En İyi LED TV

Televizyon kullanma alışkanlıklarımız değişse de her zaman tv izleme ihtiyacı duyuyoruz. Haber, eğlence, oyun, müzik vb. farklı alışkanlıklarımız yeni nesil teknolojilerle buluşuyor. LED televizyon panellerinin arka kısmında yer alan LED aydınlatmalar ve uygun fiyat ise seçimimizi doğrudan etkileyebiliyor. Günümüzde OLED ve QLED gibi farklı seçenekler bulunsa da hala en favori modeller LED televizyonlar.

Geçtiğimiz hafta 2 yaşındaki oğlum televizyona büyük bir şamdanı atınca evdeki televizyonumuz çöp oldu. Üstelik tamir masrafı neredeyse yeni bir televizyon almakla eşdeğerdi. Ben de bu vesileyle en iyi LED televizyon modellerini araştırmaya koyuldum. En iyi LED TV markası Samsung, LG, Philips gibi dev şirketlerden daha uygun fiyat sunan markalara kadar araştırdım. Gelin, birlikte piyasanın en iyi LED televizyon seçeneklerine göz atalım!

En İyi 10 LED Televizyon

Teknoloji geliştikçe televizyonlar da yeni nesil özelliklere sahip olmaya başladı. Android LED tv modellerinden daha basit tasarımlara sahip olan pek çok model bulunuyor. Bizim evde Netflix, Youtube, Spotify vb. uygulamalar kullanıldığı için ben en iyi Android LED tv modellerini bilhassa araştırdım. Ancak aşağıda hem Android hem de Android olmayan pek çok Led televizyon modelini listeledim. işte farklı fiyatları ve özellikleri ile en iyi Led tv:

Samsung 58TU7000 58” Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

 • Ekran: 58 inç / 146 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: Bluetooth, Akıllı Enerji Tasarrufu, Dolby Digital Plus

En iyi LED TV listemize dünya devi Samsung’un favori modeli ile başlıyoruz. 58 inç sayesinde ev konforunda sinema ayrıcalığı yaşatıyor. Kristal ekran teknolojisi ise daha parlak ve keskin görüntüler izlemenizi sağlayacaktır. HDR teknolojisi ise en karanlık ve siyah noktaları bile net görüntülere dönüştürüyor. Dokun ve izle özelliğine sahip olması sayesinde akıllı telefonunuzu televizyona dokundurmanız yeterli. İlgi çeken diğer bir özelliği ise oyun moduna sahip olması. Bu sayede televizyondan oyun oynamak isteyenler daha geliştirilmiş bir görüntüye ulaşıyor.

Samsung 58TU7000 58” Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV modelini avantajlı fiyatla Media Markt’tan satın almak için tıklayın.

Samsung 50TU7000 50″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

 • Ekran: 50 inç / 127 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: HDR 10, Bluetooth, PurColour Teknolojisi

Ev ve ofislerde en çok 50 inç ekranlar tercih ediliyor. Samsung’un bu LED Televizyon modeli de yeni nesil özellikleri ve ideal seyir boyutu ile kullanıcılardan tam puan almış durumda. Kristal ekran teknolojisi sayesinde görüntüler otomatik olarak optimize ediliyor. Üstelik görüntü kayıplarını optimize edebilen Yüksek Dinamik Aralığı teknolojisine de sahip. Uygulama indirme imkanı ise SmartHUB üzerinden birçok uygulamaya erişmenizi sağlayacaktır. En iyi LED televizyon modelleri arasında yer almasını sağlayan diğer bir özellik ise çerçevesiz tasarımı. Üç tarafı çerçevesiz bu sayede gerçekçi bir görüntü elde ediliyor.

Samsung 50TU7000 50″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV ürününü buraya tıklayarak yakından inceleyebilir veya Media Markt’tan satın alabilirsiniz.

Philips 58PUS8505 58” Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV

 • Ekran: 58 inç / 146 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: Ambilight, Dolby Digital, Akıllı Etkileşim

En iyi smart Led televizyon modelleri arasında ambilight teknolojisi ile Philips ön plana çıkıyor. Philips’in patentli teknolojisi ambilight, TV arkasına farklı renklerde ışık yansıtıyor. Sese veya görüntüye göre optimize edilen ışıklar, daha geniş bir TV efekti sağlıyor. Dolby Vision ve Dolby Atmos teknolojileri ise hem sesi hem de görüntüyü sinema gücüne ulaştırıyor. Ayrıca Philips P5 motoruyla desteklenen Led televizyon gerçek, net ve akıcı bir görüntü sunuyor.

Philips 58PUS8505 58” Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV ürününü en iyi fiyatla satın almak için Media Markt’a buradan ulaşın.

LG 55NANO796 55” Uydu Alıcılı 4K Ultra HD NanoCell Smart TV

 • Ekran: 55 inç / 139 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: Dolby Digital Plus, Quad Core Processor 4K, Sihirli Kumanda

En iyi LED televizyon modellerinden bahsederken LG’ye geniş bir yer ayırmak gerekiyor. LG, telefon üretimini bıraksa da televizyon modellerinde hala en çok tercih edilen markalardan biri. Son yıllarda NanoCell teknolojisi ile de büyük bir yere sahip oldu. Bu teknoloji sayesinde saf ve canlı renkler, maksimum izleme açısı ve her zaman temiz bir görüntü sağlanıyor. Üstelik nanocell partikülleri her zaman daha net ve gerçekçi görüntü için filtreleme de yapıyor. Sihirli kumanda ve yapay zeka teknolojisi ise sesli komutla televizyonunuzu yönetmenize yardımcı oluyor. Kısacası farklı oyun modları, yüksek görüntü kalitesi ve hızlı geçişleri ile en iyi LED televizyon LG 55NANO796 55” oluyor.

LG 49SM8000 49″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

 • Ekran: 49 inç / 125 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: NanoCell, DTS Virtual:X, Al Smart

Yapay zeka teknolojisi ile geliştirilen LG 49SM8000 en iyi televizyon modelleri arasındaki yerini alıyor. Televizyonu yönetmek, ses ayarı yapmak veya uygulamaya geçiş yapmak için konuşmanız yeterli. Öte yandan 49 inç boyutu ve nanocell teknolojisi ile gerçek bir seyir keyfi yaşatıyor. Görüntüyü otomatik olarak düzenliyor ve her zaman akıcı bir görüntü sağlıyor. Samsung televizyonlar gibi parlak değil, ancak daha gerçekçi bir görüntü vermeyi başarıyor. Dahili uydu alıcısı ve Android Led TV özelliği ile beklentilerinizi karşılayacağını söyleyebilirim.

LG 49SM8000 49″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV ürününü avantajlı fiyatla Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayın.

Philips 55PUS7805 55” 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD LED Smart TV

 • Ekran: 55 inç / 139 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: Hibrit Yayın, Ambilight, Akıllı telefonla kontrol, Dolby Digital Plus

Kullanıcı izleme deneyimini yükselten Philips 55PUS7805, ambilight teknolojisi ile güçlendirilmiş. Duvara yansıyan ışıklar ses, görüntü, bayrak vb. ayarlamalarla farklılaştırılıyor. Yüksek görüntü kalitesi sayesinde çok yakın izlemelerde bile görüntü bozulmuyor. Üstelik Dolby Vision ve HDR teknolojileri parlak ve gerçekçi bir görüntü sunmayı başarıyor. Google Asistant veya Alexa ile de kontrol edilebilmesi ise kolay ve rahat bir kullanıma yardımcı oluyor.

Philips 55PUS7805 55” 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD LED Smart TV modelini Media Markt’tan hemen satın almak için tıklayınız.

Vestel 58U9500 58″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

 • Ekran: 58 inç / 147 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: Hibrit Yayın, Ambilight, Akıllı telefonla kontrol, Dolby Digital Plus

En iyi smart LED TV arayışınızda yüksek görüntü kalitesi ve geniş ekran tercih ediyorsanız Vestel 58U9500 modelini tavsiye edebilirim. Ancak bu üründe yukarıdaki LED televizyon modellerinde olduğu gibi uygulama yükleme, sesli kontrol vb. özellikler yok. Bununla birlikte 58 inç ve 4K kalitesi özelliklerine rağmen fiyatı daha uygun. Kısacası keyifli bir seyir için tercih edebilirsiniz. Netflix, Youtube, BeinConnect vb. uygulamaları var.

