En İyi Sanatsal Boya

Yeni başlayan öğrenciler, profesyonel sanatçılar ve hobi meraklılarının çok beğeneceği ve faydasını göreceğini düşündüğüm bir araştırma yaptım. En iyi sanatsal boyalardan oluşturduğum bir liste hazırladım. Performansı, fiyat aralığı, kalitesi, türü gibi birçok özelliğini inceleyerek oluşturduğum bu listeye göz atmadan boyanızı almamanızı öneririm. Piyasadaki en iyi sanatsal boya özelliklerini okuduktan sonra rahatça karşılaştırarak karar verebilir ve boya siparişini verebilirsiniz. En kaliteli boyaları  en uygun fiyatlarla alabilmeniz için harika bir tavsiye listesi!

En İyi 13 Sanatsal Boya

Sanatsal boyaları fiyat, performans, marka, kalite ve farklı türlerine göre araştırıp en iyilerini seçtim ve bir listede toparladım. Beraber inceleyelim, işte en iyi sanatsal boya tavsiyeleri:

Cadence Boya – Akrilik Boya

Cadence Boya – Akrilik Boya

Akrilik boya için hem kaliteli hem uygun bir ürün arıyorsanız Cadence Boya doğru seçim olacak. Yıllardır sektörde gelişerek varlığını koruyan Cadence Boya, sanatçılar ve hobi meraklıları için sanatsal boya ve boya ekipmanları konusunda çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Su bazlı olan akrilik boyalarından Hybrid Akrilik Multisurfaces serisini de ayrıca önermem gerekiyor. Aklınıza gelebilecek bütün yüzeylere uygulanabilen ve rahatça tutunabilen harika bir akrilik boya. İç ve dış bütün mekanlar için kullanıma uygun ve boyama sonrası zımpara gerektirmediği için gayet pratik!

Van Gogh – Yağlı Boya

Van Gogh – Yağlı Boya

Profesyonel sanatçılar ve ressamlar için özel olarak hazırlanan bir yağlı boya önerisine ihtiyacınız varsa Van Gogh’un yağlı boyalarını mutlaka deneyin. Sanatsal boyaların bütün çeşitlerini üreten Van Gogh’ta en favori ürünüm yağlı boya. Talens Van Gogh serisi tüm övgüleri hak eden gerçek bir sanatçı boyası! Pigmenleri o kadar yoğun ki renkler çok canlı ve parlak oluyor. Ara renk elde edebilmek için de oldukça pratik bir şekilde karıştırabileceğiniz akışkan yapıya sahip. Renk ve pigment özelliklerine göre iki gruba ayrılan Van Gogh yağlı boyalarına bir şans vermelisiniz.

Südor – Guaj Boya

Südor – Guaj Boya

Yeni başlayanlar ve öğrenciler için hem uygun hem çok kaliteli harika bir fiyat performans ürünü tavsiyesinde bulunacağım. Südor’ın guaj boyaları başlangıç için çok yerinde bir seçim olacaktır. Hem ekonomik fiyatı hem yüksek kapatıcılığı en iyi sanatsal boyalar listeme girmek için yeterli oldu. 24 renk seçeneği olan Südor guaj boyalar su bazlıdır. Kağıt ve karton yüzeylere kolayca uygulanabilen bir forma sahip olan bu guaj boyanın pigment kalitesi çok yüksek ve renkleri çok canlı.

Vincent – Akrilik Boya

Vincent – Akrilik Boya

Profesyoneller için hazırlanan bir formüle sahip olan Vincent markasının akrilik boyalarını hala denemeyen var mı? Denemeyenler ve denemeyi düşününler için en iyi akrilik boyalardan biri olduğunu söylemekte fayda var. Özel formülü sayesinde pigment ve renk kalitesi en yüksek guaj boyalardan biridir. Su ile inceltilmeye uygun bir yapıya sahiptir ve tüm yüzeylere uygulanabilir. Ayrıca 100 farklı renk seçeneği ile en geniş renk skalasına sahip guaj boya ünvanını da sonuna kadar hak ediyor!

Winsor Newton Cotman – Sulu Boya

Winsor Newton Cotman – Sulu Boya

Kalitesi tartışılamayacak kadar muazzam bir marka olan Winsor Newton Cotman’in sulu boyalarını tavsiye etmemek hem sanatçılara hem de markaya haksızlık olurdu. Sanatsal boyalarda seçim yaparken önceliğiniz uygun fiyatlı olması değilse ve bütçeniz uygunsa kesinlikle en iyi seçenek Winsor Newton Cotman sulu boyaları olacak. Boyayı uygulamaya başladığınız ilk anda ne kadar keyifli ve konforlu bir boya olduğunu anlayacaksınız. Hala kararsız olanlar varsa daha fazla vakit kaybetmeden kendilerini bu boya ile ödüllendirmeli!

Daler Rowney  – Yağlı Boya

Daler Rowney  – Yağlı Boya

Daler Rowney’in tüm sanatsal boyalarını gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Hem fiyat aralığı he boya türleri oldukça geniş. Yeni başlayanlar, profesyoneller kısacası her kesim için özel olarak üretilmiş boyalara sahip bir marka. Yeni başlayanlar için özellikle önereceğim yağlı boyası Graduate serisi kesinlikle denenmeli. Benim gibi sizin de en iyi sanatsal boyalar listenize gireceğine eminim! 54 renk seçeneği sunan bu yağlı boyanın fiyatına göre kalıcılığını ve parlaklığını görünce inanamayacaksınız!

Pebeo – Seramik Boyası

Pebeo – Seramik Boyası

Sanatsal boyaları seçerken performansının  yüksek olmasının yanında bir de uygun fiyatlı olmasını istiyorsanız ve önceliğiniz ucuz olması ise Pebeo’nun sizin için şahane bir ürünü var. Seramik boyası ihtiyacınız varsa mutlaka Pebeo’nun seramik boyalarını denemelisiniz. 28 farklı renk seçeneği olan bu boyaların tamamı birbiri ile karıştırılmaya uygun. Yüksek ısı ve ışık dayanıklılığına sahip olması da ayrıca tercih sebebi olmalı. Ayrıca cam, metal, pişmiş toprak seramik, porselen, cam ve daha birçok zemin için uygun.

Artdeco – Akrilik Ahşap Boyası

Artdeco – Akrilik Ahşap Boyası

Artdeco’nun akrilik ahşap boyasını tavsiye etmede önce adının akrilik ahşap boyası olduğunu düşünüp sadece bu amaçla kullanıldığını sanmamanızı söylemem gerekiyor. Amatörler ve profesyonellerin kullanımı için uygun son derece uygun bir boya! Tuval, kağıt tabaka, metal, porselen, cam yüzeyler ve daha birçok yüzeye rahatça uygulanabiliyor. Fiyat performans ürünü olarak değerlendirirsek piyasadaki sanatsal boyaların açık ara en iyisi. Renkleri birbirine kolayca karıştırabilir ve uygulayabilirsiniz. Zengin renk seçeneği ve suya dayanıklılığı da göz önünde bulundurulabilecek özelliklerinden.

Lascaux Gouache Color – Guaj Boya

Lascaux Gouache Color – Guaj Boya

Sanatsal boya konusunda en iyi marka olduğunu düşündüğüm Lascaux Gouache Color’ın guaj boyalarından bahsetmek istiyorum. Önceliği uygun fiyata en kaliteli boyayı kullanmak ise kesinlikle tercihiniz Lascaux Gouache Color’dan yana olmadı. Guaj boyadan beklenen tüm özellikleri karşılayan harika bir fiyat performans ürünü. 34 tondan oluşan bu guaj boya kuruduktan sonra kadifemsi bir görüntüye sahip oluyor. Esnek bir boya olduğu için de kuruyunca asla çatlama yapmıyor. Hem profesyonel sanatçılar hem amatörler için harika bir uygulama deneyimi olacaktır!

