En İyi Tıraş Bıçağı Markaları

Kişisel bakım konusu birçok kişiye göre, daha çok kadınlara özgü bir durum. Ancak erkeklerin de kişisel bakıma önem vermesi gerekiyor. Erkekler için ise kişisel bakım daha çok saç ve sakal bakımından ibaret. Bu durum için de çok fazla bilgi paylaşımını internette göremiyoruz. Özellikle doğru tıraş bıçağı seçimi gibi konularda pek içerik yok. Bu durumu tersine çevirmek istedim. Bir erkek olarak kişisel bakım konusunda kendimi yeterince geliştirdiğimi düşünüyorum. Bu sebeple de sizler için en iyi tıraş bıçağı markaları içeren bir yazı yazdım.

En İyi 5 Tıraş Bıçağı Markası

Tıraş bıçakları iki farklı kategoriye sahiptir. Bunlardan birincisi kullan at tip bıçaklardır. Bu ürünler genelde bir yada birkaç kez kullanılır. Zamanla bıçakları körleştiği için de yeterli temizliği sağlayamazlar. Değişmeleri gerekir. Diğer tip tıraş bıçakları ise gövdesi ve bıçağı birbirinden ayrı modellerdir. Bunların bıçak kısımları körleştiğinde yenisi takılır ve kullanım devam eder. Sizlerle paylaştığım aşağıdaki, en iyi 5 tıraş bıçağı markası listesinde her iki türden de bahsettim. Son olarak da belirtmeliyim ki, size en uygun bıçak sayısını belirleyerek satın alım yapın. Tek bıçak ile 3-4 bıçak arasında kullanım farkları vardır.

Gillette

Gillette Tıraş Bıçağı

Gillette, tıraş bıçakları konusunda bana göre en iyi markadır. Ürün bazında incelendiğinde çok fazla modele sahip olduğunu görebilirsiniz. Rakiplerine göre çok daha pahalı kalıyor ancak ürünler çok kalitelidir. Bıçaklarının kalitesi sayesinde, kullan at tarzdaki bıçakları bile onlarca defa sorunsuzca kullanılır. Bu durum da aslında düşünüldüğü kadar pahalı olmadığını gösteriyor. Özellikle sakalları sık bir şekilde çıkan kişilere göre modelleri çok uygun bıçaklara sahiptir. Sorunsuz bir tıraş deneyimi için kesinlikle Gillette ürünlerini denemelisiniz. En iyi traş bıçağı Gillette diyebilirim.

Markanın önemli modellerinden birisi Fusion 5 ProShield’dır. Direkt tıraş makinesi olarak satılan bu ürün, yedek tıraş bıçakları ile birlikte kullanılır. Oynar başlığı sayesinde yüz hatları boyunca çok daha kıvrak bir kullanım sunuyor. Çok temiz ve pürüzsüz bir tıraş deneyimi yaşatıyor. Özellikle de bıçakların önünde ve arkasında kayganlaştırıcı var. Bu özelliği ile alanında tek diyebilirim. Markanın kullan at tarzdaki ürünleri de oldukça kalitelidir. Özellikle Permatik serisi çok iyidir.

Markanın önemli ve sizlere önerebileceğim modelleri şu şekildedir:

 • Fusion 5 Power
 • Mach 3 Turbo
 • Blue 3 Cool

Wilkinson Sword

Wilkinson Sword Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçakları konusunda önemli markalardan birisi olan Wilkinson Sword’dan bahsetmeden bu listeyi tamamlamış olmazdım. Kaliteli bıçaklara sahip markanın birçok modelinde bulunan bas ve temizle özelliği ile tıraş sırasında bıçakları temizleme işi çok kolaylaşıyor. Ergonomi konusunda da oldukça önemli tasarımlara sahip modelleri ile diğer markalardan ayrılıyor.

Extra Precision 2 önemli kullan at modellerinden birisidir. Quattro Titanium ise titanyum kaplama tıraş bıçağı olarak, uzun süreli kullanım için uygundur. Diğer önemli modelleri ise şekildedir:

 • Extreme 3
 • Klasik
 • Hydro 3

Derby

Derby Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçakları listesi yapıp da ülkemizin en önemli markalarından birisini anlatmasam olmazdı. Yaklaşık 45 yıllık tıraş bıçağı üretimi ile en iyi markalar arasına girmeyi başaran Derby, dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmaktadır. Firmanın en temel ürünleri olan Derby Tek ve Derby Banyo yıllardır en çok satılanlar arasında yerlerini almaktadır. Kullan at bıçaklar içinde en kaliteli ürünlerdendir.

