En İyi 12 Pastırma Markası! (Aradığınız Pastırma Lezzeti!)

Orta Asya döneminden beri varlığını sürdüren ve Türkiye’nin en sevdiği yiyeceklerin başında gelen pastırma, günümüzde birçok marka tarafından üretiliyor. Çiğ etin tuz ve çeşitli baharatlarla harmanlanarak kurutulmasıyla elde edildiğini de söylemek gerekiyor. Pastırma, sade olarak tüketilebildiği gibi börek, omlet ve kuru fasulye gibi birçok tarife de eşsiz bir lezzet katmaktadır. En iyi pastırma markası seçenekleriyse lezzetiyle diğer markalardan ayrılıyor.

Türkiye’de genellikle Kayseri pastırması tercih ediliyor. Bununla birlikte Kastamonu pastırması da oldukça meşhur. Yaygın bir üretime sahip olduğunu da söyleyebilirim. Bu çeşitlilik arasında karar vermekte zorlanıyorsanız, gelin en iyi pastırma markaları ve öne çıkan özelliklerini inceleyelim!

En İyi 12 Pastırma Markası

Pastırma, kendine has kokusu ve tadıyla en sevilen yiyeceklerden biri. Özellikle sığırın sırt bölgesinden hazırlanan pastırmalar oldukça meşhur. Ancak dana etinin birçok kısmından da pastırma yapılabiliyor. Pastırmayı hem çiğ hem de pişmiş olarak güvenle tüketebilirsiniz. Ayrıca besin değeri de oldukça yüksek. İşte, Türkiye’nin en iyi pastırma markaları sizinle!

Başyazıcı

Pastırma denilince akla Kayseri geliyor, Kayseri denilince de akla gelen ilk pastırma markası Başyazıcı’dır. Başyazıcı, altmış beş yılı aşkın deneyimiyle pastırmadaki başarısını kanıtlıyor. Özel olarak Kayseri’de hazırlanan pastırmalar, buz aküsü ve strafor kutusuyla Türkiye’nin her noktasına gönderilmektedir. En iyi pastırma markası listesinde yer alan Başyazıcı, modern tesislerinde geleneksel tarifleri uyguluyor. Daha önce Başyazıcı pastırmalarını denemediyseniz mutlaka incelemenizi öneririm. Günümüzde orijinal pastırma tadını sağlayan nadir markalardan biri.

Başyazıcı web sitesini yakından incelemek ister misin? Hemen tıkla!

Sarıönder Pastırma

Sivas’ta faaliyet gösteren Sarıönder, %100 dana etinden ürettiği pastırmalarla müşterilerini memnun ediyor. Ayrıca ürünlerinde koruyu madde ve katkı maddesi bulunmamakta. Uygun fiyatla, kaliteli ve doğal bir pastırma arıyorsanız Sarıönder en iyi tercihlerden biri olacaktır. Dört kuşaktır pastırma üretimine devam eden Sarıönder, 130 yılı aşkın bir deneyime sahip. Sarıönder, özel üretim pastırmalarıyla en iyi pastırma markaları arasındaki yerini koruyor. Ben, Sivas’a gittiğimde Sarıönder’in mağazasından alışveriş yapmıştım ve yediğim en iyi pastırma olduğunu söylemeliyim.

Buraya tıklayarak Sarıönder web sitesini ziyaret edin!

Tabakoğlu

Sadece Kastamonu’nun değil, Türkiye’nin en iyi pastırma markaları listesinde yer alan Tabakoğlu, organik ürünleriyle ön plana çıkıyor. Geleneksel tariflere uygun olarak hazırlanan pastırmalar, güneşte kurutularak eşsiz tadına sahip oluyor. Üstelik Türkiye’nin her noktasına gönderim sağlandığını da söylemeliyim. Tabakoğlu pastırma, orijinal pastırma tadı arayanlar için en iyi seçeneklerden biri. Ayrıca Vedat Milor’un da Tabakoğlu pastırmaları için çok iyi yorumlarda bulunduğunu da söylemek gerekiyor.

Tabakoğlu web sitesini buradan ziyaret edin!

Apikoğlu

Ankara’nın da pastırma konusunda coğrafi işarete sahip olduğunu biliyor muydunuz? Ben, içeriği hazırlarken öğrendim ve sizinle paylaşmak istedim. İstanbul ve Ankara’da hizmet veren Apikoğlu, çemenli ve çemensiz pastırma seçeneklerine sahip. Tamamen dana etinden üretilen pastırmalar, Apikoğlu’nun yüz yılı aşkın deneyimi sayesinde müşterilerinden tam puan alıyor.

Buraya tıklayarak Apikoğlu web sitesine ulaşın!

Canlılar Pastırma ve Sucuk

‘Dedenizin, babanızın pastırmacısı’ sloganıyla hizmet veren Canlılar Pastırma, 4 kuşaktır Kastamonu’da üretim ve satış yapıyor. Canlılar Pastırma ve Sucuk’un en önemli avantajı ağır olmayan çemeni ve çemensiz pastırmalarında bile sağlayabildikleri üstün lezzeti. Bu sayede, sadece Kastamonu’da değil, Türkiye’nin birçok noktasında popüler hale gelmiştir. Aynı zamanda en fazla pastırma çeşidi bulabileceğiniz yerlerden biri olduğunu da söylemeliyim. Sırt pastırma, antrikot pastırma, pidelik pastırma, yağsız pastırma gibi birçok seçeneğe sahip.

Canlılar Pastırma ve Sucuk web sitesini ziyaret etmek ister misin? Buraya tıkla!

