En İyi Evde Spor Uygulamaları

Eve geçireceğiniz boş vakti değerlendirmenin en eğlenceli ve sağlıklı yöntemi spor yapmak. Spor salonunda vakit geçirmeyi sevmiyorsanız veya ücret ödemek istemiyorsanız telefon uygulamalarından faydalanabilirsiniz.Koronavirüs karantinalarına birebir uygulamaları BuldumZ uzmanları tarafından denendi ve onaylandı! Sizin için hazırladığımız liste ile daha sağlıklı ve fit olabilirsiniz.

En İyi 9 Evde Spor Uygulaması

Spor yapmak istiyorsanız ancak henüz bir planınız yoksa evde spor uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Uygulamalar sizin için günlük, haftalık ve aylık programları otomatik olarak hazırlar. Bu uygulamalar sayesinde kısa sürede gözle görülür derecede değişir ve istediğiniz forma sahip olabilirsiniz. İşte en iyi evde spor uygulamaları ve avantajları:

Nike Training Club

Dünyanın en büyük ve en popüler spor şirketlerinden biri olan Nike’ın hazırladığı harika bir program. Uygulamayı ücretsiz olarak Android ve IOS işletim tabanına sahip olan cihazlara indirebilirsiniz. Daha fazla özellik ve program için küçük bir ücretle Premium satın almak mümkün. Ancak ücretsiz versiyonu spor için yeterli. Kullanışlı bir arayüze sahip olan programda usta sporcuların hazırladığı planlardan faydalanabilirsiniz. Antrenman hedeflerinize özel oluşturulan programların yanı sıra beslenme, yoga gibi farklı alternatifler de sunuyor. Kardiyo ve yüksek yoğunluklu antrenman, zayıflama, kuvvet arttırma gibi birçok farklı egzersiz planını uygulayabilirsiniz.

App Store –  Play Store 

Freeletics

Freeletics, evde spor uygulamaları arasında kapsamlı ve gelişmiş antrenmanları ile dikkat çekiyor. Başlangıç, orta ve gelişmiş gibi farklı spor seviyelerine özgü antrenman programlarından faydalanabilirsiniz. Kondisyon, kas yapmak, zayıflamak, sıkılaşmak veya aktif bir yaşam seçenekleri arasından tercih yaparak doğru egzersiz programına ulaşmak mümkün. Aynı zamanda uygulama içinde beslenme / diyet programları da bulunuyor. Elli milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla evde spor uygulamalarının en iyi ve en etkililerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

App Store –  Play Store 

Seven – 7 Minute Workout

Spor yapmaya yeni başladıysanız veya gün içinde yeterli vakit bulamıyorsanız en iyi uygulamalardan biri Seven – 7 Minute Workout. Günde sadece yedi dakika antrenman yapmanız için özel olarak tasarlanmıştır. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan app ihtiyacınıza yönelik kişisel antrenmanlar oluşturuyor. Ayrıca arkadaşlarınızla birlikte kulüp kurabilir veya var olan kulüplere katılarak diğer kişilerin gelişimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İki yüzden fazla egzersiz ve antrenman planı arasından seçim yaparak en iyi sonuca ulaşmak mümkün.

App Store –  Play Store 

Sworkit

Sworkit, yirmi milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla en iyi evde spor uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulama sadece belirli bölgeler (karın, bacak, kol vb.) için veya genel antrenman için özel listeler oluşturmaktadır. Ayrıca evde ekipman kullanmadan yapabileceğiniz antrenmanların videoları bulunuyor. Yoga, güç, kardiyo veya yoga gibi farklı antrenman seçenekleri ile hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Uygulama sadece android telefonlar için mevcut. İlk otuz gün deneme süresi sonunda beğenirseniz Premium versiyonunu kullanabilirsiniz.

App Store –  Play Store 

Adidas Training by Runtastic

Her zaman ve her yerde ekipmansız spor yapmak için en etkili uygulamalardan biri Adidas Training by Runtastic. Fitness seviyenize göre program oluşturmak, çalıştıracağınız kas grubunu seçmek veya kas yapmak için 180+ egzersiz antrenmanını deneyebilirsiniz. Uygulama seçtiğiniz hedefe göre yapabileceğiniz antrenmanları oluşturuyor. Ayrıca kol, göğüs, kalça ve karın gibi farklı bölgelere yönelik özel gösterimleri mevcut. Egzersizler bir fitness antrenörü tarafından video ile gösteriliyor.

