En İyi 13 Termos Markası (En Kaliteli Termoslar!)

Yürüyüşte, kampta, piknikte veya günübirlik gezilerde herkes termos kullanıyor. Termos kullanmak her an yerde sıcacık veya buz gibi içecekler tüketmenizi sağlar. Ayrıca küçük çocuk ve bebekler için mama suyu her zaman hazır bulunur. Eğer bir termos almaya karar verdiyseniz piyasada binlerce seçenek olduğunu fark etmişsinizdir. Açıkçası piyasada satılan birçok termos, sadece dekoratif amaçlarla üretiliyor. Dolayısıyla içecekleri veya yiyecekleri çok uzun süre sıcak tutmayacaktır. Uzun yıllar kamp yapan ve sonrasında da bebek maması için termos kullanan biri olarak size özel en iyi termos markaları listesi hazırladım. Aşağıdaki listede yer alan termos seçeneklerinin birçoğunu kendim kullandım. Her birini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

En İyi 13 Termos

Termos alırken sıcak ve soğuk tutma süresi en önemli konudur. Özellikle kamp ve pikniklerde kullanacaksanız en az 24 saat süre sağlayan termosları tercih edebilirsiniz. Soğuk veya sıcak tutmak için özel satılan termosları her iki ısı türündeki sıvılar için kullanabilirsiniz. Ancak soğuk termos modellerine sıcak su koymamanız kullanım ömrünü uzatacaktır. Son olarak vakumlu ve sızdırmaya karşı dirençli termos modelleri daha iyi bir alternatif olduğunu söyleyebilirim. İşte en iyi termoslar:

Stanley Klasik Vakumlu Termos

Stanley Klasik Vakumlu Termos

 • Hacim: 1,9 lt
 • Sıcak Tutma Süresi: 45 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 48 Saat

En iyi termos markası denilince birçoğumuzun aklına Stanley gelir. 1913 yılından beri üretim yapan firma, sağlam ve dayanıklı termoslarıyla nam salmıştır. Kampçılardan askeri personele kadar birçok kişinin bu termosu tercih ettiğini görebilirsiniz. Çay, kahve, su, çorba vb. her sıvıyı ilk ısısında neredeyse iki gün boyunca muhafaza ediyor. Ayrıca PVC, PBA vb. zararlı maddeler içermemesi sayesinde sağlıklı bir kullanım sunuyor. İkonik yeşil rengi, sızdırmaz çift kapak, paslanmaz çelik gövde ve ergonomik taşıma fırsatıyla Stanley termosa mutlaka bir şans vermenizi öneririm.

Stanley Klasik Trigger Action Seyahat Bardağı

Stanley Klasik Trigger Action Seyahat Bardağı

 • Hacim: 0,47 lt
 • Sıcak Tutma Süresi: 5 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 7 Saat

İşe, okula, yürüyüşe giderken kullanacağınız en kaliteli termos seçeneklerinden biri yine Stanley markasına ait. 368 gram ağırlığı ile kolayca taşıyabilir ve 3 parçaya ayrılabilen gövdesini bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Paslanmaz çelikten imal edilen termos, araç tutucularına da uyum sağlıyor. Ayrıca diğer Stanley termoslarda olduğu gibi bu üründe ömür boyu garanti ile satılmaktadır.

Thermos Stainless King Large

Thermos Stainless King Large

 • Hacim: .1.2 lt
 • Sıcak Tutma Süresi: 24 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 24 Saat

Bugün kullandığımız ‘termos’ kelimesinin mucidi olan ve ilk kez ticari bir ürün olarak satan firma Thermos’dur. Thermos markası Almanlar tarafından kurulmuş olup günümüzde Çin’e aittir. Ancak kalite, sağlamlık ve dayanıklılık konusunda en iyi termos markalarından biri olduğunu söyleyebilirim. Üstelik bazı modelleri Stanley termoslara göre daha başarılıdır. İç ve dış katmanları paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve vakum izolasyon teknolojisine sahiptir. Bu nedenle sıcak içecekler 24 saat sonra bile içilecek ısıya gelene kadar soğuyor.

Zojirushi Termos Matara

Zojirushi Termos Matara

 • Hacim: 2 lt
 • Sıcak Tutma Süresi: 24Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 6 Saat

Büyük hacmi ve pratik taşıma askısı sayesinde kampta, piknikte vb. her yerde kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelik vakum ve yalıtım sayesinde tüm sıvıları saatler boyunca sıcak tutabilir. İçecekleri kolayca dökmek ve ısıyı korumak için pratik bir ağızlığı bulunuyor. Aynı zamanda kapak kısmı bardak olarak da kullanılabilir. 0.92 gram ağırlığı ile dilediğiniz her yere kolayca taşıyabilirsiniz.

Kovea Black Stone Termos

Kovea Black Stone Termos

 • Hacim: 750 ml
 • Sıcak Tutma Süresi: 24 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 12 Saat

Kampçıların yakından tanıdığı Kovea markasının en kaliteli termos modellerinden biri Black Stone. Okulda, piknikte, plajda veya kampta her zaman sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Paslanmaz çelik gövde ve kapağın yanı sıra yalıtım için dış kısmında ekstra bir kaplama bulunuyor. İçindeki sıvı ne kadar sıcak olursa olsun dış kısmı elinizi yakmayacaktır.

Mannhart by Spigen B203

Mannhart by Spigen B203

 • Hacim: 500 ml
 • Sıcak Tutma Süresi: 8 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 24 Saat

Çift katmanlı ve çift kilit sistemiyle dikkat çeken Mannhart by Spigen B203 mug termos arayanlar için ideal bir kullanım sunuyor. Plastik bir malzemeden üretilmesine rağmen soğuk ve sıcak içeceklerinizin ısısını uzun süre korur. İçerden dışarıya, dışardan içeriye hava akışını engelleyerek saatler boyunca içeceğinizi keyifle tüketebilirsiniz. En iyi termos modelleri arasında bulunan ürün uygun fiyatıyla da her bütçeye hitap ediyor.

Starbucks Reserve Gümüş Harita Tasarımlı Termos

Starbucks Reserve Gümüş Harita Tasarımlı Termos

 • Hacim: 473 ml
 • Sıcak Tutma Süresi: 6 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 8 Saat

Starbucks termosları kaliteli malzemesi ve uzun süreli kullanımları ile herkesin severek kullandığı ürünler arasında yer alıyor. Bu ürün de parlak gümüş rengi ve dünya haritası tasarımıyla şık ve rahat bir kullanım sunmaktadır. Kapak kısmı çevirmeli ancak pek çok termosa oranla daha rahat kullanılıyor. Uzun süreli bir kullanım için elde yıkamanız gerekmektedir. Özellikle mikrodalgada kullanmak için uygun olmadığını söyleyebilirim.

Cooker Paslanmaz Çelik Termos

Cooker Paslanmaz Çelik Termos

 • Hacim: 500 ml
 • Sıcak Tutma Süresi: 4 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 6 Saat

Uygun fiyatlı termos arıyorsanız Cooker’in farklı boyutlardaki ürünlerini tercih edebilirsiniz. Pembe, gri, siyah, mavi, yeşil vb. farklı renkleri bulunuyor. Çift kat paslanmaz çelikten üretilen termos 12 saate kadar içilebilir sıcaklıkta sıvı imkanı sunmaktadır. Koyduğunuz su yaklaşık 24 saat sonra 55 dereceye kadar düşer. Kısa süreli kullanımlarda yeterli olacaktır.

Cooker Paslanmaz Çelik Termos 2 lt

Cooker Paslanmaz Çelik Termos 2 lt

 • Hacim: 2lt
 • Sıcak Tutma Süresi: 12 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 24 Saat

Geniş iç hacmi ve sağlam malzemesi ile en iyi termoslar listemizde yer alıyor. Özellikle kalabalık grup ve aileler için büyük bir hacmi bulunuyor. Çift kat paslanmaz çelik ve yalıtım özelliği sayesinde dış kısmı elinizi yakmayacaktır. Ancak sıcak içeceklerinizin ısısını korurken soğuk içecekleri terletmez.

Quechua Termos

Quechua Termos

 • Hacim: 400 ml

Decathlon’un ürünü olan Quechua Termos birkaç saatlik gezi, egzersiz ve piknikleriniz için sıcak su ihtiyacınızı karşılayacaktır. Çok uzun süre sıcak tutmasa da 3 – 4 saatlik gezileriniz için yeterli olacaktır. 95 derece ısıyla konulan su, 6 saat sonra 76 derece, 24 saat sonunda 48 dereceye düşüyor. Çelik çift duvar gövdesi ile hava akışını önler. En iyi termos markaları arasında bulunan Quechua beklentinizi karşılayacaktır.

