En İyi Pil Markaları

Uzun zamandır satın aldığımız pillerin kullanım alanları oldukça fazla. Kumandalar diş fırçaları , fotoğraf ekipmanları, fenerler, radyo alıcıları, ölçü aletleri ve acil durumlarda elimizi attığımız birçok cihazda pilleri kullanıyoruz. Piyasada birçok farklı marka pil ve birçok farklı fiyat mevcut. Pillerden alınan enerji ve ne kadar süre kullanılabildiği gibi özellikleri bir pilin iyi olup olmadığı hakkında ipucu verebilir. Piyasadaki geniş marka ve model pil seçeneklerini inceleyerek ve çoğunu da deneyimleyerek bir içerik hazırladım.

En İyi 11 Pil Markası

Uzun süren incelemeler ve araştırmalarım sonucu piyasadaki en iyi pil markalarından oluşan bir liste oluşturdum. Pilleri, marka, performans, kalite, fiyat gibi birçok özelliğini detaylıca inceleyerek listeye ekledim. Hayatımızın birçok alanında ihtiyaç duyduğumuzun pillerin en uzun ömürlü ve yüksek performanslılarını almanıza yardımcı olacağını düşündüğüm bu listeyi inceleyerek kaliteli bir pili kolayca satın alabileceksiniz.

Duracell

Duracell

Pil denince akla ilk gelen marka olan Duracell en iyi pil markaları listesinin ilk sırasında olmalı diye düşündüm. 1940 yılından beri uzun ömürlü pil üreten Duracell, en yüksek performanslı alkalin pilleri üreten ve dünyada en çok tanınan ve tercih edilen pil markası aynı zamanda. Alkalin pil dışında da pek çok farklı pil çeşidi üreten Duracell’in kalitesinden şüphe etmeden tercih edebilirsiniz. Fiyat performans olarak da piyasadaki en iyi pil markası Duracell diyebilirim.

Philips

Philips

Philips markasının verdiği güvenle alıp kullanma fırsatı bulduğum pillerinin performansından memnun kaldım ve kullanıcı yorumlarında da kötü bir yorum görmedim. Bu yüzden en iyi pil markaları listeme eklemek istedim. Yüksek enerji harcayan cihazlarınız için yüksek performanslı Philips pillerini seçmenizi öneririm. Uzun ömürlü ve yüksek performans garantili bu piller aynı zamanda zararlı olan kadminyum, kurşun ve civa gibi hiçbir ağır metali içermiyor. Başta alkalin olmak üzere tüm pilleri oldukça rağbet gören ve sevilen bu markanın performansından memnun kalacağınıza eminim.

Sony

sony

En iyi pil markalarından biri olduğunu düşündüğüm Sony’nin pillerini de denemenizi öneririm. Özellikle piyasada en çok tercih edilen şarjlı pilleri kullanan herkesi memnun ediyor. Onun dışında ürettikleri tüm piller uzun ömürlü ve yüksek enerjili cihazlarınızda harika performans sergiliyor. Piyasada Sony pillerinin kalitesini altında olup da daha pahalıya satılan pilleri almamanız için özellikle tavsiye ediyorum. Hem fiyatı uygun hem performansı yüksek piller. Her açıdan ekonomik ve kaliteli bir pil markası seçmiş oluyorsunuz.

GP

GP

Kaliteli ve uzun ömürlü bir pil markası olmasına rağmen hala gereken ilgiliyi gördüğünü düşünmediğim bir markadan bahsetmek istiyorum. GP markasının pilleri kendisiyle aynı performansa sahip diğer pillerden çok daha ucuz bir fiyata sahip. Özellikle indirim dönemlerinde yakalarsanız kesinlikle alıp stoklamanız gereken ürünlerden biri diye düşünüyorum. Kullanım alanınız ve amacınıza göre uygun pil çeşidi seçenek tereddüt etmeden alabileceğiniz bir marka. İyi performansı iyi fiyata alabilmek istiyorsanız GP’nin pillerini ve bu pillere yapılan yorumları inceleyin derim!

Varta

Varta

Varta markasını duymayanlar ya denemekte tereddüt edenler varsa eğer öncelikle bu markanın bir Alman harikası olduğunu söylemek istiyorum. Dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen pil markalarından biri olmasına rağmen hala duymayanlar varsa diye en iyi pil markaları listesine özellikle ekledim. Varta markasının kalitesi zaten tartışılmaz ama pillerini denemeden ne kadar haklı olduğumu da anlayamayabilirsiniz. Birçok pil çeşidi mevcut olan Varta’dan ihtiyacınız olan pili alarak kendinize bir şans verin derim. Yüksek performanslı ve uzun ömürlü bir pil markası olması rağmen fiyatları da gayet makul.

Kodak

Kodak

Güvenilir ve kaliteli bir marka olarak en iyi pil markaları arasına giren Kodak da pilden beklenen performansı başarılı bir şekilde karşılar bir marka. Saatler, el fenerli, oyuncaklar, kumandalar, ışıldaklar aklınıza pille çalışan ne geliyorsa hepsinin enerjisini sağlayacak türde pil çeşitleri mevcut olan Kodak’tan amacınıza uygun pili bulabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli bir marka olmasının yanında aynı zamanda çevre dostu da olan Kodak pillerinin üretiminde civa ve kadminyum kullanmıyor. Ekonomik fiyatlara sahip pilleri çevre dostu olduğu kadar bütçenizin de dostu!