Derby markası ilk olarak çıkardığı Samurai modeli ile akıllarda yer etti. Benim de zamanında kullandığım ürünlerden birisidir ve oldukça iyi bir tıraş sunar. Zaten yıllar içerisinde Samurai 3 ve 4 modellerini de piyasaya sürdüler. Titanyum kaplamaları sayesinde de bayağı bir satış başarısı yakaladılar. Modellerinde yer alan sayılar bıçak sayısını gösteriyor ve size en uygun olanını denemeleriniz sonucunda bulabilirsiniz. Son olarak en iyi modelleri şu şekildedir:

 • Samurai 3
 • Samurai 4
 • Banyo-Body

Arko

Arko Tıraş Bıçağı

Türk markalarından birisi olan Arko, kişisel bakım ürünleri konusunda oldukça iyi ürünler üretiyor. Tıraş bıçakları alanında da oldukça kaliteli bir üretim sürecine sahipler. Zaten neredeyse her markette bu markaya ait ürünleri görmeniz mümkündür. Fiyat anlamında da oldukça uygun seviyededir. Bu sebeple de çok satılanlar arasında her zaman kendine bir yer bulur.

Markanın 1, 2 ve 3 bıçaklı modelleri bulunuyor. Bu modellerden tek bıçaklı olanlar kullan at bıçaklar arasında en uygun fiyatlı olanıdır. Çift bıçaklı Pro2 modeli çok daha derin temizlik sağlar. Pro 3 modeli ise krom kaplaması ile sinek kaydı olarak tabir edilen tıraşa en uygun modeldir. Ayrıca bu modelde yer alan özel kaygan bant sayesinde cildin tahriş olması da engellenir. Sırasıyla en çok tercih edilen modeller şu şekildedir:

 • Pro 3
 • Pro 2
 • Banyo-Body

BIC

BIC Tıraş Bıçağı

BIC markası yıllarca kendisini kırtasiye sektöründe kanıtlamıştır. Sonrasında, buradaki başarılı iş geliştirme süreçlerini, 1975 yılında giriş yaptığı tıraş sektöründe uygulamaya başlamıştır. Tıraş konusunda oldukça kaliteli ürünler üreterek son kullanıcıyı kendine çekmeyi başarmıştır. İlk olarak tek bıçak ürünleri piyasaya sunan marka, sonrasında daha fazla bıçak içeren modelini üretmiştir. BIC tıraş bıçakları pürüzsüz bir tıraş deneyimi sunar. Birçok arkadaşım bu markanın ürünlerini kullanıyor ve oldukça da memnunlar ve Flex 3 Classic serisini beğeniyorlar. Sinek kaydı tıraş için önerilen bir modeldir. Son olarak bahsetmek istediğim önemli modelleri şu şekildedir:

 • Metal
 • Body Banyo
 • BIC 3 Hybrid

En iyi Tıraş bıçakları için hazırladığım bu listeyi beğendiyseniz, tanıdıklarınız ile de paylaşabileceğinizi unutmayın. Paylaşım yapmak için hemen altta bulunan butonları kullanabilirsiniz. Son olarak da belirtmek isterim ki, sizlerin yorumları bizim için çok değerlidir. Yorumlarınızı alttaki mesaj gönderim bölümünden bana iletebilirsiniz. Böylece birçok kişi sizlerin değerli görüşlerini de burada okuyabilir.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Tıraş Bıçağı Markaları” üzerine bir yorum

 1. Tıraş olma konusunda belki de çok gerideyiz. Yabancı ülkelerde tıraş bıçağı yerine tıraş makineleri kullanılıyor. Makinalar daha pratik bir kullanım sağlıyor. Tabi kullanım açısından ne kadar pratik olsa da biz< Türk erkekleri tıraş bıçağı kullanmaktan vazgeçmeyiz. Tıraş bıçağı kullanırken yüzünüzü tam kavrayan oynayan başlıklara dikkat etmelisiniz. Bu deneyimi size yaşatacak olan tıraş bıçağı markası Gillette 5 bıçak serisidir.

  Cevapla

Yorum yapın