Joystar Vakumlu Çift Cidarli Kapaklı Metal Termos

Joystar Vakumlu Çift Cidarli Kapaklı Metal Termos

 • Hacim: 1500 ml
 • Sıcak Tutma Süresi: 8 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 24 Saat

Dış mekanda kullanıma uygun olarak tasarlanan Joystar termos, BPA vb. zararlı maddeler içermiyor. Taşıma kolaylığı sağlayan kulp, sızdırmaz tasarım, 304 çelik gövde ve 1,5 lt hacmiyle dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Uzun yapısı dolayısıyla her sırt çantasına sığmayabilir ancak işlevsel özellikleri ve uygun fiyatı ile bu ürüne şans vermenizi öneririm.

Daphnela LED Sıcaklık Göstergeli Termos

Daphnela LED Sıcaklık Göstergeli Termos

 • Hacim: 500 ml
 • Sıcak Tutma Süresi: 12 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 24 Saat

Daphnela LED Sıcaklık Göstergeli Termos fonksiyonel özellikleri ile en iyi termoslar arasında yer alıyor. LED göstergesi sayesinde içine koyduğunuz sıvının sıcaklığını her an takip edebilirsiniz. Bu sayede sık sık kapağı açmanıza gerek kalmaz ve daha uzun süre sıcaklığını korur. Alt kısmında slikon altlığı bulunuyor bu sayede devrilme ve düşmeye karşı ekstra koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda çay filtresi özelliğiyle daha rahat ve kolay bir kullanıma yardımcı oluyor.

Puro H2O Paslanmaz Çelik Termos

Puro H2O Paslanmaz Çelik Termos

 • Hacim: 500 ml
 • Sıcak Tutma Süresi: 12 Saat
 • Soğuk Tutma Süresi: 24 Saat

Inox paslanmaz çelikten üretilen Puro H20, geri dönüştürülebilir çevre dostu bir kullanım sunuyor. Şık ve estetik tasarımı kırmızı, mavi, beyaz ve gri renklerle satılıyor. Vakumlu kapağı sayesinde içine koyduğunuz çay, kahve, meyve suyu vb. içeceklerin lezzetini korur. Hafifliği ve küçük boyutları ile kolayca taşınabilir.

Bu termosları arkadaşlarınızla paylaşmak ister misiniz? Hemen aşağıda yer alan paylaşım butonlarını kullan, herkes faydalansın!
Sen de kullandığın termos markası hakkında fikirlerini bizimle paylaşabilir, binlerce kişiyle fikir alışverişi yapabilirsin.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi 13 Termos Markası (En Kaliteli Termoslar!)” üzerine 3 yorum

 1. Kovea vardı zamanında ama maalesef geçen doğa yürüyüşü esnasında akarsuya düşürmüştüm. Şimdi aynısını mı yoksa başka bir marka mı alayım karar veremedim. Led sıcaklık göstergesi olan ilgimi çekti sanırım tercihimi ondan yana kullanacağım.

  Cevapla
 2. Doğa yürüyüşleri için satın aldığım paslanmaz çelik bir termosum vardı. Kapağı kolayca açılıyor ve kolay kavrama özelliği var. Ama maalesef nereye koyduğumu bulamıyorum yada kaybettim haberim yok. Neyse yakında doğa yürüyüşlerine kaldığım yerden devam edeceğim. Konuda verdiğiniz ürünlerden bir tanesini beğeneceğiz artık.

  Cevapla
 3. Güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum bizim işyeri öyle bir yter ki durduk yere pandemi var yok denetleme var ocağı kaldır ketılı kaldır diyerek çay zevkimizi yok ederler bende bu sıkıntyılı durumdan kurtulmak için Cooker Paslanmaz Çelik Termos aldım elektrikli tplü bir şey olmadığı için ağzını açıp bir laf edemiyorlar evden çıkmadan içerisine 2 adet demleme poşet çay atıyorum sıcak suyu çekiyorum ben işe gelene kadar demleniyor. Gelişr gelmez çayım hazır.

  Cevapla

Yorum yapın