En İyi Kuş Yemi

Minik dostlarımız için faydalı olacağını düşündüğüm bir araştırma yaptım. Kuşlarımızın sadece doyması değil sağlıklı beslenmesi de çok önemli. Beslenmeyi iyi bir şekilde yaptığımız sürece türü ne olursa olsun kuşlarımız sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilecektir. Aynı zamanda kuşların sağlıklı olmaması hem onların hem aynı evde yaşadığımız için bizim hayat kalitemizi düşürecektir. Bunların yaşanmaması adına ben kendi kuşum için uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu bulduğum en iyi kuş yemi tavsiyelerini sizlerle de paylaşmak istedim.

En İyi 11 Kuş Yemi

Küçük sevimli dostlarınız için tercih edebileceğiniz en iyi kuş yemlerini sizin için seçtim. Listeyi seçerken sağlık, lezzet gibi birçok farklı faktörü özellikle değerlendirdim. İşte en iyi kuş yemi tavsiyeleri:

Garden Mix Platin Meyveli Muhabbet Kuşu Yemi

Garden Mix Platin Meyveli Muhabbet Kuşu Yemi

Garden Mix markasının içeriği farklı birçok yem çeşidi var. Muhabbet kuşum için aldığım Platin Meyveli yem ise minik dostumun en sevdiği yem oldu. İçeriğinde sarı darı, kırmızı darı, beyaz darı, aspur, siyah darı, nijer tohumu, kondisyon tohumları ve unlu mamuller bulunuyor. Sindirimi kolaylaştıran ve kuşunuzun tüm besin ihtiyaçların ı karşılayan bir yem. Fiyatı da çok uygun. Hem sağlıklı hem ekonomik bir yem arıyorsanız artık aramanıza gerek yok çünkü buldunuz. En iyi kuş yemi Garden Mix diyebilirim.

Jungle Muhabbet Kuşu Yemi

Jungle Muhabbet Kuşu Yemi

Jungle’da tüm minik dostlarımız için yem bulunuyor. Ben size muhabbet kuşu yeminden bahsedeceğim. İçerisinde sarı darı, beyaz darı, aspur, nijer, keten, iç yulaf, vitaminli galeta parçacıkları bulunuyor ve tamamı sindirimi kolaylaştıran ham maddelerden oluşuyor. Büyük boy almayı tercih ettiğiniz zaman çok daha ekonomik olacak ve uzun süre kullanılacaktır. Muhabbet kuşu yemi olarak geçse de sultan papağanı gibi minik dostlarınız varsa onları da bu yemle gönül rahatlığıyla besleyebilirsiniz. Denedikten sonra en sevdikleri yem olacaktır.

Nature Plan Meyve Aromalı Ballı Muhabbet Kuşu Yemi

Nature Plan Meyve Aromalı Ballı Muhabbet Kuşu Yemi

Sadece Muhabbet kuşu için değil küçük papağanınız var ise onun da yiyebileceği bir yem önerisinde bulunmak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde ihtiyaçları olan bütün besinleri alabilecekleri bu yemin içerisinde; beyaz darı, sarı darı, kırmızı darı, siyah darı, ay çekirdeği, aspir tohumu, kanarya yemi, keten tohumu, yulaf tohumu, sorgum tohumu, nijer tohumu, kenevir tohumu, yabani tohumlar, caco3, istiridye kabuğu, deniz yosunu, bal tozu, bitkisel yağ, meyve aroması bulunuyor.  Vitamin, mineral ve kalsiyum açısından oldukça zengin olduğu için sağlıklı ve parlak tüy oluşumunu da destekliyor.

Pupa Milano Muhabbet ve Kanarya Kuş Maması

Pupa Milano Muhabbet ve Kanarya Kuş Maması

Pupa Milano Kanarya, muhabbet ve tüm doğa kuşlarının beslenebileceği harika bir yem üretmiş. İçeriğinde; Keten tohumu, rapiska, kenevir, soya, darı, bezelye, mısır, bisküvi, pirinç, fiğ, yulaf, mercimek, buğday, burçak, bitki özleri, maya, a d e vitamin ve mineralleri bulunuyor. Başlangıçta kuşunuzun mamasına alışması için önceden beslediğiniz yem ile karıştırıp verebilirsiniz. Böylece kısa sürede alışacaktır. Sonrasında mamasını sebze ve meyve ilave ederek vermeye devam edebilirsiniz. Düzenli tüketildiğinde kuşunuzun daha sağlıklı ve tüylerinin daha parlak olduğunu da gözlemleyeceksiniz.

Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi

Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi

Gold Wing yetişkin muhabbet kuşları için özel olarak harika bir yem hazırlamış.
Premium muhabbet kuşu yeminin içerisinde kuşunuz için gerekli olan tüm besin, vitamin ve mineraller mevcut. İlk denemeden itibaren minik dostunuzun en sevdiği yem olmaya başlayacaktır. Sindirimi de oldukça kolay. Kuşunuzun yemliğine koyarak herhangi bir şey ilave etmeden besleyebilirsiniz. Ayrıca açılır kapanır ambalajı olması da oldukça pratik. Piyasa fiyatlarına göre ucuz bile sayılabilecek olan bu yemin kalitesinden asla şüphe etmeyin.

Versele Laga Verselelaga Parrot (papağan) Yemi

Versele Laga Verselelaga Parrot (papağan) Yemi

Evcil hayvan ürünlerinde uzman bir marka olan Versele Laga, Amazon, Cacadu, Jako, Ara
papağanı ve tüm papağanlar için kullanabileceğimiz bir yeme sahip. İçerisinde; Yalancı safran tohumu, Soyulmuş ay çekirdeği, buğday, yerfıstığı içi, esmer buğday, yulaf, yaban ay çekirdeği, fıstık, milo, çam fıstığı, kabak çekirdekleri bulunuyor. Bu zamana kadar denemediyseniz kesinlikle hiç vakit kaybetmeden alın derim. Papağanınız için gerekli tüm besinler düşünülmüş. Düzenli kullanımda minik dostunuzun daha sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu ve hayat kalitesinin arttığını gözlemleyeceksiniz. Paket bitene kadar tazeliğini muhafaza edebiliyor oluşu da ayrıca tercih sebebimdir.

Bonnie Bonnie Kanarya Yemi

Bonnie Bonnie Kanarya Yemi

Bonnie’nin tüm kanaryaların beslenmesine uygun olarak ürettiği bir yemden bahsetmek istiyorum. Bonnie Kanarya yeminin içerisinde; Kanarya tohumu, kenevir tohumu, Nijer tohumu, keten tohumu, yulaf ve kanola karışımları bulunuyor. Kanaryanız için gerekli tüm besinler, vitamin ve mineraller göz önünde bulundurularak hazırlanmış bu yemi kanaryanız çok sevecek. Daha önce yediği yemlere artık dönüp bakmayacak bile diyebilirim. Zengin içeriğinin yanında sindirimi de gayet kolay. Fiyatı piyasadakilere göre biraz daha fazla olsa da indirimleri yakaladığınızda mutlaka stoklamalısınız.

Vitakraft Menu Muhabbet Kuşu Yemi

Vitakraft Menu Muhabbet Kuşu Yemi

Size muhabbet kuşunuzun bayılacağı bir yemden bahsedeceğim. İçerisinde E, C,  B1,  B2,  B12 vitaminleri, biotin, pantotenik asit, folik asit, nicotinik asit, magnezyum ve çinko bulunuyor. Besin değeri oldukça yüksek ve kuşunuzun ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri karşılıyor. Kullanmaya başladıktan sonra kuşunuzun tüylerinin çoğaldığını ve parladığını göreceksiniz. Ayrıca sadece kuşunuzu beslemiyor tedavi de ediyor. Tüylerinde dökülme problemi varsa azaldığını ve ishal sorunu yaşıyorsa sindiriminin düzene girdiğini de gözlemleyeceksiniz. Fiyatı da performansına göre gayet uygun.

Quiq Muhabbet Kuşu Yemi

Quiq Muhabbet Kuşu Yemi

Quiq Muhabbet kuşunuz için harika bir yem üretmiş. Uzun zamandır kullandığım başka bir yem vardı ama bulamadığım sırada internette araştırırken buldum ve aldım. Hiç pişman olmadım. İçerisinde darı % 52 kırmızı darı ak darı, soyulmuş yulaf,  kanarya tohumu, keten tohumu, yalancı safran ve nijer tohumu sayesinde kuşunuzun ihtiyaç duyacağı bütün vitamin ve mineralleri barındırıyor. Daha sağlıklı ve daha parlak tüyleri de düzenli kullanımla göreceksiniz. Oldukça uygun fiyatıyla da favori yemleriniz arasına gireceğine eminim.

Beaks Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi

Beaks Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi

Minik dostunuz için bir değişiklik yapıp da kabuklu yem yerine kabuksuz yem denemek isterseniz kesinlikle Beaks Kabuksuz Yemi öneririm. İçerisinde darı, keten tohumu ve Nijer tohumu bulunuyor. Sindirimi kolaylaştıran sağlıklı bir içeriğe sahip. Kuşunuzun tüylerini sağlıklı ve parlak hale getirecek. Ayrıca içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller gaga, tırnak ve iskelet gelişimini de destekleyecek. Kapaklı kutu formunda bir ambalaja sahip olduğu için de tazeliğini uzun süre koruyor. Fiyatı da gayet uygun kesinlikle denemeye değer.

Vivid Bird Vivid Premıum Karışık Muhabbet Kuşu Yemi

Beaks Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi

Vivid Bird markasının kendisiyle aynı ada sahip kuş yemini bilmeyenler varsa benim gibi internetten öğrensin diye yazıyorum. Faydalanmak hepimizin hakkı çünkü. Vivid Bird Premium Karışık Muhabbet Kuşu Yemini tesadüfen yem ararken bulup yorumlara bakarak sipariş etmiştim ve çok memnun kaldım. Taze ve yumuşak kıvamlı bu yemi kanarya gibi hint bülbülleri de rahatlıkla tüketebilir. İçerisinde ihtiyaç duydukları bütün besin kaynakları mevcut. Sindirimi kolaylaştırması için de özel olarak formüle edilmiş. Minik dostunuzun kısa sürede alışacağı ve favori yemi olacağına emin olabilirsiniz.

Bu yazıda minik dostlarımız için hem sağlıklı hem ekonomik birçok yemden bahsettim. Benim gibi deneyip memnun kalanlar yorum bırakarak evcil dostu olan daha fazla kişiye ulaşabilir. Sizde en iyi kuş yemi tavsiyelerini paylaşarak sevdiklerinizin de faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Kuş Yemi” üzerine 3 yorum

  1. Sevimli dostlarımıza yemin en kalitelisini vermeniz gerekiyor. Bu canlılar zaten kafeste yaşıyor doğada kendi öz ortamında tohumları yiyerek böcekle vs besleniyorlar ama sadece kafes içinde yaşayan dostlarımızın böyle bir şansları yok vereceğiniz yemin içerisinde multivitamin olması gerekiyor. Bunun yanında ballı kraker olarak bilinen üründe de vermelisiniz.

    Cevapla

Yorum yapın