En İyi Uçlu Kalem Tavsiyeleri

İlkokul günlerinden beri nerdeyse her gün kullandığımız uçlu kalemlerin en iyisini sizin için araştırdık. Kendiniz, sevdikleriniz ve aileniz için aşağıdaki markalarından faydalanabilirsiniz. BuldumZ uzmanları 67 marka ve 128 ürün arasından en iyi uçlu kalem tavsiyelerini hazırladı.

En İyi 13 Uçlu Kalem Önerisi

Kaliteli ve güzel bir kalem eğitim hayatınızı tamamen değiştirebilir! Ergonomik tutuş, güzel yazım ve dayanıklılık gibi farklı kriterleri göz önünde bulundurarak en iyi mekanik uçlu kalem tavsiyelerini hazırladık. Versatil kalem olarak da adlandırılan basmalı kalemleri linke tıklayarak satın alabilir veya kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. İşte en iyi uçlu kalemler:

Caran D’ache Varius Mekanik Kalem 4460.014

Caran D'ache Varius Mekanik Kalem 4460.014

Caran D’ache el yapımı, gümüş ve rodyum kaplama özel kalemleri ile biliniyor. 1924 yılından beri İsviçre’de üretim yapan firma en iyi kalemleri üretiyor. El işçiliği ile üretilen kalemler güvenlik ve ekstra koruma için bilgisayar teknolojileri ile geliştirilmektedir. Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen sayılı kalemlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca tamamen gümüş kaplama ve son katmanda rodyum kullanılmıştır. Özel geliştirilmiş mekanizma ve şık tasarımı ile sevdiklerinize alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri olabilir.

SATIN AL

Ohto PM-1505P Promecha Versatil Kalem 0.5

Ohto PM-1505P Promecha Versatil Kalem 0.5

Japon teknolojisinin kalemle buluştuğu nadir ortak alanlardan biri Ohto tarafından yapılmış. Bir kalemden daha fazlasını isteyenler için gelişmiş fonksiyonlara sahip. Kalemin her kısmını özelleştirebilir, yazım ve çizimlerinizi harika bir konforla yapabilirsiniz. Elektrot uzunluğundan kurşun derecesine kadar kişisel olarak ayarlanabilir. Tam alüminyum gövde ve şık görünümü ile üst segment kalemlerin en iyilerinden.

SATIN AL

Kaweco Special Versatil 0.7 Mm

Kaweco Special Versatil 0.7 Mm

Dünyanın en eski kalem üreticilerinden biri olan Kaweco, sekizgen tasarımı ile dikkat çekiyor. Mat siyah tasarımı ve özel klipsli kullanımı ile sizi hayran bırakacaktır. Adeta kağıt üzerinde kayarak esnek kullanım sağlıyor. Yumuşak basmalı mekanizma, 140 mm uzunluk ile yazı ve çizim için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Alman üretimi kalem özel kutusu ve sağlamlığı ile ömür boyu kullanım imkanı sunmaktadır.

SATIN AL

Pentel Versatil Kalem Graph 1000 Pg1007 0.7 Mm

Pentel Versatil Kalem Graph 1000 Pg1007 0.7 Mm

Şık ve sade görünümü Pentel kalemlerin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında bulunuyor. Ayrıca Pentel tarafından üretilen kalemler kalite, sessiz çalışma ve dayanıklı malzemelerle beğeni toplamaktadır. Bu ürün de yazı ve çizim olarak özel üretilmiştir. Hiçbir şekilde elinizi rahatsız etmez ve size rahatça hareket etme kabiliyeti sağlar. Yaylanabilir klips ile düşme ve hasarı büyük oranda engelleyebilirsiniz.

SATIN AL

Rotring 600 Siyah Versatil Kalem

Rotring 600 Siyah Versatil Kalem

Genellikle teknik çizim için tercih edilen Rotring 600, aynı zamanda güzel bir yazı yazmanızı sağlıyor. Metalik gövdesi sayesinde ideal kalem ağırlığına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sabit uç kısmının özel tasarımı sayesinde kağıdı rahatça görebilirsiniz. %100 Hassas kullanım imkânı sunan Rotring, altıgen formu sayesinde masadan düşmez.

SATIN AL

Lamy Versatil Safari Siyah 117

Lamy Versatil Safari Siyah 117

Lamy Versatil Safari, Alman işçiliği özel el yapım kalem. Eğer fabrikasyon kalemler kullanmaktan sıkıldıyanız bu mükemmel kalemi deneyimleyebilirsiniz. Sert plastikten üretilen kalem zarif tasarımı ile beğenileri topluyor. Ayrıca temizlik iğnesi ve içe basmalı ucu ile güvenliğin yanı sıra hijyen de sağlamaktadır.

SATIN AL

Scrikss Versatil Kalem Metal Graph-X 0.7 mm

Scrikss Versatil Kalem Metal Graph-X 0.7 mm

Sade ve zarif tasarımı ile öne çıkan Scrikss, son derece dengeli ve hafif kalemlerden biri. Türk firması tarafından üretilen kalemlerin en büyük özelliği rahat yazımı sağlaması. Özel tasarımı ve ergonomik tasarımı sayesinde kolay bir şekilde kavrayabilir ve yazınızı düzgün harflerle yazabilirsiniz. Diğer kalemlerin aksine tepe kısımda bulunan silgi oldukça kaliteli ve kağıdı yıpratmıyor. Kalemi kullanmadığınız zamanlarda uç kısmını kapatmak mümkün. Geometrik şekiller, kara kalem çizimleri vb. her şeyi kolay ve rahat bir şekilde çizebilirsiniz.

