En İyi Spor Siteleri

BuldumZ için hazırladığım içeriklere site listeleri ile devam etmeye karar verdiğimizden beri, düşündüğüm şey spor sitelerine dair de bir içerik oluşturmaktı. Bu sebeple benim en çok ziyaret ettiğim siteler arasından, ülke gündeminde en çok yer edenleri ayırarak bir liste yaptım. Genel olarak ülkemizde futbol ve basketbol üzerine içerikler üretilse de burada yer alan sitelerin büyük bir kısmı diğer spor dallarında da ciddi içerikler üretiyor. Özellikle daha az kişinin takip ettiği spor dallarındaki haberleri de es geçmedikleri için bu siteleri değerli buluyorum.

En İyi 9 Spor Sitesi

Spor siteleri daha çok haberler üzerine çalışmaktadır. Birçoğunda günlük futbol maçı analizleri ya da videoları da bulunabilir. Neredeyse hepsinde liglere dair puan durumları ve fikstür tarzında bölümler bulunur. Aşağıda listelediğim en iyi spor siteleri listesini takip ederek ilginizi çeken spor dalları konusunda her şeyi öğrenebilirsiniz.

SporX

SporX

Türkiye’nin en çok ziyaret spor içerikli sitesidir. Güncel futbol ve basketbol haberlerini ilk olarak bu siteden okumanız mümkündür. Ben de genel olarak burayı takip ediyorum. Liglere ve takımlara göre özel sayfalar oluşturdukları için, haberleri çok daha kolay takip edebilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak NBA özel bölümünde çok detaylı analizler ve haberler de yer almaktadır. Lig fikstürleri ve puan durumları da diğer birçok sitede olduğu gibi, burada da detaylı olarak yer almaktadır.

Web Sitesi: https://www.sporx.com/

Fotospor

Fotospor

İlk spor gazetesi olarak bilinen fotospor, bunu logosunda da belirtiyor. Futbol başta olmak üzere, voleybol basketbol haberlerini takip edebileceğiniz başarılı bir sitedir. Birçok konuda farklı yazarları olsa da en çok okunanları Özcan Dal, Ferhat Tezcan ve Tümer Dede’dir. Ayrıca futbol konusunda Süper Lig’e özel ayrıntılı analizleri inceleyebilirsiniz. Sitedeki diğer spor dallarına ait haber bölümünde, birçok farklı spor dalının konusunun işlendiğini görebilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.fotospor.com/

Fotomaç

Fotomaç

Türkiye’nin eski ve önemli sitelerinden birisidir. Burada yer alan haberler daha çok futbol takipçileri açısından önemlidir. Ben burada futbol yazılarından çok diğer sporlara önem veriyorum. Özellikle motor sporları ve tenis konusunda takip ettiğim haber bölümü bu siteye aittir. Sitede yer alan son dakika haber bölümünü de kimi zaman okumaya çalışıyorum. Dakika dakika verdikleri haberler ile çok ciddi bir iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Sitenin yabancı dilde yayın yapan bir bölümü daha bulunmaktadır.

Web Sitesi: https://www.fotomac.com.tr/

aSpor

aSpor

aSpor Turkuvaz Medya Grubu’na ait bir internet sitesidir. Güncel olarak yayınlar yapan bir televizyon kanalı da bulunmaktadır. Oldukça yüksek sayıda aylık ziyaretçiye sahip olan sitede en çok konuşulan spor dalı tabii ki futboldur. Burada daha çok maç analizleri üzerinden haberler yapılmaktadır. Sitede yer alan yazar bölümünde Ahmet Çakar, Gürcan Bilgiç ve Erman Toroğlu’na ait köşe yazıları okunabilir.

