En İyi İntikam Filmleri

Gerimin, dramanın, aksiyonun ve maceranın hiç bitmediği intikam filmleri, sevdiklerini, ideallerini kaybeden karakterlerin öyküleri içerisine geçiyor! Sıradan insanların bile ürkütücü planlar içerisine girdiği aşağıdaki filmler, BuldumZ uzmanları tarafından seçildi.

Netflix En İyi İntikam Filmleri

Netflix’te intikam peşinde koşan karakterleri konu alan yüzlerce film var! BuldumZ uzmanları en iyilerini izlemek isteyenler için Netflix en iyi intikam filmleri listesini hazırladı!

Oğlumun İntikamı – Tu Hijo 6,1/10

Yavaş temposunda kan donduran sahnelerin yer olduğu ‘’Oğlumun İntikamı’’ oğlunun bir gece kulübünde dövülmesinin ardından intikam peşinde gezen Cerrah’ı anlatıyor. Adaletin cerrah ile farklı bir işleyişine konuk olduğumuz filmde, son zamanların en çarpıcı sahneleri yer alıyor. İspanyol filmi sevenler için de ekstra bir seçim olabilir!

Message From The King 6,4/10

Kız kardeşinin katillerinin peşine düşen Cape Town’lu bir adam, Los Angrelas’ın suç dünyasına girmek zorunda kalır. Takım elbiseli insanların ve sokak serserilerinin iş yaptığı bir suç dünyasında, intikam almak için bambaşka bir yol izleyen Cape Town’lu bir karakter, dikkatli ve hızlı olmalıdır. Şiddet içerikli ve gerçekçi film sevenler için en iyi intikam filmi seçimlerinden biri.

Romina 6,2/10

Romina tartışmasız olarak son yılların en dehşet verici korku filmleri arasında yer alıyor. Bir intikam hikayesi üzerinden ilerleyen film, bağımsız Meksika sinemasının sevilen filmleri arasında. Issız bir kamp yapan bir grup gencin, tanıdık bir simayla karşılaşması sonra dehşet verici olaylarla karşılaşmasını anlatan Romina, intikam filmlerini seviyorsanız bir numaranıza aday olabilir.

Suikastçı – American Assassin 6,2/10

Terör saldırısı sırasında trajik bir kayıp yaşayan lisans öğrencisi, bilindik intikam planlarının dışına çıkar ve bambaşka bir yol izler. İzlediği yol ise kısa sürede CIA tarafından dikkat çeker. Kitaptan uyarlama olan film, şiddetin ve heyecanın her anında olduğu özel bir yapım. Oyuncu kadrosunda ise Dylan O’Brien, Michael Keaton gibi isimler var. Heyecanlı bir intikam filmi arıyorsanız aradığınız film olabilir!

Polar 6,3/10

Mads Mikkelsen’in oyunculuk anlamında ders verdiği Polar, emekli olmak isteyen bir tetikçinin mücadelesini anlatıyor. Sıra dışı bir olay örgüsüne sahip olan film, her saniyesinde aksiyon ve gerilim sunuyor. Tatil isteyen emekli tetikçi, yıllardır içinde biriktirdiği tüm öfkesini son görevinde çıkarmak ister.

Amazon Prime Video En İyi İntikam Filmleri

Dünyanın en büyük dizi – film platformlarından Amazon Prime, sevilen intikam filmlerini kullanıcılarına sunuyor! Sizin için onlarca intikam filmi arasından en iyi 4 tanesini seçtik!

The Purge 6,4/10

The Purge intikamı bambaşka bir noktadan ele alıyor. Senede 1 kez suç işleme imkanınız olsaydı ne yapardınız? İntikamınızı kişilerden mi devletten mi alırdınız? Tüm insanların intikam peşinde koştuğu The Purge, bambaşka bir seyir keyfi sunuyor. Korkunun ve gerilimin en yüksek dozlarda olduğu filmin yönetmen koltuğunda, James DeMonaco bulunuyor.