Sennelier – Yağlı Pastel Boya

Sennelier – Yağlı Pastel Boya

Profesyonel sanatçılar için denedikten sonra bir daha kolay kolay vazgeçemeyecekleri bir pastel boya önerisinde bulunmak istiyorum. Sennelier’in üç gruba ayrılan pastel boyalarından yağlı pastel boya grubundaki ürününü sizinle tanıştırmak istiyorum. Tuval, seramik, ahşap, karton gibi neredeyse tüm yüzeylere kullanım için uygun olduğunu ve bu yüzeylere çok iyi yapıştığını bilmenizde fayda var. Parmak ya da fırça kullanılarak dağıtılabilen bu pastel boyanın renkleri asla solmuyor. Terebentin ile inceltilebilir bir yapıya sahip olan bu pastel boyanın fiyatı da performansına bakılacak olursa çok ekonomik!

Lefranc & Bourgeois – Cam Boyası

Lefranc & Bourgeois – Cam Boyası

Profesyon sanatçılar ve yeni başlayanların kullanımı için uygun bir cam boyasından bahsetmek istiyorum. Lefranc & Bourgeois’in tüm sanatsal boyalarını gönül rahatlığı ile alarak kullanabilirsiniz ve memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Ben sizlere en iyisi olduğunu düşündüğüm ve favorim olan vitray cam boyasını tavsiye edeceğim. Birbiriyle kolayca karıştırılmaya uygun yapısı ve geniş renk skalası ile öne çıkan bir boya. Ayrıca ısıya gerek kalmadan kuruyabiliyor ve kuruduktan sonra transparan bir etki bırakıyor. Fiyat ve performansı yüksek bir boya ve indirim dönemlerinde çok daha ucuza sahip olabiliyorsunuz.

Schmincke – Yağlı Boya

Schmincke – Yağlı Boya

Üst düzey bir boya önerisi ister misiniz? Gerçekten kaliteli ve yüksek performanslı bir ürün kullanmak istiyorsanız ve bütçeniz uygunsa marka tercihiniz kesinlikle Schmincke’den yana olmalı. Tüm hobi ürünleri üst düzey ve kaliteli olan bu markanın yağlı boyasını hala denemeyen varsa eğer daha fazla vakit kaybetmemeli. Özellikle Mussini yağlı boya serisini deneyimleyebileceğiniz en iyi sanatsal boya olabilir! Yağlı boyaları renk serilerine göre gruplanan Schmincke’nin boya fiyatları da ait olduğu gruba göre değişiklik gösterebiliyor. Diğer yağlı boyalarla kıyaslanınca daha uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu da belirtmem karar vermenizi kolaylaştırabilir. Geniş renk seçeneği ve uygulama kolaylığı olan bu yağlı boya ile eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız!

Mungyo – Sulu Boya

Mungyo – Sulu Boya

Mungyo’nun profesyoneller için özel olarak hazırladığı sulu boya setlerini henüz denemediyseniz şimdiye kadar yaptığınız bütün sulu boya çalışmalarını unutun ve bu boyayı deneyin! Dünyadaki en iyi sulu boyalardan biri olduğunu söylemek abartı olmayacaktır. 12 ve 24 farklı renk seçenekleri setleri var ve çok kullanışlı bir teneke kutu içerisinde bulunuyor. Bütçeniz uygunsa kesinlikle kendinizi bu boyadan mahrum bırakmamalısınız. Ayrıca yeni başlayanlar için maliyeti yüksek gelmeyecek ise ve alım gücü var ise muhakkak bu boyayı denemeliler. Başlangıç için harika bir seçim olacak ve bir daha suluboya yapmaktan vazgeçemeyeceklerdir.

Profesyoneller ve amatörler için uygunluklarını da göz önünde bulundurarak hazırladığım en iyi sanatsal boya tavsiyelerinden eksik olduğunu düşündüğünüz varsa yorum bırakın! İçerik yararlı olduysa sevdiklerinizle de paylaşmayı unutmayın!

 

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Sanatsal Boya” üzerine bir yorum

  1. Uzun zamandır halk eğitim merkezlerine gidemiyorum. Pandemiden önce halk eğitimde bu tür etkinlikleri çok yapıyorduk. Hem kişisel olarak gelişiyor hem de psikolojik olarak rahatlamış hissediyorduk. O eski günlere ne zaman döneriz bilemem ama boyalarla bir eser yapmak inanılmaz keyif verici.

    Cevapla

Yorum yapın