Forever Plus

Forever Plus

Pek bilinmeyen bir marka ama pilden beklenen performansı karşıladığı için ve çok uygun fiyata sahip olduğu için en iyi pil markaları listesinde yer alıyor. Her bütçenin kolaylıkla satın alabileceği Forever Plus marka piller günlük kullandığınız tüm eşyaların enerji ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılıyor. Özellikle Migros marketlerinde rahatça bulabileceğiniz Forever Plus pillerini internet üzerinden de satın alabilirsiniz. Düşük bütçeli bir pil istiyorsanız en iyi performansı bu markanın pillerinden alabilirsiniz.

Energizer

Energizer

En iyi pil markalarından biri olan Energizer’i pek duymadığınız için fiyatına bakarak almaktan vazgeçtiyseniz en yakın zamanda bu markaya bir şans verin. Özellikle sık kullandığınız pilli cihazlarınızda denediğinizde farkı anlayacaksınız. Hem yüksek performans sergiliyor hem de diğer pillere göre çok daha uzun süre gidiyor. Energizer pilleri en uzun ömürlü olacak şekilde üreterek tüketiciye sunuyor. Yüksek performans ve kalitesini deneyimleyince fiyatını siz de makul bulacaksınız. Ayrıca indirim dönemlerini yakalarsanız uygun fiyata d abu pillere sahip olabilirsiniz.

Fujitsu

Fujitsu

Uygun fiyatlı pil alırken aynı zamanda bilinen bir marka da olmasını istiyorsanız Fujitsu markasının pillerini incelemenizi öneririm. Sektörde yıllardır bilinen ve tercih edilen bir marka olan Fujitsu’nun her amaca ve kullanıma uygun türde pilleri mevcut. Kaliteli, yüksek performanslı ve uzun ömürlü piller üretmesine rağmen fiyatları çok uygun. Her bütçenin kaliteli pil kullanabilmesini sağlayacak bir marka! Bir defa kullandıktan sonra devamlı Fujitsu pillerini seçeceğinize eminim çünkü piyasada hem çok kaliteli hem de çok uygun fiyatlı pili aynı anda bulmak çok zor!

Toshiba

Toshiba

Toshiba markasının kalitesi hakkında pek fazla detay vermeye gerek yok çünkü bu markayı ve ürünlerinin kalitesini bilmeyen yoktur. En iyi pil markaların biri olmayı da başaran Toshiba’nın bütün pil çeşitleri yüksek kalite ve performansa sahip. En bilinen ve en çok tercih edilen pil markalarından biri oluşu da Toshiba pillerinin kalitesi hakkında ipucu veriyordur diye düşünüyorum. Pil seçerken önce markasına sonra özelliklerine bakanlardansanız Toshiba ne kadar doğru bir yol izlediğinizi kanıtlar nitelikte piller üretiyor!

Panasonic

Panasonic

En iyi pil markasını en sonra sakladım diyebilirim. Pil üretimi ve satışı konusunda sadece ülkemizde değil dünyada da dev olan marka Panasonic kurulduğu günden bugüne kadar kaliteli pil markası olma özelliğini koruyor. En fazla ihracat yapan pil markası olduğunu da göz önüne alırsak dünyanın bir numaralı pil markası olduğu net bir şekilde belli olacaktır. Kaliteli, uzun ömürlü, yüksek performanslı ve popüler bir markanın pilini kullanmak isterseniz doğru yerdesiniz. Sektördeki en köklü pil markalarından olan Panasonic kalitesiyle mutlaka tanışmalısınız.

Evlerde, ofislerde neredeyse hayatımızın her anında ihtiyacımız olan pillerle ilgili hazırladığım bu en iyi pil markaları içeriğimi inceledikten sonra daha iyi piller tercih edeceğinizi düşünüyorum. İçeriği beğendiyseniz paylamayı unutmayın! Eklemek istediğiniz bir marka varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Pil Markaları” üzerine 2 yorum

  1. Pil markaları içerisinde bence Duracell lider. Başka markalar yanına bile yaklaşamıyor. Gp 2. sırada yer alır pillerin kullanımını geçtik aslında doğaya verdiği zararı en aza indirmek için ne yapılması gerektiği önemli. Geri dönüşüm ile doğayı kirletmeden tekrar kullanıma alınan piller bence daha çok desteklenmeli.

    Cevapla
    • durasel piller SADECE KAZIK PİLLERDİR 10 KATI DEMELERİNE RAĞMEN VE 10 KATI FİYATINA RAĞMEN BİMDE SATILAN POWER PİLLERDEN SADECE % 25 FARK ETMİŞTİR Yani 10 katı deyil bir buçuk kat bile olamadı sadece çeyrek fark etmiştir denedik özel çıhazlarla test ettik bim de satılan Power 1 saat 25 dakika sürdü Durasel ise bir buçuk saat devem eti hepsi bu 10 kat nerede ve 10 kat fiyata rağmen 25 dakika far etmiştir sonuç SADECE KOCA BİR KAZIK KALIYOR BİZE SİZE

      Cevapla

Yorum yapın