En İyi Tuşlu Telefon Markaları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilen akıllı telefonlar hayatımızın her anında bizimle. Onlarca farklı markanın onlarca farklı modelde akıllı telefonu mevcut. Kullandıkları ara yüzler, destekledikleri uygulamalar derken karışıklıkların ardı arkası kesilmiyor. Akıllı telefonların karmaşasından, büyüklüğünden, çabucak biten şarjından, her geçen gün artan fiyatlarından ve bunun gibi benzer birçok sebepten şikayet ederek tuşlu telefona geçen kullanıcıların sayısı gittikçe artıyor. Piyasada bulunan tuşlu telefon marka ve modelleri ile ilgili uzun süren bir araştırma yaparak tuşlu telefon kullanmayı düşünenler için bir içerik hazırladım.

En İyi 10 Tuşlu Telefon

Yalnızca akıllı telefonların ve teknolojisinin karmaşasından sıkılanlar değil nostalji sevenler, mecburi sebeplerden; askerlik, yaşlılık gibi tuşlu telefona ihtiyaç duyanlar kısacası herkes için harika bir liste hazırladım. En iyi tuşlu telefon markaları ve modellerini sizler için derledim. Hafızası, bataryası, fiyatı, fonksiyonlar, kullanımı gibi birçok detayı göz önünde bulundurarak en iyileri bir araya getirdim. Tuşlu telefon almadan önce incelemenizi öneririm.

Samsung – B310 Dual Sim

Samsung – B310 Dual Sim

Teknoloji devlerinden biri olan Samsung’un en çok satan tuşlu telefonu B310 Dual Sim modelinden sizlere bahsetmek istiyorum. Tuşlu telefon kullanmak istiyorsanız en işlevsel modelin bu olduğunu öncelikle belirtmekte fayda var. Çift hat kullananlar için harika bir tuşlu telefon diyebilirim. İki farklı operatörün ya da iki aynı operatörün hattını da bu telefonda kullanabiliyorsunuz. Birden fazla uygulamayı aynı anda açmanıza da olanak sağlayan bu model ile ses kaydedebilir, müzik çalabilir ya da video oynatabilirsiniz. Tuşlu bir telefondan alınabilecek maksimum verimi sağlayan B310 Dual Sim, tuşlu telefon alacaksanız aklınıza gelmesi gereken ilk modellerden biri olmalı.

 • Arttırılabilir Hafıza : 16 GB
 • Ekran Boyutu : 2,0 inç
 • Zil Tipi : Polifonik – Monofonik

Nokia – 210

Nokia – 210
En sevilen telefon markalarından biri olan Nokia’nın en sevilen tuşlu telefonlarından birini önereceğim. 210 modeli Nokia’nın nostalji severler için özel olarak ürettiği bir model. Tuş takımını hissetmek istiyorsanız bu telefon tam size göre. Kamera özelliği sayesinde istediğiniz kadar fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca çift hat kullanımı da sağlıyor. Avcunuza kolayca sığabilmesi için tasarlanan ergonomik yapısı sayesinde de çok kullanışlı. Müzik çalar özelliği ile de dilediğiniz zaman müzik dinleyebilirsiniz. Nokia’nın nostalji ve teknolojiyi bir araya getirdiği 210 modeli en iyi tuşlu telefonlar listesinde üst sıralarda yer alıyor.

 • Arttırılabilir Hafıza : 16 GB
 • Ekran Boyutu : 2,04inç
 • Kamera Çözünürlüğü : 0,3 MP

Anka – M9

Anka – M9

Tuşlu telefon kullanmayı en çok tercih eden kitle yaşlılarımız için harika bir önerim var. Anka markasına ait M9 modeli tuşlu telefon alacaksanız kesinlikle inceleyin derim. En basit kullanıma sahip tuşlu telefon modeli diyebilirim. Tek tuşla hızlı arama yapabilme, 150 dakikaya kadar konuşma süresi ve 250 dakika bekleme süresi ile de oldukça konforlu. Ayrıca bir feneri de buluyor. Piyasada bulabileceğiniz en basit kullanımlı, en işlevsel ve en uygun fiyatlı tuşlu telefon diyebilirim.

 • Arttırılabilir Hafıza : Yok
 • Ekran Boyutu : 1.8 inç
 • Zil Tipi : Polifonik – MP3

Xiaomi – Qin 1s

Xiaomi – Qin 1s

Son zamanların en popüler telefon markalarından olan Xiaomi’nin Qin 1S modelin tuşlu telefonların en iyisi diyebiliri. Xiaomi markasının verdiği güven ile şans verilmesi gereken bir telefon modeli. Özellikle tuşlu telefon isteyenler için aşırı donanımlı bir model. Çift hat özelliği sayesinden iki farklı hat kullanımına izin veriyor. Ses kalitesi birçok akıllı telefondan bile daha iyi. Büyük ekranı sayesinde özellikle yaşlılar için oldukça ideal. Hafızasına 3000 kişiye kadar kayıt yapabiliyorsunuz. Ayrıca ses kaydı yapabilir ve müzik dinleyebilirsiniz.

 • Arttırılabilir Hafıza : 32 GB
 • Ekran Boyutu : 2.8 inç
 • Zil Tipi : Polifonik – MP3

Alcatech – E07

Alcatech – E07

Tuşlu telefonların en donanımlısını en uygun fiyata almak isterseniz Alcatech markasının E07 modeli aradığınız telefon olabilir. Ergonomik ve şık tasarım, basit kullanım ve yüksek performansı ile tuşlu telefonfan vazgeçmeyenlerin en çok tercih ettiği bu modeli kesinlikle tavsiye ediyorum. E07 ile alarm kurabilir, oyun oynayabilir, hesap yapabilirsiniz. Takvim, ajanda ve çoklu dil seçeneği de rahat kullanım sağlıyor. Kamera, bluetooth ve java desteği olması da başka bir cihaza ihtiyaç duymamanız için harika özellikler. Hem tuşlu hem kameralı telefonların en kalitelisi olan Alcatech E07’ye incelemenizi öneririm.

 • Arttırılabilir Hafıza : 128 GB
 • Ekran Boyutu : 2.4 inç
 • Kamera Çözünürlüğü : 240 x 320 P

Hiking – X9

Hiking – X9

Piyasadaki birçok akıllı telefon ile yarışacak kapasitede bir tuşlu telefon ile sizleri tanıştırmak istiyorum. Hiking markasının X9 model telefonu ile bir telefondan karşılaması beklenen bütün temel özelliklerin yanı sıra akıllı telefonlarda olan birçok uygulamayı da kullanabilirsiniz. Video kaydedebilir, müzik dinleyebilir, rehberinizdeki kişilere özel zil sesleri atayabilirsiniz. Ayrıca bu modelde bulunan fener sayesinde geceleri rahat bir kullanım sağlarken karanlık ortamlar da fener olarak kullanabilirsiniz. Nostalji severler, rahat kullanımlı telefon isteyenler kesinlikle X9’u incelemeli!

 • Ekran Boyutu : 2.4 inç
 • Kamera Çözünürlüğü : 2.0 MP
 • Zil Tipi : Polifonik – MP3

BB Mobile – B1280

BB Mobile – B1280

Tuşlu telefonu yaşlılar için ya da askerler için alacaksanız tak, konuş ve mesajlaş fonksiyonuna sahip en basit tuşlu telefon BB Mobile markasının B1280 modelini hiç düşünmeden alabilirsiniz. Tuşlu telefondan beklenen nitelikleri karşılayan uygun fiyatlı ve çok basit kullanımlı bir model.  Ekranı net bir şekilde görebileceğiniz kadar büyük tasarlanmıştır. Tuş takımının rahat tasarımı sayesinde ise konforlu bir kullanımı var. Çoklu dil seçeneği, ajanda ve takvim özellikleri bulunuyor. Ayrıca fener sayesinde de oldukça işlevsel bir tuşlu telefon. Piyasada bundan daha ucuz ve kullanışlı bir tuşlu telefon bulabileceğinizi sanmıyorum.