Şahin

En iyi sucuk söz konusuysa birçoğumuzun aklına Şahin gelir. Ancak Şahin, pastırma konusunda da oldukça iddialı ve başarılı bir profile sahip. 1923 yılından beri hizmet veren Şahin, en iyi pastırma markası arayışınızda tercih edebileceğiniz nadir isimlerden biri. Şahin, “Yemeyeceğimiz Ürünü Müşteriye Satmama” prensibiyle hizmet veriyor. Bu doğrultuda müşterilerinin güvenini kazanan sayılı markalar arasında yer almaktadır. Sırt pastırma, omuz kürek pastırma, bonfile pastırma ve şekerpare pastırma gibi hiçbir yerde bulamayacağınız çeşitliği ile dikkat çekiyor.

Şahin web sitesini buradan inceleyin!

Dayı Yeğen Pastırmacılık

Kayseri’de faaliyet gösteren Dayı Yeğen Pastırmacılık, eşsiz tadı ile Türkiye’nin her noktasında popülerleşti. Üstelik pazaryerlerinden, Whatsapp’tan veya sosyal medya üzerinden kolayca sipariş verebilirsiniz. 1960 yılından beri hizmet veren Dayı Yeğen Pastırmacılık, öncesinde Ahmet’in Yeri olarak biliniyordu. Kayseri’nin en fazla tercih edilen pastırmacılarından biri. Özel yağsız, orta yağlı tütünlük, seçme yağsız, hafif yağlı vb. seçenekleriyle aradığınız lezzeti bulabilirsiniz.

Dayı Yeğen Pastırmacılık web sitesini incelemek ister misin? Hemen tıkla!

Cumhuriyet Sucukları

Afyonkarahisar’da hizmet veren Cumhuriyet Sucukları, hiç şüphesiz Türkiye’nin en sevilen markalarından biri. Sucuklarındaki eşsiz lezzet ve damağı kaplayan aroması ise aynı şekilde pastırmalarına yansıyor. Cumhuriyet pastırmalarını birçok marketten satın alabilirsiniz. Şu an için online satışları yok. Ancak web sitesini inceleyerek size en yakın satış noktasını bulmanız mümkün.

Cumhuriyet Sucukları web sitesini buradan ziyaret edin!

Polonez

Türkiye’nin en iyi ve en kaliteli şarküteri markaları arasında kabul edilen Polonez, zengin ürün çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. En iyi pastırma markası tercihinizi Polonez’den yana kullanarak güvenilir bir alışveriş yapabilirsiniz. Entegre tesislerde geleneksel lezzetlerle üretim yapan Polonez, üretimin her aşamasında uzmanlarla denetim gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda kontrafile pastırma, çemeni sıyrılmış pastırma, bonfile pastırma gibi seçenekleriyle de her damak zevkine hitap etmeyi başarıyor.

Polonez sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın!

Pastırmacı Hayrullah

1934 yılından beri Kayseri’de faaliyetine devam eden Pastırmacı Hayrullah, en iyi pastırma markaları listesinde önemli bir yere sahip. Pastırmacı Hayrullah, hem Kayseri’den hem de Türkiye’nin birçok noktasından tercih ediliyor. Antrikot pastırma, tütünlük pastırma gibi farklı yağ oranları ve farklı et kısımlarıyla hazırlanan pastırmalarını mutlaka denemenizi öneririm. Özellikle tütünlük pastırma ile aradığınız lezzeti bulabilirsiniz. Ayrıca yoğun bir çemen tadına sahip olduğunu da söylemek gerekiyor.

Pastırmacı Hayrullah web sitesini incelemek ister misin? Buraya tıkla!

Namet

Türkiye’de oldukça önemli bir yere sahip olan Namet, güvenilir et ürünleri alabileceğiniz nadir markalardan biri. Üstelik, geniş dağıtım ağı sayesinde Türkiye’nin birçok noktasında Namet markalı ürünlerle karşılaşabilirsiniz. En iyi pastırma markası seçeneklerinden biri olan Namet, küçük gramajlarıyla da ekonomik bir tüketim yolu sunuyor. Ayrıca özel paketlemesi sayesinde uzun bir raf ömrüne sahip olduğunu söyleyebilirim.

Namet web sitesine buradan erişim sağlayın!

Pastırmacı Fikret

30 yılı aşkın deneyimiyle hizmet veren Pastırmacı Fikret, en iyi pastırma markaları listesinde yer almayı başarıyor. Pastırmacı Fikret ile el yapımı ve doğal pastırmaları tadabilirsiniz. Ayrıca Ünlü Et Sucukları ve İmamoğlu Pastırma markaları da Pastırmacı Fikret’e ait. En önemli özelliği ise %100 doğal ürünlerle üretim yapması. Bu sayede aile boyu güvenle tüketebileceğiniz kaliteli pastırma markası arayışınız da sonlanabilir. Ancak fiyatlarının da yüksek kalite standartlarıyla eşdeğer olduğunu söylemek mümkün. Buna rağmen, Kayseri’nin en fazla tercih edilen pastırmacılarından biri.

Pastırmacı Fikret web sitesini incelemek için hemen tıkla!

 

En iyi pastırma markaları içeriğini arkadaşlarınızla paylaşabilir ve en lezzetli markayı seçmeleri için fikir verebilirsiniz! Ayrıca içerikle ilgili görüşlerinizi ve tercih ettiğiniz pastırma markasını bizimle paylaşmayı unutmayın!

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Yorum yapın