SATIN AL

Faber-Castell Vario Lüx Versatil

Faber-Castell Vario Lüx Versatil

Kalem denilince akla gelen ilk markalardan biri Faber – Castell. Her bütçeye uygun kalem çeşitleri ve birinci sınıf malzeme kullanımı ile çok seviliyor. Vario Lüx Versatil de çizim ve yazım için ideal kullanım imkanı sunmaktadır. Uç sertliğini gösteren pencere ile kaleminizi kısa sürede bulabilirsiniz. Kapak kısmındaki silginin son derece kaliteli ve sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Bu kalem sayesinde daha rahat yazı yazabilir veya çizim yapabilirsiniz.

SATIN AL

Rotring 500 Siyah 0.7 mm Versatil Kalem

Rotring 500 Siyah 0.7 mm Versatil Kalem

Rotring 500 yazı ve çizim için özel olarak tasarlanan birinci kalite plastik ve kaliteli metal tutuş alanı ile dikkat çekiyor. Ergonomik tutuşu sayesinde el ve bileklerinizin yorulmasını engeller. Rotring, neredeyse hepimizin en az bir kere kullandığı nadir kalemlerden biri. Dolayısıyla dayanıklılık ve sağlamlığı hakkında birçoğumuzun fikri bulunuyor. Kalem malzeme olarak çok kaliteli ve işlevsel özelliklere sahip. Ayarlanabilir uç sertliği kademe göstergesi, tepe kısımdaki iz bırakmayan silgi ve hafifliği en beğenilen özelliklerden.

SATIN AL

Parker Jotter Siyah CT Versatil Kalem

Parker Jotter Siyah CT Versatil Kalem

1888 yılında faaliyete başlayan Parker Jotter firması kalemler konusunda yenilikçi ve sağlam ürünleri ile dikkat çekiyor. Dolma kalemin patentini alan firma güvenliği ön plana alarak ‘güvenlikli kalemler’ üretmeye başladı. Bu siyah CT Versatil kalem ise firmanın en ikonik ürünü! Tasarım, kalite ve estetiğin buluştuğu ürün milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Paslanmaz çelik siyah gövde krom kaplama ve işlemeli detayları ile şık bir kaleme sahip olabilirsiniz.

SATIN AL

Faber-Castell Grip 2011 Versatil

2011 yılından beri en fazla satan mekanik uçlu kalemler arasında Faber – Castell Grip bulunuyor. Sofistike tasarımı ile göz önüne çıkan kalem üçgen formu ile kolay tutuş ve kavrama imkanı sunmaktadır. Tutuş bölgesinde yer alan özel noktalar parmaklarınızı acıtmaz ve adeta masaj etkisi yaratır. Uç kırılmalarına karşı ekstra koruma sağlamaktadır. Yumuşak bir yazım imkanı sağladığını söyleyebiliriz.

SATIN AL

Pilot Versatil Kalem Shaker 0.5 H-1010-B

pilot uçlu kalem

İç ve gövde malzemesi metalden üretilen Pilot Versatil Kalem dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sunuyor. Diğer kurşun kalemlere oranla darbe, hasar ve düşmeye karşı daha dirençli olduğunu söyleyebiliriz. Ele oturan ve tam kavrama şansı tanıyan versatil kalem işte, okulda veya günlük hayatta en büyük yardımcınız olabilir. Kalemi kullanmadığınız zamanlarda demir uç kısmını içe iterek güvenli bir kullanıma kavuşabilirsiniz.

SATIN AL

Pensan Versatil Kalem 0.7 Iq 21116

Pensan Versatil Kalem 0.7 Iq 21116

Sert plastikten imal edilen gövde tasarımı uzun yıllar sağlam kullanım fırsatı sunmaktadır. Ergonomik tutma yeri ve fonksiyonel gövde tasarımı sizi memnun edecektir. Uç yeri kapanıyor bu sayede kaleminizi güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Renkli şık dizaynları ve mekanik yapısı ile en iyi uçlu kalemler arasında bulunuyor.

SATIN AL

Kalemlere ilgi duyan sevdikleriniz mi var? Bu içeriği aşağıda yer alan butonlardan hemen paylaşın!
Siz de kullandığınız uçlu kalem ile ilgili yorumunuzu binlerce kişiye yorum ileterek ulaştırabilirsiniz.

Paylaşmak Önemsemektir!

“En İyi Uçlu Kalem Tavsiyeleri” üzerine bir yorum

  1. Faber-Castell Lise zamanlarında sürekli kullandığım bir kalemdi. Nostalji yaşadım diyebilirim. Bu kalemin 0,5 olanlarını hayatta kullanamazdım. Sürekli kırılırdı ya 0,7 yada 0,9 kullanırdım. Benim çocuğa da aynısını alırım oda 0,9 kullanır 🙂

    Cevapla

Yorum yapın