Vestel 58U9500 58″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV modelini yakından incelemek veya Trendyol’dan uygun fiyatla satın almak için tıklayın.

Sony KD-55XH8196 55″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV

 • Ekran: 55 inç / 139 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: HDR10, 4K X-Reality PRO, Bluetooth 4.2

En iyi televizyon markası denilince akla gelenlerden biri de Sony. Uzun yıllardır evlerin başköşesinde yer edinen Sony, kaliteli ve uzun ömürlü televizyonları ile biliniyor. Bu modelinde ise yeni nesil teknolojiler ile çok yönlü bir kullanıma sahip. İnce metal çerçeve ile de zarif bir tasarıma ulaşmış. Çok yönlü ses efektleriyle desteklenen Sony, Triluminos Ekran özelliğiyle de sayısız renk seçeneği uyguluyor. Üstelik IPS paneli sayesinde gün ışığında bile net bir görüntü veriyor. Bu sayede birçok smart LED TV modeline oranla daha gerçekçi ve parlak bir görüntü sağladığını söyleyebilirim.

Sony KD-55XH8196 55″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV modelini buraya tıklayarak Trendyol’un fırsatlarıyla satın alabilirsiniz.

Grundig 32GEH6935 A 32″ 82 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED TV

 • Ekran: 32 inç / 82 Ekran
 • Çözünürlük: 1366×768 – HD
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: Yayın kaydetme, ekran yansıtma

Mutfak, oturma odası vb. alanlar için en iyi smart LED tv arayışındaysanız Grundig markalı bu ürünü tercih edebilirsiniz. 32 inç genişliği sayesinde küçük alanlar için etkili bir seyir keyfi sunacaktır. Öte yandan Arçelik garantisi altında satılan bu ürün, kullanıcıların beğenisi toplamayı başarmış. Uygulama yükleme avantajı olmasa da Youtube, Netflix vb. uygulamaları mevcut. Son olarak uygun fiyatı ve görüntü kalitesi ile kullanıcıların beğenisini kazandığını söyleyebilirim.

Grundig 32GEH6935 A 32″ 82 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED TV ürününü buraya tıklayarak Hepsiburada’dan inceleyebilir veya uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

TCL 50P8M 50″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD DVBS Android Smart LED TV

 • Ekran: 50 inç / 126 Ekran
 • Çözünürlük: 3840 x 2160 – Ultra HD / 4K
 • Smart TV: Var
 • Öne Çıkan Özellikler: Micro Dimming, Yapay Zeka, Spor Modu

Çin merkezli TCL, Türkiye pazarında yeni olsa da 1981 yılından beri televizyon üretiyor. Öyle ki 2020 yılında ABD’nin en çok televizyon satan markası olmuştur. Ayrıca aynı özelliklere sahip olan birçok markaya göre fiyatının daha uygun olduğunu söyleyebilirim. Yüksek çözünürlük sağlayan Smart LED TV, micro dimming teknolojisi sayesinde gözleriniz için daha sağlıklı ve gerçekçi bir görüntü verir. Üstelik sekiz milyon aktif piksel ve HDR10 teknolojisi ise hayalinizdeki TV keyfini yaşatacaktır. Alexa ve Google Asistant ile desteklenen LED televizyon, birçok komutu algılayabiliyor.

TCL 50P8M 50″ Uydu Alıcılı 4K Ultra HD DVBS Android Smart LED TV ürününü Media Markt’tan online satın almak için buraya tıklayınız.

 

En İyi LED TV modelleri arasından seçim yapabildiniz mi? Henüz karar veremediyseniz yorumlarda görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz. Sorularınızı en kısa süre içinde yanıtlayacağız! İçeriği beğendiyseniz bizi desteklemek için aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın