En İyi Özel Sağlık Sigortası Tavsiyeleri

Özel sağlık sigortası, ihtiyacınız olan tedavi ve ani bir hastalık veya kaza durumunda sağlık masraflarınızı karşılar. Tam teşekküllü hastanelerde yüksek bedeller ödemeden tüm ihtiyaçlarınız en iyi şekilde karşılanır. Hazırladığımız listede kaliteli hizmet alabileceğiniz şirketleri bulacaksınız.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası, hastalık, kaza veya rutin kontrollerinizin seçtiğiniz poliçe kapsamında bir kısmı veya tamamının karşılanmasını sağlar. Sigorta yaptırmak istediğinizde size poliçe teminatları sunulur ve fiyatlar bunlara göre değişiklik gösterir. Bu teminatlar genellikle her firmada ayakta tedavi ve yatarak tedavi olarak iki şekilde sunulur. Ayrıca bu teminat kapsamları ek teminatlarla genişletilebilir, böylece daha kapsamlı bir sigortanız olur.

 • Ayakta tedavi teminatı: Günlük, hastane yatışı gerektirmeyen tedavileri karşılar.
 • Yatarak tedavi teminatı: Hastane yatışı gerektiren uzun süreli tedavileri karşılar.

En İyi Özel Sağlık Sigortaları

Allianz Sigorta

Allianz Sigorta

Allianz, en iyi hizmet politikası ve Türkiye gibi yurt dışında da geçerliliği olan bir şirkettir. Sigorta kapsamları ve fiyatları kişinin yaşı ve sağlık geçmişine göre şekillenmektedir. Türkiye’deki anlaşmalı hastane sayısı en yüksek şirket olarak tanınan Allianz Sigorta’nın beş sağlık sigortası ürünü bulunmaktadır.

 • Modüler Sağlık Sigortası: Geniş kapsamlarıyla yüksek tutarlı tedavi, doğum ve ameliyatlarınızı karşılar. Network çeşidine göre masrafın %80’i veya tamamı karşılanabilir.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası: Aylık ödemesi daha uygun olan tamamlayıcı sigorta, SGK anlaşmalı hastanelerde kullanılır ve çıkan ek ücretleri kapsar.
 • Vitamin 2E: Yabancı uyrukluların Türkiye ikametinde zorunlu olan sigortadır.
 • Moral Destek Sigortası: Sigorta süresinde kansere yakalanan sigortalılara maddi destek sağlar.
 • Nazar Boncuğu Sigortası: Türkiye’deki sağlık masraflarını güvenceye alıp, ek maddi yardım ve diş bakım paketi hizmetleri sunulur.

Sağlığınızı güvence altına alacak Allianz Sağlık Sigortası buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta

Sağlık sigortasını geleceğe yapılan en iyi yatırım olarak tanıtan Anadolu Sigorta’da birçok seçenek bulunuyor. Hepsinin tek amacı, kaza veya hastalık durumunda çıkan sağlık giderlerini %100’e kadar karşılayacak bir güvence sağlamak.

 • Hesaplı Sağlık Sigortası: Yalnızca yatarak tedavi teminatlarını kapsar. Anlaşmalı hastanelerde ameliyat, kemoterapi gibi birçok hizmet bedelini %100 karşılar.
 • Nefes Sağlık Sigortası: Ani ve beklenmedik durumların ortaya çıkışından maksimum 12 saat içinde bu poliçenin talep edilmesi halinde satın alınır. 20 üzerinde hastalığı kapsar.
 • Mehmetçik TSS: TSK mensupları, şehit/gazi ailelerine sunulmaktadır.
 • TSS: Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK anlaşmalı hastanelerdeki masrafları karşılar.
 • Yabancı Uyruklular: Türkiye’de oturma izni almak isteyen yabancı uyrukluların yaptırması zorunlu sigortadır.

Türkiye İş Bankası kuruluşu olan Anadolu Sigorta hizmetleri hakkında buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Groupama Sigorta

Groupama Sigorta

Tüm şirketlerde olduğu gibi medikal yardım, 7/24 doktor hizmeti, diş sağlığı paketi, ücretsiz VIP Check-up gibi hizmetler Groupama Sigorta’da da sunulmaktadır. Diğerlerine kıyasla daha uygun fiyatlı seçeneklere sahiptir. Groupama Sağlık Sigortası Planları şu şekildedir:

Groupama Pozitif Turkuaz: %100 yatarak tedavi, yurtdışı teminatı, acil ayakta tedavi, ücretsiz check-up ve 25 bin TL teminatlı ferdi kaza sigortası

 • Pozitif K,K1,K2: %100 yatarak, %80 ayakta tedavi ve annelik teminatı, yurtdışı teminatı, ücretsiz check-up ve 25 bin TL teminatlı ferdi kaza sigortası
 • Groupama Pozitif E: Pozitif K, K1 ve K’ye ek olarak yeni doğan kuvöz masrafları dahil hali
 • Groupama Pozitif G: Pozitif E’nin %100 ayakta tedavi ve annelik teminatı sunulan hali
 • Groupama Pozitif F: Annelik teminatı olmayan, %100 yatarak, %80 ayakta tedavi, acil müdahale, ücretsiz check-up ve 25 bin TL teminatlı ferdi kaza sigortası.