Web Sitesi: https://www.aspor.com.tr/

Fanatik

Fanatik

Türkiye’nin en eski spor sitelerinden birisi olan Fanatik, Demirören Yayıncılık’a aittir. Özellikle futbol alanında çok kaliteli içeriklere sahiptir. Birçok bahis sever tarafından sık sık ziyaret edilen bir site olduğunu belirtmeliyim. Buradaki haberlere daha çok güven duyuluyor. Deniz Çoban, Mehmet Demirkol ve Faik Çetiner gibi birçok başarılı yazarın köşe yazılarına, Fanatik’ten ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.fanatik.com.tr/

NTV Spor

NTV Spor

NTV Spor, Doğuş Yayın Grubu’na bağlı bir kuruluştur. İnternet sitesinde, televizyonda olduğu gibi çok kaliteli içerikler sunuyorlar. Sitede en çok konusu geçen tabii ki diğer sitelerde olduğu gibi futboldur. Özellikle transfer sezonlarında hızlı ve güncel haberler paylaşıyorlar. Sitede Futbol Analiz ve %100 Futbol gibi programlara ait bölümleri izlemeniz mümkündür. Son olarak belirtmeliyim ki, futbol dışında aklınıza gelebilecek her türlü spor dalına ait bir haber bölümü de bulunmaktadır. Bu anlamda rakiplerine göre daha fazla içerik sağlıyorlar.

Web Sitesi: https://www.ntvspor.net/

TRT Spor

TRT Spor

Devletin resmi kanalı TRT’nin spor haber sitesidir. Futbol haberleri ve özellikle maç özetlerine dair içerikler paylaşıyorlar. Diğer sporlar bölümü NTV Spor kadar olmasa da oldukça doyurucu haber içermektedir. Sitenin özel kategorilerinden birisi olan engelli sporları bölümünde, bu alandaki en güncel haberlere ulaşılmaktadır.

Web Sitesi: https://www.trtspor.com.tr/

Ajans Spor

Ajansspor

Ajans spor sitesi, bir başka futbol odaklı haber sitelerindendir. Burada özellikle maç merkezi sayesinde çok daha güncel bilgiler, haberlerle harmanlanır. Canlı skor takibi yapacak kişiler için önerebileceğim bir sitedir. Ben yerel ve uluslararası, voleybolla ilgili haberleri de bu siteden takip ediyorum. Ayrıca sitede yer alan E-spor bölümünde de, elektronik spor alanında güncel olarak neler yaşanıyor görebilirsiniz.

Web Sitesi: https://ajansspor.com/

Bein Sports

Bein Sports

Digitürk’ün Katarlı medya grubuna satılmasının ardından ismi değişen site, Bein Sports adıyla yayınına devam ediyor. Aynı isimdeki televizyon kanallarıyla birlikte çalışmalar yapıyorlar. Burada Türkiye Süper Lig’inde yapılan maçlara ait detaylı özetler paylaşılıyor. Resmi yayın kuruluşu olduğu için çok hızlı ve sorunsuz bir şekilde bu içerikleri sağlayabiliyor. Sitede, yayın haklarına sahip oldukları diğer Avrupa liglerinden de haberler bulabilirsiniz. Ayrıca basketbol konusunda NBA ve Euroleague’den detaylı incelemeleri de paylaşıyorlar.

Web Sitesi: https://tr.beinsports.com/

Burada yer alan spor siteleri dışında sizlerin aklında olan başka bir site var mıdır? Varsa eğer, bunu benimle paylaşmanızı isterim. Yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazımı başka platformlarda paylaşmaktan çekinmeyin.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Spor Siteleri” üzerine bir yorum

  1. Tartışmasız Bein Sports derim bu site yayın hayatına girdiğinden bu yana gerek lig maçlarını vermesi gerek maç sonrası yorumlar ile ekran başından ayrılmadan izlediğimiz bir kanal. Bu kanalın da sitesi de elbette ki tv gibi kaliteli olacaktır. Çünkü ilk ağızdan derler ya adamlar olayın içerisindeler.

    Cevapla

Yorum yapın