Thinner – Falcı 5,8/10,

109 Yaşındaki bir çingene intikam hırsıyla tutuşuyordur! Kurbanları için tıka basa yemeye zorlayan bir lanet okuyan Falcı, ölümün bile daha cazip geldiği bir dünya yaratır. Zaman karşısında mücadele eden ajanlar için Falcıya karşı büyük bir mücadele başlar.

Mirrors – Aynalar 6,2/10

Geçmişi aynada gören Kiefer, gelecek için tahmin edilemeyecek kötülüklerin içerisinde kendini bulur. Bir felaketin ardından geriye kalan aynalar, insan için bambaşka bir mücadelenin başlamasına neden olur. Temponun bir saniye bile kesilmediği bu film, intikam peşinde olan bir kötü ruhu anlatıyor. Özel temposuyla sizi her saniye içine çekecek bir intikam filmi izleyeceksiniz!

Crown Heights 6,5/10

En yakın arkadaşı tutuklanan Carl King, arkadaşı Colin Warner’in masumiyetini kanıtlamak için bir intikam planı oluşturur. This American Life uyarlaması olan film, sinema severlere gerçek bir hikâye sunuyor. Beraber hareket etmeye çalışan ikili, son yılların en büyük dramasını gözler önüne sürerken, intikam filmleri açısından da özel bir yapım sunuyor.

BluTV En İyi İntikam Filmleri

Yerli içerik platformu BluTV son yılların en dikkat çeken filmlerini arşivinde bulunduruyor! Sizin için sürükleyici, akıl dolu en iyi intikam filmlerini seçtik!

Tepenin Ardı 7,2/10

Türk sinemasına western havasını getirmesiyle dikkatleri çeken Tepenin Ardı, Nusret karakterinin iki oğluyla dede çiftliğine gelmesiyle başlıyor. Çocuklardan biri haşarı delikanlıyken diğeri daha sakin ve uysaldır. Sessiz bir yaşam sürülen çiftlikte bir silah patlama sesiyle tüm hayat değişecektir. Erkek kültürünü konu alan film, Türk sinemasının en farklı yapımları arasında yer alıyor.

Vengeance 7,6/10

4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarının ardından bir gece yarısı evine dönerken kızının önünde saldırıya uğrayan Teena, intikam ve adalet için mücadeleye girişir. Nicolas Cage, Anne Hutchison gibi usta isimlerin yer aldığı film, BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi intikam filmleri arasında.

Pembe Panter’in İntikamı – Revenge Of Pink Panther 7,2/10

Mafya babası Philippe Douvier Müfettiş Jacques Clouseau’dan kurtulmak istiyordur. Farklı bir plan yapan mafya babası, işlerin tam olarak alt üst olmasına neden olabilir. Alışagelmiş olduğumuz intikam filmlerinden farklı olan bu film, sizi bambaşka bir sinema evrenine götürecek.

En iyi suç filmleri yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Birbirinden akıcı en iyi intikam filmlerinin yer aldığı bu listeyi beraber film izlemek istediğin arkadaşlarınla aşağıda yer alan butonlar üzerinden paylaş!
Sen de sinema kültürünle binlerce BuldumZ kullanıcısına yorum atarak öneri yapabilirsin.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi İntikam Filmleri” üzerine bir yorum

  1. İyi bir izleyici olarak dram filmleri hariç tüm filmleri neredeyse izlerim. Filmlerde intikam duygusunun öne çıkması filmin daha heyecanlı geçeceği sinyalini izleyiciye daha filmi izlemeden vermekte bu nedenle aksiyon filmlerinden sonra en çok tercih edilen filmler arasındadır. İntikam gütmeyen bir insanım ama bende bu filmlere bayılırım (smile)  Netfilix listesinde ki filmlerin bir çoğunu izledim Amazon ve diğer platformlarda ki filmlerde dikkatimi çekti onları da en kısa zamanda izleyeceğim. Teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın