En İyi Protein Tozu Tavsiyeleri

Protein tozu özellikle sporcular tarafından en fazla tercih edilen supplementlerin başında geliyor. BuldumZ uzmanları tercih edebileceğiniz en iyi protein tozlarını 9 farklı açıdan ele aldı ve size en iyi 12 protein tozunu seçti. İşte en iyi protein tozu tavsiyeleri!

8 En İyi Protein Tozu

Hızlı emilim ve günlük protein ihtiyacı için milyonlarca kişi protein tozlarından faydalanıyor. Özellikle sağlıklı yaşama ilgi duyan ve sporcular arasında oldukça popüler. Aşağıda sağlığınıza ve fit görünümünüze katkı sunacak en iyi protein tozları ve tavsiyelerini inceleyebilirsiniz.

Not: Ürünlerin altında yer alan videolarla protein tozlarının içeriği ve kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz. ”Satın al” butonuyla en avantajlı fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Hardline Whey 3 Matrix Protein Tozu

Türk firma tarafından üretilen Hardline Whey 3 Matrix, sporcular, antrenörler ve uzmanlar tarafından en fazla tercih edilen supplementler arasında bulunuyor. Toz halde satılan ürün çilek, sahlep ve çikolata olmak üzere üç farklı seçenek sunmaktadır. Izole, hidrolize ve konstantre whey içeren özel formülü yüksek bir protein ve kreatin değerine sahip. B6 vitamin ve %80 protein oranı ile piyasanın en iyilerinden olduğunu söyleyebiliriz. F/p oranı oldukça başarılı ve antrenman öncesi / sonrasında kullanılabilir. Tatlandırıcı, şeker ve aspartam içermemesi ise en beğenilen özelliklerinden. Su veya az yağlı süte karıştırarak tüketebilirsiniz.

SATIN AL

Optimum Gold 100% Whey Gold Std

Dünyada ve ABD’de çok popüler olan Optimum Gold, ülkemizde de geniş bir kitleye sahip. Ürün çok başarılı ve kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Bütçe sorununuz yoksa gönül rahatlığıyla bu ürünü tüketebilirsiniz. Konsantre Whey proteini ve İyon – değişim Whey protein izolesi içeren yeni nesil formülü çok kısa sürede kana karışıyor. 1 servisinde 24 gr protein ile rakiplerinden ciddi bir farkla ayrılıyor. 5.5 gram BCAA aminoasit ve 4 gram Glutamin ile antrenmanlardan daha fazla verim alabilirsiniz. Toz olarak satılan ürünün vanilya, muz, çikolata, kurabiye ve çilek – muz karışımı aromaları bulunuyor.

SATIN AL

Multipower 100% Pure Whey Protein

Yüksek kalite ham madde ile üretilen Multipower 100% Pure Whey, daha iyi bir kas gelişimi sağlamaktadır. Bir Alman markası olan Multipower, supplementler konusunda kendini ispatlayan firmalardan biridir. Bu üründe de konsantre, izole ve hidrolize olmak üzere üç farklı protein bulunuyor. Antrenman öncesi veya sonrası ya da kahvaltı öncesi bir bardak su / sütle kullanılabilir. Zengin içeriğe sahip formülü ile dikkat çeken Multipower, gluten ve aspartam içermiyor.

SATIN AL

Weider Premium Whey

Weider Premium Whey en faydalı ve en iyi protein tozu markalarının başında geliyor. Kullananların neredeyse hepsi memnun ve kısa sürede faydalarını görüyor. Ürünün en büyük ve en önemli eksisi ise diğer protein tozlarına kıyasla biraz daha pahalı olması. %100 biyolojik değerlere sahip olan Weider elma, karamel, vanilya, muz ve çikolata gibi farklı aromalarla satılıyor. %60 Konsantre, %20 İzole whey proteini içeriği ve nefis tadı ile en iyilerden. Antrenman sırasında artan güç ve performansınızı kısa sürede fark edebilirsiniz. Düşük ısı ve basınç ile üretilen Weider, doğal yapısını koruyan ender formüllerden biri.

SATIN AL

SSN Command Quadro Whey Protein

GMP ve HACCP sertifikalı üretim tesislerinde üretilen SSN Command Quadro, yüksek protein seviyesi ile en fazla tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Her servisinde 23 gr protein içermektedir. Sebze proteini, GDO, şeker, renklendirici ve gluten içermiyor. Yüksek amino asit, Vitamin B6, ve BCAA içeriği ile proteinin daha hızlı sentezlenmesini sağlamaktadır. Antrenmandan sonra günde bir defa tüketilmesi tavsiye edilir.

SATIN AL

Nutrich Prorich Whey Protein

Kas ve hacim kütlesini arttırmak isteyenler için özel olarak formülize edilmiştir. Bir servisinde 23 gr protein bulunuyor. Ayrıca daha fazla verim alabilmek için özel mineral ve vitaminlerle desteklendiğini söyleyebiliriz. Konsantre ve izole whey proteini içermektedir. Ayrıca topaklanma ve köpürme problemleri neredeyse hiç yaşanmıyor. Servis başına 2 gr kreatin içeren Nutrich Prorich, başlangıç, orta ve ileri seviyedeki sporcular tarafından kullanılabilir. %70 oranında protein ihtiva etmektedir.

SATIN AL

Ultimate Whey Protein Tozu

Fiyat / performans olarak değerlendirildiğinde en başarılı ürünlerden biri Ultimate Whey Protein Tozu. Uygun fiyatı, çilek ve çikolata aromalı ürünleriyle sıklıkla tercih ediliyor. Enerji ve kas yapımı için tercih edilen ürün genellikle antrenman sonrasında kullanılmaktadır.  Konsantre, izole ve hidrolize whey proteinleri içeriyor. Aspartam ve ilave şeker içermiyor ancak düşük oranda yağ ve karbonhidrat bulunmaktadır. B6 vitamini ile tüketerek vücut tarafından daha hızlı emilmesini sağlayabilirsiniz.

SATIN AL

Supplementler Whey Protein

Türkiye’de en fazla satılan ve sporcular tarafından tüketilen protein tozlarından biri. Uygun fiyatıyla göz önüne çıkan Supplementler Whey Protein Tozu, %77 proteine sahip. Kaliteli ham madde ve servis başına 23 gr protein içermesiyle popülerliğini arttırmaktadır. 5,2 gr BCAA ve 4,1 glutamin içeriğiyle zengin bir amino asit kaynağıdır. Ultra filitrasyon teknolojisi sayesinde peynir altı suyu konsantre edilmiştir. Üstün ham madde kalitesi ve saf kaynak kullanılan bu teknolojinin yanı sıra Avrupa’nın en büyük süt ürünleri şirketlerinden biriyle çalışmasından gelmektedir.

SATIN AL

En iyi evde spor uygulamaları yazımızı incelediniz mi ?

Sizin için özel hazırladığımız içeriği beğendiyseniz sporcu ve protein tozu kullanan arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz! Protein tozu hakkında merak edilen her şeyi yorumlarda sormayı unutmayın. BuldumZ uzmanları protein tozuyla ilgili her soruyu cevaplayacak!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Protein Tozu Tavsiyeleri” üzerine bir yorum

  1. Protein tozu vücut geliştirme sporu yapan bir sporcu için olmazsa olmazlar arasındadır. Protein tozunu doğru kullanan bir sporcunun Kemikleri güçlenir, kas kaybı dediğimiz kas yakmanın önüne geçilir, protein desteği vererek et gibi gıdalardan alınamayan proteini yerine koyar ama doğru ölçüde ve doğru öğünde kullanırsanız bu dediklerim olur. Bu ürünü kullanırken öğünlerinizi planlayacaksınız ve o şekilde kullanacaksınız. Ben uzun süredir bu sporu yapan biri olarak bir çok ürün deneyimleme şansım oldu. Sizlere şiddetle önereceğim 2 ürün söyleyebilirim. Nutrich Prorich Whey, Supplementler Whey Protein tozu markaları sizlere tavsiyem olur. Diğer markalarda iyi ama bu iki marka benim favorilerim ve müşterilerime önerilerim arasındadır.

    Cevapla

Yorum yapın