En İyi Netflix Filmleri

Netflix, zengin içeriği ve kolay arayüzü ile en iyi dijital yayın platformları arasında bulunuyor. Her geçen gün yeni üyeler kazanan platform, son derece başarılı. Kullanıcının izlediği programlara göre öneri yapmasını çok seviyorum. Ancak her zaman aradığım etkili filmi bulamadığımı da söylemeliyim. Ben de arkadaşlarımdan program / film tavsiyesi alıyorum. Bu durumdan yola çıkarak en iyi netflix filmleri içeriğimi sizinle paylaşmak istedim. Her an elinizin altında bulabileceğiniz bu liste film arama sürenizi kısaltacak!

En İyi Netflix Komedi Filmleri

Güzel ve heyecanlı bir başlangıç yapmak için en iyi komedi filmlerinden bahsetmek istiyorum. Ünlü Holywood oyuncuları, Türk aktör ve aktristler, usta yönetmenler sizi bekliyor! Günün stresini atmak ve bol bol gülmek hepimizin en büyük hakkı. İşte en iyi Netflix komedi filmleri:

Amelie

 • Oyuncular: Audrey Tautou, Dean Baykan, Mathieu Kassovitz
 • Süre: 2 saat 9 dakika
 • IMDB:2
 • Tür: Komedi, Romantik

Amelie Konu: Uluslararası birçok alanda ödül alan kült filmlerden biri. Daha önce izlemediyseniz mutlaka bu filme bir şans verin. En İyi Senaryo Ödülü ve En İyi Film Ödülü aldığını da söylemeliyim. Amelie, genç ve güzel bir kadındır. Ancak çocukluğundan beri yaşadığı travmalar onu sessiz, çekingen bir yapıya itmiştir. Bir kafede garson olarak çalışmaya başlar ve küçük zevkleriyle ilgilenir. Yürüyüş yapmak ise en büyük hobilerinden biridir. Çok fazla arkadaşı yoktu ve aşk hayatında başarısızdır. Bir gün Amelie, evde banyo yaparken kırık bir fayansın arkasında kutu bulur. Kutunun sahibini aramaya karar verir. Amelia kutu vermeye karar verdiğinde hayatı için de büyük bir adım atar. Artık hayatı farklı bir yönde ilerlemeye başlar.

Ölümlü Dünya

 • Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Sarp Apak, Doğu Demirkol
 • Süre: 1 saat 47 dakika
 • IMDB:7
 • Tür: Komedi, Kara Mizah

Ölümlü Dünya Konu: 2018 yapımı film Netflix’e girdiği günden beri popülerliğini koruyor. Sosyal medyada gezinirken bile filme dair esprileri görmek mümkün. Diğer Türk komedi filmlerine göre daha başarılı olduğunu söylemek mümkün. Mermer Ailesi, nesiller boyunca aynı lokantayı işletir. Sekiz kişilik aile son derece sıradan ve normal bir hayat yaşar. Ancak görünürde işler öyle değildir. Aile, nesillerdir kiralık katil olarak dünya çapındaki bir ‘şirkete’ hizmet verir. Bir süre sonra aile olmadık işlere bulaşır. Artık büyük ‘şirketten’ kaçmak için bir plan yürütürler. Kara Mizah tarzında film severler için son derece komik ve eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Film ara ara duraklasa da genel olarak heyecanını koruyor.

Crazy, Stupid, Love

 • Oyuncular: Emma Stone, Ryan Gosling, Marisa Tomei
 • Süre: 2 saat 20 dakika
 • IMDB:4
 • Tür: Romantik Komedi

Crazy, Stupid, Love Konu: Kafa dağıtmalık, hoş ve eğlenceli bir film arıyorsanız iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Cal Weaver, sıradan insanların isteyeceği her şeye sahiptir. Mutlu bir evlilik, kariyerin zirvesinde bir iş ve başarılı akıllı çocuklar. Rüya gibi hayatı bir anda büyük bir karmaşaya dönüşür. Eşi Emily tarafından aldatıldığını öğrenir ve boşanırlar. Cal, flört konusunda son derece deneyimsizdir. Barda otururken yakışıklı çapkın Jacob ile karşılaşırlar. Jacob, Cal için iyi bir eğitmendir ve aşk eğitimleri vermekte kararlıdır. Cal ve Emily sevgi arayışlarına devam ederken beklenmedik gelişmeler yaşanır. Ayrıca Jacob da barda gördüğü Hannah için büyük bir aşk duymaya başlar. Ancak Jacob tarafından uygulanan hiçbir yöntem Hannah’ı etkilemeyi başaramaz. Peki bu aşk karmaşasında mutlu son yaşanacak mı? Romantik komedi sevenler için harika bir film!

The Intern – Stajyer

 • Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Adam Devine
 • Süre: 2 saat 1 dakika
 • IMDB:1
 • Tür: Komedi, Dram

The Intern Konu: Başarılı genç iş kadını Jules, şirkette yeni ve hiç görülmedik bir projeyi uygulamaya koyulur. Şirkette yaşlı ve iş öğrenmek isteyen kişileri stajyer olarak görevlendirmek ister. İlk başvurulardan birini yapan ve kabul edilen Ben Whittaker (Robert De Niro) olur. Ben, işe başladığında neredeyse herkes onun yaşlı ve iş yapamaz olduğunu düşünür. Ayrıca şirketteki en yaşlı kişi sıfatını da alır. Ancak Jules, Ben’in başarılı olacağını düşünür ve ona görev vermekten çekinmez. İkili yakın bir arkadaşlık kurmaya başladıkça olaylar da eksik olmaz. Tam dozunda komedi ve dramı birleştirebilen nadir filmlerden biri. İzlerken sıkılmayacağınız ve hayatla ilgili kendinize birkaç ufak soru soracağınızı düşünüyorum.

Yes Man – Bay Evet

 • Oyuncular: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper
 • Süre: 1 saat 44 dakika
 • IMDB:9
 • Tür: Komedi

Yes Man Konu: Carl, yoğun çalışan ve aksi bir bankacıdır. Özel hayatında da bu aksi tavrını sürdürmekten çekinmez. Neredeyse her soruya ‘hayır’ cevabı verir ve oldukça karamsardır. Ayrıca bankada ondan kredi almak epey zordur. Bir gün bankada eski bir arkadaşına denk gelir. Arkadaşı ise kişisel gelişim seminerlerine katılmayı fazlasıyla seviyordur. Carl için de harika bir fikri vardır! Uzun çabaları sonucunda Carl, olumlu görüşe dair bir seminere gider. Grubun lideri Terrence Bundley ile tanışır ve her şeye ‘evet’ denmesi istenir. Carl bu fikre karşı çıksa da evrene bir söz verir. Artık bir süre boyunca tanıdığı veya tanımadığı herkesin sorusuna evet demek zorundadır. Ancak herkese ‘evet’ cevabını vermek oldukça zordur.