 • Ekran Boyutu : 2.43 inç

Alcatel – 1066D

Alcatel – 1066D

Kısa sürede biten şarj ve karmaşık kullanımı dolayısıyla akıllı telefonlardan bıkanlar, kolay kullanım arayan yaşlılar ya da nostalji sevenler yani tuşlu telefon almayı düşünen herkes için uygun bir önerim olacak. Dünyada en çok bilinen ve tercih edilen tuşlu telefon markalarından biri olan Alcatel’in 1066D modeli sizi aldığınıza asla pişman etmeyecek. Uzun süre giden şarjı, ergonomik tasarımı ve kolay kullanımı sayesinde favoriniz olabilir. Ayrıca çift hat kullanabilme özelliği, video ve fotoğraf çekebilme özelliği ve radyo özelliği ile akıllı telefonlarda bulunan bazı özellikleri de karşılıyor. Performansına göre fiyatı da gayet makul.

 • Arttırılabilir Hafıza : 16 GB
 • Ekran Boyutu : 1.8 inç

Philips – Xenium E168

Philips – Xenium E168

Tuşlu telefonu sadece basit kullanım için değil de çift hat seçeneği için de istiyorsanız en iyi marka tercihlerinden biri olarak Philips’i önerebilirim. Xenium E168 modeli ile sorunsuz bir şekilde iki farklı hattı aynı telefonda kullanabilirsiniz. Ara yüzü ve geçişleri oldukça basit bir telefon. Ele oturan ergonomik bir tasarımı ve rahatça okuyabileceğiniz büyük bir ekranı var. Kamera, hoparlör, MMS ve radyo gibi akıllı telefonlarda bulunan bir takım özellikleri de taşıyan bu tuşlu telefon her ihtiyacınıza yanıt verebilecek şekilde tasarlanmış diyebilirim.

 • Arttırılabilir Hafıza : 16 GB
 • Ekran Boyutu : 2.4 inç

Reeder – F1

Reeder – F1

En çok satılan tuşlu telefon modelini listeni en sonuna bıraktım. Reeder markasının F1 modeli tuşlu telefonların en sevileni. En çok satılan tuşlu telefon olduğun için bulabilmeniz de biraz zaman alabiliyor. Kolay kullanıma uygun tasarlanan bir ara yüzü var. Ayrıca uzun ömürlü şarjı sizi asla yarı yolda bırakmaz. Aralıksız kullanımınızda 2 gün hiç şarjı bitmeden dayanabilir. El feneri özelliği sayesinde de oldukça işlevsel. Tuşlu telefon kullanmayı düşünüyorsanız yerli üretim olan Reeder markasına bir şans vermenizi tavsiye ederim.

 • Ekran Boyutu : 2.4 inç
 • Zil Tipi : Polifonik

Tuşlu telefon kullanmayı düşünen ve marka-model konusunda karar veremeyen herkesin işine yarayacağını düşündüğüm bu içeriğimiz umarım beğenmişsiniz. Beğendiyseniz paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına katkı sağlayabilirsiniz. Eklemek istediğiniz farklı bir tuşlu telefon varsa yorum bırakabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Tuşlu Telefon Markaları” üzerine 2 yorum

 1. Valla ne diyeyim yaşlılık yada askerlik nedeniyle değil de tamamen nostalji olsun diye tuşlu telefonlara geçesim var birde iş yerimizde ota boka gurup kuruyorlar inanın eve de gitseniz işyerinde gibi hissediyorum. Akıllı telefonlardan bu derece sıkıldım. Sadece alo diyen bir telefon alacağım.

  Cevapla

Yorum yapın