlin kalkışlı ve Paris’e giden bir uçak teröristler tarafından ele geçirilmeye çalışır. İçinde teröristlerden korsanlara kadar herkesin olduğu bu filmde, tatlı dilli bir Amerikan yardımcı pilot uçağı kaçıranlarla özel bir bağ kurur. Yolcuların ve uçuş ekibinin çaresiz kaldığı anlarda olaylara tek el atabilecek kişi Amerikan pilot olur.

BluTV En İyi Hacker Filmleri

Yerli içerik platformu BluTV dünya sinemasından birçok filmi arşivinde barındırıyor! BuldumZ uzmanları BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi hacker filmleri için özel bir liste hazırladı!

Hackerville 7,4/10 IMDb

En büyük Alman bankalarından biri tehlikeli bir bilgisayar korsanının saldırısına uğrar. Saldırının merkezi ise güvenlik güçleri tarafından Romanya olarak belirlenir. Romanyalı korsanı yakalamak için özel bir Alman birliği Romanya’da görev almaya başlar. İşin içine yerel müfettişin de girmesiyle sırlar ortaya dökülmeye başlar. Hackerville son yılların en akıcı hacker filmleri arasında.

Who Am I – Ben Kimim? 7,6/10 IMDb

Özel yetenklere sahip olan Bilgisayar dehası Benjamin, dünya çapında tanınır olmak ister. Uluslararası bir hacker grubuna katılmaya karar veren Benjamin için hayat sandığından çok daha tehlikeli bir noktaya gider. Dark filminin yönetmeninden çıkan Who Am I, kadrosunda Tom Schilling Elyas M’Barek gibi isimleri barındırıyor.

Disconnect 7,5/10 IMDb

İnternetin hayatımızın her alanında nüfus etmesini konu alan Disconnect, son yılların en ağır gerilim filmlerinden biri. Tüm sırları internete sızan bir çiftin hayatını tekrar ele alışını anlatan filmde, gerilim dolu anlar sizi bekliyor. Filmin yönetmenliğini sevilen isim Henry Alex Rubin yapıyor.

En iyi intikam filmleri sayfamızı incelediniz mi ?

En Sevilen Hacker filmlerini beraber izlemek istediğin arkadaşlarınla bu içeriği aşağıda yer alan butonlardan hemen paylaşabilirsin.
Sen de en sevdiğin hacker filmlerini yorum atarak bizimle paylaşabilirsin.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Hacker Filmleri” üzerine bir yorum

  1. Who Am I – Ben Kimim? belkide izlediğim en güzel hacker filmiydi. Film sürükleyici ve hiç bitmeyen bir atmosfer içerisinde kendisini izlettiriyor. Belki de bu benim mesleğe olan ilgimden kaynaklanıyordur. Ama bu filmi izlerken çok kaliteli zaman geçirdim işte bu bana yeter. Diğer verilen filmlerin arasında bu filmi tek geçerim.

    Cevapla

Yorum yapın