Queen

 • Oyuncular: Kangana Ranault, Raj Kumar Yadav, Lisa Haydon
 • Süre: 2 saat 26 dakika
 • IMDB:2
 • Tür: Komedi-drama, Bollywood

Queen Konu: Hint filmi sevenler için komedi ve eğlence dolu yapımlardan biri. Hint filmlerini sevmiyorsanız bile bu yapımda yer alan bağdaştırmaları seveceksiniz. Geleneksel Hint filmlerine göre sürekli dans eden insanlar yok. Dans, hikayeye eklenmiş bir müzikal olarak sunuluyor. Queen filmi Rani adındaki genç bir kızın hikayesini konu ediniyor. Rani, baskıcı bir ailede büyüyen ve asla yalnız başına çıkamayan genç bir kızdır. Nişanlısıyla evlenmek için gün sayarken aniden terk edilir. Ancak Rani, balayına yapacağı tatile gitmekten vazgeçmez. Paris ve Amsterdam’da keyifli bir tatil yapmaya başlar. Gördükleri ve öğrendikleri karşısında şaşkın olsa da uyum sağlar. Burada farklı kültürleri ve insanları öğrenirken kendini de tanımaya başlayacaktır.

Diktatör

 • Oyuncular: Sacha Baron Cohen, Ben Kingsley, Anna Faris
 • Süre: 1 saat 23 dakika
 • IMDB:4
 • Tür: Komedi, Absürt-komedi

Diktatör Konu: Aynı tarzda komedi filmi izlemekten sıkılanlar için harika bir alternatif. Arap ve Yahudi karşıtlığıyla ilgili eleştiriler aldığını söylemeliyim. Ancak izleyiciler tarafından en fazla beğenilen filmlerden. Wadiya Cumhuriyeti General Aldeen, ülkesindeki tek söz sahibidir. Beğenmediği ve istemediği her şeyi değiştiriyor. Ülkesinde konuşulan birçok kelimenin ismi General Aldeen olarak güncelleniyor. En büyük korkusu ise ülkesine demokrasi gelmesi! Ülkesini ama en çok kendini seven Aldeen, demokrasi ve halkına karşı büyük bir mücadeleye girişir. Bu mücadelede neredeyse tek başınadır. Gücünü yitirmemek ve diktatör olarak kalmak için yapmayacağı şey yok! Absürt komedi tarzındaki film sizi kahkaya boğacak!

Birdman (Cahilliğin Unutulmayan Erdemi)

 • Oyuncular: Michael Keaton, Edward Norton, Zach Galifianakis, Amy Ryan
 • Süre: 2 saat
 • IMDB:7
 • Tür: Hiciv, Kara Mizah, Komedi, Dram

Birdman Konu: ‘En iyi Komedi Filmi’, ‘En İyi Senaryo’, ‘En iyi Yönetmen’ gibi çok sayıda ödül alan yapımlardan biri. Sahne geçişleri, görüntü kalitesi ve usta oyuncu kadrosuyla ilgi çekiyor. Riggan Thompson isimli karakterimiz, 1950’li yıllarda süper kahramanlarla ilgili filmlerde oynamıştır. O dönem çok başarılıdır ve şöhrete kavuşmuştur. ‘Birdman’ karakteri onun en büyük başarısıdır. Ancak daha sonra yeterli çıkışı yapamaz ve şöhretini kaybeder. Son bir atak için bir tiyatro oyunu hazırlar. Provalar ise beklendiği gibi gitmez. Neredeyse her kafadan bir ses çıkar ve oldukça zorlanır. Tek umudu ise bu oyunun başarıya kavuşmasıdır. Bunu başarmak için birçok durumu göze almakta kararlıdır.

To All The Boys I’ve Loved Before

 • Oyuncular: Lana Condor, Israel broussard, Janel Parrish
 • Süre: 1 saat 39 dakika
 • IMDB:1
 • Tür: Romantik, Gençlik, Romantik Komedi

To All The Boys I’ve Loved Before Konu: Lara Jean, liseye devam eden 16 yaşında utangaç bir kızdır. Yaşıtları gibi zaman zaman bazı erkeklerden hoşlanır. Ancak duygularını itiraf edecek gücü kendinde hiçbir zaman bulamaz. Tüm duygularını mektuplara yazar ve onları saklar. Mektupları ise odasında kilitli bir kutuya koyar. Gizli tüm duyguları beş kişinin üzerine yoğunlaşır. Bir gün hiç ummadığı bir anda mektuplar sahiplerine gönderilir. Artık tüm okul Lara’nın duyguları ve sevdiği kişiler hakkında bilgi sahibidir. Lara ise büyük bir çıkmaza girmiştir. Hem okuldaki arkadaşlarıyla hem de mektupları dağıtan kişilerle hesaplaşmak ister. Bu durum onun karakterinde ufak değişimler yapmaya da başlar. Gençlik dizileri arasında kısa sürede popüler olan film, milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Siz de bu tarz yapımlardan hoşlanıyorsanız bu filme şans verebilirsiniz.

En İyi Netflix Dram Filmleri

Dram filmleri, çoğu zaman gerçek öyküleri ve yoğun duygularıyla izleyiciyi kendine çekmeyi başarıyor. Bol bol hüzünleneceğiniz ve ağlayacağınız dram filmleri ile hayata bakış açınız değişebilir. İşte en iyi dram filmleri:

Roma

 • Oyuncular: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Jorge Antonio Guerrero
 • Süre: 2 saat 15 dakika
 • IMDB:7
 • Tür: Dram

Roma Konu: Oscar ödüllü Alfonso Cuaron tarafından senaryosu yazılan ve yönetilen yapım, Netflix’in en iyi dram filmi. Yüzü aşkın ödül almayı başaran Roma, izleyicilerde derin bir hüzün bırakıyor. 1970’li yıllarda Meksika’da yaşanan film, siyasi kargaşayı da anlatıyor. Cleo, orta sınıf bir mahallede temizlikçilik yapar. Ayrıca evin dört çocuğuyla da ilgilenir. Cleo, sıradan biri gibi görünse de içinde birçok düşünceye ev sahipliği yapmaktadır. Fermin isimli bir gence aşık olur ancak büyük bir hüsranla aşkı son bulur. Ev sahibi Sofia ise bir gün çok sevdiği kocası tarafından terk edilir. Bu terk ediliş en çok çocukları üzer. Artık Sofia ve Cleo bir evin içinde iki iyi arkadaş olarak yaşamalıdır. Siyah – beyaz çekilen film kurgu ve oyunculuk gücüyle ön plana çıkıyor.

Into The Wild – Özgürlük Yolu

 • Oyuncular: Colin Farrell, Saoirse Ronan, Jim Sturgess, Ed Harris
 • Süre: 2 saat 14 dakika
 • IMDB:1
 • Tür: Dram, Biyografi, Macera

Into The Wild Konu: Daha önce hiç yaşadığınız hayatı bırakıp yeni bir yaşam kurmak istediniz mi? Into The Wild, kısaca bu konuyu ele alıyor. Cristopher isimli genç eğitim hayatında çok başarılı, zengin ve iyi bir insandır. Ailesi ise son derece varlıklıdır ve çocuklarına da bu yardımları yapmaktan vazgeçmez. Mezuniyette iyi bir derece alır ve eğitim hayatını bitirir. Mezuniyet sonrası partiye katılmadan önce ailesiyle önemli bir konuşma yapar. Yaşadığı hayattan sıkıldığını, istediğinin böyle bir hayat olmadığını ifade eder. Ailesi büyük bir hışımla karşı çıksa da Cristopher, fikrini uygulamaya koyulur. Neredeyse her şeyini hayır kurumlarına bağışlayarak yola çıkar. Alaska’ya doğru yola çıkan genç birçok insanla tanışır. Yeni hayatı ise beklenmedik sürprizlerle doludur.

Esaretin Bedeli

 • Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Mark Rolston
 • Süre: 2 saat 22 dakika
 • IMDB:3
 • Tür: Dram, Polisiye

Esaretin Bedeli Konu: Kült bir film ancak dramdan bahsediyorsak anlatmamak olmaz diye düşünüyorum. Yapım bugüne kadar uluslararası arenada sayısız ödüle layık görüldü. Ayrıca IMDB’deki en yüksek puan zirvesini yıllardır koruyor. Stephen King’in bir yayınından uyarlanan yapım bir hapishane temasını işliyor. Andy Dufresne isimli kahramanımız başarılı bir bankacıdır. Ancak bir gün karısı ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan hapse girer. Hapishane ortamı, Andy ve diğer mahkumlar için oldukça zorludur. Andy burada dayak, işkence, tecavüz gibi korkunç olayları yaşar. Onu hayata bağlayan en büyük tutku ise masumiyetini ispatlamaktır. Red ise Andy’nin en yakın dostudur. Andy’i koruyup kollamaya çalışır. İki sıkı dost beraber ortak bir planı uygulamaya çalışır.

The Ballad of Buster Scruggs

 • Oyuncular: Tim Blake Nelson, Zoe Kazan, Liam Neeson, James Franco
 • Süre: 2 saat 13 dakika
 • IMDB:4
 • Tür: Dram, Western, Antolojik

The Ballad of Buster Scruggs Konu: Coen Kardeşlerin yönetmen koltuğunda oturduğu film, Vahşi Batı ve Kovboy filmi severler için iyi bir alternatif. 2 saatlik film süresi boyunca altı farklı hikaye izleyicilerle buluşturuluyor. Bölümlerde soyguncu, kanunsuz bir kovboy, kelle avcıları gibi suçluların yakalanması ele alınıyor. Ayrıca farklı bölümlerde maceracıların hayatını da izleyebilirsiniz. 2018 yapımı film yayınlandığı dönem her listede ‘En İyi 5 Film’ arasında bulunuyordu. Batı Amerika’nın kendine özgü film tarzları dünyada çok seviliyor. The Ballad of Buster Scruggs da bu tarzın en güzel örneklerinden biri. Sahne geçişleri, görüntü, ve oyunculuk açısından çok fazla beğeniliyor.

7. Koğuştaki Mucize

 • Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Yurdaer Okur, Deniz Baysal, Nisa Sofiya Aksongur
 • Süre: 2 saat 12 dakika
 • IMDB:3
 • Tür: Dram
 1. Koğuştaki Mucize Konu: Türkiye’nin en iyi yapımlarından biri olan 7. Koğuştaki Mucize, Avrupa ülkelerinde de çok fazla beğenildi. Ulusal alanda birçok ödül alan film, güçlü oyunculuk performansıyla dikkat çekiyor. Ayrıca gerçek bir hikayeden esinlenildiğini söyleyebilirim. Türkiye’nin en iyi dram filmlerinden biri olduğu için sizinle paylaşmak istiyorum. 1983 yılında Memo, 7 yaşındaki kızı Ova ve babaannesi birlikte yaşar. Memo, zeka ve tavır olarak neredeyse kızıyla aynı yaştadır. Sıkıyönetim devam ederken Yarbay’ın küçük kızı kaybolur. Görgü şahitleri Memo’yu işaret eder ve askerler tarafından yakalanır. Memo masum olduğunu anlatmaya çalışırken sık sık dayak yer. Mahkeme sonucunda Memo idam cezasına çarptırılır ve hapishaneye gönderilir. Bu sırada yakınları Memo’nun masumiyetini ispatlamak için büyük bir çabaya girişir.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

 • Oyuncular: Brad Pitt, Taraji P. Henson, Cate Blanchett, David Fincher
 • Süre: 2 saat 46 dakika
 • IMDB:8
 • Tür: Romantik, Dram, Fantastik

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi Konu: Akademi Ödülleri’nde 13 adaylığı bulunan yapım üç dalda ödül almayı kazandı. Dram ve Fantastik türlerini harmanlayan yapım, izleyicilere kesintisiz bir film keyfi sunuyor. Kasvetli hastane odasında bir kadın ve kızının günlük okuduğunu görüyoruz. Ayrıca filmin başında gösterilen dev saatin de önemli bir ipucu sakladığını söyleyebilirim. 1918 yılında 1. Dünya Savaşı sona erdiği gün bir bebek doğar. Ancak bebek babası tarafından bir huzurevi kapısının önüne bırakılır. Huzurevinde çalışan çiftin çocukları yoktur ve kadının isteği üzerine bebeğe bakmaya karar verirler. Benjamin ismini verdikleri bebek son derece tuhaf ve çirkin görünür. Küçük olmasına rağmen cildi çok buruşuktur ve adeta bir yaşlıyı andırır. Zaman geçtikçe bebek gençleşmeye başlar. Benjamin hayatı boyunca heyecanlı ve maceralı bir dönem geçirmek zorundadır.

Dedemin İnsanları

 • Oyuncular: Çetin Tekindor, Hümeyra, Ezgi Mola, Mert Fırat
 • Süre: 2 saat 3 dakika
 • IMDB: 8
 • Tür: Dram

Dedemin İnsanları Konu: Ünlü yönetmen Çağan Irmak imzalı film, gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Çağan Irmak, Dedemin İnsanları’nda kendi çocukluğunu gözler önüne seriyor. Milyonlarca kişiyi ağlatmayı başaran film, sürükleyici kurgusuyla dram türünün hakkını veriyor. Sıcak ve samimi anlatımının haricinde görüntüleri bile içinizi ısıtacak türden. Hüznün doruk noktasına ulaştığı yerli filmimizin konusuna geçelim. Ege’nin küçük bir sahil kentinde ailesiyle yaşayan Mehmet Bey, herkes tarafından çok sevilir. Giritli bir göçmen olan Mehmet Bey, mübadele ile buraya yerleştirilmiştir. Torunu Ozan ise arkadaşları tarafından dışlanmamak için aslını inkar eder. Ancak arkadaşları ona ‘gavur’ diye bağırmaktan asla vazgeçmez. Ayrıca çocuklar gibi düşünen birçok insan vardır. Mehmet Bey ve ailesi olanlar karşısında büyük bir çaresizliğe kapılır.

Marriage Story

 • Oyuncular: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern
 • Süre: 2 saat 17 dakika
 • IMDB: 8
 • Tür: Dram, Romantik

Marriage Story Konu: Bu filmi izlemediyseniz bile mutlaka bir yerde ismini duymuş olmalısınız. Yayınlandığı dönem kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlendi. Bu sevginin en büyük sebebi ise gerçek hayattan görüntüler sunması. Yönetmen olan Charlie ve oyuncu eşi Nicole, büyük bir aşkla evlenmiştir. Bu evlilikten küçük bir çocukları da vardır. Ancak aşk büyüsünü kaybetmeye başlayınca ikili bir çıkmaza girer. Aralarındaki sevgi ve saygı bağının kalmadığını gören çift boşanmaya karar verir. Ayrıca her ikisi de kariyerleri için farklı şehirlerden teklif alır. Farklı şehirlerde yaşamak her ikisi ve çocukları için son derece zordur. Bu sırada ikili birbirlerine karşı öfke ve hüzünlerini de yansıtmamaya çalışır. Neredeyse her evlilik veya ilişki içinde yaşanan sorunlar farklı bir bakış açısıyla izleyicilere sunuluyor.

Green Book – Yeşil Rehber

 • Oyuncular: Mahershala Ali, Viggo Mortensen, Linda Cardellini
 • Süre: 2 saat 10 dakika
 • IMDB: 8,2
 • Tür: Dram, Komedi – drama

Green Book Konu: Eleştirmenlerden tam puan alan filmler arasında bulunan Green Book, sıcacık duygular sunuyor. Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley, alanında son derece başarılıdır. Ülkesinde çok sevilir ve oldukça zengindir. Tony Lip ismindeki karakterimiz ise garson olarak çalışır. İşlerinde çok fazla dikiş tutturamasa da iyi bir adamdır. Kalabalık ailesiyle birlikte mutlu bir hayat sürer. Don Shirley, plak şirketi tarafından oluşturulan turneye çıkmak için bir şoför arar. Ancak şoför atılgan ve cesur biri olmalıdır. Tony Lip, bu iş için uygun biridir ancak çalışmak da zordur. Shirley, Güney eyaletlerinde konser verecektir. Güney eyaletlerinde ise ırkçılık oldukça fazladır. Tony Lip’in beyaz ve cesur olması işleri kolaylaştırır. Ayrıca Shirley tarafından verilen Green Book, ‘Yeşil Rehber’ ismindeki harita kullanılmalıdır. Haritada siyahiler için en uygun yollar ve konaklanacak yerler belirtilir. Her ikisi de hayatlarının en küçük sırlarını dahi bu yolculukta paylaşırlar.

En İyi Netflix Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmleri yeni bir hayatı izlemenin en iyi ve keyifli yollarını sunar. Filmin gerçekliği ve yoğunluğu içinde kendimizi bile unutabiliriz. Hayata ve günün stresine kısa bir mola vermek için bu tür filmler iyi birer seçenektir. İşte en iyi aksiyon filmleri:

The Bourne Identity – Geçmişi Olmayan Adam

 • Oyuncular: Matt Damon, Franka Potente, Brian Cox
 • Süre: 2 saat
 • IMDB:9
 • Tür: Aksiyon, Gerilim, Polisiye, Gizem

Geçmişi Olmayan Adam Konu: Bourne serisinin ilk filmi hala en fazla sevilen yapımlar arasında bulunuyor. Açık denizin ortasında kendine gelmeye çalışan bir adam balıkçılar tarafından bulunur. Adam temiz yüzlü ve tehlikesiz birine benzer. Ancak ismi, evi, işi vb. hiçbir bilgiyi hatırlayamaz. Bir süre balıkçılarla birlikte çalışır ve kalacak bir yeri olur. Yavaş yavaş kendini merak etmeye ve araştırmaya başlar. Kendiyle ilgili öğrendiği ilk şey ise dövüş tekniklerinde son derece uzman olmasıdır. Fakat bu bilgi kimliğini öğrenmek için yeterli olmaz. Kimliğini aramak ve geçmişini öğrenmek için farklı yollara başvurmalıdır. Belinde bulunan lazer sayesinde büyük bir ipucu yakalar. İsmi Jason’dır ve devletin görevlendirdiği ajanlardan biridir. Peki, devlet ajanını korumaktan vaz mı geçti? Jason en büyük güçlerle baş ederek hayatta kalmalıdır. Filmin ilk serisini ve diğerlerini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Lucy

 • Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Pilou Asbæk
 • Süre: 1 saat 30 dakika
 • IMDB:4
 • Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera

Lucy Konu: Filmin IMDB puanı düşük olsa da her izleyenin beğeneceği nadir yapımlar arasında bulunuyor. Filmi izlerken su gibi geçip giden zamanın farkına varamayacaksınız. Aklı zorlayan kurgusu ve oyunculuklarıyla en iyilerden biri. Güzel ve genç bir kadın olan Lucy, eğlenmeyi fazlasıyla sever. Richard isminde yeni tanıştığı adamla buluşur. Ancak Richard, uyuşturucu satıcılığı yüzünden aranır. Bu yüzden Lucy, Richard için iyi ve etkili bir kuryedir. Lucy’nin vücuduna yerleştirdiği sentetik uyuşturucu beklenmedik bir etki yaratır. Akıl okuma, acı çekmeme gibi yeni özellikleri ile Lucy artık doğaüstü bir varlıktır. Lucy, yeni özellikleriyle baş edebilecek mi? Güçlerinin öğrenildiği an Lucy, ölümle burun buruna kalacaktır. Film sırasında sık sık şu soru duyulur: ‘İnsan, beyninin %100’ünü kullansa ne olur?’. Filmde bu soru ve daha fazlasının cevabını bulabilirsiniz.

Hızlı Ve Öfkeli

 • Oyuncular: Paul Walker, Vin Diesel, Dwayne Johnson
 • Süre: 1 saat 47 dakika
 • IMDB:8
 • Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Hızlı Ve Öfkeli Konu: 2001 yılında yayınlanan film, günümüzde sekiz serisi ile izleyiciyle buluşuyor. Serinin farklı filmlerini Netflix’ten izleyebilirsiniz. Her bir seri milyonlarca kişi tarafından izlendi ve hala izleniyor. Aksiyon türünün kült filmlerinden biri. Dominic Toretto (Vin Diesel) Los Angeles sokaklarındaki en büyük liderdir. Karanlık çöktüğünde grubuyla birlikte araba yarışları yapar. Polis ise bu durumdan son derece şikayetçidir. Ayrıca grubun hırsızlık yaptığını da düşünür. Polis, şüphelerini ispatlamak için genç dedektif Brian’ı grubun içine sokmayı başarır. Brian artık grubun etkili bir üyesi olmalıdır. Ancak işler umduğu gibi gitmez. Bu film serisini daha önce izlemediyseniz mutlaka ilk filmden başlamanızı öneririm. Hızlı Ve Öfkeli’de kullanılan arabalar hala günümüzde en fazla araştırılan konuların başında geliyor. İlk serinin yayınlanma tarihinden yirmi yıl geçse bile hayranlarının her geçen gün arttığını söylemek mümkün.

Inception – Başlangıç

 • Oyuncular: Leonardo Di Caprio, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy
 • Süre: 2 saat 42 dakika
 • IMDB:8
 • Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

Inception Konu: Netflix’in en yüksek IMDB puanına sahip olan filmlerinden biri. ‘Son 25 yılın en iyi filmi’ ödülünü aldığını da söyleyebilirim. Usta oyuncu kadrosu ve yaratıcı kurgusu ise aksiyonun film boyunca devam etmesini sağlıyor. Leonardo Di Caprio tarafından canlandırılan Dom Cobb, son derece yetenekli bir hırsızdır. Ancak onun hırsızlığı maddi eşyalara yönelik değil. Dom Cobb uyku sırasında bilinçaltının en gizli sırlarına ulaşmayı başarıyor. Bu özelliği ise suç ve mafya dünyasının işlerini kolaylaştırıyor. Dom Cobb özel yeteneği ile ve suç dünyasından dolayı sevdiklerinden uzaklaşmak zorunda kalmıştır. Artık tek istediği evine dönmektir ancak işler kolay ilerlemez. Cobb’a son bir görev karşılığında eve gitme izni verilir. Dom Cobb ve ekibi, var olanı almak yerine hiç olmayanı insan beynine yerleştirmekle görevlendirilir. Peki, bu mümkün olabilir mi?

Sherlock Holmes (2009)

 • Oyuncular: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams
 • Süre: 2 saat 8 dakika
 • IMDB:6
 • Tür: Aksiyon, Gizem, Macera

Sherlock Holmes (2009) Konu: Sherlock Holmes hikayesini beyaz perdeye dinamik bir biçimde taşıyan film, bir solukta izleme keyfi sunuyor. Robert Downey Jr. tarafından canlandırılan Holmes, her zamanki gibi mükemmel zekasıyla ön plana çıkıyor. Jude Law ise Holmes karakterinin en yakın ve tek dostu. İkili, dünyaya karşı savaş açan bir güçle karşılaşır ve onu alt etmek zorundadır. Ancak bu diğer görevlerden daha da zor olacaktır. Holmes, onu ilk defa yenen kadın dedektif Irene Adler için büyük bir sevgi besler. Görüntü geçişleri, montaj ve efektler ile yerinizden bir saniye bile kalkmak istemeyeceksiniz. İnsanı filmin içine çeken havası görüntü kalitesi ile en beğenilen aksiyon filmleri arasında bulunuyor.

Bright

 • Oyuncular: Will Smith, Noomi Rapace, Joel Edgerton
 • Süre: 2 saat
 • IMDB:4
 • Tür: Aksiyon, Fantastik

Bright Konu: Aksiyon denilince en başarılı aktörlerden biri Will Smith. Dünya çapında tanınan ünlü oyuncu, bu türü sevmeyenleri bile bir araya getiriyor. Filmde, tüm fantastik ögeleri görmek mümkün. Bir polis memuru olan Ward, sıradışı bir ortağa sahiptir. Ortağı bir ork türündedir ve ikili anlaşmakta zorluk çeker. İkisinin de polis olması işleri daha da zor bir hale getirir. Ancak görev sırasında sorun yaşamamak için bir anlaşma yaparlar. Bu sırada bir elf, dünyanın sonunu getirmek üzeredir. İkili artık dünyayı kurtarmak ve diğer suçluları yakalamak için sonsuz bir işbirliği içine girer. Fakat bu durum göründüğü kadar kolay olmayacaktır.

Okja

 • Oyuncular: Seo-Hyun Ahn, Tilda Swinton, ake Gyllenhaal, Paul Dano
 • Süre: 1 saat 58 dakika
 • IMDB:3
 • Kategori: Macera

Dram, aksiyon ve zaman zaman komedinin olduğu Okja küçük bir kız çocuğu ve en yakın arkadaşının hikayesini anlatıyor. Küçük kız çocuğu Mija ve büyük hayvan arkadaşı Okja on yıldır en yakın arkadaştır. Ancak dev bir şirket Okja’nın peşine düşmüştür ve onu kaçırmaya çalışır. Mija ise en yakın arkadaşını kurtarmak için zorlu bir planı uygulamak zorundadır. Çarpıcı sahneleri ve göndermeleri ile Okja Netflix’in başarılı yapımlarından biri.

 

En İyi Netflix Gerilim Filmleri

Endişe ve gerilimin sürekli yükseldiği filmler, merak duygusunu büyük oranda arttırıyor. Gerilim filmleri izleyici heyecanını koruması için farklı yollara başvurur. Ayrıca kullanılan müzikler gerilimin dinç tutulmasını sağlayacaktır. Bu türde film sevenler için en iyilerini listeledim. İşte en iyi gerilim filmleri:

The Revenant – Diriliş

 • Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Lukas Haas, Paul Anderson
 • Süre: 2 Saat 36 dakika
 • IMDB:0
 • Kategori: Gerilim, Hayatta Kalma, Macera

The Revenant Konu: Oscar ödüllü yönetmen Alejandro G. Iñárritu, The Revenant sayesinde eleştirmenlerden tam puan almayı başardı. 1823 yılında Hugh Glass isimli avcı, hayvanları avlayarak kürklerinden para kazanır. Ayrıca işinde oldukça ustadır ve bölgeyi en iyi bilen adamlar arasında bulunur. Bölgede Kızılderililer ve Fransızlar etkin bir hakimiyet sürer. Kızılderili ve Fransızlara yakalanmak ciddi sonuçlar doğurabilir. Bir gün Hugh, ekibiyle birlikte ava çıkar ve boz ayı saldırısına uğrar. Yarası kötü durumdadır ve ekibi yavaşlamamak adına onu olduğu yerde bırakır. Ekibindeki en sevdiği adam John Fizgerald (Tom Hardy) ise büyük bir ihanetin içindedir. Glass hem hayatta kalmalı hem de ekibiyle yüzleşmelidir. Zorlu kış şartları ve dağlık arazide hayatta kalmak herkesin için çok zor olacaktır.

El Camino: A Breaking Bad Movie

 • Oyuncular: Aaron Paul, Jesse Plemons, Robert Forster
 • Süre: 2 saat 2 dakika
 • IMDB:3
 • Kategori: Dram, Gerilim

El Camino Konu: Dünyaca ünlü ve milyonlarca kişi tarafından izlenen Breaking Bad adlı dizinin sinemaya uyarlanmış hali El Camino: A Breaking Bad Movie. Breaking Bad’den tanıdığımız Jesse Pinkman’ın kurtulma çabası ve yeni bir hayat kurma mücadelesi anlatılıyor. Jesse yeni hayatına alışmaya çalışırken geçmişi de peşini bırakmaz. Breaking Bad hayranları, dizinin devamı niteliğinde çekilen bu filmi kesinlikle izlemeli!

 

Bird Box – Kafes

 • Oyuncular: Sandra Bullock, Trevante Rhodes, Rosa Salazar
 • Süre: 2 saat 4 dakika
 • IMDB:6
 • Kategori: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim

Bird Box Konu: Yayınlandığı günden itibaren milyonlarca kişi tarafından izlenen Bird Box, kıyamet sonrası hayatta kalma mücadelesini esas alıyor. Bir solukta izleyeceğiniz film heyecanı doruklarda yaşamanızı sağlayacak. Gizemli bir güce yakalanan insanlar, zihinlerini tamamen kaybediyor. Sonrasında tek amaçları ise normal insanları bulmak ve gücün istediğini yapmak. Dünyada yaşayan kişi sayısı oldukça az ve her an gelebilecek tehlikelere karşı korunmak zorundalar. Malorie isimli kadın ise iki çocuğuyla hayatta kalmaya çalışır. En büyük dileği ise bu dünyadan kaçmak ve güvenli bir yere yerleşmektir. Peki bir süre daha hayatta kalmayı başarabilecekler mi? Yola çıktıklarında anne ve çocuklar gözlerini kapatmak zorundadır. Bu zorlu yolculukta anne hem kendini hem de çocuklarını korumak için büyük bir çaba göstermelidir.

Limiless – Limitsiz

 • Oyuncular: Bradley Cooper, Robert De Niro, Abbie Cornish
 • Süre: 1 saat 45 dakika
 • IMDB:4
 • Kategori: Gerilim, Aksiyon, Psikolojik Gerilim

Limitless Konu: Ünlü oyuncu Bradley Cooper, performansıyla eleştirmenlerden tam puan alıyor. Film, bilim kurgu ve gerilimi başarılı bir biçimde harmanlayan sayılı yapımdan biri. Eddy isimli karakterimiz sıradan bir yazardır. Küçük bir apartman dairesinde yaşar ve hayatı rutinlerle doludur. Ayrıca maddi gücü de son derece yetersizdir. Aldığı son işi de yetiştiremez ve bir yürüyüşe çıkar. Yürüyüş sırasında eski karısının kardeşini görür. İkili sohbet ederken eski karısının kardeşi bir haptan bahseder. Hapın, akıl sınırlarını zorladığını ancak her şeye sahip olunabileceğini anlatır. Eddy, bu fikre sıcak bakmasa da en sonunda denemeye karar verir. Denediği ilk andan itibaren Eddy bambaşka birine dönüşür. Kısa sürede daha başarılı ve zengin bir adam olmuştur. Zenginliği elde etse de ilacın yan etkilerinden kurtulamaz. Ayrıca yeni bir ilaç serisi bulmak hiç kolay değildir. Eddy, sahip olduğu her şeyi koruyabilmek için bir imkansız bir mücadeleye girişir.

The Platform

 • Oyuncular: Ivan Massague, Zorion Eguileor, Alexandra Masangkay
 • Süre: 1 saat 34 dakika
 • IMDB: 7
 • Kategori: Gerilim, Korku

The Platform Konu: Netflix İspanya yapımı, The Platform metaforlarla dolu bir anlatım sunuyor. Her an gerileceğiniz filmde ilginç bir konu işleniyor. Dikey bir hapishanede sayısı bilinmeyen birçok kat bulunur. Katlarda iki kişi için yatak ve lavabo yer alır. Her gün belirli saatlerde katların ortasından yemek geçmektedir. Üst kattaki insanlar adeta bir ziyafet çeker. Ortadakiler kalan yemek artıklarını yemelidir. Alt kattakiler ise açlıktan birbirini öldürecek kadar çıldırmış durumdadır. Ayrıca platformdan yemek almak kesinlikle yasaktır. Yemek alan kişinin bulunduğu kat ya çok soğutulur ya da çok sıcak olur. Belirli bir düzende insanların kaldığı kat sayısı değiştirilir. Ancak insanların davranış biçimi asla değişmez. ‘Hapishaneye’ yeni giren Goreng, sistemi öğrenmeye çalışır. Kısa bir süre sonra sistemi değiştirmeye çalışsa da insanlar bu duruma istekli değildir.

Fractured

 • Oyuncular: Sam Worthington, Lily Rabe, Lucy Capri
 • Süre: 1 saat 40 dakika
 • IMDB:4
 • Kategori: Gerilim, Psikolojik Gerilim

Fractured Konu: Her dakikasında gerileceğiniz yapımlardan biri Fractured. 2019 yapımı film çok bilinmese de gerilim türü sevenler çoktan keşfetmiş durumda. Sonuna kadar merak uyandırdığını da söyleyebilirim. Ray Monroe, eşi Joanne ve kızları Peri ile birlikte yolculuğa çıkar. Ray Monroe ve Joanne arasında küçük bir tartışma yaşanır. Ancak kısa bir süre sonra her şey tatlıya bağlanıyor. Yolda giderken aile bir kazaya karışır. Kızlarını hastaneye götüren çift, uzun bir bekleyişe girer. Doktor geldiğinde küçük kız muayene edilir ve tomografiye yönlendirilir. Küçük kız ve annesi tomografiye giderken Ray beklemeye koyulur. Ancak birkaç saatlik beklemeden sonra hiçbir haber alamaz. Üstelik hastanedeki sıra dışı olaylardan şüphelenmeye başlar. Ray, ailesini bulmak için her şeyi göze almıştır.

Shutter Island – Zindan Adası

 • Oyuncular: Leonardo Di Caprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Michelle Williams
 • Süre: 2 saat 19 dakika
 • IMDB:0
 • Kategori: Gerilim, Drama, Psikolojik Gerilim, Gizem

Shutter Island Konu: Gerilim türünün hakkını veren Shutter Island, bol ödüllü yapımlar arasında bulunuyor. Her bir oyuncu etkili ve güçlü performansıyla dikkat çekiyor. Ayrıca filmin başından sonuna kadar gerilim zirveye tırmanıyor. Teddy Daniels işinde son derece başarılı bir dedektiftir. Yardımcısı Chuck Aule ile birlikte bir akıl hastanesindeki kayıp olayını soruşturmaya gider. Ashecliffe Hastanesi tehlikeli hastaların tedavi edildiği önemli bir hastanedir. Rachel Solardo isimli kadın bir süre önce kaybolmuştur. Soruşturma devam ederken dedektifler zaman zaman bir karmaşanın içine düşer. Hastanede garip bir olay vardır ve bir yandan da bu durumu araştırırlar. Teddy ve Chuck, adeta bir girdabın içindedir. Buradan kurtulmak için ise akıl hastanesinin yönetimiyle iyi bir iletişim kurmalıdır.

En İyi Suç Netflix Filmleri

Suç temalı filmler neredeyse her film türünü işliyor. Gizem, gerilim, polisiye vb. farklı türler iç içe geçmiş bir şekilde film severlerle paylaşılıyor. En ünlü yönetmen ve oyunculardan amatörlere kadar binlerce suç filmi seçeneği bulunuyor. Vakit kaybetmemeniz için en iyi suç filmlerini aşağıda listeledim. İşte en iyi suç filmleri:

The Irishman

 • Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, Anna Paquin
 • Süre: 3 saat 30 dakika
 • IMDB:9
 • Kategori: Suç, Mafya, Dram, Biyografi

The Irishman Konu: Charles Brandt’ın ‘I Heard You Paint Houses’ adlı kitabından uyarlanan film, güçlü oyuncu kadrosuyla ön plana çıkıyor. Ödüllü usta oyuncuları bir araya getiren film Netflix’in orijinal yapımlarından biri. Ayrıca sendika lideri Jimmy Hoffa’nın ilginç bir biçimde ortadan kayboluş hikayesini de anlatıyor. Bufalino suç örgütü dolandırıcılık, adam öldürme, patlama vb. olaylarla güçlenmiştir. Eski asker Frank Sheeran da bu örgütte çalışan ‘başarılı’ bir adamdır. Ayrıca işçi sendikasına üyedir ve ‘İrlandalı’ olarak bilinir. Filmde polis – mafya çatışmasının yanı sıra suç dünyasının gizemli perde aralarını da görebilirsiniz. 200 milyon dolarla Netflix’in en pahalı yapımlarından biri olduğunu da söyleyebilirim. Suç – mafya filmlerinden hoşlanıyorsanız bu filmi mutlaka izleyin!

The Dark Knight – Kara Şövalye

 • Oyuncular: Heath Ledger, Christian Bale, Gary Oldman
 • Süre: 2 saat 32 dakika
 • IMDB:0
 • Kategori: Suç, Aksiyon, Macera, Süper Kahraman

The Dark Knight Konu: Christopher Nolan tarafından yönetilen yapım bir süper kahraman ve suç filmi. Üçleme Batman Başlıyor filmiyle hayatımıza girdi. Joker’i canlandıran Heath Ledger, güçlü performansıyla sayısız ödüle layık görüldü. Genç yaşta ölümü ise milyonlarca üzgün hayran bıraktı. Eleştirmenler ve sinema akademileri tarafından ‘Joker’ karakterini en iyi canlandıran aktör olarak görüldüğünü de söyleyebilirim. Bir başyapıt olan filmi mutlaka izlemelisiniz. Konusu ise şöyle: Batman, Gotham sokaklarını suçtan ve suçlulardan arındırmıştır. Polisle yaptığı işbirliği sonucunda Gotham şehri sakin ve sessiz günler geçirir. Joker ise bir anda ortaya çıkarak tüm düzeni değiştirmek üzeredir. Onun aklı ve oyunlarıyla baş etmek son derece zordur. Şizofrenik bir karaktere sahiptir ve yapacaklarının sınırı yoktur. Batman kendini suç dünyasından arındırmış zengin bir adamdır. İki zıt karakter Gotham’da hakimiyeti kontrol altına almak için güçlü bir mücadeleye girişir. Bu sırada Batman, kendi varlığını sorgulamaya başlayacaktır. Batman’ın varlığı, suçluları Gotham şehrine mi topluyor?

Ocean’s Eleven

 • Oyuncular: Brad Pitt, George Clooney, Julia Roberts, Bernie Mac
 • Süre: 1 saat 57 dakika
 • IMDB:7
 • Kategori: Suç, Soygun, Komedi, Macera, Gerilim

Ocean’s Eleven Konu: Ocean’s dört filmden oluşan kaliteli serilerden biri. Güçlü oyuncu kadrosu ve sıra dışı olay örgüsüyle eleştirmenlerden tam puan aldı. Tek nefeste izleyeceğiniz film, hala en fazla sevilen seriler arasında bulunuyor. Serinin tüm bölümlerini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Brad Pitt’in canlandırdığı Danny Ocean karakteri tuhaf ve eğlenceli bir karaktere sahiptir. Usta bir hırsızdır ve olayın her aşamasını ince ince işler. New Jersey Hapishanesi’nden şartlı olarak tahliye edilmeden önce büyük soygununu hazırlamaya başlar. Bu bir kumarhane soygunudur ve geçerli sebepleri vardır. Kumarhanenin sahibi Danny’nin eski karısıdır ve büyük bir intikam almak ister. İlk işi ise donanımlı bir ekip oluşturmaktır. Danny başarılı olduğu takdirde hem zengin olacak hem de eski karısıyla yeniden barışacaktır. Ancak kumarhane üst düzey güvenlik sistemleriyle korunur. Dolayısıyla bu iş Danny ve ekibi için büyük riskler taşır.

American Hustle – Düzenbaz

 • Oyuncular: Amy Adams, Bradley Cooper, Christian Bale, Jennifer Lawrence
 • Süre: 2 saat 18 dakika
 • IMDB:2
 • Kategori: Suç, Gerilim, Dram, Polisiye, Komedi

American Hustle – Düzenbaz Konu: Ödüllü yönetmen David O. Russell, tarafından yönetilen yapım gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. FBI Abscam Operasyonu’ndan esinlenilen film, Akademi Ödülleri’nde 10 adaylık sahibi oldu. Irving Rosenfeld ve Sydney Prosser dolandırıcılık konusunda nam yapmıştır ancak FBI tarafından yakalanır. FBI Ajanı, onlar için kusursuz bir plan hazırlar. İkili FBI için çalıştığı takdirde hayatlarına devam edebilir. Bu teklif karşısında şüpheye düşseler de kabul ederler. FBI tarafından hazırlanan plan bellidir. İkili bir kumar organizasyonu sayesinde ünlü politikacılar hakkında bilgi toplayacaktır. Ancak plan zaman içinde değişime uğramaya başlar. İkili ve FBI için plan süprizlerle doludur. Peki, bu şartlar altında başarılı bir operasyon gerçekleşebilir mi?

Nightcrawler – Gece Vurgunu

 • Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Riz Ahmed, Rene Russo, Bill Paxton
 • Süre: 2 saat 18 dakika
 • IMDB:2
 • Kategori: Suç, Gerilim, Dram, Polisiye, Komedi

Nightcrawler Konu: Birçok filmin aksine Nightcrawler, insanları düşünmeye sevk ediyor. Belki siz belki yakından tanıdığınız biri son derece hırsızlı ve gözü karadır. Başarı için de herhangi bir sınırız yoksa sonuç ne olur? Nightcrawler, hırslı fakir bir gencin bambaşka bir dünyaya geçişini aktarıyor. Ancak klişe bir öyküye sahip değil. Mutlaka izlemenizi öneririm. Louis Bloom (Jake Gyllenhaal) adındaki genç hırslı ve mücadeleci karakteriyle bilinir. Başarı ve azim konusunda gözü karadır. Yaşadığı şehir ise suç konusunda hiç de fena değildir. Adam öldürme, soygun, şiddet vb. olaylar gece saatlerinde sık sık yaşanır. Louis Bloom, suç dünyasını yakından gözetmek için videolar çekmeye başlar. Videolar o kadar çok izlenir ki bir TV kanalında gece muhabiri olarak çalışma teklifi gelir. İşe başlar ancak suç dünyası da Louis Bloom hakkında bilgi sahibidir. Muhabirlik kariyeri iyi gitse de suç dünyasına doğru yönelmeye başlar. Louis, empati yeteneği sıfır olan ve sosyopat biridir. Başarı için hiçbir sınırı yoktur. Kısacası suç dünyası için iyi bir elemandır. Ancak suç dünyası göründüğü kadar basit değildir.

En İyi Netflix Romantik Filmler

Sevgilinizle birlikte romantik bir film izlemek, en güzel aktivitelerden biridir. İçimizi ısıtır, bazı zamanlarda hüzün bazı zamanlarda mutluluk duyarız. Ayrıca romantik filmler tek başınıza izlemek için en iyi film türlerinden biridir. Zamana meydan okuyan filmler ve en yenilerini aşağıda inceleyebilirsiniz. İşte en iyi romantik filmler:

Silver Linings Playbook – Umut Işığım

 • Oyuncular: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Jacki Weaver, Robert De Niro
 • Süre: 2 saat 2 dakika
 • IMDB:7
 • Kategori: Romantik, Dram, Komedi

Umut Işığım Konu: David O. Russell tarafından yönetilen film 8 dalda Oscar’da aday olarak gösterildi. Ünlü oyuncu Jennifer Lawrence ise ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü bu filmle aldı. Diğer romantik komedilere oranla daha gerçek ve samimi bir hikayesi bulunuyor. Kitaptan uyarlama olduğunu da söyleyebilirim. Pat Salitano (Bradley Cooper) isimli karakterimiz eski bir tarih öğretmenidir. Eski karısıyla ilgili trajik bir olay yaşadıktan sonra hastanede tedavi olur. Tedavi sonrasında anne babasıyla yaşamaya başlar. Ancak durumdan hoşnut değildir, bir an önce eski karısıyla barışmak ister. Bu sırada hayatını yeniden kurmaya çalışır. Tiffany (Jennifer Lawrence) ise kocasını bir kazada kaybetmiştir. Kocasının ölümünü kaldıramaz ve uyuşturucu bağımlısı olur. Her iki karakter de yaralıdır ancak yeni bir aşk için kapılarını çoktan kapatmıştır. Bir dost yemeğinde bir araya gelirler. Her ikisinin de birbirlerinden farklı istekleri vardır. Peki, bu istekler yeni bir gelecek kurmalarını sağlayacak mıdır?

Always Be My Maybe

 • Oyuncular: Ali Wong, Randall Park, Keanu Reeves
 • Süre: 1 saat 40 dakika
 • IMDB:8
 • Kategori: Romantik, Romantik Komedi

Always Be My Maybe Konu: 2019 ABD yapımı film, bir çocukluk aşkını ele alıyor. Hepimizin çocukken aşık olduğu biri vardır. Peki, onunla karşılaşsanız ne yapardınız? Bir çoğumuz selam verir küçük bir sohbetten sonra unuturduk. Ancak Marcus ve Sasha için böyle değil. Çocukluklarının geçtiği San Francisco’dan ayrılmak zorunda kalan Sasha, yıllar sonra tekrar döner. Aradan 15 yıl geçmiştir ve Sasha ünlü bir şef olmuştur ve nişanlıdır. Marcus ise küçük çaplı bir müzisyendir, ayrıca babasının yanında çalışır. İkili bir araya geldiğinde eski günlerini hatırlar. Öyle ki ikisi için de bu çok mutluluk verici bir olaydır. Sasha’nın nişanlısı Brandon, genç kızı terk eder. Sasha için artık Marcus neredeyse tek arkadaşıdır. Marcus, Sasha’ya olan tüm duygularını açıklamaya karar verir. Ancak aşması gereken büyük bir engel vardır.

Pride and Prejudice – Aşk Ve Gurur

 • Oyuncular: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Rosamund Pike
 • Süre: 2 saat 15 dakika
 • IMDB:8
 • Kategori: Romantik, Dram

Pride and Prejudice Konu: Netflix’in en beğenilen romantik yapımlarından biri Aşk Ve Gurur. Film, romantik türünde bir başyapıt özelliği taşıyor. Ayrıca kült bir film. Bu filmi daha önce izlemediyseniz mutlaka denemenizi öneririm. Aynı ismi taşıyan romandan uyarlanan film, hüzün ve büyük bir aşk hikayesi içeriyor. 18. Yüzyılın sonlarında Bennet çiftinin beş kızlarını görüyoruz. Bennet çifti, büyükten küçüğe Jane, Elizabeth, Mary, Kitty ve Lydia isimlerindeki kızlarını evlendirmek ister. Babaları ölünce miras, babanı kuzenine kalacaktır. Orta sınıf bir aile olmaları sebebiyle kızlarına bir gelecek kurmak isterler. Bu sırada komşuları, Bay Bingley ismindeki genç bir beyle gelir. Bayan Bennet, Jane’i uygun görür. Bingley’in arkadaşı Fitzwilliam Darcy ise büyük bir toprak sahibidir. Elizabeth’den etkilense de ailenin soylu olmayışı aşk için büyük bir engeldir. Film, aşk ve gurur arasındaki engeli detaylı ve etkili bir şekilde aktarıyor.

Isn’t It Romantic

 • Oyuncular: Rebel Wilson, Liam Hemsworth, Priyanka Chopra, Adam DeVine
 • Süre: 1 saat 29 dakika
 • IMDB:0
 • Kategori: Romantik, Komedi

Isn’t It Romantic Konu: Netflix’in orijinal dizisi Isn’t It Romantic, romantik komedi klişelerini işliyor. Herkesin bildiği ve bazı zamanlarda sıkıldığı klişeler komedi ile harmanlanıyor. Ve tabii ki büyük bir aşk da yaşanıyor. Natalie ismindeki genç kadın, çocukluğundan beri romantik komedi filmlerini izlemeye bayılır. Filmlerdeki aşkın bir gün kendisini de bulacağını düşünür. Ancak büyük gün gelmez. Büyük bir şirkette mimar olarak çalışmaya başlar. En büyük hayellerinden biri ise New York şehrini yaptığı gökdelenlerle güzelleştirmektir. Şirkette yaptığı tek iş ise getir – götür işlerine bakmak olur. Natalie iş ve aşk hayatında aradığını bulamaz ve rutin bir hayat yaşar. Bir gün metroda soyguna uğrar. Hırsızla tartışırken yere düşerek bilincini kaybeder. Uyandığında her şey çoktan değişmiştir. Kendisini bir romantik komedi filminde görür, üstelik tüm klişelerle! Kahkahalara boğulmak ve stres atmak için en güzel filmlerden biri.

The Age Of Adaline – Ölümsüz Aşk

 • Oyuncular: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford
 • Süre: 1 saat 53 dakika
 • IMDB:4
 • Kategori: Romantik, Dram, Fantastik

The Age Of Adaline Konu: Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri olan The Age Of Adaline, ilginç hikayesiyle bizi karşılıyor. Adaline Bowman ismindeki kadın, 1940’lı yıllarda bir kaza geçirir. Kaza sonrasında kadının genlerinde de değişim olur. Adaline, hiç ölmeyecek ve hep 29 yaşında kalacaktır. Birçoğumuz için yaşlanmak oldukça kötüdür. Ancak bu filmde yaşlanmanın güzelliklerini de göreceksiniz. Adaline, 29 yaşına geldiğinde yaşlanması durur. Yaptığı tek şey ise insanlardan kaçmaktır. Dünyada yaşanan birçok olaya tanıklık etme fırsatı da bulur. İzole yaşamı sırasında aşk hayatı da yoktur. Fakat genç ve karizmatik Ellis Jones, Adaline için yepyeni bir hayatın başlangıcıdır. Adaline, Ellis sayesinde unuttuğu hayatı ve yaşamanın nasıl bir his olduğunu hatırlamaya başlar. En büyük sırrı ise her an ortaya çıkabilir. Ellis ile aralarında büyük bir aşk başlarken engellere de takılır. Adaline’in ilginç hayatı, mekan seçimleri ve diyalogları ile bu film izleyenler için iyi bir tercih olacaktır.

Beasts of No Nation

 • Oyuncular: İdris Elba, Richard Pepple, Ama Abebrese, Emmanuel Affadzi, Ricky Adelayitor
 • Süre: 1 saat 57 dakika
 • IMDB:4
 • Kategori: Suç, Savaş, Dram

True Detective isimli dizisiyle tanıdığımız genç yönetmen Cary Fukunaga’nın aynı isimli eserinden uyarlanan film savaş ve dram içeriyor. Beasts of No Nation tamamen Gana’da çekilen ve savaşı birebir anlatan etkileyici bir film. Çocuk asker Agu savaşın tam ortasında kalmış ve ailesini kaybetmiştir. Bu zorlu savaşta hayatta kalmak ve büyümek için büyük bir mücadele vermesi gerekir. Bol ödüllü filmin eleştirmenler ve izleyicilerden tam puan aldığını söyleyebiliriz.

Mafya filmleri arıyorsanız en iyi mafya filmleri içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

En iyi netflix filmleri içeriğimizi sevdiklerinizle aşağıda yer alan paylaşım butonları üzerinden hemen paylaşın ve beraber izlemeye başlayın!

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Netflix Filmleri” üzerine 2 yorum

 1. Netflix filmlerinde en çok sevdiğim ve aklımda kalan filmlerden çoğunu vermişsiniz ama öyle bir film bende size vereceğim ki gerçekten yazıda olmayı hak ediyor. Vücuduna giren bir uyuşturucu madde ile beyin fonksiyonları bir anda artan Lucy beyninin %100 oranını kullanarak insanoğlunun beyin gücünün sınırlarının olmadığını anlatıyor. Bir çok film izledim ama en çok etkisinde kaldığım filmlerden bir tanesidir.

  Cevapla
 2. Nasıl bir uygulama yapmışlar hayret valla bir izlemeye başlıyorum akşam oluyor. Neredeyse tüm zamanım televizyonda telefonda geçiyor. Uzun süredir izlemediğim filmler diziler olsun harika zaman geçirdim. Vermiş olduğunuz filmleri izledim ve keyif aldım. İyi ki Netfilix üyesi olmuşum.

  Cevapla

Yorum yapın