App Store –  Play Store 

8fit Workouts & Meal Planner

8fit Workouts & Meal Planner, diyet ve spor alışkanlıklarınızı değiştirecek! Uygulama yaşam tarzınızı değiştirerek fit ve sağlıklı olmanızı hedefliyor. HIIT antrenmanlarından kardiyo egzersizlerine kadar birçok farklı alternatif sunmaktadır. Zayıflamak, güç arttırmak veya zindelik için farklı program türlerini seçebilirsiniz. Ayrıca diyet programlarından faydalanmak ve kalori hesabı yapmak bu uygulamayla oldukça kolay. Vejetaryen, düşük karbonhidrat, paleo vb. farklı diyet programları da uygulama içinde bulunuyor. Kapsamlı ve detaylı bir değişim için mutlaka indirmeniz gereken programlardan biri.

App Store –  Play Store 

Workout for Women: Fitness App

Workout for Women: Fitness App kadınlar için özel olarak geliştirilen sayılı uygulamalardan en iyisi. Doğrudan kadınlara hitap eden uygulama evde ekipmansız veya basit ekipmanlarla yapılabilecek egzersizleri anlatıyor. Video desteğinden faydalanarak kısa sürede değişimi hissedebilirsiniz. Ücretsiz kullanılabilen uygulama kolay, orta ve zor seviyelerine özgü programlara sahip. Her yaştan kadın uygulamayı kullanabilir. Ayrıca karın, kalça, kol vb. bölgesel antrenmanların haricinde tüm vücudu çalıştıran birçok program bulunuyor.

App Store –  Play Store 

Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Ev Egzersizleri – Ekipmansız Türkiye’de en fazla indirilen popüler uygulamalar arasında bulunuyor. Evde ekipmansız olarak yapabileceğiniz hareketler üç boyutlu animasyon veya antrenörlerle gösterilmektedir. Bacak, karın, göğüs, kol vb. bölgeler ve tüm vücudu çalıştıracak özel antrenman planları yer alıyor. Kişisel antrenör avantajı ise uygulamanın en iyi özelliklerinden. Uygulama ile hatırlatıcı kurabilir ve gün içinde spor yapma saatinizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca kilo alma / verme durumunuzu grafikler eşliğinde görmek mümkün.

App Store –  Play Store 

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi

Spora yeni başlayan ve orta seviyede olanlar için en etkili uygulamalardan biri. 30 günlük antrenman programı sizin seçtiğiniz hedeflere özel oluşturuluyor. Profesyonel fitness koçu tarafından tasarlanan hareketleri videolu olarak izleyebilirsiniz. Göbek, kalça, bacak vb. bölgeler için özel oluşturulan planlardan faydalanmak mümkün. Uygulamanın en iyi özelliklerinden biri ise kesinlikle ekipman istememesi. Evde kolayca yapabileceğiniz egzersizler sayesinde daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz.

App Store –  Play Store 

BuldumZ uzmanlarının daha sağlıklı bir hayat için hazırladığı 9 mobil uygulamayı hemen sevdiklerinizle aşağıda yer alan butonlardan paylaşın!
Siz de kullandığınız spor uygulamalarını ve tecrübelerinizi yorum atarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Evde Spor Uygulamaları” üzerine bir yorum

  1. Pandemi nedeniyle evden işe işten eve derken hafta sonları da eve tıkılıp kalıyoruz. Bu nedenle kiloları aldıkça alıyoruz. Bunun çaresi de spor yapmak ama bırakın sporu tek yaptığım spor merdiven çıkmak. İşte bu nedenle insan sporu evde yapmak için harekete geçiyor. Yazıda tanıttığınız uygulamaların neredeyse hepsini denedim. İçlerinde 2 tanesi bana uygun gibi geldi iki tanesini de yükledim. Yarın komutları ile başlayacağım. Karın kasına gelmeden ilk önce var olan kiloları verebileceğim bir duruma gelmem lazım bakalım bu pandemi sürecinde kilo verebilecek miyim.

    Cevapla

Yorum yapın