Müşteri hizmetlerine veya buradan web sitesine ulaşarak size en uygun sigorta seçeneğini bulabilirsiniz.

Axa Sigorta

Axa Sigorta

Uygun fiyatlı sağlık sigortalarından Axa Sigorta seçeneklerini farklı bütçelere göre belirlemiş. Ekonomik, normal ve limitsiz seçenekler sunuyor.

 • Kristal Serisi: Kendi içinde teminatları değişen üç grubu vardır. Hepsinde yurtiçinde limitsiz, yurt dışında 100 bin $’a kadar karşılanır. Limitsiz yatarak tedavi vardır.
 • Altın Serisi: Yurtiçinde 5 bin TL’ye kadar doktor/muayene/ilaç giderleri, bin 500 TL’ya gebelik kontrolleri karşılanır. Limitsiz yatarak tedavi vardır. Yurt dışında 30 bin $’a kadar karşılanır.
 • Platin Serisi: Yatarak ve doktor/muayene/ilaç giderleri limitsiz, gebelik bin 500 TL’ya kadar, yurt dışı 50 bin $’a kadar karşılanır.

Uygun ödeme planları ve geniş kapsamlı teminatlar sunan Axa Sigorta hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Ak Sigorta

Ak Sigorta

Ak Sigorta da uygun fiyatlı sigorta şirketlerinden bir tanesidir. 7/24 sağlık hizmeti erişimini binlerce anlaşmalı kurumu arasından seçip limitsiz alabilirsiniz. Çocuğunuza veya tüm ailenize özel ayrıcalıklı paketlerle sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

 • Aksağlık Çocuğum: 0-18 yaş arası çocuklar için sunulur. Limitsiz yatarak veya 4 bin TL limitli ayakta tedavi teminatı vardır.
 • Aksağlık Ailem: Standart, Plus ve Yatarak Tedavili seçenekleri vardır. 3 bin TL limitli ayakta tedavili veya limitsiz satın alınabilir.
 • Yeni Hayat: Standart, Plus, Yatarak Tedavili ve Yatarak Tedavili Plus seçenekleri vardır. 18 -50 yaş arası kişiler satın alabilir. Limit ve teminat kapsamları 4 bin TL’dan limitsize kadar değişir.
 • VIP: 50 bin Euro teminatlı yurt dışı geçerli sigortadır. Standart ve Plus seçenekleri vardır. 3 bin TL’ye kadar limitli veya limitsiz seçenekler sunar.

Aileniz veya sizin için en uygun Aksağlık Sigortası’nı bulmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ray Sigorta

Ray Sigorta

Ray Sigorta, özellikle MedicalPark Grup Hastaneleri ile özel anlaşmalı ‘Mediray’ seçeneğiyle öne çıkıyor. (Liv Hospital, Anadolu Sağlık Grubu, Memorial Sağlık Grubu gibi) Diğer şirketlerde olduğu gibi tamamlayıcı ve yabancı uyruklular için sağlık sigortaları da mevcut.

 • Sağlığım Rayında: Ray Sigorta anlaşmalı veya anlaşmasız tüm kurumlarda geçerlidir. Small, Medium ve Large seçenekleri vardır.
 • Mediray: Özellikle MedicalPark Hastaneler Grubu’nu tercih edenlere yönelik özel bir sigortadır. Farklı limitlerde üç farklı plan sunulur. Medicalpark Grup hastanelerinde yılda 1 detaylı ücretsiz check-up yapılır.

Ray Sigorta sağlık teminatları, anlaşmalı kurumlar ve fiyatlar hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Generali Sigorta

Generali Sigorta

Bu sefer de yalnızca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmeti veren bir şirketi anlatalım. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 2020 yılının en rağbet gören sigorta seçeneği haline geldi. Bu sigorta, Türkiye’de SGK anlaşması olan tüm hastanelerde geçerli.

Generali Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde çok uygun fiyata yüksek kalitede sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortalarından tek farkı, yalnızca SGK anlaşmalı hastanelerden hizmet alınması. Ek ücretler ödenerek, teminatların kapsamı genişletilebiliyor. Belki de ayda sadece 400 TL ödeyerek, binlerce liralık ameliyatları cebinizden ödemeyeceksiniz.

Bu sigorta seçeneği hakkında tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın, sağlık sigortası, sizi ve geleceğinizi güvenceye alır. Sağlığınız gibi, bütçenizi de korur. Listemizde olmayıp, hizmet aldığınız farklı şirketleri yorumlarda paylaşabilirsiniz. Bu sayede daha çok kişinin doğru şirketi bulmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Özel Sağlık Sigortası Tavsiyeleri” üzerine 3 yorum

 1. Yaklaşık 15 yıldır Ordu’da uzman çavuş olarak görev yapıyorum Anadolu hayat sigorta hastalık gibi durumlarda %100 ödeme sağlıyor. Başka sigorta firmaları ile de çalıştım sanırım en iyisi bu. Son olarak bu sağlık sigorta hizmetlerini yabana atmayın her her şey olabiliyor hayatta düşmem diyorsunuz düşüyorsunuz. Sadece ne işe yarayacak diye düşünmeyin çoluk çocuk geniş bir aileyseniz onların hastane ve tedavi masrafları için bile tercih edilebilir.

  Cevapla

Yorum yapın