Ocak Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ocaklar, özellikle de yemek yapmayı bir keyif olarak gören kullanıcılar için mutfakların belki de en önemli parçaları… Peki mutfağınıza -ve yemek yapma alışkanlıklarınıza- en uygun ocağı nasıl seçebilirsiniz? Bu sorunun cevabını, yazının geri kalanında birkaç alt başlık halinde vereceğiz.

Çalışma Şekli

franke1

Ocak seçiminde, ilk başta ürünün çalışma prensibine karar vermeniz yerinde olacaktır. Gazlı bir ocak mı istiyorsunuz? Yoksa daha fazla fonksiyona sahip elektrikli ya da enerji tasarrufu sağlayan indüksiyonlu ocak işinizi daha mı iyi görecek? Bütçeniz nedir? Tüm alternatifleri artıları ve eksileriyle detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra, hangi tarzda bir model seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Ocak Ebatları

franke 2

Seçilecek olan ocak ebadı, hem ihtiyaçların tam anlamıyla karşılanması hem de daha konforlu, pratik bir kullanım deneyimi yaşamak için önemli. Ocak ebatlarına karar verirken mutfağınızın/tezgahınızın büyüklüğünü, ve aşağı yukarı ne büyüklükte bir çalışma alanına ihtiyacınız olacağını göz önünde bulundurmanız önemli.

Kullanılan Malzeme

Kullanılan malzeme, her üründe olduğu gibi ocak seçiminde de önem taşıyor. Ürünün kalitesini ve dayanıklılığını doğrudan etkileyen malzeme seçimi söz konusu olduğunda, özellikle de paslanmaz çelik ocaklar, demir döküm ızgaralar sert cam modeller oldukça ilgi gören tasarımlar olarak ön plana çıkıyor.

Güvenlik Önlemleri

Özellikle de küçük çocukların olduğu bir evde yaşıyorsanız, güvenlik önlemlerini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Çocuk kilidi, gaz emniyet ventili, otomatik kapanma gibi fonksiyonlar ile daha güvenli hale getirilmiş ocak modellerini tercih ederek içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ekstra Fonksiyonellik

Mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak her çözüm değerlidir. Ocaklar söz konusu olduğunda da aynı durum geçerli. Elektronik ateşleme, dokunmatik panel, esnek pişirme alanı, flex yakıcılar, otomatik pişirme ayarı gibi fonksiyonalar ile, siz de yemek yapma sürecini daha pratik ve keyifli kılabilirsiniz.

Mutfağınız İçin Doğru Ocağı Franke’de Keşfedin!

İnovatif detaylar ile zenginleştirilmiş şık ve fonksiyonel tasarımları ile öne çıkan Franke, ocak modelleri ile de her ihtiyaca cevap veriyor. Siz de markanın mutfağınıza değer katacak, hayatınızı kolaylaştıracak ocak modellerini ve diğer inovatif tasarımlarını keşfetmek için, aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz:

https://www.franke.com/tr/tr/hs.html

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın